Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Xaga

Hogy egy kicsit eltérjek jelenlegi témától. (és ne feljtesem el ezért leírom). Miután kész vagyunk a mangával lehetne esetleg olyet csinálni hogy manga viszont animált gif-fekből. Egy kis mozgást belevinni de nem sokat hogy egyszerübb maradjon.

Pandóra

Senkinek sincs semmi ötlete a sztorival kapcsolatban? :(
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Szerintem kezdjük el el helyzetképpel/karakterek felbukkannak résszel, a sztori ráér. Akkor ki kezdi?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#273
Hm. En nem tudom vegulis milyen tortenetet akartok, az megmaradt, hogy osamgyarkodasunk idejen jatszodik.. Erre beindult az agyam. Eloszor jo otletnek tunt. Nade eleg a szoszaporitasbol itt a kep. 5 perces vazlat, nem remekmu. Ha tetszik megcsinalom rendesen. Elozmenyek kellenek, lehet, hogy tobb oldal is.
otlet
A'la quest a hazajutasert... Tetszolegesen nyujthato de tomorre is teheto.
Elozmenyek is johetnek hozza stb. Barmi.

Aki lefordult a szekrol a rajz szinvonala miatt:ilyet is tudok. Masolni kepernyorol...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#274
Ja ebbe belefer a taltos, akit kisse zavar, hogy a srac van amirol aztan tobbet tud nala, valami szerelem, aki miatt esetleg itt is marad :rotflol: , kalandok dogivel,
Pandora! Eletem megmentoje leszel, ha kitalalsz par nevet! Ez az amiben aztan tenyleg tok bena vagyok. /A tobbirol meg azt hiszem, hogy nem/

Hmm ujraolvastam miket irtam, es:
A multban mukodhetnenek meg a varazslatok jobban, kvazi a termeszet sokkal elobb lenne. Totunder stb kivansag szerint. Srac elcsodalkozhatna, hogy van varazslat, mukodik, mikor o ugy tudta, hogy ez csak mitosz, oshaverjai meg elcsodalkozhatnak azon, amit az 'uj vilag'rol mesel.  Bla. Vmi KAPU-ra gondoltam ami a mitoszaikban szerepel... Atadom a szot valakinek akinek meg nem szallt el az agya.

Najo, lehet szapulni!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Imádom a Hellsinget, és király az "ilyet is tudok"-versed, de nekem a másik még jobban tetszett! Ilyet tudsz még? Marha aranyos!!! Imádom!!! A //www.explodingdog.com - ot is bírom... jöhetnek még ilyenek ( a fanartba, de ide is, ha ide kapcsolódik)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

/me leesett allal olvassa Ramiz valaszat.
Hat ezt az eletben nem gondoltam volna... Az oldal igencsak pihent agyu  :rotflol:  Tetszik!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pandóra

Quote from: Kvikvegotlet
A'la quest a hazajutasert... Tetszolegesen nyujthato de tomorre is teheto.
Elozmenyek is johetnek hozza stb. Barmi.
Hááát... Nekem nem tetszik ez a Jövőből jött lány - feeling. Nekem kicsit elcsépelt. Nemrég volt a tv2-n egy francia 2 részes film (komédia) erről. + Valami ilyesmi a Magyar vándor is + + + + + rengeteg ilyen ötleten alapuló film /sorozat stb van már.
Előbb legyenek meg a szereplők, aztán adjunk nekik nevet. Egyáltalán ki a főszereplő? Fiú, lány? A törzsfőnök / sámán (fia/lánya)? Vagy csak egyszerű köznépből valaki?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Kvikveg

Egy fiu az aki odapottyan. Ertsd bemegy a pinceajton es a tuloldalon kicsit mas van mint a pince. Jooo nagy sztyeppe. Legyen mondjuuuuk 11 amikor atmegy, es 13 amikor rajon, hogy visszamehet. Addigra ugyanis befogadja egy csalad mondjuk elhalt fiu helyett es megtanulja azt az eletformat. De meg epphogy emlekszik a regire is. /ezert kritikus azeletkora/ A lany nem pottyan, o osakarmi, nem feltetlenul magyar.

De csak otlet, batran vetozhato.

Ha valakinek nagyjabol van tortenetvazlata irja mar be. Koszi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Quote from: Kvikvegilyet is tudok. Masolni kepernyorol...
Az nem baj, ha másolod, mert előbb-utóbb rá fogsz érezni az arányokra, a stílusjegyekre! Én is így voltam vele de sajna nem vagyok szkennerközelben...
-tanács: inkább rögtön háttérrel, testhelyzetbe, vagy esetleg komplett képbe tervezzétek a rajzaitokat, mert úgy sokkal hangulatosabb, és megkapóbb lesz!!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pandóra

Quote from: KvikvegEgy fiu az aki odapottyan.
De csak otlet, batran vetozhato.
Már írtam, nekem nem annyira tetszik, szerintem agyonhasznált ötlet (a Jövőből jött lány egy tv-sorozat meg könyv volt), szerintem csak annyira legyen fantasy, hogy lesznek benne mitologikus lények és történések, a központi motívum legyen valami harc vagy ilyesmi + szerelem, és épp ezért én a főhőst kicsit idősebbre gondolnám (egy 11-13 éves csak ne csajozzon már, vagy ha igen, akkor az nagyon szűzies lesz, itt meg meg lett szavazva az erotika), olyan min. 16- max. 22 év körülire.
De ez egy olyan dolog, hogy az a te ötleted, ez az enyém, mindkettőnknek a sajátja tetszik, és épp ezért kívülállónak kellene ebben a dologban dönteni. Szóval kívülállók, tessék véleményt mondani!
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Quote from: PandóraÖtlet:

A sámánunkkal (táltosunkkal) kapcsolatban: mi lenne, ha ő egy komikus elem lenne? A sámánt mindenki olan komolyan veszi, szerintem ebben lehetnénk rendhagyóak. Azt hiszem, az emeberk többsége egy bölcs, idős pipázgató apókát képzel el, aki nagyon okosakat és taláókat mond. A mienk lehetne egy fiatal pasi (kb. a főhőssel egyidős). Még nem döntöttem el, hogy jóképű legyen-e, vagy vékony (olyan beteges, mert ugye génhibás a lelkem), de a testi elváltozása ne legyen visszataszító. Úgy képzeltem el, hogy egy ütődött, füves pasi, aki hajtja a nőket (a nők meg ugye hajlandók elmenni a Nagy Varázslóval + ha jól is néz ki még indokoltabb - meghát nem árt jóban lenni az isteni közvetítővel ;) ), és ha valami baj van, és a tanácsát kéri, mond valami hihetetlen "bölcsességet", aminek semmi értelme nincs, senki nem tudja hova tenni, de nem kötnek bele, mert ő biztos jobban tudja, csak rébuszban szól, mint a varázslók szoktak.

Tiszta Miroku :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Ne sértődj meg, de ez amolyan "tipikus lány ötlet". Fiatal jóképű lazacsávó???  :linsux: Akkor már inkább legyen a sámán fiatal csinos őrülten szexi karcsú szexéhes nő!  :hopp: (Támogassátok az ötletet, fiúk! Számítok rátok!) ..... Szóval egyezzünk ki döntetlenben, maradjunk a füves, hülye, sármos, DE öreg fickónál (~Rotenishi (ha jól emlékszem a nevére) a Dragon Ball-ból).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Quote from: RamizNe sértődj meg, de ez amolyan "tipikus lány ötlet". Fiatal jóképű lazacsávó???  :linsux: Akkor már inkább legyen a sámán fiatal csinos őrülten szexi karcsú szexéhes nő!  :hopp: (Támogassátok az ötletet, fiúk! Számítok rátok!) ..... Szóval egyezzünk ki döntetlenben, maradjunk a füves, hülye, sármos, DE öreg fickónál (~Rotenishi (ha jól emlékszem a nevére) a Dragon Ball-ból).
Nő nem lehet, mert elég férfiközpontú a világ.  :hehe: Tőlem lehet vén kéjenc is, de akkor a főszereplő srác legyen aztán nagyon szép!  :rotflol: Én ebben benne vagyok, de mi legyen az alapötlettel? Abban még nem állapodtunk meg.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Feldin

Vén sámán! Én is erre szavazok!!!
Da ne Ogigi típusút plííííz!!!(ranma:kis öreg)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Ne, inkább mint Dakuan a Ninja Scrollból!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: PandóraAz ki? :confused:

InuYasha-ból egy minden nőnemű egyedre rámozduló szerzetes (egy fekete lyukkal a tenyerén) :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Quote from: SoridanInuYasha-ból egy minden nőnemű egyedre rámozduló szerzetes (egy fekete lyukkal a tenyerén) :)
Biztos nagyon szexi... De azért :merci: a válaszért!

Ja, rajzolók: nemrég néztem meg az If You Listen Closly -t (asszem, ez a pontos címe), és nagyon tetszett az, hogy a házak falát, az utcákat stb. piszkosnak rajzolták meg. Látszik a beázás a házaknál, szemét van az utcán, nem tökéletes a festés a kerítésen... Nagyon élethűvé tette.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Feldin

Quote from: PandóraBiztos nagyon szexi... De azért :merci: a válaszért!

Ja, rajzolók: nemrég néztem meg az If You Listen Closly -t (asszem, ez a pontos címe), és nagyon tetszett az, hogy a házak falát, az utcákat stb. piszkosnak rajzolták meg. Látszik a beázás a házaknál, szemét van az utcán, nem tökéletes a festés a kerítésen... Nagyon élethűvé tette.

Biztos jó nehéz...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Quote from: FeldinBiztos jó nehéz...
mi? :confused:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Raggie

Quote from: Pandórami? :confused:
Sztem a piszkozásra meg az élethűvé tételre gondolt... Bár belegondolva meg lehet csinálni.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pandóra

Helló!

Bemásolom, amit A magyar irodalom története című könyvből (Spetótból, ha így jobban ismerős) olvastam a hitvilágról. Tessék megismerni a regényírás száraz oldalát is.  :beeee:

"A honfoglaló magyarság vallása a samanizmus volt, mely az ősközösség felbomlása idején keletkezett vallások egyik kezdetleges formája. A magyarok elődei már az ugor korban megismerhették; az obi-ugorok s más szibériai népek egészen napjainkig fenntartották. [...] A samanizmus alapja az ősök (elsősorban az állat-ős, a totem) s általában a halottak kultusza s a természeti jelenségek babonás tisztelete. E hitvilág szerint egyes csodás módon kiválasztott személyek, a sámánok, megfelelő szertartás keretében, dobolás, kerepelés, tánc stb. izgató-ingerlő hatására önkívületi állapotba esnek, s ilyenkor érintkezésbe lépnek a halottakkal és szellemekkel. Ezt a tudományukat gyógyítás, jóslás, varázslás, bajok elhárítása, mások megrontása érdekében egyaránt fel tudták használni. A sámánok működtek közre az ősöknek bemutatott áldozatoknál is. A sámán kezdetben, a matriarchátus korban nő lehetett, később azonban férfi sámánok léptek a helyükbe, noha bizonyos szertartásokat még mindig a nők végeztek (pl. halottsiratás). A sámán ősi magyar neve a finnugor regüs-regös szó lehetett. [...] Ősvallási elem az eget sátorrúd mójára tartó világfa képzete. A magyar ősvallás hiedelemvilágát még nem ismerjük minden részletében, azonban a legközelebbi rokon nép, a vogul mitológiájának gazdagságát tekintve alighanem a magyaré is elég fejlett lehetett. [...] A költészet hivatásos művelése a sámánok tiszte volt. A varázslás, a halottsiratás, az áldozat bemutatása költői jellegű szövegek kíséretében, az ezeknek tulajdonított mágikus erő felidézésével történt. De ekkor még az egyes művészeti ágak még nem különültek el: költészet, zene, tánc, mimikus és dramaturgikus mozzanatok szerves, elválaszthatatlan egységet alkottak. A halottak és az ősök kultikus tiszetelete révén okkal gyanítható, hogy a sámánokban kereshetjük az epikus énekek létrehozóit is; az elbeszélést jelentő rege szavunk nem véletlenül függ össze regös elnevezésünkkel. Idővel a regös nevezet egyre inkább hivatásos énekmondót jelentett. Lehet, hogy ebben különböztek sámán-kollegáiktól, a táltosoktól, akik csak papi teendőikkel foglalkoztak, a hősi epika művelésében nem volt részük."
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Feldin

Quote from: Pandórami? :confused:
Piszkos házat rajzolni.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Quote from: FeldinPiszkos házat rajzolni.
Nem lehet nehéz maszatolni.  :p Bár tényleg fogalmam sincs, hogy kell.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Raggie

Quote from: PandóraNem lehet nehéz maszatolni.  :p Bár tényleg fogalmam sincs, hogy kell.
Két féleképpen is lehet:
-ujjheggyed serény húzogatásával a papíron
-vagy radírral hasonlóképpen, csak finomabban kell csinálni, és szarabb fajta radírral
Nekem ezek bejöttek, mondjuk én inkább grafittal rajzolok.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#296
Hát ha Magyarországon játszódik majd a cucc, akkor kell is a sok piszok a falakra!  :rotflol:
Már ha abban a korban játszódik, amikor vannak falak.
Mert kosz mindig van.
KOSZKULTUSZ RULEZ!

Más. Akkor lépjünk a tettek mezejére. Javaslom, hogy

(1) Egy konkrét témában minden érdekelt alkosson egy képet, aztán majd értékelünk. Mondjuk: lovon ülő alak megfeszített íjjal céloz.

(2) A képeket ne csak a fanart-ba postoljátok, hanem ide is.

OK?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: RamizHát ha Magyarországon játszódik majd a cucc, akkor kell is a sok piszok a falakra!  :rotflol:
Már ha abban a korban játszódik, amikor vannak falak.
Mert kosz mindig van.
KOSZKULTUSZ RULEZ!

Más. Akkor lépjünk a tettek mezejére. Javaslom, hogy

(1) Egy konkrét témában minden érdekelt alkosson egy képet, aztán majd értékelünk. Mondjuk: lovon ülõ alak megfeszített íjjal céloz.

(2) A képeket ne csak a fanart-ba postoljátok, hanem ide is.

OK?
Nos a rajzban negatív vagyok, ellenben a Pandóra által postolt anyag segedelmével elkezdtem a sztori írását. Egyelõre maga a történet csak fejben van meg, de a jellemterveket szerintem jövõ hét hétfõjén már postolom. Lehet, hogy elõbb, de a heti programomat elnézve ez kétséges... Hétfõn azonban bizti.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Raggie GordonKét féleképpen is lehet:
-ujjheggyed serény húzogatásával a papíron
-vagy radírral hasonlóképpen, csak finomabban kell csinálni, és szarabb fajta radírral
Nekem ezek bejöttek, mondjuk én inkább grafittal rajzolok.

Egyetértek. Ugyanígy vagyok vele.

Akkor lovas íjász? Meglesz :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Raggie

#299
Én is csak tapasztalatból beszéltem.
Megpróbálok én is skennert capcarázni valahonnan, s akkor reszkessetek!!
(mert minden rajzomat rátok fogom traktálni...Hahahaha...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"