Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: LazzaretVégig néztem a DearS sorozatot. Ez nagyon király volt. Rengeteget nevettem rajta. Tele ecchis részekkel, mondjuk a tanárnõ viselkedése már túlzás volt és egy picit idegesitõ. De amikor egyik este Ren rámászik a "Gazdájára" az nem volt egyszerû jelenet. Ajánlom mindnkinek aki sokat aka nevetni és szereti az ecchi sorozatokat.
Asszem ez nekem való lesz, felveszem a listámra :D

Nimlot

Most nézem a Kimi go nozomu. Nem is tudom mit mondjak.... a 2. rész vége engem kiütött egy napra.... hajnali 1 kor néztem meg az elsõ 2 részt és ennek hála 4 órás alvással indultam iskolába... tényleg nagy nyomot hagyot bennem. 5. részig jutottam eddig és nagyon tetszik viszont remélem nem fog nagyon elmenni szappanopera feeling-be.
"Being too kind is also... cruel!"

Lazzaret

Hát igen az olyan jó kis papirzsepis kis anime. Vigyáz nehogy eláztasd a billed( nekem majdnem sikerült :jee: ). Egyébként nem lesz olyan szappanbuborék ízû. Nagyon komoly hangvételû. Nagyon jó anime.


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: NimlotMost nézem a Kimi go nozomu. Nem is tudom mit mondjak.... a 2. rész vége engem kiütött egy napra.... hajnali 1 kor néztem meg az elsõ 2 részt és ennek hála 4 órás alvással indultam iskolába... tényleg nagy nyomot hagyot bennem. 5. részig jutottam eddig és nagyon tetszik viszont remélem nem fog nagyon elmenni szappanopera feeling-be.

Ez az anime top class. Nem fogsz benne csalódni.
Ahogy lazzi( :haha: ) mondta, nagyon komoly hangvételû.

Lazzaret: látom nagyon tetszett a DearS. Esetleg ajánlom neked a Girls Bravot ami hasonló stílusú(erõsecchi/humor/romantikus).
Bár a second season még nincs befejezve(10.nél tartunk), de érdemes belekukkantanod, ha bejött az elõbb említett anime.

Necrid^

Quote from: NimlotMost nézem a Kimi go nozomu. Nem is tudom mit mondjak.... a 2. rész vége engem kiütött egy napra.... hajnali 1 kor néztem meg az elsõ 2 részt és ennek hála 4 órás alvással indultam iskolába... tényleg nagy nyomot hagyot bennem. 5. részig jutottam eddig és nagyon tetszik viszont remélem nem fog nagyon elmenni szappanopera feeling-be.
Nem fogsz csalodni. egyik legjobb drámai anime ami valaha létezett.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Nimlot

Igen csak komoly hangvételü... Én magam is kezdek tõle depressziós lenni de tényleg nagyon komoly viszont azért ez szerintem minimum 16+os. Komolyan mondom én 16 év alatt senkinek nem ajánlom mert csak ront a gyerekkorán. Viszont így lassan 18 évesként elég élvezhetõ :)
"Being too kind is also... cruel!"

Necrid^

Quote from: NimlotIgen csak komoly hangvételü... Én magam is kezdek tõle depressziós lenni de tényleg nagyon komoly viszont azért ez szerintem minimum 16+os. Komolyan mondom én 16 év alatt senkinek nem ajánlom mert csak ront a gyerekkorán. Viszont így lassan 18 évesként elég élvezhetõ :)
16 aluliák sztem nem is értik a történetet. õk maradjanak a sailrmoonnél ^^
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Mattanja

Quote from: Necrid16 aluliák sztem nem is értik a történetet. õk maradjanak a sailrmoonnél ^^
Szerintem pedig nem lehet ennyire korhoz kötni ezt.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Nimlot

Hát szerintem a 16évesek nem nagyon néznének meg egy ilyen animét. És szerintem sem értenék a hogy mi miért történik és mivel itt nincs semmi látványos jelenet vagy meg csillogó kardok ezért nekik ez már laposnak tûnhet. Pedig épp ellenkezõleg most a 8. rész nézem és folyamatosan le vagyok kötve. A szép az egészben az hogy jó ideig nem tudtam hogy mi is lesz most ennek a vége de mostmár azért kezd világos lenni. Drámára én is 10-es adok viszont én romantikár nem tudok 10est adni mert itt nem ez a fõ mondanivaló egyébként meg láttam pár hentait amiben sokkal több a romantika (még egyszer mondom ez nem telljesen a romantikáról szól szerintem)

Nah szóval 16 alatt még mindig nem ajánlom én viszont nagyon élvezem.
Plussz kérnék még olyan ajánlásokat(anime ami ftp-n fönn van) ami ehhez hasonló.
"Being too kind is also... cruel!"

Darkstar

#369
Sztem nem a kortól függ, hogy valaki élvezi-e vagy sem / felfogja-e vagy sem. Hozzáállás/felfogás/"szellemi érettség" függõ. Mindenesetre valóban top romantikus dráma kategóriában.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lazzaret

Alkyra: Az is megvolt. Na az se egyszerû tréfa terén  :haha: + az ecchis észek!!! Az is király anime :jee:


www.arkangyalok.uw.hu

Danhibiki

Nah Nimlot!

Mostmár azért is megnézem ezt az animet :p Aztán majd meglátjuk, hogy mennyire vagyok-nem vagyok érett:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Lazzaret

Nimlot: én már 13 éves koromban is szerettem a drámákat. Különcnek is tartottak miatta, de akkor is szerettem õket. Igazábol nem kór függö hanem éretség függõ film.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Valami ecchis romantikus ökörséget tudna még mondani valaki???


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

Quote from: LazzaretValami ecchis romantikus ökörséget tudna még mondani valaki???
Green green.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nimlot

Hát akkor velem van a probléma :)
Legalábbis nem tom mennyire tudtam volna értékelni ill megérteni egy ilyen szintû drámát....
"Being too kind is also... cruel!"

Nimlot

Még mindig nem kaptam ajánlást hasonló animékhez!!! :)
"Being too kind is also... cruel!"

Nimlot

Úgy értem hogy nem a csilli-villi izémizé hanem komoly hangulatú romantikus dráma, ha lehet ilyen rajzstílusban (és persze ami fenn van ftp-n)
"Being too kind is also... cruel!"

Ready2

Quote from: NimlotMég mindig nem kaptam ajánlást hasonló animékhez!!! :)

esetleg probald video girl ai-t

Moha

Quote from: Ready2esetleg probald video girl ai-t
Mármint a mangát, vagy legalább is párhuzamosan a kettõt. Ugyanis az anime - bár szvsz nem rossz - sokkal kevesebbet ad át, mint a manga! Azt viszont mindenképpen érdemes elolvasni, mert egy király romantukus dráma! :jee:

Alkyra

Quote from: MohaMármint a mangát, vagy legalább is párhuzamosan a kettõt. Ugyanis az anime - bár szvsz nem rossz - sokkal kevesebbet ad át, mint a manga! Azt viszont mindenképpen érdemes elolvasni, mert egy király romantukus dráma! :jee:

A Video Girl Ai van olyan komoly, mint az KGNE, de vannak benne misztikus elemek. Ezektõl eltekintve egyetértek Moha-val.Olvasd azt, de elõre szólok, lelkileg készülj fel rá. :)

Nimlot

Már a KGNE-t is sokáig néztem sokxor megálltam egy egy rész közepén értékelni hogy mi is történt most... nagyon megfogó komoly történet. Most egyenlõre belekezdtem a DNAngel-be asszem utána nekilátok :)
"Being too kind is also... cruel!"

Lazzaret

Hát ja a Video Girl Ai is nagyon komoly. Lehet rajta jókat nevetni, de a végén már alig várod mi lesz a vége.


www.arkangyalok.uw.hu

Ready2

Quote from: LazzaretHát ja a Video Girl Ai is nagyon komoly. Lehet rajta jókat nevetni, de a végén már alig várod mi lesz a vége.

nekem nem jott be a vege. nemtom miert, de vhogy nem erre szamitottam.

Moha

Quote from: Ready2nekem nem jott be a vege. nemtom miert, de vhogy nem erre szamitottam.
A manga vagy az anime végérõl beszélsz?

Ready2

Quote from: MohaA manga vagy az anime végérõl beszélsz?

az anime termeszetesen :)

Relunx

Nos most már teljes mértékben kijelenthetem:
Ha vki egy romantikus animére vágyik az feltétlenül nézze meg az Erementar Gerad animét! Minden eleme benne van ami a romantikához kapcsolódik: szerelem, féltékenység, ármány, cselszövés, szenvedés, szomorúság, boldogság
s persze némi kalanddal fûszerezve egy ragyogó történetbe öltve. Nem azt mondom hogy olyan mint egy Fusshi Yuugi, de itt sincsen érzelmekbõl hiány, s vannak szép számmal romantikus meghitt jelenetek is! Fõleg a vége felé! :D

Relunx

Lazzaret

Megvolt a Green Green is. Hát nem volt rosz de nem is volt olyan nagyon jó. De ha ismertek még ilyet irjátok.


www.arkangyalok.uw.hu

Mattanja

Quote from: RelunxMinden eleme benne van ami a romantikához kapcsolódik: szerelem, féltékenység, ármány, cselszövés, szenvedés, szomorúság, boldogság
Más kérdés, hogy egy normális kapcsolatban a felsoroltakból csak kettõ van: szerelem és boldogság, illetve legfeljebb a szenvedés a szomorúság a másik távolléte vagy betegsége/sérülése/stb. miatt. És de, van olyan kapcsolat. Csak túl ritka ma már... :(
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: Ready2az anime termeszetesen :)
Na, akkor sürgõsen olvasd el a mangát is, ugyanis ahol az animének vége van, még koránt sem a történet vége, sõt, még igazán utána kezd beindulni!
Az a végkifejlet, ami az animében van, nekem is furcsa volt, de miután továbbolvastam a mangát, helyére került minden és csak azt nem értettem, miért hagytak ki ennyi mindent az animébõl...