Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Huu de rég írtam már ide is :D

Mostanság végeztem a Kare Kano-val. Hát érdekes volt az biztos csak a vége... Ha lesz egyszer folytatása akkor nem lesz rossz de így rákényszerítenek azok a kapitalista kicsi ferde tekintetü manga kiadók hogy olvasd el azt és akkor teljes lesz a story. Egyébként maga az anime története jó volt habár kicsit furcsa a képi megjelenités de azért érdekes volt és valahogy semnmit sem rontott számomra az öszképen. Csak befejezték volna a 26 rész alatt.

1x érdemes végigfutni de talán a manga az animenel jobb.

edit: azért ennyire ne offoljunk ebben a topicban ha lehet mert ez is átkerül a végén az Offtopicba.


www.arkangyalok.uw.hu

Norboy

Hello, valami jó kis romantikus animét keresek, ami nem veszik el a drámában. Az Ai yori Aoshi nekem nagyon bejött (romantikus+kicsit poénos). Valami hasonlónak (vagy kicsit komolyabbnak) nagyon örülnék és szívesen végignézném. Mostanában eléggé letört vagyok és nemigazán örülnék egy Kimi ga Nozomu Eien-nek... ( :whoah:). A Saikano-ról mi a véleményetek? Olvastam, hogy romantikus, de mennyire dominál benne a dráma? Szertnék most egy olyan sorozatot véginézni, amiben kicsit happy-b az end.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Manitu

Quote from: Norboy on 2006-11-23, 18:43:52A Saikano-ról mi a véleményetek? Olvastam, hogy romantikus, de mennyire dominál benne a dráma? Szertnék most egy olyan sorozatot véginézni, amiben kicsit happy-b az end.
Nagyon. Ha KGNE-ben levő drámát vesszük 10-nek, akkor ez  kábé 15. Szerintem most nem a Saikano kell neked ;)
Onegai Twins maybe? Vagy Honey and Clover. Az olyan keserédes, mint az élet... Esetleg még a Karekano...


Darkstar

Nekem a KGNE kicsit jobban "odaütött" drámatéren, mint a Saikano, lehet, hogy mert közelebb áll a valósághoz. Abban viszont egyeértünk, hogy jelen lelki álapotában nem azt kell nézni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Yakumo

#754
Quote from: Norboy on 2006-11-23, 18:43:52
Mostanában eléggé letört vagyok és nemigazán örülnék egy Kimi ga Nozomu Eien-nek... ( :whoah:). A Saikano-ról mi a véleményetek? Olvastam, hogy romantikus, de mennyire dominál benne a dráma? Szertnék most egy olyan sorozatot véginézni, amiben kicsit happy-b az end.
Isten mentsen most téged a Saikano-tól. Attól aztán nem leszel kevésbé letört, sőt. Keress mást. Chobits? :)

EDIT: Ja, most látom az aláírásodat, bocsi. ^^ :lame: :D
edit2: A Twins-sel Manitu is benézte. :D

Norboy

Szerintem a Saikano-t érdemes lenne elnapolnom, úgy téli-szünet idejére. Viszont a Honey and Clover-t és a Kare Kano-t megnézem hétvégén. Kösz a tippet, a leírások alapján tetszeni fog mind a kettő.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Necrid^

hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Solid Snake

Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
El tudnád mondani a teljes nevét?  :smile:

Fazék

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 16:29:54
Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
El tudnád mondani a teljes nevét?  :smile:
Kimi ga Nozomu Eien

Solid Snake

#759
Quote from: Fazék on 2006-11-25, 16:31:02
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 16:29:54
Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
El tudnád mondani a teljes nevét?  :smile:
Kimi ga Nozomu Eien
:tezsvir: :zen:
Feltétlenül le fogom szedni, oda vagyok a szerelmi drámákért, a leírás meg meghozta a kedvemet hozzá.  :smile:

fema

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 16:32:14
Quote from: Fazék on 2006-11-25, 16:31:02
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 16:29:54
Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
El tudnád mondani a teljes nevét?  :smile:
Kimi ga Nozomu Eien
:tezsvir: :zen:
Feltétlenül le fogom szedni, oda vagyok a szerelmi drámákért, a leírás meg meghozta a kedvemet hozzá.  :smile:

Elolvastam a KGNE leírását, és meg is győzdött, h leállítsam a letöltést, és ezt rakjam be. Az alapján, amit olvastam róla, szerintem nekem tetszeni fog. Alig várom, h lejöjjön már...
Nem lesz ez így jó, már megint egész este menni fog a gép...  :D

Kvikveg

Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
Ismet abban a kinos elmenyben van reszem, hogy tudom, hogy lattam, de nem tudom melyik az. Doh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

krezga

Quote from: Kvikveg on 2006-11-25, 19:19:02
Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
Ismet abban a kinos elmenyben van reszem, hogy tudom, hogy lattam, de nem tudom melyik az. Doh.

Pedig szerintem nehéz elfelejteni:D A legjobb dráma amit eddig láttam^^
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

fema

ne dícsérjétek már ennyire, minnnyá elkezdem nézni a félig letöltött első részt :D

Solid Snake

Quote from: fema on 2006-11-25, 18:56:10
Nem lesz ez így jó, már megint egész este menni fog a gép...  :D

Nekem meg hétfőn szóbeli érettségi.  :jee: Nem baj, anime mindenek előtt (amúgy is olyan tételeink vannak, hogy hajaj...  :muhahah:)!
AnimeAddicts-on van hozzá magyar felirat, ha a .ass formátumú feliratot teszed a .mkv fájl mellé, akkor automatikusan felülírja az angol feliratot.

Norboy

#765
A hétvégén ezeket néztem+

Haibane Renmei:
Ez egy aranyos délutáni mese, a végén enyhe drámaiság (szomorú, de még is Happy End). Nem gyakorolt rám különösebb hatást, mert nem volt benne romantika és eléggé elrugaszkodott a valóságtól. Bár a végén, amikor összeáll a kép egy kicsit elgondolkodtató, hogy mi is lehet a halál után?

Serial Experiments Lain:
Számomra egy kicsit elvont a történet, őszintén megmondom, hogy egy ilyen intro után picit jobbnak gondoltam, valami más témát feldolgozónak, de azért érdekes az anime. Ez szintén egy dráma. Bár itt nem a szerelem található a kp.ban, hanem valami teljesen más.... hol is kezdődik a valóság? és hol ér véget? létezik-e egyáltalán egy éles határvonal a két véglet között...a valóság és a számítógépes hálózat virtuális valósága között. Tetszett az elgondolás, bár kicsit kusza a történet, de ha figyelünk, akkor idővel összeáll a kép.

Voices of a Distant Star:
Igen érdekes anime, nekem nagyon ott van. Amilyen rövid, annyira jó. Az egészre jellemző egy szomorú hangulat, csak visszagondolni arra, hogy mekkora távolság van két ember között és mégis szeretik egymást... ez fájdalommal tölt el [spoiler]Főleg az, amikor küldik egymásnak az e-mailt és kiírja, hogy mennyi idő van vissza a kézbesítésig (nem percek, nem órák, nem hetek!) + amikor elkezd esni az eső a bolygón, ahol a csaj van... :whoah:[/spoiler] Látni, hogy mégsem lehetnek együtt, ahogy vágyakoznak egymás után. Bennem az idő múlásának a fájdalmát keltette, amit nem együtt tölthetnek el. És annak a lehetőségét, hogy nem is fognak találkozni, de mégis hisznek egymásban bármi is történjék, még ha reálisan nézve ez egy reménytelen szerelem, mert az idő múlik... és itt a fény sebessége sem segít.

He Is My Master:
Ez az anime inkább a vígjáték kategóriába sorolnám, csak egybe fogva akartam leírni a hétvégén látottakat, ezért írok róla pár sort. Az előző anime után ez egy igazi "pihentető" volt. Bár itt is megtalálható egy rejtett szerelmi szál, de szerintem nem ez dominál. Található benne sok perverzség, egy kis ecchi, 3 cseléd akik mellesleg gimis csajok, egy "Master" és egy aligátor. Ízelítőnek ennyit.

Ja és elkezdtem a Girls Bravo-t és nagyon tetszik, de félbe kelett szakítanom(5.rész), mert ma már suli van (nem ajánlott ilyenkor 4 óránál kevesebbet aludni).

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Prof. William

Quote from: Norboy on 2006-11-23, 21:17:43
Szerintem a Saikano-t érdemes lenne elnapolnom, úgy téli-szünet idejére. Viszont a Honey and Clover-t és a Kare Kano-t megnézem hétvégén. Kösz a tippet, a leírások alapján tetszeni fog mind a kettő.

Hepibb animeként ajánlom az Onegai Teachert. A poénok jók és a szerelem is kiteljesedik és nincsenek benne szerelemhalasztó dolgok mint pl a Ah My Gondnessben ahol az idegesítő tesók és szexi nővérek miatt egyetlen csókot sem tudtak váltani 2*26 rész alatt. :)

Persze ezek feltűnnek ebben azu animében is de csak epizodikusan és csak percekkel hátráltatják a nagy love-t. :)

Norboy

#767
Quote from: krezga on 2006-11-25, 19:23:55
Quote from: Kvikveg on 2006-11-25, 19:19:02
Quote from: Necrid^ on 2006-11-24, 01:48:49
hát én eddig a legjobb drámai anime amit láttam valaha az a KGNE volt.
Ismet abban a kinos elmenyben van reszem, hogy tudom, hogy lattam, de nem tudom melyik az. Doh.

Pedig szerintem nehéz elfelejteni:D A legjobb dráma amit eddig láttam^^
Abszolút a legjobb, nálam nem csak dráma, hanem az eddig látott összes anime közül ez viszi a pálmát, még akkor is ha egy pici poén sincs benne és majd meg szakadt a szívem. Én még emlékszem, amikor megakartam nézni. Este 10 körül neki álltam, hogy majd megnézek éjfélig pár részt, de nem jött össze ez a terv. Nem bírtam abbahagyni és reggel 6 körül, összetörve feküdtem le az ágyba, majd egy fél óra gondolkozás után álomba szenderültem.

EDIT: Szeretnék egy olyan animét megnézni, amiben ilyen dolgok is történnek: http://www.youtube.com/watch?v=-qLbcGExn84&mode=related&search=
A romantika+szerelem kiteljesedik, úgymond látni, hogy szeretik is egymást. Nem az egész sorozaton keresztül balf**kodnak és még egy csók is csak véletlenül csattan el.
Ha valaki tud ilyen animét, akkor azt megköszönném.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Norboy

#768
Quote
Szeretnék egy olyan animét megnézni, amiben ilyen dolgok is történnek: http://www.youtube.com/watch?v=-qLbcGExn84&mode=related&search=
A romantika+szerelem kiteljesedik, úgymond látni, hogy szeretik is egymást. Nem az egész sorozaton keresztül balf**kodnak és még egy csók is csak véletlenül csattan el.
Ha valaki tud ilyen animét, akkor azt megköszönném.

Amennyiben be kellene jelentkezni a megnézéséhez

felhnev:  testjutub
pass:      test



Please valaki segítsen!

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Prof. William

#769
Nézzük csak.

Onegai Teacher: 13 részz nem húzzák a dolgot pl. a csók is viszonylag hamar megtörténik és a 9-10 részben már meg is történik a dolog. Bár csak az eslő 2 mp jét mutatják de azért lehet következtetni. :) + van még egy ott meg az első 10 mp-t mutatják. :) Nagyon aranyos.

Soul Link: Bár, hogy kedvenc szavajárásomat idézzem ez a Die Hard az űrben, gonosz terorokkal, vírussal + pár elszánt arcal aki felveszi a harcot vérespólóban. De azért van benne love meg romantika sőt csak néztem amikor egy elméletileg 12-16 besoroláűsú animében egy komplett softos H-jelenetet levágott a főhős és a főhősnő. ÉS ezt ráadásul mutatták is. Néztem is hogy miven mert ere azért nem számítottam.

Blue Grendel: Mechás, harcolós, bogárölős sztori de a főhős és főhősnő szerelme kiteljesedik. És itt nem a bénázások miatt várnak majdnem a végéig. :)

Kimi ga Nozomu Eien:A legpozitívabb példa. Az első 2 részben lezajlik az amit máskor 26-52 részen át húznak. (Igen az is.) És a sztori itt indul be igazán. És it téynleg szeretik egymást ésmajd meglátod mit meg nem tesznek a szerelemért. :)

REC: Mégpozitívabb.  :lol: Csak nézd meg a legelső részét.

Most hirtelen ennyi.

A tökölődés iskolapéldája a Ah My Godness ahol 52 rész alatt egyetlen csókot sem bírtak összehozni a szereplők, és már attól szívrohamközeli állapotba kerülnek ha megfogják egymás kezét. Gondolom a mangájában még mindig a csókproblémán rágódnak. :)

Manitu

Quote from: Norboy on 2006-11-30, 08:37:40Szeretnék egy olyan animét megnézni, amiben ilyen dolgok is történnek: http://www.youtube.com/watch?v=-qLbcGExn84&mode=related&search=
A romantika+szerelem kiteljesedik, úgymond látni, hogy szeretik is egymást. Nem az egész sorozaton keresztül balf**kodnak és még egy csók is csak véletlenül csattan el.
Ha valaki tud ilyen animét, akkor azt megköszönném.
Hm... a legtöbb mondjuk szvsz sima artwork vagy valami játék CG-setjéből van és amit felismertem, az is pont az ellenkezőjére példa, 13-26 rész szenvedés és pironkodás után a végső beteljesülés az utolsó jelenetből :D Az egetlen kivétel talán az Onegai Teacher volt valahol az elején, de az aláírásod szerint azt már láttad :)

Más hasonló... Canvas, az első OVA. Ugyan ott is csak a végén jönnek össze, de nem állnak meg egyetlen csóknál, és csak két rész az egész, nincs elhúzva. (A Canvas 2 is jó, de az jelentősen hosszabb, és a végén juszt sem az a csaj lett a befutó, akit én szerettem volna   :redface:)
Aztán a Memories Off sorozatokban vannak hasonlók, például a 3,5-ben a főszereplő pár már régóta együtt van, csak jön egy harmadik, aztán meg a féltékenykedés meg a bizalom kérdése. Bár ezek nem a szexről szólnak, ha az kell, akkor ajánlom a játék változatát :)
Natsuiro no Sunadokei: Ez is azzal kezdődik, hogy összejön a kis párocska, jó kis anime ez is.
Más hirtelen most nem jut eszembe.

Quote from: Prof. William on 2006-11-30, 12:38:21
REC: Mégpozitívabb.  :lol: Csak nézd meg a legelső részét.

Most hirtelen ennyi.

A tökölődés iskolapéldája a Ah My Godness ahol 52 rész alatt egyetlen csókot sem bírtak összehozni a szereplők, és már attól szívrohamközeli állapotba kerülnek ha megfogják egymás kezét. Gondolom a mangájában még mindig a csókproblémán rágódnak. :)
REC sem teljesen ez a téma, ugyan az elején egymásba gabajodnak, de aztán Aka-chan egy kicsit bevágja a tsun-tsunt, és csak a végére jönnek össze rendesen. Viszont a manga verzió az folytatódik tovább, és meglehetősen jó egyenlőre.

AMG meg mostanában nem igazán foglalkozik Keichivel meg Belldandyval. Most éppen Skuld szerelmi élete a téma. A kis Sentaro sokkal rámenősebb mint az a puhány K1 :D Bár azért ő is tud vörösödni rendesen :D


Prof. William

"A Canvas 2 is jó, de az jelentősen hosszabb, és a végén juszt sem az a csaj lett a befutó, akit én szerettem volna   "

Abban is van 18+ jelenet? Az 1 ben eléggé meglepődtem. :)

Manitu

Nem, az teljes mértékben korhatármentes :) Az egyből is létezik cenzúrázott verzió, ahol az első részből egyszerűen kivágták, a másodikban pedig egy hosszú es forró csókkal helyettesítették az ominózus jeleneteket :)


Prof. William

Vajh a FTP-n fenn van? És vajon a cenzúrázott vagy a cenzúrázatlan?

Sztem nem baj ha van benne. Hisz a nagy amcsi filmekben is van olyan amikor a főhős+főhősnő egymásnak esnek. :) akkor aniumében ami szintén felnőtt dfolgokról szól miért ne lehetne?

A Canvas 2 a Canvas egy alternatív befejezését követi. Pontosan mifélét? A C1 ban összejön a csajjal és vége. A C2 alapján mi történt?

Norboy

Köszi a tippeket, megpróbálok utánuk nézni, hogy hol találom meg őket és majd szép sorban megnézem mindet.
Nekem azok az animék nem tetszenek, amelyekben 1álltalán nem vagy csak az utolsó részben jönnek össze. Szeretem azt is látni, mikor már együtt vannak és erről is szól az anime.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Solid Snake

KGNE első 10. részét megnéztem. Eszméletlenül mély drámai vonallal rendelkező anime, nálam a Higurashit ledöntötte a trónról. No.1.  :cool:

Vejiita

Hello mindenki!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. A barátnőmmel megbeszéltük, hogy együtt elkezdünk nézni egy nagyon jó romantikus animét. Csakhogy én még egy ilyet sem láttam (gondolom a Kenshin Ova nem tekinthető külön animének).
Szóval szeretném, ha ajánlanátok egy nagyon jó darabot, ami jól van megrajzolva, jó a története, ja igen(!), és történik benne némi testiség is.
Négy animének töltöttem le az első epizódját, légy szíves mondjátok meg, hogy szerintetek melyiket érdemes elkezdenünk nézni, mert ha az első ilyen jellegű sorozat jó volt, talán nézünk többet is :D:

Love Hina
Kimi Ga Nozomu Eien
Onegai Teacher
Ah My Godess

Na ezekről írtatok az első oldalakon, azért töltöttem le belőlük valamennyit.
Előre is köszönöm.

Alkyra

Quote from: Vejiita on 2006-11-30, 22:30:05
Hello mindenki!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. A barátnőmmel megbeszéltük, hogy együtt elkezdünk nézni egy nagyon jó romantikus animét. Csakhogy én még egy ilyet sem láttam (gondolom a Kenshin Ova nem tekinthető külön animének).
Szóval szeretném, ha ajánlanátok egy nagyon jó darabot, ami jól van megrajzolva, jó a története, ja igen(!), és történik benne némi testiség is.
Négy animének töltöttem le az első epizódját, légy szíves mondjátok meg, hogy szerintetek melyiket érdemes elkezdenünk nézni, mert ha az első ilyen jellegű sorozat jó volt, talán nézünk többet is :D:

Love Hina
Kimi Ga Nozomu Eien
Onegai Teacher
Ah My Godess

Na ezekről írtatok az első oldalakon, azért töltöttem le belőlük valamennyit.
Előre is köszönöm.

Mind1gyiket:) KGNE az egy nagyon jó dráma(van benne "némi testiség"), Love Hina az is nagyon jó egy anime, de az bolondosabb s csak  a mangában van konkrétabb testi kapcsolat.:) Onegai Teacher az is vidámabb fajtából való s a 13. részben már komolyabb dolgok is történnek.:)
AMG ről nem tok sokat mondani, mert csk az elejét láttam.

smash++

Quote from: Vejiita on 2006-11-30, 22:30:05
Hello mindenki!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. A barátnőmmel megbeszéltük, hogy együtt elkezdünk nézni egy nagyon jó romantikus animét. Csakhogy én még egy ilyet sem láttam (gondolom a Kenshin Ova nem tekinthető külön animének).

Én az Onegai Teachert ajánlom elsőnek,mert nem olyan hosszú és van igazi testi kapcsolat az ova-ban(extra epizód).
Majd a Love Hina.Imádtam.Ez már hosszabb.Ezért inkább 2.-nak.
A másik kettőröl nem tudok véleményt mondani.
Ja és a Shuffle!Csak ez is talán 26 rész.De  :jee:  :jee:

Ezenkívül ajánlom figyelmedbe az én álatalam megkezdett Ecchi topikot!!!!!Ahol találsz álatalm látott,értékelt és ajánlott anime-t.Itt is találsz romantikusat.Habár nem ez a fő profilja az ecchinek :D :D

Zsiga

Quote from: Vejiita on 2006-11-30, 22:30:05
Hello mindenki!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. A barátnőmmel megbeszéltük, hogy együtt elkezdünk nézni egy nagyon jó romantikus animét. Csakhogy én még egy ilyet sem láttam (gondolom a Kenshin Ova nem tekinthető külön animének).
Szóval szeretném, ha ajánlanátok egy nagyon jó darabot, ami jól van megrajzolva, jó a története, ja igen(!), és történik benne némi testiség is.
Négy animének töltöttem le az első epizódját, légy szíves mondjátok meg, hogy szerintetek melyiket érdemes elkezdenünk nézni, mert ha az első ilyen jellegű sorozat jó volt, talán nézünk többet is :D:

Love Hina
Kimi Ga Nozomu Eien
Onegai Teacher
Ah My Godess

Na ezekről írtatok az első oldalakon, azért töltöttem le belőlük valamennyit.
Előre is köszönöm.
Love Hina nem feltétlenül fog tetszeni, mert iszonyatosan balfasz a főszereplő, és nagyjából nem történik semmi komolyabb.
KGNE túl sírós.
Onegai Teacher lesz a jó választás szerintem is. :)
AMG-ben nem hogy pr0n nincs, de még talán egy puszi se.