Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: Norboy on 2006-12-14, 21:31:42
Most találtam a neten (nemtudom, de szerintem nem kamu). Nem gondoljátok, hogy egyes részei hasonlóságot mutatnak az Air -rel?

[spoiler]
QuoteEgy különös haláleset évekkel ezelőtt mélyen felkavarta a magyar közvéleményt:


Egy képes hetilap tanúsága szerint az anya így
vallott a tragédiáról:

Kislányom egészségesen született, és kilencéves koráig - a szokásos
gyermekbetegségeken kívül - teljesen egészséges volt. Éppen a harmadik osztályt
kezdte az iskolában, amikor egy ismeretlen betegség támadta meg. Magas láza volt. Elvittem orvoshoz - akkor már csak ketten voltunk, mert előző
évben váltam el a férjemtől, aki más városba költözött, és nem nagyon törődött a
gyerekkel
. Kivizsgálásról kivizsgálásra
jártunk, de nem tudták megmondani, hogy mi baja. Végül kiderült, hogy a
kislánynak nagyon speciális betegsége van, amely a legritkábbak közé tartozik a
földön. Ez a betegség az orvostudomány mai
állása szerint teljességgel gyógyíthatatlan. Még a fájdalmakat sem tudják igazán
csillapítani
. Mert akkor már egyre nagyobb fájdalmai voltak. Két évig csináltuk ezt a szenvedést, kórházról kórházra jártunk, természetgyógyásztól csodadoktorig
mindent kipróbáltunk. Minden hiába! Egyre csak gyengébb és
kiszolgáltatottabb lett. Én meg már az őrület határán jártam. Kiléptem a
munkahelyemről, fokozatosan feléltünk mindent. Már csak ő tartotta bennem a
lelket, mert nagyon bizakodott, hogy meg fog gyógyulni. Sokat segítettek a
barátaink is, az osztálytársai is rendszeresen látogatták a kórházban is meg
otthon is.
Aztán valami ,,eltörött" benne. Fájdalmait egyre nehezebben lehetett csillapítani,
sokszor órákig vergődött az ágyban hangosan jajgatva
. Én meg ott álltam
tehetetlenül... Senkinek nem kívánom azt az érzést. Egyik tiszta pillanatában azt
mondta - bele is írta a naplójába -, hogy nem bírja tovább. ,,Menjünk föl a tetőre
és ugorjunk le" - mondta. Aztán meg olvasta valahol, hogy valaki hajszárítót
dobott a kád vízbe, amelyben fürdött, és úgy halt meg. Könyörgött, hogy tegyem
meg vele én is. Akkor még nem mertem, nem akartam megtenni, de amikor a következő
vizsgálat után közölte a doktor úr, hogy ő itt már nem tud mit tenni, s láttam,
hogy egyre nagyobb fájdalmai vannak. Éppen fürdött, amikor rátört egy irtózatos
fájdalomroham, amitől elájult. Én meg már nem emeltem ki a fejét.
Miután meghalt, kiemeltem a kádból, virágokat tettem köré, majd elmentem a
rendőrségre. Úgy gondolom, jogom, sőt kötelességem volt megtenni. Én szültem, én
akartam, hogy legyen. Életre, örömre. Nagyon szerettem. Nem bírtam elnézni, hogy
egyre jobban szenved. És már ő sem akart így élni. Az anyja vagyok, meg kellett
tennem.
[/spoiler]

Te jóságos úristen.  :eek: :frown:
Valóban rettenetes érzés lehet egy anyának egy ilyen helyzet.

Norboy

Elkezdtem nézni a Canvas 2-őt és kb a 14. résznél tartok. Lenne egy kérdésem, hogy lényeges-e megnézni a Canvas 1-et, hogy összeálljon a kép, mert elég sokszor utaltak rá? + ha van ilyen jó mint a 2, akkor honnan lehet leszedni, mert ftp-n nem láttam?

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Dreamcleaver

A Canvas 1 csak egy OVA és én azt hallottam nem túl jó, a Canvas 2 sokkal jobb, de nem láttam.

Valaki tudna nekem mondani valamit erről az animéról?:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=21

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Norboy on 2006-12-18, 20:54:22
Elkezdtem nézni a Canvas 2-őt és kb a 14. résznél tartok. Lenne egy kérdésem, hogy lényeges-e megnézni a Canvas 1-et, hogy összeálljon a kép, mert elég sokszor utaltak rá? + ha van ilyen jó mint a 2, akkor honnan lehet leszedni, mert ftp-n nem láttam?
Nem lényeges, és egyáltalán nem utalnak rá, független a két történet. (A helyszín és néhány mellékszereplő azonos csak).
Nemrég volt szó egyébként róla, Zsiga linkelt is hozzá egy torrentet, itt van 10-20 posttal feljebb/lejjebb, ha meg akarod nézni.
Bár akkor már inkább a Canaryt ajánlanám ugyanabból a torrentből, ugyan nem kimondottan romantikus anime, de hatalmas ökörség (pozitív értelemben), szabályosan fetrengtem a röhögéstől mikor néztem :jee:


Norboy

Quote
egyáltalán nem utalnak rá
Csak annyira, hogy néhány jelenetnél kiírták a képernyő tetejére,pl: hogy a csaj a Canvas 1 hősnője+stb..
Akkor szerintem folytatom a kettőt.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Manitu

Quote from: Norboy on 2006-12-20, 21:41:46
Csak annyira, hogy néhány jelenetnél kiírták a képernyő tetejére,pl: hogy a csaj a Canvas 1 hősnője+stb..
Akkor szerintem folytatom a kettőt.
Akkor én biztos másik fansubot néztem. Ha a felíratban felülre írják ki, akkor az csak fordítói megjegyzés. Leesett  amúgy miről beszélsz, az egyik csaj tényleg felbukkan egy epizódban (valami fesztiválos vagy templomos részben ha jól rémlik :D). Nem is tünt fel a rész alatt, hogy ő az, csak a hangja volt nagyon ismerős (Noto Mamiko :) ), és mikor megnéztem kit játszott, akkor esett csak le :)


Norboy

Megnéztem a Canvas 2-őt. Egyszerűen annyira tetszett, ráadásul az időzítés! Tök véletlenül pont karácsonykor néztem meg! Nagyon jó, nálam bekerült a legjobbak közé. A végefelé egyszerűen fenomenális a dráma és a Happy end, nem találok rá szavakat! Egyszerűen vágytam már egy ilyen sorozatra. Az utolsó 2-3 rész egyszerűen... Nagyon megérintett az egész történet, CSAK egy dolgot hiányoltam: az utolsó rész legvégén, amikor egy 10sec-es bevágás Elisről és az ő Oniichanjáról [spoiler]kicsit hiányos öltözékben és egy csók is volt köztük[/spoiler]szóval ez után nem folytatták a történetet. Elég lett volna egy kis összegzés, hogy mi is lett velük, mert ez a két mondat nekem nem volt elég. Ha a Canvas 1 egy picit is hasonlít a kettőre, akkor nyomban nekiállok megnézni!
Ja és a sorozatok végén a zenének ez a része: [spoiler]jap: na-na-na namida iro sora ni tokashitara, na-na-na nanairo no niji ga kakarukana. Eng: If I melt the color of tears into the sky, I wonder if a rainbow of seven colors will appear. Valaki aki tud japánul esetleg megmondhatná, hogy mit jelent az a szórészlet, amit ismételget (na-na-na) [/spoiler] Ez a része egyszerűen kawaii. Rég nem láttam ilyen remek animét!

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Manitu

Mindig ez a folytatás dolog... mért kéne mindent folytatni? Szerintem teljesen egyértelmű, és jó befejezése van (annak ellenére, hogy nem azzal a csajjal jött össze a srác, akinek drukkoltam  :redface:), felesleges lenne tovább ragozni.


Solid Snake

Natsuiro no Sunadokei

2 részes OVA-ról van szó, tehát egy órányi kikapcsolódást nyújt. A történet felettébb érdekes ("mi történne, ha így történt volna?" típusú sztori), csupán egy dologért fáj a szívem: pontosan a rövidsége miatt. Így olyan zsúfoltnak, összekapkodottnak éreztem, s pont emiatt tűnik néhol sablonosnak a cselekménymozzanat. Ha 20-24 részen keresztül, jobban, SOKKAL bővebben és kreatívabban alkották volna meg, akkor remek anime lehetett volna. Így azonban csupán egy aranyoskás, érdekesen kitalált történetű, egy órába belenyomott OVA lett belőle. Kár érte. Nagy kár.  :frown: :frown:

Norboy

#819
Most fejeztem be a Shuffle-t, és vegyes érzések keringenek bennem. Elég könnyed kis sorozatnak indult (az animeaddicts-os leírás szerint ezt is vártam volna a legvégéig), de a vége fele igen drámai volt. A sorozat közepétől kezdve érezni lehetett, hogy nem lesz mindenkinek egyformán kellemes a végkifejlet. Komoly lelki traumát okozott volna ha nem békülnek ki az anime legvégén. Így egy kellemes(ebb) emlékem marad róla és nem fogok hónapok múlva is azon töprengeni, hogy milyen rossz érzés lehetett így elválni (lást KGNE). Jó barátok maradtak és ez így jó (bár nem túl valószerű). Nagyon bejött ez az anime is. [spoiler]Az öngyilkosság nagyon dúrva volt, bár nem szoktam, de itt elérzékenyültem. Bennem a halál vagy csak annak a közelsége nagyon fájdalmas érzést kelt.[/spoiler]

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Darkstar

Ez kicsit spoileresre sikerült. ^^
Pár nap múlva meg jön a Shuffle Memories. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

smash++

Én nemrég néztem meg a D.N. Angel-t.Engem nagyon megfogott.Az opening talán az eddigi legjobb vagy a legjobbak között van.Maga az anime nekem nagyon bejött.A romantika pedig egyszerűrn tökéletes<-nincs semmi kifogásolni való [spoiler] végre összejönnek az anime alatt és még csók is van..[/spoiler] azzal jön össze akinek én is szurkoltam és a végén még egy másik kapcsolat kezdetének is tanui lehetünk ;)

Prof. William

A Shuffle Memories miről fog szólni? OVA lessz vagy redes sorozat?

Manitu

Quote from: Manitu on 2006-12-13, 22:14:50
Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-13, 21:24:07
Shuffle! Memories
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4759

Tudja valaki, hogy ez OVA vagy second season lesz?
Egyik sem. Remake. De ha kérdésed arra irányul, akkor elvileg TV sorozat, hetenkénti epizódokkal.


smash++

Quote from: Manitu on 2006-12-31, 13:08:09
Quote from: Manitu on 2006-12-13, 22:14:50
Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-13, 21:24:07
Shuffle! Memories
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4759

Tudja valaki, hogy ez OVA vagy second season lesz?
Egyik sem. Remake. De ha kérdésed arra irányul, akkor elvileg TV sorozat, hetenkénti epizódokkal.

Nee  :frown: .Én valahogy nehezen bírkózok meg ezekkel a remake-kel.A mai otome-t se bírom elkezdeni,mert ugyanazok a szereplők egy teljesen más sorozatban és a kedvenc párosom sincs benne csak az egyik...Nemhogy folytatták volna azt is inkább csináltak egy teljesen mást :__devil:...
De azért kíváncsi leszek erre a remakre(mennyire lesz más a történet), viszont ha csak annyi lesz az egész,hogy egy másik lányt választ...:D-akkor remélem azt választja amelyiknek én szurkoltam

Manitu

Nem vesztettél igazándiból sokat az Otomevel. Egyébként kit hiányoltál belőle?

Shufflenek meg jó, hogy remake lesz, legalábbis egy folytatásra nem lennék kiváncsi. Biztos nagyon erőltetett lenne, meg különben is, mit akarnának azon még folytatni?


smash++

Az igaz,hogy nagyon lezárták...és egy remake tényleg lehet a legjobb választás.
Az Otome-ből Mai-t hiányolom.Ha minden igaz ő nincs benne,de én nem láttam még bele se néztem.Nekem igazából Mai-Tate kapcsolata hiányzik,nagyon szerettem nézni hogyan fejlődik a kapcsolatuk a M-Hime alatt és valahogy a végén nem teljesült be teljesen a dolog(számomra),túl sokan versenyeznek még mind2ért.Tudom Tate benne van az Otome-be,de ha minden igaz Mai nincs és gondolom nem romantikus téma.De lehet ha vmikor sok szabadidőm lesz megnézem.

Prof. William

Remake? Mondjuk más vonalon megy a sztori és végül mást választ?

Ez nem nagy baj. Azzal már úgyis összejött akinek drukkoltam, most kell esélyt adni másoknak is. :)

Ha a Eien ből lehet Haruka route akkor ebből miért ne?

Manitu

Quote from: smash++ on 2006-12-31, 15:03:26
Az igaz,hogy nagyon lezárták...és egy remake tényleg lehet a legjobb választás.
Az Otome-ből Mai-t hiányolom.Ha minden igaz ő nincs benne,de én nem láttam még bele se néztem.Nekem igazából Mai-Tate kapcsolata hiányzik,nagyon szerettem nézni hogyan fejlődik a kapcsolatuk a M-Hime alatt és valahogy a végén nem teljesült be teljesen a dolog(számomra),túl sokan versenyeznek még mind2ért.Tudom Tate benne van az Otome-be,de ha minden igaz Mai nincs és gondolom nem romantikus téma.De lehet ha vmikor sok szabadidőm lesz megnézem.
Benne van, ezzel jelentősen megdobja az utolsó 5-6 rész szinvonalát :) De ha jól rémlik Tate-val (itt Sergey) nem is találkozik... Egyedül Fumi nem szerepel a Hime karakterei közül az Otomeben.
Inkább olvasd el a Hime mangát, ha sok szabadidőd lesz. Jobban megéri.


Prof. William

Fumi szerepel. :) Az ő szobra van ott áll mint az Otomeegyetem alapítója és első otome: )

Manitu

Az oké, de mivel már rég halott, így csak beszélnek róla, meg minden, de egyetlen jelenete sincs.

Ja, és  :_off: :D


Darkstar

#831
Én is úgy gondolom, hogy a Shuffle-höz folytatást nehéz, jó folytatást meg szinte lehetetlen lenne csinálni. Viszont kérdés, hogy akkor kivel fogják összehozni a srácot (remélem Rim-chan-nal :D). Amit remélek, hogy a rajzolás legalább olyan színvonalú lesz, mint az első sorozaté, de mivel ugyanazok csinálják, ez valószínű. És a legjobb, hogy már csak 6 nap 4 óra és 25 perc van hátra az első részig (időeltolódást nem beleszámolva) :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

+sub mivel vannak közöttünk , akik nem tudnak japánul és "normálisak" is. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Norboy

Szerintem lassan megnézem a D.N. Angel-t, mert sok jót hallottam róla.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Norboy

Mi a véleményetek a Kanon-ról, mint dráma vagy romantikus anime? Szeretnék valami olyat megnézni, ami erős hatással lenne rám érzelmileg. Ha lehet valami átlagon felüli anime-t. Szeretnék valami szép emlékezetesset megnézni.
Ezeket láttam eddig: http://picasaweb.google.com/Norboy/Anime/photo#5016589981386707042

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Manitu

Kanon jó! Legalábbis az új, a régit nem láttam.
Quote from: Norboy on 2007-01-05, 18:48:30Szeretnék valami olyat megnézni, ami erős hatással lenne rám érzelmileg. Ha lehet valami átlagon felüli anime-t. Szeretnék valami szép emlékezetesset megnézni.
Nincs a listádon a Saikano? Pótolni, de azonnal! :lazza:


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-01-05, 18:55:37
Kanon jó! Legalábbis az új, a régit nem láttam.
Quote from: Norboy on 2007-01-05, 18:48:30Szeretnék valami olyat megnézni, ami erős hatással lenne rám érzelmileg. Ha lehet valami átlagon felüli anime-t. Szeretnék valami szép emlékezetesset megnézni.
Nincs a listádon a Saikano? Pótolni, de azonnal! :lazza:
Legalábbis ha a KGNE tetszett neki, mert különben a falat fogja kaparni tőle. :)

Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-01-05, 18:55:37
Kanon jó! Legalábbis az új, a régit nem láttam.
Quote from: Norboy on 2007-01-05, 18:48:30Szeretnék valami olyat megnézni, ami erős hatással lenne rám érzelmileg. Ha lehet valami átlagon felüli anime-t. Szeretnék valami szép emlékezetesset megnézni.
Nincs a listádon a Saikano? Pótolni, de azonnal! :lazza:

Nahát, nahát. Ez a Saikano most felkeltette az érdeklődésemet.  :jee: :smile:
(Downloading...)

Norboy

A Kimi ga Nozomu Eien volt a legszebb anime, amit eddig láttam. Bár nem éppen happy, de a maga műfajában egyszerűen gyönyörű.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Solid Snake

Quote from: Norboy on 2007-01-07, 17:57:43
A Kimi ga Nozomu Eien volt a legszebb anime, amit eddig láttam. Bár nem éppen happy, de a maga műfajában egyszerűen gyönyörű.

Teljes mértékben egyetértek veled. Nálam a toplista 1. helyét birtokolja, teljesen megérdemelten. Soha nem gondoltam volna, hogy képes leszek totális mértékben azonosulni a főszereplővel és elérzékenyülni a jeleneteken. Hát tévedtem.

KGNE rajongásom bizonyítékai:

- avatarom  :smile:
- saját, bekeretezett rajzom a számítógépem mögötti falon (Haruka, Akane, Mitsuki trió, Gmer kolléga mesélhetne róla, ő már látta szilveszterkor  :smile:)
- Háttérképem