Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Viszont azt is vedd hozzá, hogy nincs rá garancia, nincs hdmi/dp, nincs DX11 (szal DirectCompute/OpenCL). Meg már volt egy jó időn áthasználva, szal kitudja, mikor adja meg magát a ventillátor csapágya, ami további beruházást igényelhet.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2012-01-11, 20:37:35
Viszont azt is vedd hozzá, hogy nincs rá garancia, nincs hdmi/dp, nincs DX11 (szal DirectCompute/OpenCL). Meg már volt egy jó időn áthasználva, szal kitudja, mikor adja meg magát a ventillátor csapágya, ami további beruházást igényelhet.
jogos szempontok.
azt hiszem mondok rá neki egy 6000-et, megegyezünk 5500-ban, ha nem, akkor meg elteszem talonba

Cobra

Nyugodtan add oda 5k-ért azt a porszívót :D
Asztali alap gépnek meg szerintem Llano. Az integrált GPU elég nem túl nagy gépigényű játékokhoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#14643
Quote from: Fazék on 2012-01-11, 19:08:11
úgyis lehet, hogy venne mostanában egy asztali gépet, annak az összeállításában is megköszönnénk a segítséget.
amire kell: általános otthoni használat, por internetezés, CS:S 1280*1024-ben akadásmentes futtatása, Heroes V is menjen rajta normálisan, HD filmlejátszás

Quote from: Cobra on 2012-01-11, 21:39:32
Asztali alap gépnek meg szerintem Llano. Az integrált GPU elég nem túl nagy gépigényű játékokhoz.

Hát... remélem még épp elég lesz az A6-os (320 sp, az A4 már csak 160).
A5-3500 22-23k
A55 / A75 lap 15-17k
4GB RAM 5,5k

vagy II/
Intel G530 11k
H61 lap 13-15k
a.) GT240 1GB GDDR3 15k
b.) 6670 1GB 20k
4GB RAM 5,5k

A SNB-alapú G530 köröket ver rá proci-erőben, s mivel jóval olcsóbb,
egy kisebb videókártya is belefér ugyanabba az árba, ami erősebb a
Llano IGP-jénél; vagy egy kicsivel többért már egy normálisabb
teljesítményű kártya is belefér. Cserébe kicsit többet fogyaszt a külön
kártyával terhelve (üresjáratban nem biztos).
Én II/b-t javasolnám.


A 8600 pedig reálisan ér 5k-t, 6-ot már nem biztos...

Fazék

kösz a tippet, Domonkos még erősen elgondolkodik a dolgon :)

Darkstar

Böngészőben lehet valahogy korlátozni a siteok által hívható parancsok körét?
Eddig böngészőből játszottam egy eredetileg mobil játékot (user agenttel) de most módosították az oldalt, és ha az oldal sikeresen hívja az onMouseOver() parancsot, akkor átdob egy alsitera, ami reklamál az agent miatt. Gondolom mobil böngészőben eme parancs hívása hibát dob vissza vagy valamit.
Kérdés: lehet-e ezt valahogy asztali böngészőben megoldani.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2012-01-13, 17:14:06
Kérdés: lehet-e ezt valahogy asztali böngészőben megoldani.
NoScript vagy ilyesmi által letiltani minden Javascriptet azon az oldalon?
Vagy az kell a játékhoz is?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Le kellett volna menteni amíg még ment.

Vagy ez ilyen html5 cloud izé és nem 1 külön app?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Olyasmit keresgélj, hogy firefox greasemonkey unsafewindow. Elvileg át lehet definiálni az onMouseOver() függvényt.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Darkstar on 2012-01-13, 23:04:31
Yepp, az sajnos kell.
Vedd fel a lenti kódot bookmarkletnek. Ha tényleg sima HTML onMouseOver, és és egyetlen HTML frame az egész oldal, akkor ez a bookmarklet nálam sikeresen leszed mindent, ha ráböksz egyszer:
javascript:(function(){var items = document.querySelectorAll("*"); for (var i=0, max=items.length; i < max; i++) {items[i].onmouseover=null;}})();
Persze senki nem gátolja az oldalt abban, hogy újra felrakjon onmouseover-eket.

Ehh, a ninják szebbnek hangzó megoldást írnak.

Darkstar

Nemsokára kipróbálom mindkettőt, thx.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dirk

HELLO

Ismét gépvásárlás de most nem nekem hanem 1 haveromnak, az enyém nagyon faszául megy szal megint a segítségeteket szeretném kérni.

Ugyan az nagyjából, 100-ért gépet vinyó nem kell.


Puru²

Reggel óta használhatatlan nálam az MSN ,mintha valami blur-effekt került volna rá ,teljesen el van maszatolva az egész ,szövegek olvashatatlanok . Csak a kurzor alatti részek kivehetőek ,ja meg a reklám az viszont tökéletesen látszik. Az valami új M$ fícsőr ? :zomg:

chilip

nekem semmi ilyesmi nincs, de MSN Plus-ot használok az MSN-re szóval lehet ezért

Puru²

Na időközben kiderült ,hogy mi a gebasz : ha a Catalyst-ban be van kapcsolva az élsimításnál a morpholgical-filter akkor jön elő. Amúgy elég kész ,hogy már egy chat progihoz is hardveres GPU gyorsítás kell.  :zomg:

Dirk

Árlistákat nézegetve kicsit szűkítettük a kört.

Procinak i3 2100-as amit nekem is ajánlottatok. Ha van már jobb akkor szoljatok.
így az alaplap adott, egy h61-es
RAM 4g kingxton
Tápot ajánlottatok már párat szal azzal nem lesz gond.

Videokártyában kéne kis segítség. 40k körül mit ajánlanátok.


Kuroi Tenshi

Javaslom, hogy lemezt is, mert egy számítógépnél eleve az a
leglassabb, s bár most el vannak szállva az árak, de ha régi a
lemez, érezhetően lassítja általános használatban a gépet.

40k körül 6850, vagy egy kis várakozás, s hátha a nemrég
megjelent 7970 vagy a lassan érkező kisebb modellek lejjebb
nyomják a 6870 árát.

Nakedape

samsung b2100 ra feltettem 1038 mp3 -at,  de ha albumonként játszatnám feladja és lefagy, ha az összeset nézem, akkor megy, de úgy kezelhetetlen, saját file menüjében meg csak egyesével játssza le..
szóval ad egy opció törölni párat/ sokat hátha megy.
De nem lehet rátenni valami tippre java-s épeszű zenelejátszót? ismertek ilyet? vagy merre keresgéljek?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2012-01-18, 16:05:58
samsung b2100 ra feltettem 1038 mp3 -at,  de ha albumonként játszatnám feladja és lefagy, ha az összeset nézem, akkor megy, de úgy kezelhetetlen, saját file menüjében meg csak egyesével játssza le..
szóval ad egy opció törölni párat/ sokat hátha megy.
De nem lehet rátenni valami tippre java-s épeszű zenelejátszót? ismertek ilyet? vagy merre keresgéljek?
http://www.mobileheart.com/set-downloads/software.asp?did=2222&catid=69&catname=MP3-Video-Player&sid=44&setid=1697&setname_LINK=Samsung-B2100-Xplorer&setname_ALT=Samsung%20B2100%20Xplorer&SETDOWN_PNAME=1697-Samsung-B2100-Xplorer-Software.aspx

http://www.mobileshox.com/samsung-applications.html

hogy jók-e a telefonodhoz vagy sem, annak letesztelését már rád bíznám :)

Kvikveg

Van egy win XP-m telepitve, meg van egy telepito CD-m, ami valoszinuleg ehhez tartozik.
Az XP-n van product ID, meg elkodolva a key.
A stickeren van key, meg egy masik ID.
Hogy lehetne anelkul osszehasonlitani oket, hogy valami magicjellybean szoftvert kene telepitenem a gepre a key dekodolasahoz?
Letezik valami kozos ID, vagy az egyetlen kozos pont a key?
xxxx-OEM-xxxx-xxx tipusu az id, a szamok szamat most random irtam be, de 4 csoport van, es a masodik az az OEM szo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Liquid Snake

Azt szeretném megtudni, hogy az Xbox 360 JTAG-elése vagy RGH hackelése legális? Mármint maga a folyamat, ha elviszem egy szerelőhöz és ő megcsinálja, illetve ha egy üzletbe leadom és ők juttatják tovább, az számukra okozhat úgymond "kellemetlenségeket"?

Cobra

Természetesen nem legális, de  még ha te fel is jelentenéd az üzletet, nem tudod bizonyítani, hogy ők csinálták.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2012-01-23, 18:14:08
Azt szeretném megtudni, hogy az Xbox 360 JTAG-elése vagy RGH hackelése legális? Mármint maga a folyamat, ha elviszem egy szerelőhöz és ő megcsinálja, illetve ha egy üzletbe leadom és ők juttatják tovább, az számukra okozhat úgymond "kellemetlenségeket"?

Az. Ha leadod egy üzletbe nem kötelesek visszaadni, sőt akár fel is jelenthetnek.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-01-23, 17:11:03
Hogy lehetne anelkul osszehasonlitani oket, hogy valami magicjellybean szoftvert kene telepitenem a gepre a key dekodolasahoz?

sehogy, direkt ezért van kódolva.

Quote from: Kvikveg on 2012-01-23, 17:11:03
Letezik valami kozos ID, vagy az egyetlen kozos pont a key?

Még az se, csak annyi, hogy (elvileg) mindkét kulcs jó. Az -OEM- néha
nem (mivel kismillió van belőle már a piacon, mivel előtelepített gépeknél
ugyanaz az egy már aktivált lemezkép van átghostolva más gépekre),
de avval be tudsz telefonálni ms-nak, és kapsz jó kódot.

Liquid Snake

Quote from: Cobra on 2012-01-23, 19:23:10
Természetesen nem legális, de  még ha te fel is jelentenéd az üzletet, nem tudod bizonyítani, hogy ők csinálták.

Tudnám, de nem azért kérdeztem, csak pusztán kíváncsiságból :D

Quote from: Cloud on 2012-01-23, 19:49:03
Az. Ha leadod egy üzletbe nem kötelesek visszaadni, sőt akár fel is jelenthetnek.

Azért ezt kétlem. Amíg nincs megbuherálva, addig nehezen veszik el tőlem a SAJÁT gépemet. Még ha a szándék megvolt akkoris. De nincs ilyen gond, tényleg csak pusztán a kíváncsiság miatt kérdeztem :D

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2012-01-23, 22:39:15
Quote from: Cobra on 2012-01-23, 19:23:10
Természetesen nem legális, de  még ha te fel is jelentenéd az üzletet, nem tudod bizonyítani, hogy ők csinálták.

Tudnám, de nem azért kérdeztem, csak pusztán kíváncsiságból :D

Quote from: Cloud on 2012-01-23, 19:49:03
Az. Ha leadod egy üzletbe nem kötelesek visszaadni, sőt akár fel is jelenthetnek.

Azért ezt kétlem. Amíg nincs megbuherálva, addig nehezen veszik el tőlem a SAJÁT gépemet. Még ha a szándék megvolt akkoris. De nincs ilyen gond, tényleg csak pusztán a kíváncsiság miatt kérdeztem :D

Amíg nincs buhera,addig nincs gond. :) Na jó a feljelentés kicsit poén akart csak lenni. :)

Moha

Quote from: Kvikveg on 2012-01-23, 17:11:03
Van egy win XP-m telepitve, meg van egy telepito CD-m, ami valoszinuleg ehhez tartozik.
[...]Hogy lehetne anelkul osszehasonlitani oket, hogy valami magicjellybean szoftvert kene telepitenem a gepre a key dekodolasahoz?
Program nélkül sehogy, azért van elkódolva. De kismillió program létezik, ami meg tudja mondani, milyen key-el lett telepítve az XP. Én pl. PcWizard-dal csináltam, mikor a cégnél ellenőrízni kellett, hogy azzal a kulccsal van-e telepítve ami a gépházon van.
Letöltöd a zip verziót, elindítod (nincs install), oprendszer-nél a xxx-OEM-xxx kulcsra rámégy és kiadja a telepítő kulcsot. Ennyi.

Cloud

Vala nekünk ugye egy plasma tv-nk.

Van rajta ugye usb csati is, amin keresztül játszik le a tv HD tartalmat is. Sajna nagy pendrive-unk nincs így maradt a külső usb-s vinyó.
Na ez most kicsit drága a családnak, de lenne egy ötletem.  Van itthon elfekvőben egy 80gigás noti vinyó. Ha ahhoz veszek külső usb-s rack-et, akkor azzal tudom úgy használni hogy a filmeket akkor a vinyóról nézzük a tv-n? Kap elég áramot a tv-s usb csatiból a vinyó? Mert amiket eddig néztem rackek, azokat mind y kábellal dobálják, ezért feltételezem hogy a 2. usb vég a plusz áramfelvétel miatt kellhet.