Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: XagaHogyan tudom a FAT32 particiomat amin a windows van  NTFS-re konvertálni????
ha jól emlékszem ilyet lehet XP-ben adatvesztés nélkül. talán vezérlõpult/felügyeleti eszközök/számítógép-kezelés/ itt tárolás és utána lemezkezelés menüpont, bár most nem tudom letesztelni, szóval én így emlékszem... sok szerencsét :)

.Attila

Találtam egy japán oldalt, ahol digitális videokamerák vannak, de sajna halvány fogalmam sincs, hogy az árak adóval vagy anélkül értendõk. Akik ért vmennyire japánul, az meg tudná nézni nekem? Onegai!
Egyébként mennyi Japánban a forgalmi adó?

Moha

Hello!

Szerintetek mennyire lehet telerakni egy DVD lemezt? Nekem most lenne 2 sorozat, ami úgy férne rá a DVD-re, hogy össz-vissz 5MB maradna. Érdemes-e ennyire telerakni, vagy inkább szervezzem át, hogy ne legyen csurig?

Gab3c

Quote from: MohaHello!

Szerintetek mennyire lehet telerakni egy DVD lemezt? Nekem most lenne 2 sorozat, ami úgy férne rá a DVD-re, hogy össz-vissz 5MB maradna. Érdemes-e ennyire telerakni, vagy inkább szervezzem át, hogy ne legyen csurig?
Nyugodtan ;)

Quote from: TriviTaláltam egy japán oldalt, ahol digitális videokamerák vannak, de sajna halvány fogalmam sincs, hogy az árak adóval vagy anélkül értendõk. Akik ért vmennyire japánul, az meg tudná nézni nekem? Onegai!
Egyébként mennyi Japánban a forgalmi adó?
Lemaradt a link ;)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Quote from: MohaHello!

Szerintetek mennyire lehet telerakni egy DVD lemezt? Nekem most lenne 2 sorozat, ami úgy férne rá a DVD-re, hogy össz-vissz 5MB maradna. Érdemes-e ennyire telerakni, vagy inkább szervezzem át, hogy ne legyen csurig?
Írással együtt maradna 5MB? Csak azért kérdezem, mert nálam volt, hogy pont 4.38GB volt vmi, de amikor fel akartam írni, a progi kiírta, hogy az igenis 4.39GB, örültem is neki :morci: Ha ráfér, akkor szerintem nyugodtan rárakhatod.

.Attila

Quote from: Gab3cLemaradt a link ;)
Az eszem megáll :D :rotflol:
Copy-ztam a linket, de elfelejtettem berakni :lul:
http://www.dream-train.com/vcm.shtml

Gab3c

#1746
Quote from: TriviAz eszem megáll :D :rotflol:
Copy-ztam a linket, de elfelejtettem berakni :lul:
http://www.dream-train.com/vcm.shtml
Netto, pl. az elso termek 小計: 316,500 消費税: 15,875 (ez ~5%, ennyi van a mangakra, azt tudom mert azt vettem mar parat :D)

Tevedes jogat fent tartom, de eleg biztos vagyok a dologban ;)

megj: az ado jele tudtommal ez: 税

Pl. 1000 円 + 税   -> 1000 en + ado.

Az afa a 'shohizei' = 諸費税, ez szerepel fent is.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Köszi :)
Már érdeklõdöm, hogy milyen és mekkora áfa kulcsok vannak kint. Hacsak 5%, akkor az nagyon jó lenne :)

Moha

Quote from: TriviHacsak 5%, akkor az nagyon jó lenne :)
Hát, odakint nem harácsolnak. :) Itthon is kb ennyi lenne elfogadható :rolleyes:

Moha

Hello!

Tudtok ajánlani valami jó (windowos) tûzfal programot? Olyan kellene, amit be lehet állítani rendesen szabályokkal (melyik proggi, melyik porton, hova kapcsolódhat) és el lehet rejteni, hogy a hozzá nem értõk ne piszkálják el a beállításokat?
Jó volna olyan, ami a beállított programokon kívûl más progginak nem enged net elérést.

Elõre is köszi.

Cobra

Azt mindegyikben meg tudod adni, hogy melyik program mehet ki a netre. Szerintem a port szerinti engedélyezés is benne van mindegyikben.
Én SP2-ig Norton Internet Security-t használtam, nekem semmi bajom nem volt vele. A ZoneAlarm-ot biztos olvastad, hogy bezavart a feltöltésbe, szóval azt inkább kerüld el. A jártasabbak meg mondanak majd másmilyet is, én csak ezeket ismerem, illetve névrõl a Kerio tûzfalát, de azt nem tudom, milyen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

A Zonealarm egy alapfunkciós hulladék. Én eddig a sajátomon is a NIS-t használtam, de még a 2001-es verziót (az újabbak már nagyon "lamerware"-k lettek). A Kerio-nál meg az a gond, hogy ott ugyan le lehet tiltani egyes programokat, de aminek engedélyezzük a netet, annak rögtön az összes portot engedi.
Egy NIS2004-em van, abban be lehet állítani a szabályokat, csak nem tudom, hogy el lehet-e rejteni, hogy service-ként fusson, de ne tegyen ki ikont. Azért kell amúgy, mert eddig csak 1 gépen volt a net, most leosztanánk, de kell a gépekre egy biztos tûzfal, amit nem babrálnak el. Jelszavazás nem oké, mert akkor állandóan azt kapnám a fejemhez, hogy "miért kell letiltani?"... :rolleyes:

Gab3c

En az Outpost-ot hasznalom es egyszeruen fantasztikus a program!

Nem csak azt tudja amit irsz, hanem pl. akkor is tilt net hozzaferest ha megvaltozik egy progi komponenese pl.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Moha

Köszi. Egész profinak néz ki a screenshot alapján.

Fazék

Quote from: MohaA Zonealarm egy alapfunkciós hulladék. Én eddig a sajátomon is a NIS-t használtam, de még a 2001-es verziót (az újabbak már nagyon "lamerware"-k lettek). A Kerio-nál meg az a gond, hogy ott ugyan le lehet tiltani egyes programokat, de aminek engedélyezzük a netet, annak rögtön az összes portot engedi.
Egy NIS2004-em van, abban be lehet állítani a szabályokat, csak nem tudom, hogy el lehet-e rejteni, hogy service-ként fusson, de ne tegyen ki ikont. Azért kell amúgy, mert eddig csak 1 gépen volt a net, most leosztanánk, de kell a gépekre egy biztos tûzfal, amit nem babrálnak el. Jelszavazás nem oké, mert akkor állandóan azt kapnám a fejemhez, hogy "miért kell letiltani?"... :rolleyes:
hát sajnos az ikonelrejtésnek sztem egyik se fog megfelelni... max ahhoz a trükkhoz folyamodhatsz, hogy tálca>tulajdonságok - 'nem aktív ikonok elrejtése' opciónál 'testreszabod', hogy az mindig rejtve legyen, a többinél, pedig, hogy mindig látható, így talán egy ideig nem veszik észre  :hehe:
de én úgy emlékszem, hogy a Kerio-ba, be lehet állítani port-tartományokat.  mondjuk nem emlékszem pontosan hogyan (advanced fülnél talán?), de szinte biztos vagyok benne, hogy lehet, a Kerio sztem egy nagyon jó megbízható tûzfal, ingyenessége ellenére is.

Mattanja

Én is a Kerio-t használom (talán szeptember óta), eddig ok.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: Blimpa Kerio sztem egy nagyon jó megbízható tûzfal, ingyenessége ellenére is.
Addig rendben van, de te még nem ismered jóapámat...
Hozzá nem értõ kezek bármilyen jó tûzfalat pillanatok alatt hatástalanítanak. :rolleyes:

Fazék

aki otthon van ed2k-ban az be tudná szerezni a ma megjelent azumanga daioh opening, ending-et az RG kiadásában? itt megtalálhatóak az ed2k link-ek. mert sajna az én emule-os ismereteim 0-val egyenlõek, de megpróbálok gyorsan tanulni, már csak a router-en kell engednem, hogy átérjen és akkor már talán menni fog vmi letöltés végre... de ehhez sajna hülye vagyok, szóval megköszönném, ha vki beszerezné ezeket és felrakná ftp-re :)

Gab3c

Oke, a tracker amit eddig kolcsonkaptam lehalt :grrr:

Tudna vki mondani egy ingyenes tracker-t ahova feltolthetnem a KGNE torrentjeimet?

Koszonom.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

zsozso

Quote from: Gab3cOke, a tracker amit eddig kolcsonkaptam lehalt :grrr:

Tudna vki mondani egy ingyenes tracker-t ahova feltolthetnem a KGNE torrentjeimet?

Koszonom.
Meglepo modon pl http://usteam.hu:6969
Death is the only redemption

Gab3c

Quote from: zsozsoMeglepo modon pl http://usteam.hu:6969
Most tenyleg meglepodtem, sry :rotflol:

Latszik tul sok a dolgom :beken:

Koszonet a tracker-ert

 :merci:
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Moha

Quote from: zsozsoMeglepo modon pl http://usteam.hu:6969
1000 köszönet neked zsozso, Gab3c nevében is, hogy felmehet a Usteam trackerre!
:hail:

zsozso

Gyerekek annyi eszetek azert lehetett volna, hogy nemrakjatok ki mindenhova. Az ok hogy a magyarok szedik, de a kulfoldieknek nagyon nemkene. Ugye ti se szeretnetek, hogy ilyesmi miatt jelentse vki fel a servert vmelyik amcsi kiado/erdekvedo/stb.
Death is the only redemption

Moha

Igen, ezt én is figyeltem. Még egy negatívum, hogy Gab3c, egyetlen seederként osztja mindenkinek, így sokkal lassabb a dolog, mert sokfelé oszlik. Utólag néztem én is, hogy mennyi külföldi van. Én amúgy nem tudom, hova lettek belinkelve a torrentek.
Az lesz még a baj, ha rászabadulnak a többi torrentre... :ejj:

Ha jól tudom, külföldre csak 80-as és 21-es port van tiltva, igaz? Mekkora amúgy a külföldi sávszélje a szervernek?

Edit: Úgy látom, az NGE-re már sajnos rá is cuppantak. :(

zsozso

Quote from: MohaIgen, ezt én is figyeltem. Még egy negatívum, hogy Gab3c, egyetlen seederként osztja mindenkinek, így sokkal lassabb a dolog, mert sokfelé oszlik. Utólag néztem én is, hogy mennyi külföldi van. Én amúgy nem tudom, hova lettek belinkelve a torrentek.
Az lesz még a baj, ha rászabadulnak a többi torrentre... :ejj:

Ha jól tudom, külföldre csak 80-as és 21-es port van tiltva, igaz? Mekkora amúgy a külföldi sávszélje a szervernek?

Edit: Úgy látom, az NGE-re már sajnos rá is cuppantak. :(
Van kemeny 4.5mbitem, de csak is _letoltesre_ hasznalhatom
Death is the only redemption

Moha

Quote from: zsozsoVan kemeny 4.5mbitem, de csak is _letoltesre_ hasznalhatom
Úgy érted, hogy akkor ezt nem fogják le a külföldiek?

zsozso

Quote from: MohaÚgy érted, hogy akkor ezt nem fogják le a külföldiek?
Ugyertem, hogy kvara nemkene hasznalniuk a kulfoldieknek.
Death is the only redemption

Dragon

Quote from: zsozsoUgyertem, hogy kvara nemkene hasznalniuk a kulfoldieknek.
akkor nincs más hátra, minthogy kiNATold valahogy
de emlékszem valaki egyszer kérdezte valamelyik topicban, hogy miért nem terjesztjük a torrenteket külföldre is
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Gab3c

Quote from: zsozsoGyerekek annyi eszetek azert lehetett volna, hogy nemrakjatok ki mindenhova. Az ok hogy a magyarok szedik, de a kulfoldieknek nagyon nemkene. Ugye ti se szeretnetek, hogy ilyesmi miatt jelentse vki fel a servert vmelyik amcsi kiado/erdekvedo/stb.
Hmm, en biztosan nem raktam ki sehova.

A regi tracker amig elt, addig talan osszesen 5 leecher volt kulfoldrol, mert volt egy kulfoldi thread-em ami a regi tracker-re (torrentek nelkul) mutatott. De azt azota toroltek (elobb, minthogy leallt volna a kulso tracker amit hasznaltam), szoval nem tolem kerultek ki a torrent-ek.

Sajnalom a dolgot, levegyem a torrenteket1?

megj.: gondoltam megvarom mig itt leszedegetik, utana kirakom egy kulso tracker-re es toltheti boldog-boldogtalan. Ugy latszik hamarabb fel kell raknom vmi kulso tracker-re is...
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Moha

Quote from: Gab3cmegj.: gondoltam megvarom mig itt leszedegetik
Hát, hacsak nem lesznek többen. Mert most is vannak, akik nemrég kezdhették, és 1-2%-nál járnak. És ahogy elnézem, csak 1-2 magyar van a peerek között.
Az viszont tényleg érdekes kérdés, hogy találták meg ennyien, ha a külföldi fórumon csak a régi tracker címe volt kint...