Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Dragon

DK8-al mi baj volt? Szerintem használható, legalábbis a winfos sajátjához képest. Még az MFT-t is hajlandó töredezettségmentesíteni, ami mint tudjuk, még a nagyobb, egy darabban levõ fileok elérését is lassítja ha darabos, sõt, a kisebb fileokat önmagában tartalmazza, és akkor nem pointerként mûködik.
Nézzétek csak meg a windózos defrag reportját, hogy hány darabban van az MFT-tek. (Ennek a töredezése egyébként a vinyó bizonyos százalék feletti megtöltésének eredménye.)
Az egyetlen bajom a mai programokkal, így a DK8-cal is, hogy túl sok szolgáltatást erõszakol az emberre, például semmi szükségem a runtime defragra hogy folyamatosan zabálja az erõforrásaimat.
Egyébként is úgy kezdem minden új progi installálása után, hogy kitakarítom a registrybõl az összes automatikusan futó sz*rát. Mégis miféle politika az hogy az ÉN gépem, ami az ÉN tulajdonomban van, önállósítja magát? Azt csinálja amit mondok neki banyek, ne azt amit õ jónak lát! Majd ha beállítom, hogy valamit önállóan csináljon, akkor csinálja. Nincs igazam?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

Quote from: CobraNa nekem is lenne egy kérdésem: ki milyen töredezettségmentesítõt ajánl?
Diskeeper 8 nem volt túl jó, O&O Defrag se az igazi, most rakom fel a Diskeeper 9-et, kíváncs vagyok, az milyen lesz.
Nemrég teszteltem a Diskeeper 9-et, és nagyon jól teljesített, összes partíciómon megszüntette a töredezettséget...:)

CHRONOS

Fazék

azt hiszem nekiugrom ennek a feladatnak a DK9-cel, már csak kíváncsiságból is... :) amúgy hány % szabad hely kell a programnak egy 40 gigás vinyón, hogy rendesen lefusson? ja, és még annyi, hogy õ magától is tudja, hogy mit érdemes hova rakni, vagy nekem kéne rájönnöm? :) vagy kövessem kb az általatok leírtakat?

Cobra

Sajnos DK9-ben se lehet neki semmit megadni, hogy mit hova rakjon, ráadásul úgyanúgy otthagyja a szétszórt file-okat. Leszedtem a Norton Systemwoks-öt, de a Norton Speed disk mostani verziója sem valami nagy szám, csak file-onként lehet megadni, hogy mit rakjon elõre/hátra, könyvtáranként nem, ráadásul a swapfile-lel se kezd semmit.
Már csak a Perfecdisk 7-et kellene kipróbálni, de nem találtam sehol full verziót, egyik BT tracker se mûködik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: CobraSajnos DK9-ben se lehet neki semmit megadni, hogy mit hova rakjon, ráadásul úgyanúgy otthagyja a szétszórt file-okat. Leszedtem a Norton Systemwoks-öt, de a Norton Speed disk mostani verziója sem valami nagy szám, csak file-onként lehet megadni, hogy mit rakjon elõre/hátra, könyvtáranként nem, ráadásul a swapfile-lel se kezd semmit.
Már csak a Perfecdisk 7-et kellene kipróbálni, de nem találtam sehol full verziót, egyik BT tracker se mûködik.
na ezt a tesztet még megvárom, aztán amelyiket ajánlod, ráuszítom a vinyómra :)
(ha nem automatikus beállításosat választasz, akkor kérek hozzá, egy rövid tutorial-t is :D)

Moha

Quote from: bpka000Nézzétek csak meg a windózos defrag reportját, hogy hány darabban van az MFT-tek.
Most egy :lame: kérdésem lesz: mi az az MFT?

Fazék

#1716
Quote from: MohaMost egy :lame: kérdésem lesz: mi az az MFT?
én se tudom pontosan, de gyorsan rákerestem és ezt a leírást találtam. :)
edit: itt egy jobb leírás ill. az MS oldalán NTFS-el kapcsolatban leírás.
jó olvasgatást, én most lusta vagyok hozzá... :)

Isi101

Quote from: CobraSajnos DK9-ben se lehet neki semmit megadni, hogy mit hova rakjon, ráadásul úgyanúgy otthagyja a szétszórt file-okat. Leszedtem a Norton Systemwoks-öt, de a Norton Speed disk mostani verziója sem valami nagy szám, csak file-onként lehet megadni, hogy mit rakjon elõre/hátra, könyvtáranként nem, ráadásul a swapfile-lel se kezd semmit.
Már csak a Perfecdisk 7-et kellene kipróbálni, de nem találtam sehol full verziót, egyik BT tracker se mûködik.
Itt már nézted? pontos címet nem adok, használd a keresõjét, van az oldalon vagy 6 verziója.

Dragon

Quote from: MohaMost egy :lame: kérdésem lesz: mi az az MFT?

Master File Table, egy olyasmi dolog, mint a FAT.
Az NTFS rendszerben ebben tárolódnak el, hogy a partíción melyik címen található az adott file egy-egy darabja. Elõnye a FAT-tel szemben, hogy nem egy egyszerû láncolt lista, ahol egyetlen cím meghibásodása iszonyat nagy kavarodást okoz, hanem egy valamivel stabilabb táblázatos forma.
Ezenkívül van benne egy csomó plusz a FAT32-höz képest (max. partíció méret nagyobb, max. fileméret nagyobb, hosszú filenevek, tömörítés, biztonsági rendszer, stb.)
Ez persze avval jár, hogy lassabb az NTFS, illetve picit talán pazarlóbb is.
De ettõl eltekintve szerintem jobb, mint a FAT. Legalábbis nekem ennyit megér.
Persze meg sem közelíti a Linux manapság divatos filerendszereit, dehát az már más téma.

"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Köszi Isi a linket, onnan le tudtam szedni, igaz csak 3kb/s-el :)
Kösz Shiroi a tippet, eddig a PerfectDisk tûnik a legjobbnak, bár még jobban kell tesztelnem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Mattanja

#1720
Quote from: CobraKösz Shiroi a tippet, eddig a PerfectDisk tûnik a legjobbnak, bár még jobban kell tesztelnem.
Dontmencsönit! Májplezsör! És hasonlók...

EDIT:
Hogy még on is legyek: tudtok olyan konvertálót, ami rm-bõl csinál mp3-at (lehetõleg 128 feletti minõség) és/vagy wav-ot?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Phoeneix

#1721
Quote from: bpka000Mégis miféle politika az hogy az ÉN gépem, ami az ÉN tulajdonomban van, önállósítja magát? Azt csinálja amit mondok neki banyek, ne azt amit õ jónak lát! Majd ha beállítom, hogy valamit önállóan csináljon, akkor csinálja. Nincs igazam?

 :lol: Pereld be a programgyartokat, hogy az engedejed nelkul hasznaljak a geped eroforrasait.

Edit: engem is erdekelne, hogy melyik a leghatekonyabb rendezoprogi, mert mar az en vinyomra is raferne a rendezes.
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Isi101

Quote from: ShiroiDontmencsönit! Májplezsör! És hasonlók...

EDIT:
Hogy még on is legyek: tudtok olyan konvertálót, ami rm-bõl csinál mp3-at (lehetõleg 128 feletti minõség) és/vagy wav-ot?
Próbáld ki ezt a proggit, amirõl itt irogatnak
elvileg ezeket tudja:
QuoteASF to AVI, ASF to DivX, ASF to MPG, ASF to VCD, AVI to AVI, AVI to DivX, AVI to MPG, AVI to VCD, DivX to AVI, DivX to DivX, DivX to MPG, DivX to VCD, MOV to AVI, MOV to DivX, MOV to DVD, MOV to MPG, MOV to VCD, MOV to SVCD, MPG to AVI, MPG to DivX, MPG to MPG, MPG to VCD, RM to AVI, RM to DivX, RM to MPG, RM to VCD, VCD to AVI, VCD to DivX, VCD to MPG, VCD to VCD, WMV to AVI, WMV to DivX, WMV to MPG, WMV to VCD, XviD to AVI, XviD to DivX, XviD to MPG, XviD to VCD
Ne tévesszen meg hogy videokonverter, lehet vele csak audioval foglalkozni is, kezeli a  wav, wma, ogg, és még pár formátumot.Bár kicsit nehezen találtam meg a konverter fület alul, elõször azt hittem, csak player :)
és letöltheted innen
és hogy ne legyen trial :1. 2. 3.
Sok sikert !

Mattanja

Quote from: Isi101Próbáld ki ezt a proggit...Sok sikert !
Kösz a segítséget!  :merci:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Animal

#1724
Sziasztok!

Egyes .mkv fájlok lejátszásánál (legutóbb Inuyasha Movie 1-nél) a Media Player Classic process mutató tilitolija egybõl a sáv végére megy és nem is lehet "beletekerni" a filmbe, mert azonnal elõrõl kezdi el vetíteni  :wtf:  :grrr:  :uzi:
Ugyan meg lehet így is nézni a filmet és a Pause gombbal leállítani átmenetileg, de azért ez mégsem OK. Tud valaki megoldást erre a problémára?  :confused:

Edit: A film hosszát és a jelenlegi állást is 00:00-nak mutatja végig és felirat/szinkron váltásnál is újra indul az egész film.

Marfy

Quote from: AnimalSziasztok!

Egyes .mkv fájlok lejátszásánál (legutóbb Inuyasha Movie 1-nél) a Media Player Classic process mutató tilitolija egybõl a sáv végére megy és nem is lehet "beletekerni" a filmbe, mert azonnal elõrõl kezdi el vetíteni  :wtf:  :grrr:  :uzi:
Ugyan meg lehet így is nézni a filmet és a Pause gombbal leállítani átmenetileg, de azért ez mégsem OK. Tud valaki megoldást erre a problémára?  :confused:

Edit: A film hosszát és a jelenlegi állást is 00:00-nak mutatja végig és felirat/szinkron váltásnál is újra indul az egész film.
Nekem egyes mpg-el van így azt írja ki hogy 00:21 mp-es de közben én tudom hogy 3 perces és a csúszka 21mp-nél a végére ér de a film megy tovább és nem lehet tekerni.

Dragon

Quote from: AnimalSziasztok!

Egyes .mkv fájlok lejátszásánál (legutóbb Inuyasha Movie 1-nél) a Media Player Classic process mutató tilitolija egybõl a sáv végére megy és nem is lehet "beletekerni" a filmbe, mert azonnal elõrõl kezdi el vetíteni  :wtf:  :grrr:  :uzi:
Ugyan meg lehet így is nézni a filmet és a Pause gombbal leállítani átmenetileg, de azért ez mégsem OK. Tud valaki megoldást erre a problémára?  :confused:

Edit: A film hosszát és a jelenlegi állást is 00:00-nak mutatja végig és felirat/szinkron váltásnál is újra indul az egész film.
Media Prayer  :rolleyes:
Ugye megbocsájtotok egy szegény BSplayer-hívõnek, ha most idéz egy kicsit Shadowolf signaturejébõl:
Megoldás az összes lejátszási problémára
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: bpka000Media Prayer  :rolleyes:
Ugye megbocsájtotok egy szegény BSplayer-hívõnek, ha most idéz egy kicsit Shadowolf signaturejébõl:
Megoldás az összes lejátszási problémára
kérem ne alacsonyítsuk egy szintre, a Windows Media Player-t és a Media Player Classic-ot! a kettõnek mondhatni semmi köze egymáshoz! és az utóbbi igenis alternatíva több embernek, mert az én gépem a második, amin alapbeállításokkal se és órás szöszmötöléssel se tudunk elõhozni feliratot az mplayer-el, és vagy túl triviális a megoldás, hogy valaki benyögje, vagy éppenséggel fogalma sincs senkinek se, hogy ez mitõl lehet, ergo marad a Media Player Classic használata codec-feltelepítgetéssel és vobsub szenvedéssel...

OFF: bocsi, rossz kedvem van, amúgy nem vagyok ennyire harapós (legalábbis én ezt állítom :)). holnap kora reggel megyek Bécsbe, nagynehezen talán hazaérek japán nyelv-tanfolyamra, majd pénteken ZH, amit nem tudok elhalasztani, és úgy elfogom cs*szni hogy a szüleim idegrohamot kapnak majd, mikor megtudják...

Dragon

Quote from: BlimpOFF: bocsi, rossz kedvem van, amúgy nem vagyok ennyire harapós (legalábbis én ezt állítom :)). holnap kora reggel megyek Bécsbe, nagynehezen talán hazaérek japán nyelv-tanfolyamra, majd pénteken ZH, amit nem tudok elhalasztani, és úgy elfogom cs*szni hogy a szüleim idegrohamot kapnak majd, mikor megtudják...
Egészségedre...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Egy programocska crack-je azt szeretné, ha én a registry.reg file-ját a registry-be raknám. Mivel én kerülöm a registry-be való belepiszkálást, halvány fogalmam sincs, hogyan kell. El tudná nekem magyarázni vki?

Fazék

Quote from: TriviEgy programocska crack-je azt szeretné, ha én a registry.reg file-ját a registry-be raknám. Mivel én kerülöm a registry-be való belepiszkálást, halvány fogalmam sincs, hogyan kell. El tudná nekem magyarázni vki?
emlékezetem szerint elég egy duplakatt a .reg kiterjesztésû file-ra, majd egy 'ok' :)

.Attila

Quote from: Blimpemlékezetem szerint elég egy duplakatt a .reg kiterjesztésû file-ra, majd egy 'ok' :)
Köszönöm :merci:

Cobra

Azt hiszem, maradok az O&O Defragnál, a másik 3 semmit se csinál a swapfile-lal, ez legalább 3. lefuttatásra már úgy-ahogy rendberakta. Csak azt nem értem, hogy ha a DK is és a PD is offlineban percekig dolgozik a swapfile-on, akkor miért nem sikerül nekik összerakni 1 darabba.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Karma XXL

Már második napja küzdök egy régi baklövésemmel, eredmény nélkül, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni...

Adott egy 60 gigás vinyó, amin anno NTFS volt, de amikor félig áttértem linuxra (család miatt nem teljesen), átkonvertáltam FAT32be. Lett egy szép nagy 60 gigás FAT32m...

Leszámítva, hogy 40 percig tartott mindig a chkdsk, és 300MB memóriát megevett, elvoltam vele, amíg nem jött meg az ihletésem egy kis újításra: Lecsapni 12G szabad helyet, megfelezni, egyik felére Ext3 partíciót tenni, a másikra meg FreeBSDt feltenni.

Egyszerû feladat, PartitionMagic 8 indul, resize, idézem: #2001 FAT copies are not identical.

És itt megáll. Megpróbáltam UBCDvel helyrerakni a FATtáblákat, egyszer sikerült is, de ekkor a PM megállt a kluszterek áthelyezésénél. Azóta ismét rosszak a táblák...

Más ötletem támadt: felbontani 2 FAT32-re PMmel, de ez meg a legvégén meghalt egy olyasmi üzenettel, hogy "az új FAT32 paraméterei érvénytelenek lennének, úgyhogy megállok"...

Harmadik, utolsó ötlet: Linuxból, parteddel átméretezni. Nem sikerült, 40 perc filó után kijelentette, hogy nem tud mit tenni vele...

Szóval most így megakadtam, és nem tudok merre menni... Ha valakinek van valami ötlete, legyen szíves és válaszoljon! Kösz!

PS: letörölném én a partíciót, de van rajta 43G adat...

Fazék

Quote from: SysOP XXL...Szóval most így megakadtam, és nem tudok merre menni... Ha valakinek van valami ötlete, legyen szíves és válaszoljon! Kösz!

PS: letörölném én a partíciót, de van rajta 43G adat...
az gondolom rohadtul nagy segítség, hogy kijelentem: hi-hi, hasonló már nekem is volt, megoldás: kérj kölcsön egy vinyót, amin ideiglenesen a format-ig meglesz az a 43 GB adat és tarold le a vinyódat :) - én biztos ennek ugranék neki, semminthogy órákig szórakozzak fat, meg mindenféle akármilyen táblákkal partícionálással, stb... vmelyik szomszíd csak megsajnál... :)

Xipe

Quote from: SysOP XXLMár második napja küzdök egy régi baklövésemmel, eredmény nélkül, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni...

Adott egy 60 gigás vinyó, amin anno NTFS volt, de amikor félig áttértem linuxra (család miatt nem teljesen), átkonvertáltam FAT32be. Lett egy szép nagy 60 gigás FAT32m...

Leszámítva, hogy 40 percig tartott mindig a chkdsk, és 300MB memóriát megevett, elvoltam vele, amíg nem jött meg az ihletésem egy kis újításra: Lecsapni 12G szabad helyet, megfelezni, egyik felére Ext3 partíciót tenni, a másikra meg FreeBSDt feltenni.

Egyszerû feladat, PartitionMagic 8 indul, resize, idézem: #2001 FAT copies are not identical.

És itt megáll. Megpróbáltam UBCDvel helyrerakni a FATtáblákat, egyszer sikerült is, de ekkor a PM megállt a kluszterek áthelyezésénél. Azóta ismét rosszak a táblák...

Más ötletem támadt: felbontani 2 FAT32-re PMmel, de ez meg a legvégén meghalt egy olyasmi üzenettel, hogy "az új FAT32 paraméterei érvénytelenek lennének, úgyhogy megállok"...

Harmadik, utolsó ötlet: Linuxból, parteddel átméretezni. Nem sikerült, 40 perc filó után kijelentette, hogy nem tud mit tenni vele...

Szóval most így megakadtam, és nem tudok merre menni... Ha valakinek van valami ötlete, legyen szíves és válaszoljon! Kösz!

PS: letörölném én a partíciót, de van rajta 43G adat...


SysOp, merre laksz, mert ha az elobbi megoldast valasztod, akkor atdobok neked egy 120GB-s vinyot adatmegorzesre amig formazod beallitod az egeszet es visszamasolod(pontosabban ott leszek szemelyben nehogy lelopdosd a cuccaimat a vinyomrol).
Par ora alatt szerintem meg tudjuk oldani.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Isi101

Hi!
Nekem is volt hasonló problémám, csak nekem Vobok voltak egy 80 as fat32 es vinyón, és a melette lévõ helyet kellett átakaítani ntfsre.
Én az Acronid disk director suitét használtam, gyorsan, hiba nélkül megoldotta mind az átparticionálást, mind az új partició konvertálását ntfsre, úgy hogy a dvd fájlok nem sérültek.
érdekességként megemlítem, hogy a clusterméretet is át lehet vele állítani nagyobbra( a sebesség érdekében a rendszerwinyón én meg is tettem)és eddig ez az egyetlen program, ami úgy megcsinálta, hogy az xp nem jelzet hibát a cluster miatt, és hajlandó volt települni.
A trialverzió ellen

Marfy

Quote from: Isi101érdekességként megemlítem, hogy a clusterméretet is át lehet vele állítani nagyobbra( a sebesség érdekében a rendszerwinyón én meg is tettem)és eddig ez az egyetlen program, ami úgy megcsinálta, hogy az xp nem jelzet hibát a cluster miatt, és hajlandó volt települni.
Sokkal gyorsítja amúgy vagy nem számottevõ?
Mennyire állítottad mert akkor én is úgy állítom.

Karma XXL

Isi101: Kösz a tippet, leszedtem, de eddig 8 perc "analizálás" után se indult el... Már a vinyó LEDje se világít, csak ácsorog és zabálja a procit/memóriát...
EDIT: Már elindult :) Reménykedem...

Xipe: Kecskeméten lakom.

Xaga

Hogyan tudom a FAT32 particiomat amin a windows van  NTFS-re konvertálni????