Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: SysOP XXLÕ nem erre gondolt mondjuk, hanem a lUserekre, akik teleszemetelik az asztal. a dok.mentumokkal.
És ráadásul nem is az ikonokat szokták kirakni, hanem maga a .doc file vigyorog a desktopon. Én is szoktam ilyen gépekkel találkozni, hogy szinte már egy új ikonnak sincs hely. De persze a gyerekrõl/unokáról/kutyáról/macskáról készült kép ott virít a háttérben - csak nem t'om mi értelme, ha úgyis eltakarja a millió ikon. :rolleyes:
Quote from: bpka000Persze átlagjúzernek jó, legalább nem a gyökérbe hányja a rendszertelenül összebarmolt kismillió filet (még FAT alatt hallottam történeteket a gyökérkönyvtár bejegyzés-kapacitásának kimerítésérõl)
Nekem az egyik vinyó gyökere rendesen tele van pakolva fileokkal. :) (Mondjuk nem a rendszer HDD és nem FAT filerendszerrel...)

Suszi

Van egy nagy problémám, amiben szeretném, ha segítenétek.
Van egy 20 GB-os vinyóm, amit a bios és a vinfos rendszere is felismer, de a sajátgépben nem jelenik meg az ikonja, és sehogyan sem tudom elérni. Szeretném leformázni, de nem tudom, hogy hogyan lehetne.
Kérlek segítsetek.
Köszi

Fazék

Quote from: SusziVan egy nagy problémám, amiben szeretném, ha segítenétek.
Van egy 20 GB-os vinyóm, amit a bios és a vinfos rendszere is felismer, de a sajátgépben nem jelenik meg az ikonja, és sehogyan sem tudom elérni. Szeretném leformázni, de nem tudom, hogy hogyan lehetne.
Kérlek segítsetek.
Köszi
Vezérlõpult / Felügyeleti eszközök / Számítógép-kezelés / Tárolás / Lemezkezelés

Moha

Quote from: SusziVan egy nagy problémám, amiben szeretném, ha segítenétek.
Van egy 20 GB-os vinyóm, amit a bios és a vinfos rendszere is felismer, de a sajátgépben nem jelenik meg az ikonja, és sehogyan sem tudom elérni. Szeretném leformázni, de nem tudom, hogy hogyan lehetne.
Kérlek segítsetek.
Köszi
Ha jól értem, akkor nincs hozzá meghajtó betû rendelve.
Ha XP-ben vagy, akkor: jobb klikk a sajátgépre-->kezelés. Itt a lemezkezelés pontban keresd meg a 20-as HDD-t, jobb gomb és "meghajtóbetûjel módosítása".

Suszi

Quote from: MohaHa jól értem, akkor nincs hozzá meghajtó betû rendelve.
Ha XP-ben vagy, akkor: jobb klikk a sajátgépre-->kezelés. Itt a lemezkezelés pontban keresd meg a 20-as HDD-t, jobb gomb és "meghajtóbetûjel módosítása".

Köszi. Megpróbálom.  :haha:

Fazék

Quote from: MohaHa jól értem, akkor nincs hozzá meghajtó betû rendelve.
ez egy kicsit furán hangzik... én még nem találkoztam olyannal, hogy egy vinyó le lett volna formázva, csak betûjel nem lett volna rendelve hozzá, hacsak nem a felhasználód direkt eltávolította... bár ha te már láttál ilyet, akkor javítsál ki.

Manitu

Quote from: Blimpez egy kicsit furán hangzik... én még nem találkoztam olyannal, hogy egy vinyó le lett volna formázva, csak betûjel nem lett volna rendelve hozzá, hacsak nem a felhasználód direkt eltávolította... bár ha te már láttál ilyet, akkor javítsál ki.
Mondjuk ha nem windowsos formátumra lett formázva a winyó.


Karma XXL

Quote from: Blimpez egy kicsit furán hangzik... én még nem találkoztam olyannal, hogy egy vinyó le lett volna formázva, csak betûjel nem lett volna rendelve hozzá, hacsak nem a felhasználód direkt eltávolította... bár ha te már láttál ilyet, akkor javítsál ki.

Én már láttam olyat. Az eXPí elfelejtette a 60 gigás vinyóm betûjelét egyik napról a másikra.

TurboK

nem lehet hogy a vinyón nincs partició, és ezért nem látja a windows?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Suszi

A vinyó ntfc-re lett formázva, méghozzá a teljes formázással. Még volt rajta kb 20 gb film  :bruhuhu:
Valószínûleg elvesztek.

Fazék

#2230
hátha véletlenül akad itt szakértõ, szóval ide is beírom kérdésemet:

lett egy Nokia 6100-m. tudom hogy régi vacak, stb, de semmiképpen se akartam gagyi fényképeset, és ez ráadásul normális és olcsó is volt. viszont idõnként szeretnék játszani rajta, ha van pár fölös percem. az alapból rajta lévõ sakk nem mindig a legmegfelelõbb, ezért érdeklõdnék, hogy pl a tferi.uw.hu címen található játékok közül honnan tudjam, melyiket lehet rátölteni a mobilomra, ill. ha olyat töltök rá, amit már nem tud, milyen következményekkel számolhatok? abszolút nem ismerem a témát, örülnék egy kis segítségnek. köszi elõre is.

edit: utánaolvasva, elsõ szûk keresztmetszet az alkalmazásonkénti maximum 64 kbyte-os méret. ezzel nincsen gondom, nem Call of Duty-zni akarnék, csak azt mégse szeretném, hogy lefagyjon a mobil és vihetem szervízbe, ahol kiröhögnek...

Manitu

Quote from: Blimphátha véletlenül akad itt szakértõ, szóval ide is beírom kérdésemet:

lett egy Nokia 6100-m. tudom hogy régi vacak, stb, de semmiképpen se akartam gagyi fényképeset, és ez ráadásul normális és olcsó is volt. viszont idõnként szeretnék játszani rajta, ha van pár fölös percem. az alapból rajta lévõ sakk nem mindig a legmegfelelõbb, ezért érdeklõdnék, hogy pl a tferi.uw.hu címen található játékok közül honnan tudjam, melyiket lehet rátölteni a mobilomra, ill. ha olyat töltök rá, amit már nem tud, milyen következményekkel számolhatok? abszolút nem ismerem a témát, örülnék egy kis segítségnek. köszi elõre is.

edit: utánaolvasva, elsõ szûk keresztmetszet az alkalmazásonkénti maximum 64 kbyte-os méret. ezzel nincsen gondom, nem Call of Duty-zni akarnék, csak azt mégse szeretném, hogy lefagyjon a mobil és vihetem szervízbe, ahol kiröhögnek...
A mobilokhoz nem nagyon értek, de ha jól tudom, ezek is olyanok, mint a számítógépek. Van hardware meg software, ha lefagy újraindítod (kiveszed az aksit), ha meg valami nem fut el rajta, az vagy el sem indul, vagy maximum lefagyasztja a telefont, szóval szerintem nagyobb bajt nem csinálhat.


Darkstar

Nekem N6600-m van, a játékok még soha nem okoztak problémát (leszámítva egyet, ami mindíg törölte a naptárbejegyzéseimet), pedig már jó sokat kipróbáltam. Ha problémát okoz, max. akku ki, újraindít, játékot leszed.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

köszi a segítséget :)
azóta fölraktam rá a Prince of Persia : Sands of Time-ot, és ahhoz képest, hogy mobiljáték, meglepõen jó sztem :)
és még leszedtem egy rakás másikat, szóval most már biztosan nem fogok unatkozni a pár perces várásoknál :D

Dragon

Quote from: Blimpköszi a segítséget :)
azóta fölraktam rá a Prince of Persia : Sands of Time-ot, és ahhoz képest, hogy mobiljáték, meglepõen jó sztem :)
és még leszedtem egy rakás másikat, szóval most már biztosan nem fogok unatkozni a pár perces várásoknál :D
Látod, x65-re lehet letölteni emulátort a Siemens fejlesztõi honlapról.
De lehet, hogy nokiára is találsz valahol.
Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy ha lefagy, kiszeded az aksit, visszateszed, és megy minden.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Bruce

Quote from: Blimp... és még leszedtem egy rakás másikat, szóval most már biztosan nem fogok unatkozni a pár perces várásoknál :D
Honnan? Vagy wapról szedted le?

Meg lenne egy mûszaki jellegû kérdésem: Van egy videókártya, egy bizonyos "Inno 3D Geforce 6600 GT AGP 8X" betûjellel ellátott kártyacsoda, amely valami oknál fogva minden játéknál képernyõkikapcsot okoz egy ismerõsömnél. Sajnos ennél bõvebben a problémáról nyilatkozni nem tudok, mert magát az eszközt még nem láttam, csak annyit tudok róla, amennyit elmondott... ja, meg még annyit, hogy állítása szerint a nagykönyv szerint valami tápcsatit kéne beledugni... :eeek: Amit meg nem adtak... Valaki hozzáértõ embernek lenne javaslata a probléma orvoslására?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Marfy

#2236
Quote from: BruceHonnan? Vagy wapról szedted le?

Meg lenne egy mûszaki jellegû kérdésem: Van egy videókártya, egy bizonyos "Inno 3D Geforce 6600 GT AGP 8X" betûjellel ellátott kártyacsoda, amely valami oknál fogva minden játéknál képernyõkikapcsot okoz egy ismerõsömnél. Sajnos ennél bõvebben a problémáról nyilatkozni nem tudok, mert magát az eszközt még nem láttam, csak annyit tudok róla, amennyit elmondott... ja, meg még annyit, hogy állítása szerint a nagykönyv szerint valami tápcsatit kéne beledugni... :eeek: Amit meg nem adtak... Valaki hozzáértõ embernek lenne javaslata a probléma orvoslására?
Szerintem a haverod monitorja nem birja a nagyobb képernyõ frisstést, vagyis ha a monitor 1024x768 ban csak 75Hz -et tud, de a kártya 85Hzen akarja futtani a játékot akkor ez lesz a jelenség hogy a monitor lekapcsol, de a videókártya beállításánál meg lhet szabni hogy milyen felbontásban hágy Hertzen menyjen a monitor szerintem valami ilyesmi jellegû problémája lehet.
Vagy próbáljatok meg egy új drivert feltenni.
Nincs húzva ugye a kártya mert akkor is elõforulhat ilyesmi.

Edit: Észre sem vettem az elõbb a tápcsatis dolgot .
Oda mindenképpen kell dugni olyat mint ami a vinyókba megy vagy olyat amijen a kislemezmeghajtóba kell. De nem értem hogy ha oda nem dugtok semmit hogy indult el .
Haveromnak is ilyen volt a 9500-as Ati de abba ha nem dugtuk bele plusz tápot az el sem indult.

TurboK

tápcsatlakozó alatt sztem azt a kábelt érti amit wincheszterbe is bele kell dugni. Elvileg kell lennie a gépen még legalább egynek feleslegesen amit bele tudsz dugni (hacsaknem 4 vinyó + 2cdrom féle gépe van). Ha nincs, akkor is lehet olyan 500 ft körül venni.

Azért kell rá tápkábel mert az AGP port nem tud elég áramot adni a chipnek. Valoszinûleg ezért is fagyhat ki, mert nem kap elég áramot és leresetel a kártya.




---
olyan programot keresek ami egy adott fájlban megcseréli minden 2 egymás mellett lévõ bájtot. Hogy egy ilyen sorozat:
2143658709 a program lefuttatása után így nézzen ki:
1234567890

tud valaki ilyet?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

Quote from: NokiSzerintem a haverod monitorja nem birja a nagyobb képernyõ frisstést, vagyis ha a monitor 1024x768 ban csak 75Hz -et tud, de a kártya 85Hzen akarja futtani a játékot akkor ez lesz a jelenség hogy a monitor lekapcsol, de a videókártya beállításánál meg lhet szabni hogy milyen felbontásban hágy Hertzen menyjen a monitor szerintem valami ilyesmi jellegû problémája lehet.
Vagy próbáljatok meg egy új drivert feltenni.
Nincs húzva ugye a kártya mert akkor is elõforulhat ilyesmi.
Edit: Észre sem vettem az elõbb a tápcsatis dolgot :).
Oda mindenképpen kell dugni olyat mint ami a vinyókba megy vagy olyat amijen a kislemezmeghajtóba kell. De nem értem hogy ha oda nem dugtok semmit hogy indult el :eeek: .
Haveromnak is ilyen volt a 9500-as Ati de abba ha nem dugtuk bele  plusz tápot az el sem indult.

.Attila

Vki tud nekem ajánlani egy programot, amivel videofileokat át tudok konvertálni mp4-be, ill. a video méretét is csökkenteni tudom?

Dragon

Quote from: TurboKolyan programot keresek ami egy adott fájlban megcseréli minden 2 egymás mellett lévõ bájtot. Hogy egy ilyen sorozat:
2143658709 a program lefuttatása után így nézzen ki:
1234567890

tud valaki ilyet?
Amit keresel az a "Intel / Motorola byte order" témakörébe tartozik tudtommal, talán arra keress rá, mot így hirtelen nem tudok egyet se.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manu

Modjatok már nekem egy jó és egyszerû weblap szerkesztõt. A Dreamweaver nekem magas, meg nehézkes vagy csak egyszerûen  :lame: vagyok hozzá.

Moha

Quote from: ManuModjatok már nekem egy jó és egyszerû weblap szerkesztõt.
Notepad. :p

Na, viccen kívül: tudom ajánlani a PutraWriter-t. Magyar fejlesztés, ingyenes, és viszonylag könnyû használni. A Honosító Mûhelyrõl leszedheted.

TurboK

Quote from: ManuModjatok már nekem egy jó és egyszerû weblap szerkesztõt. A Dreamweaver nekem magas, meg nehézkes vagy csak egyszerûen  :lame: vagyok hozzá.
Putrawriter vagy Netscape Composer (a 7-es verzió még használható, nemtom azóta frissitették-e).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

Quote from: ManuModjatok már nekem egy jó és egyszerû weblap szerkesztõt. A Dreamweaver nekem magas, meg nehézkes vagy csak egyszerûen  :lame: vagyok hozzá.
Szerintem pedig tök eccerû, én is azzal szerkesztgettem elsõ honlapom.
Amúgy a Netscape weblapszerkesztõje sem rossz tudja az alapvetõ dolgokat.

Manu


TurboK

Quote from: bpka000Amit keresel az a "Intel / Motorola byte order" témakörébe tartozik tudtommal, talán arra keress rá, mot így hirtelen nem tudok egyet se.
én is arra gondoltam, de nem hiszem hogy az a gond. Ott a különbség az adat írásának sorrendjében van, de maga az adat ugyanaz marad, itt meg csak az adatok kell megforditani, de úgy hogy az írásának iránya nem változik.

ja, és nem hexa adatról van szó hanem textrõl.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

#2247
Quote from: TurboKén is arra gondoltam, de nem hiszem hogy az a gond. Ott a különbség az adat írásának sorrendjében van, de maga az adat ugyanaz marad, itt meg csak az adatok kell megforditani, de úgy hogy az írásának iránya nem változik.

ja, és nem hexa adatról van szó hanem textrõl.

#include

void main(void)
{
FILE *in,*out;

 in=fopen("in.txt","rb");
 out=fopen("out.txt","wb");
 int n1,n2;
 long length;
 fseek(in, 0L, SEEK_END);
 length = ftell(in);
 fseek(in, 0, SEEK_SET);

 if (length%2)
 {
while(!feof(in))
{
n1=fgetc(in);
n2=fgetc(in);
if(!feof(in)) fputc(n2,out);
fputc(n1,out);
};
 }
 else
 {
while(!feof(in))
{
n1=fgetc(in);
n2=fgetc(in);
if(!feof(in)) fputc(n2,out);
if(!feof(in)) fputc(n1,out);
};
 };
 fclose(in);
 fclose(out);
}


lefordítani ne nekem kelljen :p:D
Edit: bocs, kicsit bugos volt az elsõ verzió, dehát a béta az béta :lul:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

sztem neked kell majd, mert nálam nincs semmilyen programozói felület hogy exét gyártsak belõle.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

Quote from: TurboKsztem neked kell majd, mert nálam nincs semmilyen programozói felület hogy exét gyártsak belõle.
PM-ben küldd el azt a mailcímet, amit használsz, oda elküldöm, ugye nem gond, ha ilyen parasztos marad? (márminthogy "in.txt"-bõl csinál "out.txt"-t)
meg DOS-os is lesz
nincs energiám továbbfejleszteni :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]