Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Thomasson88

Quote from: norikomegpróbáltuk a barbár megoldást de nem mûködött sajna.
holnap irány szervíz!
*sóhaj*
Hihi :D Akkor duplán bukjátoka pénzt :D Hisz te mondtad az idõ pénz. Na msot a barbár megoldás ha nem is sok de idõ. Nem muxott.Most el kell menni a servizbe megint idõ:) És ha az sem akkor ajaj :D Na jo nem elszek kárörvendõ. Remélem azért a szervizben már meg fogják tudni oldani a problémát :D
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

katz

Quote from: Thomasson88Hihi :D Akkor duplán bukjátoka pénzt :D Hisz te mondtad az idõ pénz. Na msot a barbár megoldás ha nem is sok de idõ. Nem muxott.Most el kell menni a servizbe megint idõ:) És ha az sem akkor ajaj :D Na jo nem elszek kárörvendõ. Remélem azért a szervizben már meg fogják tudni oldani a problémát :D
Te aztán ugyancsak kárörvendõ vagy :rolleyes:

Thomasson88

Quote from: katzTe aztán ugyancsak kárörvendõ vagy :rolleyes:
áááááááá.nem is :D  én :lame: vagyok :D
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Alkyra

Ez most egy érdekes kérdés lesz..
Látjátok az avatoromat?

Nos, az melyik animébõl van???  :lul:  :lul:  :haha:  :haha:
Egyszerûen még nem láttam ezt a karaktert sehol.
Valakinek valami ötlete?

Thomasson88

Quote from: AlkyraEz most egy érdekes kérdés lesz..
Látjátok az avatoromat?

Nos, az melyik animébõl van???  :lul:  :lul:  :haha:  :haha:
Egyszerûen még nem láttam ezt a karaktert sehol.
Valakinek valami ötlete?
Nem tudom . VAgyis hogy elsõre nem ugrik be. Aztán már lehet hogy láttam valahol. De egy biztos. Szép Grafika :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Thomasson88

De ha már itt vagyunk akkor az enyémet is megmondhatná vki ha tudja :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Mattanja

Az ilyen kérdéseket akkor már inkább az "Offtopic" - ban, ok?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xaga

Nem tudja vki véletlenül hogy lehetséges UHUlinux 1.2-re rpm csomagot felrakni úgy hogy ne írjon ki egy csomó függöséget ami már fel van telepítve??? (jelenleg egy lefrissebb Acrobat Readert egy ATI drivert és egy Cedegat-t szeretnék feltenni de nem megy)

Más:Nem tud vki olyan oldalt ahonnan játékok linuxos változatát lehet letölteni??

Karma XXL

Quote from: XagaNem tudja vki véletlenül hogy lehetséges UHUlinux 1.2-re rpm csomagot felrakni úgy hogy ne írjon ki egy csomó függöséget ami már fel van telepítve??? (jelenleg egy lefrissebb Acrobat Readert egy ATI drivert és egy Cedegat-t szeretnék feltenni de nem megy)

Ha az rpm-et --nodeps paraméterrel indítod el, akkor nem fogja ellenõrizni a függõségeket.

Mondjuk:
# rpm --install --nodeps mc

Megvan az a kockázata, hogy szétbarmolódik a csomagrendszer... Amin már csak a reinstall segít :rolleyes: Ez az RPM rendszer legsúlyosabb hibája  :mad:

QuoteMás:Nem tud vki olyan oldalt ahonnan játékok linuxos változatát lehet letölteni??

Itt például:
http://www.liflg.org/

Linuxos játékokat meg itt szoktam nézni:
http://happypenguin.org

Xaga

Quote from: SysOP XXLHa az rpm-et --nodeps paraméterrel indítod el, akkor nem fogja ellenõrizni a függõségeket.

Mondjuk:
# rpm --install --nodeps mc

Megvan az a kockázata, hogy szétbarmolódik a csomagrendszer... Amin már csak a reinstall segít :rolleyes: Ez az RPM rendszer legsúlyosabb hibája  :mad:

Viszont ha alien-nel átkonvertálom .deb csomaggá akko már csak az a baja hogy

Quote from: KPackagedpkg: error processing //home/xaga/Download/adobereader-enu_7.0.0-3_i386.deb (--install):
 trying to overwrite `/usr/bin/acroread', which is also in package acrobat-reader
dpkg-deb: subprocess paste killed by signal (Broken pipe)
Errors were encountered while processing:

Karma XXL

Ez most UHU-Linux? Vagy milyen linux, hogy .deb-et és RPMet keversz rajta?

Próbáld meg deinstallálni az acrobat-reader nevû csomagot a dpkgval, aztán feltelepíteni az általad konvertált csomagot.

Xaga

Quote from: SysOP XXLEz most UHU-Linux? Vagy milyen linux, hogy .deb-et és RPMet keversz rajta?

Próbáld meg deinstallálni az acrobat-reader nevû csomagot a dpkgval, aztán feltelepíteni az általad konvertált csomagot.

UHU cask mivel rpmet nem szereti hátha vmilyen más csomagaot szeret most ilyen baja van
Quote from: KPackage/var/lib/dpkg/info/adobereader-enu.postinst: line 5: ldconfig: command not found
dpkg: error processing adobereader-enu (--install):
 subprocess post-installation script returned error exit status 127
Errors were encountered while processing:
 adobereader-enu

Karma XXL

Quote from: XagaUHU cask mivel rpmet nem szereti hátha vmilyen más csomagaot szeret most ilyen baja van

Az UHU debian alapú, így elméletben azt kéne 'szeretnie'... Ez az ldconfig-os hirtelen megfogott, mivel az eléggé rendszerközeli program... A KPackage-et rootként futtatod?

Xaga

Quote from: SysOP XXLAz UHU debian alapú, így elméletben azt kéne 'szeretnie'... Ez az ldconfig-os hirtelen megfogott, mivel az eléggé rendszerközeli program... A KPackage-et rootként futtatod?

Mivel mindig kér root jelszot telepítés elött, igen

Karma XXL

És ha kézzel próbálod?

# dpkg --install --force-depends /home/xaga/Download/adobereader-enu_7.0.0-3_i386.deb

Xaga

Quote from: SysOP XXLÉs ha kézzel próbálod?

# dpkg --install --force-depends /home/xaga/Download/adobereader-enu_7.0.0-3_i386.deb

Nem jött össze mind1 valahogy majd csak fölimádkozom, vagy visszatérek windowsra :)

Karma XXL

Quote from: XagaNem jött össze mind1 valahogy majd csak fölimádkozom, vagy visszatérek windowsra :)

Rossz döntés lenne... Csak normális linuxot kellene föltenned  :rolleyes:

Ha van egy erõsebb (tehát legalább PIIIas) géped, egy kis türelmed és hajlandóságod, akkor ajánlom a Gentoo -t :)

Xaga

Quote from: SysOP XXLRossz döntés lenne... Csak normális linuxot kellene föltenned  :rolleyes:

Olyat még nem találtam

Karma XXL

Quote from: XagaOlyat még nem találtam

 :_off: igazából a gentoo is csak aztán lesz nagyonjó, miután 1) felfogod 2) megérted 3) megtanulod vagy 3b) megtanulsz kérdezni. Aki csak használni akar valami nem-vindózt, annak tényleg valami júzerbarát kell - én is azzal kezdtem - csak azokat kinövi az ember. Te is elég hamar kinõtted az UHUt (lásd acrobat-reader).

Gentoo-s dicsekvés: Nekem 'emerge acroread' és fennvan a legújabb Reader :P

A problémát áthidalandó, nálam nincs is telepítve acrobat reader, a gpdf-et használom PDF olvasásra. Szerintem próbáld ki, eddig nem volt vele gond.

Xaga

Quote from: SysOP XXLA problémát áthidalandó, nálam nincs is telepítve acrobat reader, a gpdf-et használom PDF olvasásra. Szerintem próbáld ki, eddig nem volt vele gond.

Azt használom de nekem a problámám az hogy ATI drájvert szeretnék rá rakni + Cedegát de hát mind2 rpm és azt uhu nagyon nem szereti -> átrakom deb-be öket ez jobban tetszik neki de:

/var/lib/dpkg/info/cedega.postinst: line 5: ldconfig: command not found
dpkg: error processing cedega (--install):
 subprocess post-installation script returned error exit status 127
Errors were encountered while processing:


ezt kapom :(

Thomasson88

A fórumról szereetnék kérdezni?  a Rep. Power az mit jelent?
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Moha

Lehet egymás postajit minõsíteni, hogy jó vagy rossz. Pl. ha egyetértesz vele, akkor pozitívat adsz, ha nagy hülyeséget írt az illetõ, akkor negatívat. Ez a rep pont, amit a kis zöld kocka jelez. Namost, mikor minõsítesz, akkor annyi rep pontot adsz hozzá, vagy vonsz le az illetõ pontjaiból, amennyi a te rep power-ed.
Minél régebben vagy regisztrálva és minél több postod van, annál nagyobb lesz a rep power. Ha jól láttam, évente és 1000 postonként 1 ponttal nõ a rep power, de ha sok rep pontod van, az is növeli a rep powert.

Ja, és: a postok jobb felsõ sarkában lévõ kis mérleg ikonnal tudod minõsíteni a postokat. :)

TurboK

Quote from: Thomasson88A fórumról szereetnék kérdezni?  a Rep. Power az mit jelent?
azt jelenti hogy mennyire szeretünk téged cuncimókus

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Thomasson88

Quote from: TurboKazt jelenti hogy mennyire szeretünk téged cuncimókus
Hihi :D  
Quote from: MohaLehet egymás postajit minõsíteni, hogy jó vagy rossz. Pl. ha egyetértesz vele, akkor pozitívat adsz, ha nagy hülyeséget írt az illetõ, akkor negatívat. Ez a rep pont, amit a kis zöld kocka jelez. Namost, mikor minõsítesz, akkor annyi rep pontot adsz hozzá, vagy vonsz le az illetõ pontjaiból, amennyi a te rep power-ed.
Minél régebben vagy regisztrálva és minél több postod van, annál nagyobb lesz a rep power. Ha jól láttam, évente és 1000 postonként 1 ponttal nõ a rep power, de ha sok rep pontod van, az is növeli a rep powert.

Ja, és: a postok jobb felsõ sarkában lévõ kis mérleg ikonnal tudod minõsíteni a postokat.
És Amugy az mire jó hogy pontozzu k egymás postjait? Cask érdeklõdöm.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Thomasson88

Ja igen. És a piros háromszögben felkiáltójel az mit tud? Tiltásnak tûnt ugyhogy nem próbáltam ki ,mert még a végén amilyen ügyi vagyok kitörlöm a usert :D
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

TurboK

Quote from: Thomasson88És Amugy az mire jó hogy pontozzu k egymás postjait? Cask érdeklõdöm.
olvasd amit fentebb írtam.

QuoteJa igen. És a piros háromszögben felkiáltójel az mit tud? Tiltásnak tûnt ugyhogy nem próbáltam ki ,mert még a végén amilyen ügyi vagyok kitörlöm a usert
Ha valaki nem odavalót ír, ezzel lehet szólni a modoknak. Azért van mert valszeg egy mod sem képes átnézni 23742934 postot naponta.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKHa valaki nem odavalót ír, ezzel lehet szólni a modoknak. Azért van mert valszeg egy mod sem képes átnézni 23742934 postot naponta.

dehogynem, ugyis itt fekszenek egesz nap.   :lul:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: Thomasson88Hihi :D  
 És Amugy az mire jó hogy pontozzu k egymás postjait? Cask érdeklõdöm.
Új membernek irányadó, hogy mennyire veheti komolynak az adott postoló véleményét vagy vmi ilyesmi.

Dragon

#2548
Linux/Unix guruk számára lenne egy kérdésem, tekintsétek fejtörõnek:
hogyan lehet egy olyan file-t törölni, aminek az a neve, hogy -r
(igen, minusz r, tehát opcióként értelmezi minden parancs)
Mindezt ftp, mc, vagy grafikus felület nélkül, például távoli konzolról
...
és persze anélkül, hogy a többi file-t is eltávolítanánk a könyvtárból, és például van benne egy szimpla r nevû file is
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

kikuchiyo

rm "-r"  vagy rm \-r (backslash mínusz r) nem jó?
Failure is the default option