Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

katz

Quote from: BlimpSztem semmi különbség játék szempontjából a kettõ között. Semmi különbséget nem észlelek ping-emet illetõen mióta duplázták 512-esrõl 1024-esre a kapcsolatomat. Inkább az elsõre fizess elõ.
Thx, pont ez érdekelt!
Quote from: BlimpHa tudsz választani, akkor én vagy Datanet-et, vagy Interware-t ajánlanék. Axelero-t semmiképpen se válassz sztem... Djinn is tudna ellenük egy-két szót szólni...
Datanet csak Matáv
Iw csak Matáv szal kiesett mindkettõ...
Axelero (Invitel területen) 12k + egyszeri 17k :b+:
Tehát marad az Invitel a 10,5k-val

katz

Quote from: StairanVirtualDub-al lehet, csak le kell tölteni hozzá a Subtitler  filtert, és be kell másolni a plugins mappába, ezután pedig a filtersnél lehet beleégetni a felíratot a videoba.
Thx

TurboK

D-Link DI-604 router bekonfigurálásához kéne egy kis segitség. Ha a WAN slotba teszem az internetet és onnan a többi gépbe, akkor le van blokkolva a legtöbb port és egyesével kell konfigurálgatni a port forwardot hogy bittorent vagy ftp server menjen, de akkor is csak rossz eredménnyel, kevés kapcsolatot talál, stb. Valaki azt mondta hogy ezt az egész routolásos hercehurcát meg lehet kerülni azzal hogy az internetet is a 4 LAN slot egyikébe teszem bele (és akkor még marad három gép amire szét lehet osztani a netet). De ez nekem valamiért nem megy, lehet hogy kihagytam valami beállitást.

A cél az lenne hogy 2 géprõl egymástól függetlenül lehessen netezni. Hardweres tûzfalra nincs szükség, van pont elég szoftveres is. Az internet szerzõdés azt írja hogy egyszerre fel lehet menni a netre kétszer ugyanazzal a user/pass kombóval.

Hogy tudnám ezt megoldani ezzel a routerral? Nem valószinû hogy tul lehet adni rajta ugyhogy jó lenne mûködõképes állapotba hozni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKD-Link DI-604 router bekonfigurálásához kéne egy kis segitség. Ha a WAN slotba teszem az internetet és onnan a többi gépbe, akkor le van blokkolva a legtöbb port és egyesével kell konfigurálgatni a port forwardot hogy bittorent vagy ftp server menjen, de akkor is csak rossz eredménnyel, kevés kapcsolatot talál, stb. Valaki azt mondta hogy ezt az egész routolásos hercehurcát meg lehet kerülni azzal hogy az internetet is a 4 LAN slot egyikébe teszem bele (és akkor még marad három gép amire szét lehet osztani a netet). De ez nekem valamiért nem megy, lehet hogy kihagytam valami beállitást.

A cél az lenne hogy 2 géprõl egymástól függetlenül lehessen netezni. Hardweres tûzfalra nincs szükség, van pont elég szoftveres is. Az internet szerzõdés azt írja hogy egyszerre fel lehet menni a netre kétszer ugyanazzal a user/pass kombóval.
Én mondjuk pont örültem, hogy végre nem kell vacak szoftveres tûzfalam legyen, kiváltja a router, de te tudod. Amúgy én minden beállítást amit nem tudtam magamtól, a D-Link hivatalos FAQ oldalát olvasgatva állítottam be. Szinte mindenhez részletes magyarázat van, milyen port-okat, stb kell kinyitni, külön eMule, Bittorrent, dc satöbbi esetében. Én tennék egy próbát a helyedben inkább a router tûzfalával, hogy törlöd a gépen lévõ tûzfalakat. De mondjuk véletlenül se vagyok szakember a témában, szóval lehet hogy ez butaság... A másik megoldást gõzöm sincs, hogyan lehet megvalósítani. Gondolom már kipróbáltad a legegyszerûbb lehetõséget és úgy nem látták a gépek a modem-et (vagyis nem csatlakoztak föl), más ötletem meg nekem sincs...

De ha gondolod este, vagy holnap tehetek vele egy próbát, hogy itthon beüzemelem (D-Link DI-514-em van), így ahogy te elképzelted, hátha elõbbre jutok valamelyest...

Alkyra

Quote from: Blimp. Ha tudsz választani, akkor én vagy Datanet-et, vagy Interware-t ajánlanék. Axelero-t semmiképpen se válassz sztem... Djinn is tudna ellenük egy-két szót szólni...

Hogy-hogy?
Nekem pl az van, s semmi gondom nincs vele.132kval töltök stabilan s semmi probléma nem fordult elõ idáig.

Djinn

Quote from: AlkyraHogy-hogy?
Nekem pl az van, s semmi gondom nincs vele.132kval töltök stabilan s semmi probléma nem fordult elõ idáig.
Igen, feltéve, ha egyátalán van net. :( Itt volt, hogy 4 napig se kép-se hang, de a számlán ez természetesen nem látszott meg. Lehet, hogy ez csak errefelé divat.  :bruhuhu:
A 160-al töltés is csak pár hónapig ment. Aztán viszament 130-ra. Ok, van ennél rosszabb, de az ember nem szeret visszafelé menni ilyesmiben.  :ejj:
Ha valaki most kezd az Axeleronál, olcsobban megússza, mint én. (2 és 1/2 éve van kábelnet). De az akciós cuccokat csak azok vehetik igénybe, akiknek idén januárig nem volt szerzõdése még velük. Logikus. Aki eddig hûséges ügyfél volt, azt jól megszivatják.  :hogyaza:
Az egyetlen elõny, hogy nincs adatkorlát (még), de én 15E-t fizetek minden hónapban.
Egyébként már nem is Axelero, hanem T-online. Vagy valami ilyesmi. A Matáv kábeltévé meg T-kábel  :eeek: Tiszat hülye név. Úgy tünik az egész világ a Deutsche Telekom-é (vagy azé akié a Deutsche Telekom :rolleyes: )...
Mondjuk az is igaz, hogy más szolgáltatóval nincs tapasztalatom. Szóval lehet ez a legjobb, de akkor nem akarom tudni, milyen a  többi  :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Alkyra

Heh. Lol.

Én 8000ft fizetek s 1mb netem van.  :)  :)  :)  :)
Gond nélkül jönn le minden mindig maxon van a net(130k).
Fura. Lehet, hogy csak azétr mert én pesten lakom zuglóban. :D

.Attila

Quote from: katzThx, pont ez érdekelt!
Azt hittem, én is ezt mondtam, úgy látszik mégsem :)
Másik kérdés? Melyik? Hogy mennyi a stabil letöltés pontosan?
1024/160 -> 127/20 kbyte/s
2048/184 (tapasztalatok alapján) -> kb. 265-270/23 kbyte/s, de csak egyszer próbáltam ki eddig. Az a 224 kbit/s feltöltés gyanús, az ugyanis olyan 28 kbyte/s, de nekem a 2mbit-es netemmel csak 23-mal töltött fel.

Djinn

Quote from: AlkyraHeh. Lol.

Én 8000ft fizetek s 1mb netem van.  :)  :)  :)  :)
Gond nélkül jönn le minden mindig maxon van a net(130k).
Fura. Lehet, hogy csak azétr mert én pesten lakom zuglóban. :D
Ne tessék ilyen nyiltan kárörvendeni. Nagyon nem szép dolog. És nem is viccces  :bruhuhu:
Már én is váltottam volna. De nem lehet csak úgy lemondani és új szerzõdést kötni. Komolyan zsarolják az embert!! :mad:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

katz

Quote from: BonciAzt hittem, én is ezt mondtam, úgy látszik mégsem :)
Másik kérdés? Melyik? Hogy mennyi a stabil letöltés pontosan?
1024/160 -> 127/20 kbyte/s
2048/184 (tapasztalatok alapján) -> kb. 265-270/23 kbyte/s, de csak egyszer próbáltam ki eddig. Az a 224 kbit/s feltöltés gyanús, az ugyanis olyan 28 kbyte/s, de nekem a 2mbit-es netemmel csak 23-mal töltött fel.
Thx neked is, mielõtt megint megsértõdsz :_piszka:  :D

A másik kérdés az mpg-be feliratbeégetés volt...

Moha

Quote from: TurboKD-Link DI-604 router bekonfigurálásához kéne egy kis segitség.
Múltkor találtam ilyenesetre 2 remek oldalt: //www.portforward.com és //www.firewalling.com
D-Link DI-604 -hez: Port forwarding és egyebek és firewalling :)

TurboK

port forwardinggal kb 2 napig szórakoztam, pont az adott oldalak leírása szerint, és vagy csak 2 connection ment (ami mondjuk bitorrenten elég gáz), vagy timeoutolt minden kapcsolódás után, ugyhogy az nemigen fog menni.

a szoftveres tûzfalam meg tökéletesen be van üzemelve, semmi trutyit nem engedett fel és könnyen állitgatható. A plusz hardveres firewall csak púp mert nem tudom kezelni és alapból tilt mindent.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Quote from: DjinnNe tessék ilyen nyiltan kárörvendeni. Nagyon nem szép dolog. És nem is viccces  :bruhuhu:
Már én is váltottam volna. De nem lehet csak úgy lemondani és új szerzõdést kötni. Komolyan zsarolják az embert!! :mad:

Jójó. Bocsi.
Egyb. nekem 1 éves hûségszerzõdésem van velük, ezért 8000ft egy hónapra.
Még tavaly karácsonykor igényeltük a netet, amikor volt az a nagy akció.
S tul.képpen csak azért van 1mb netem mert matávos vagyok nem upc-s.
(most volt duplázás a matávosoknál)
Szal eddig egy kõkemény 512-es nettel nyomultam! :D

Necrid^

Quote from: AlkyraJójó. Bocsi.
Egyb. nekem 1 éves hûségszerzõdésem van velük, ezért 8000ft egy hónapra.
Még tavaly karácsonykor igényeltük a netet, amikor volt az a nagy akció.
S tul.képpen csak azért van 1mb netem mert matávos vagyok nem upc-s.
(most volt duplázás a matávosoknál)
Szal eddig egy kõkemény 512-es nettel nyomultam! :D

most akkor 1024Mb ,komoly 126kb/s :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

Quote from: AlkyraEgyb. nekem 1 éves hûségszerzõdésem van velük, ezért 8000ft egy hónapra.
Még tavaly karácsonykor igényeltük a netet, amikor volt az a nagy akció.
S tul.képpen csak azért van 1mb netem mert matávos vagyok nem upc-s.
(most volt duplázás a matávosoknál)
Szal eddig egy kõkemény 512-es nettel nyomultam! :D
Hát ez az. Szerintem ugyanaz a csomagunk van, csak nekem majdnem 2x annyiba kerül. Én annó úgy kezdtem, hogy 2 éves hûségnyilatozat... Szóval nagyon fair az axelero (vagy hogy hívják már). :(
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Necrid^

Quote from: DjinnHát ez az. Szerintem ugyanaz a csomagunk van, csak nekem majdnem 2x annyiba kerül. Én annó úgy kezdtem, hogy 2 éves hûségnyilatozat... Szóval nagyon fair az axelero (vagy hogy hívják már). :(

De mégis ADSL! nem mint nálam chello 30giga koláttal :(
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

Quote from: NecridDe mégis ADSL! nem mint nálam chello 30giga koláttal :(
Nem ADSL. Matáv kábelnet (vagy T-online). És ha mûködik, akkor nincs is vele baj. A gáz, hogy sokszor nem mûködik és nem fair a szolgáltató egyátalán :ejj:
De az tény, hogy ha lenne korlát, nem tudom, mit csinálnék...  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Necrid^

Quote from: DjinnNem ADSL. Matáv kábelnet (vagy T-online). És ha mûködik, akkor nincs is vele baj. A gáz, hogy sokszor nem mûködik és nem fair a szolgáltató egyátalán :ejj:
De az tény, hogy ha lenne korlát, nem tudom, mit csinálnék...  :eeek:

mennyit fizetsz érte havi? milyen sebeséggel töltesz?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

Quote from: Necridmennyit fizetsz érte havi? milyen sebeséggel töltesz?
Kicsit följebb írtam már. 15E-t (14E+Xszáz) fizetek és 130 -al tudok letöltni. Pár hónapig lehetett 160-170-el, de visszavették. :(
Ugyanezt már kb feléért is lehet kapni, annak, aki viszonylag új felhasználó. Ha én lemondom a netem, kb 1 évet kell várnom, mire újra szerzõdést köthetek velük :mad:
Tudtommal ADSL-en mindig van adatkorlát. Vagy tévedek?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Necrid^

Quote from: DjinnKicsit följebb írtam már. 15E-t (14E+Xszáz) fizetek és 130 -al tudok letöltni. Pár hónapig lehetett 160-170-el, de visszavették. :(
Ugyanezt már kb feléért is lehet kapni, annak, aki viszonylag új felhasználó. Ha én lemondom a netem, kb 1 évet kell várnom, mire újra szerzõdést köthetek velük :mad:
Tudtommal ADSL-en mindig van adatkorlát. Vagy tévedek?

Nem! nem éri meg..15k egy 120kb/s sok sztem akkor már inkább adsl.. :( , sztem egyból ha lejár a 2 év höség szerzödés egyból kössél adsl-t.de te tudod. :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

Tudtommal ADSL-en mindig van adatkorlát. Vagy tévedek?[/QUOTE]

nincs! chellonál van ez.ami nálam van :__devil:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

#2481
Quote from: NecridNem! nem éri meg..15k egy 120kb/s sok sztem akkor már inkább adsl.. :( , sztem egyból ha lejár a 2 év höség szerzödés egyból kössél adsl-t.de te tudod. :jee:
Már majdnem 1 éve lejárt.  :haha: De ide nagyon macera beköttetni az ADSL-t. És már több mint egy éve áruljuk a lakást. Nem akarok ujabb hûségnyilatkozatokat tenni. Szóval csak morgolódom.  :lazza:  De ha most fizetsz elõ sokkal kevesebbe kerül, szóval valószínû megéri. Ez az ár (15E) csak a hûséges felhasználóknak jár. ;)
Na jó, már befejeztem a morcizást.  :) (meg az offolást is)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

TurboK

oké, static dhcp-vel már megy a torrent meg minden hasonló

DE

az ftp nem hajlandó beüzemelni. vagy nem csatlakozik, vagy iszonyú timeoutokat produkál.

Kérem valaki magyarázza el hogy D-Link 604 routerral hogyan kell az 1987-es portra ftpt engedélyezni mert valamiért nekem nem megy ez a varázslat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tutegal

Quote from: TurboKoké, static dhcp-vel már megy a torrent meg minden hasonló

DE

az ftp nem hajlandó beüzemelni. vagy nem csatlakozik, vagy iszonyú timeoutokat produkál.

Kérem valaki magyarázza el hogy D-Link 604 routerral hogyan kell az 1987-es portra ftpt engedélyezni mert valamiért nekem nem megy ez a varázslat.

Azt próbáltad már hogy fix ip-t adsz a gépeknek, és annak a gépnek a cimét amirõl a torrentet es egyebeket futtatod, a routeren kiteszed a DMZ-be? Elvileg ekkor minden külsõ portkérés eljut a géphez, a többi már a tûzfaladon múlik :)

TurboK

Quote from: TutegalAzt próbáltad már hogy fix ip-t adsz a gépeknek, és annak a gépnek a cimét amirõl a torrentet es egyebeket futtatod, a routeren kiteszed a DMZ-be? Elvileg ekkor minden külsõ portkérés eljut a géphez, a többi már a tûzfaladon múlik :)
Azt alapjáraton ugy van, de attól függetlenül még állitgatni kell a portokat (nemtom miért).

Odáig eljutottam hogy 21es porton képes csatlakozni: ha az ftp szervert 21es portra teszem akkor megy, ha másikra akkor Connection Refused. Probláma az hogy más porton nem hajlandó az ftp mûködni, vagy ugy egyáltalán csatlakozni. Egészen pontosan hogyan tudnám elérni hogy az 1987es porton figyelje az ftpt?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tutegal

Quote from: TurboKAzt alapjáraton ugy van, de attól függetlenül még állitgatni kell a portokat (nemtom miért).

Odáig eljutottam hogy 21es porton képes csatlakozni: ha az ftp szervert 21es portra teszem akkor megy, ha másikra akkor Connection Refused. Probláma az hogy más porton nem hajlandó az ftp mûködni, vagy ugy egyáltalán csatlakozni. Egészen pontosan hogyan tudnám elérni hogy az 1987es porton figyelje az ftpt?

Fura, elvileg a DMZ-be állított gépnek nem kell egyenként állítani portot  :eeek:  Esetleg firmware frissítés a routeren? A D-Link oldalon említenek lehetséges problémákat pl.: a ZoneAlarm tûzfallal.
Az hogy a 21-en megy, máshol meg nem, arról inkább az jutna az eszembe, hogy a szoftveres tûzfaladon az 1987 port nincs engedélyezve az ftp proginak szerverként.

TurboK

Quote from: TutegalFura, elvileg a DMZ-be állított gépnek nem kell egyenként állítani portot  :eeek:  Esetleg firmware frissítés a routeren? A D-Link oldalon említenek lehetséges problémákat pl.: a ZoneAlarm tûzfallal.
Az hogy a 21-en megy, máshol meg nem, arról inkább az jutna az eszembe, hogy a szoftveres tûzfaladon az 1987 port nincs engedélyezve az ftp proginak szerverként.
Ha a szoftveres firewall tiltja a 1987es portot akkor nem menne router nélkül sem, router nélkül pedig tökéletesen pörög.
Viszont Zonealarmot használok, ugyhogy majd még holnap megpróbálok keverni vele egy kicsit.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKViszont Zonealarmot használok, ugyhogy majd még holnap megpróbálok keverni vele egy kicsit.
Szerintem egy Outpost-tal jobban jársz. A zonealarm hajlamos összeakadni pár dologgal.

Tutegal

Quote from: TurboKViszont Zonealarmot használok, ugyhogy majd még holnap megpróbálok keverni vele egy kicsit.
Akkor a D-Link oldalán nézz rá erre
A ZA tûzfal okozta problémákra ajánlja a 3.51 firmware-t.

Fazék

Nem tudjátok véletlenül milyen szabványt használ a Nokia 6170-es infra port-ja? Mert a gépen lévõ infra-port-nál tudom állítgatni, de van egy pár... és kideríteni szinte sehol se tudtam eddig, hogy melyik lenne a jó beállítás, mert "SIR adó-vevõ" beállításon ugyan érzékeli a PC Suite, de nem tudom kiválasztani, szürke marad az érzékelt telefon...