Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Fazékilyen távolról nem tudom mi lehet nálad pontosan a hiba, javaslom a t-offline "A levelezõprogram beállításail" rész átolvasását :) meglepõen korrektül le van írva, mit hogyan kell csinálni :)
Megmondom, mi a gond:
beírom a Kimenõ levelek (SMTP) kiszolgálója dobozba, hogy mail.t-online.hu. Kipróbálom, hogy tudok-e levelet küldeni. Erre visszadobja a levelem. Mocskos t-online nem engedi csak a saját címeirõl a leveleket :mad:

Fazék

Quote from: BonciMegmondom, mi a gond:
beírom a Kimenõ levelek (SMTP) kiszolgálója dobozba, hogy mail.t-online.hu. Kipróbálom, hogy tudok-e levelet küldeni. Erre visszadobja a levelem. Mocskos t-online nem engedi csak a saját címeirõl a leveleket :mad:
de milyen programot használsz egyáltalán? ha tudjuk, talán könnyebben tudunk segíteni :)

mail.axelero.hu -val se mûködik?

nem igazán értem, hogy érted, hogy csak a saját címeirõl engedi? :confused: mondjuk nem is igazán vagyok otthon a levelezési beállításokban, mindig utána kell néznem egy kicsit a net-en, de ha részletesebben leírod, hátha én is felfogom és nem kell megvárnunk, amíg valaki tényleg hozzáértõ ide nem téved :D

Alkyra

Quote from: BonciMegmondom, mi a gond:
beírom a Kimenõ levelek (SMTP) kiszolgálója dobozba, hogy mail.t-online.hu. Kipróbálom, hogy tudok-e levelet küldeni. Erre visszadobja a levelem. Mocskos t-online nem engedi csak a saját címeirõl a leveleket :mad:

én thunderbirdet használok s az smtp az axelero a bejövõ meg freemail, hotmail stb...
Fura nekem megadták a kódot, hogy mit kell használnom(az axe-s e-mail fiókomhoz..) s miután megadtam, ment minden. :)
Bonci, elvileg kellett hogy kapjál ilyet te is.

más: psp
nem tudom hogy a fórumról esetleg vett-e vlk, de akárhova járok nem tudok rájönni, hogy NEM Wirelessként, hogy lehet a psp-t a netre csatlakoztatni?
usb keresztül nem lehet?^^

.Attila

Quote from: Fazékde milyen programot használsz egyáltalán? ha tudjuk, talán könnyebben tudunk segíteni :)

mail.axelero.hu -val se mûködik?

nem igazán értem, hogy érted, hogy csak a saját címeirõl engedi? :confused: mondjuk nem is igazán vagyok otthon a levelezési beállításokban, mindig utána kell néznem egy kicsit a net-en, de ha részletesebben leírod, hátha én is felfogom és nem kell megvárnunk, amíg valaki tényleg hozzáértõ ide nem téved :D
vipmail-es és interhost-os e-maileket használok, Outlook Express-szel. Levelek fogadása sima ügy, levelek küldését viszont visszadobja.
QuoteAz üzenet nem küldhetõ el, mert a kiszolgáló visszautasította az egyik címzettet. A visszautasított e-mail cím a következõ volt: "nihontou@interhost.hu". Tárgy 'teszt', Fiók: 'imap.vipmail.hu', Kiszolgáló: 'mail.t-online.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '554 : Client host rejected: Access denied', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 554, Hibaszám: 0x800CCC79

Fazék

Quote from: Boncivipmail-es és interhost-os e-maileket használok, Outlook Express-szel. Levelek fogadása sima ügy, levelek küldését viszont visszadobja.
beállítottad, hogy nem igényel az smtp szolgáltatód hitelesítést? vagy ha igényel, akkor megadtad neki a bejelentkezési nevet és jelszót?

.Attila

#3215
Quote from: Fazékbeállítottad, hogy nem igényel az smtp szolgáltatód hitelesítést? vagy ha igényel, akkor megadtad neki a bejelentkezési nevet és jelszót?
Ok, már mûködik. Hitelesítést kellett bekapcsolni, és most már megvan az egész.
Köszönöm a helpet :merci:

Moha

Quote from: Boncivipmail-es és interhost-os e-maileket használok, Outlook Express-szel. Levelek fogadása sima ügy, levelek küldését viszont visszadobja.
Tré-online-nak van egy olyan heppje, hogy az smtp kiszolgáló csak olyan címre hajlandó elküldeni a levelet, ami él is. Lehet, hogy valamiért az smtp nem látja az interhost domainjét. Sajna nem tudom, mit lehetne tenni. :(

.Attila

Quote from: MohaTré-online-nak van egy olyan heppje, hogy az smtp kiszolgáló csak olyan címre hajlandó elküldeni a levelet, ami él is. Lehet, hogy valamiért az smtp nem látja az interhost domainjét. Sajna nem tudom, mit lehetne tenni. :(
acc/psw beállítások hiányoztak, most már mûködik. Most tesómnál rendetlenkedik :)

.Attila

#3218
Hihetetlen, hogy semmi sem akar rendesen mûködni.
Képgalériát akarom belõni az oldalamra. Mindkét szóba jöhetõ képtárnál szükség van arra, hogy írhatóvá állítsam a könyvtárat. Szépen be is írom, hogy chmod o=rwx gallery/ , és amikor megnézem a honlapom galériátáját, kapok egy 403-at (Forbidden) O.o

edit: ok, már megoldottam.

gr33n

Láttam az oldalon az animerendeléses honlapot...Ott írtátok hogy sokkal olcsóbban be lehetne szerezni mangákat...Vlk találna nekem egy olyat ahol meg lehetne rendelni az összes Ai Yori Aoshi mangát angol nyelvben meg az ára se legyen nagy?

Moha

Az AnimeCastle-ön fönt van 11 kötet. 1-1 kötet ára nem rossz, de sajnos õk csak EMS postával hajlandóak külföldre küldeni, az meg mocsok drága. :(
Szerintem nézz szét az eBay-en, keress rá "Ai Yori Aoshi manga" kifejezéssel, van fent rengeteg, csak válogatni kell.

gr33n

Quote from: MohaAz AnimeCastle-ön fönt van 11 kötet. 1-1 kötet ára nem rossz, de sajnos õk csak EMS postával hajlandóak külföldre küldeni, az meg mocsok drága. :(
Szerintem nézz szét az eBay-en, keress rá "Ai Yori Aoshi manga" kifejezéssel, van fent rengeteg, csak válogatni kell.


Ott igaz olcsóbb (1700 Ft) de a kiszállítás marha drága! (1000Ft min.) :bruhuhu:

Necrid^

Quote from: gr33nLáttam az oldalon az animerendeléses honlapot...Ott írtátok hogy sokkal olcsóbban be lehetne szerezni mangákat...Vlk találna nekem egy olyat ahol meg lehetne rendelni az összes Ai Yori Aoshi mangát angol nyelvben meg az ára se legyen nagy?
Én is tudok neked aljánlani egy Animebolt de sajna ott se a legolcsobb.. :( Animebolt
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: gr33nOtt igaz olcsóbb (1700 Ft)
Nincs az még 1600ft sem (most eléggé lent van a dollár, 200 Ft alatt)
Quotede a kiszállítás marha drága! (1000Ft min.) :bruhuhu:
1000 Ft? Bárcsak annyi lenne! Már rég rendeltem volna csomó mangát. Sajna viszont õk csak expressz postával küldenek, ami 40$-nál (7800 ft) kezdõdik. :( Direkt rájuk is kérdeztem emailben, hogy van-e olcsóbb szállítás, mire elegánsan csak annyit dobtak vissza, hogy "külföldre az EMS-t preferráljuk, mert az biztonságos". Pheh! :ejj: A frászt nem érdekelné, ha 2 hét alatt érne ide és nem lehetne neten nyomonkövetni a csomagot, de ne kerülne ennyibe!!! Azért kíváncsi vagyok, ilyen feltételek mellett hány külföldi rendel tõlük... :rolleyes:

gr33n

Quote from: MohaNincs az még 1600ft sem (most eléggé lent van a dollár, 200 Ft alatt)1000 Ft? Bárcsak annyi lenne! Már rég rendeltem volna csomó mangát. Sajna viszont õk csak expressz postával küldenek, ami 40$-nál (7800 ft) kezdõdik. :( Direkt rájuk is kérdeztem emailben, hogy van-e olcsóbb szállítás, mire elegánsan csak annyit dobtak vissza, hogy "külföldre az EMS-t preferráljuk, mert az biztonságos". Pheh! :ejj: A frászt nem érdekelné, ha 2 hét alatt érne ide és nem lehetne neten nyomonkövetni a csomagot, de ne kerülne ennyibe!!! Azért kíváncsi vagyok, ilyen feltételek mellett hány külföldi rendel tõlük... :rolleyes:


Bár....Ha belegondolok akkor is ha megrendelném az összes Ai Yori Aoshi mangát akkor is "(csak)" 25400 Ft-t lenne a magyar animebolt 35000Ft-jéhez képest!

Másik kérdésem meg az lenne hogy tudna nekem vlk feliratozó progit adni?

Moha

Quote from: gr33nMásik kérdésem meg az lenne hogy tudna nekem vlk feliratozó progit adni?
Ezt tudnád pontosítani? Olyan progi kell, ami lejátszás közben rárakja a feliratot a videóra (ez esetben VobSub vagy Mplayer ;)), vagy pedig a videóra akarod ráégetni a feliratot (akkor VirtualDub a megfelelõ pluginnel)?

gr33n

Quote from: MohaEzt tudnád pontosítani? Olyan progi kell, ami lejátszás közben rárakja a feliratot a videóra (ez esetben VobSub vagy Mplayer ;)), vagy pedig a videóra akarod ráégetni a feliratot (akkor VirtualDub a megfelelõ pluginnel)?

Ezeket letöltöm neki(mert nem nekem) és majd megmondja és köszi! :haha:

Azun

Hello mindenki.
Az a gáz, hogy amikor felépek az ftp-re akko csak 1 üres könyvtárat látok :(
Most vagy címet b*sztam le vagy nem tom.
A címet azé rontahtam el, mert most raktam újra kíndozzt.
Na srácok remélem tutok segíten mert anime hiányom van :(
FateRos karik(más nincs :) )

Andrisz->monk http://www.kepfeltoltes.hu/view/051213/screeneAthena319_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Voltar->knight http://www.kepfeltoltes.hu/view/051213/screeneAthena318_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Reox->mershant(kovács jelõlt)
Kósza->bard
Tadaka->thief(rouge jelölt)
Darton->teakwon

Fazék

Quote from: AzunHello mindenki.
Az a gáz, hogy amikor felépek az ftp-re akko csak 1 üres könyvtárat látok :(
Most vagy címet b*sztam le vagy nem tom.
A címet azé rontahtam el, mert most raktam újra kíndozzt.
Na srácok remélem tutok segíten mert anime hiányom van :(
Állítsd át passzívra az ftp kapcsolatot, vagy ha ez így nem tiszta, akkor Moha aláírásából tájékozódj. :)

Azun

hello.
Na thx srácok. :)
Most már müködik.
ezt hogy felejtehtem el. :lame:
De most már megyek és kiélem magam az Animén.
FateRos karik(más nincs :) )

Andrisz->monk http://www.kepfeltoltes.hu/view/051213/screeneAthena319_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Voltar->knight http://www.kepfeltoltes.hu/view/051213/screeneAthena318_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Reox->mershant(kovács jelõlt)
Kósza->bard
Tadaka->thief(rouge jelölt)
Darton->teakwon

Rounin

Hm.. mi lehet a gond akkor, ha egyik kikapcsolás után nem indul a windows, illetve egy darabig bootol majd újraindul. Csökkentett mód nuku.
Szabályosan lett leállítva, vírus nem valószínû, de nem kizárt.

m46u5

Quote from: RouninHm.. mi lehet a gond akkor, ha egyik kikapcsolás után nem indul a windows, illetve egy darabig bootol majd újraindul. Csökkentett mód nuku.
Szabályosan lett leállítva, vírus nem valószínû, de nem kizárt.
Kontakthiba, alaplapi elem gyengülés, meg még sok alternatív lehetõség.
Elõször (ha van mûszered) mérd meg az alaplapi elemet, meg van benne-e a 3V, mert ha 2,5 alatt van az már tud gondokat okozni, az elemhiba hihetetlen változatos problémákat tud produkálni.
Második lépésben ha a bios-od foglalatban van "ropogtasd meg" (nyomd beljebb, s ha ropog, akkor biztos jó lesz a kontakt, ha nem ropogna, akkor tökig benne van, s nem kell piszkálni).
Egyéb "ropogtatni való" után nézz (vga, mittudomén milyen kártya, stb...) Elsõre ennyi ötletem lenne.
Sok sikert.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Rounin

Quote from: m46u5Kontakthiba, alaplapi elem gyengülés, meg még sok alternatív lehetõség.
Elõször (ha van mûszered) mérd meg az alaplapi elemet, meg van benne-e a 3V, mert ha 2,5 alatt van az már tud gondokat okozni, az elemhiba hihetetlen változatos problémákat tud produkálni.
Második lépésben ha a bios-od foglalatban van "ropogtasd meg" (nyomd beljebb, s ha ropog, akkor biztos jó lesz a kontakt, ha nem ropogna, akkor tökig benne van, s nem kell piszkálni).
Egyéb "ropogtatni való" után nézz (vga, mittudomén milyen kártya, stb...) Elsõre ennyi ötletem lenne.
Sok sikert.

Sajnos nem az enyém, de továbbítom. Thx

Kuroi Tenshi

Quote from: m46u5Elõször (ha van mûszered) mérd meg az alaplapi elemet, meg van benne-e a 3V, mert ha 2,5 alatt van az már tud gondokat okozni, az elemhiba hihetetlen változatos problémákat tud produkálni.
Ezt tudom tanúsítani  :eeek:  :haha: Bár nekem csak eleinte az órát állítgatta, utána meg a Biosban néhány dolgot, de azért alaposan a frászt hozta rám...

Tutegal

Quote from: RouninHm.. mi lehet a gond akkor, ha egyik kikapcsolás után nem indul a windows, illetve egy darabig bootol majd újraindul. Csökkentett mód nuku.
Szabályosan lett leállítva, vírus nem valószínû, de nem kizárt.

Néhány napja hasonló tünetekbe futottam bele. Mielõtt "ropogtatni" kezdenéd a biost küldj rá egy memtest-et :)  Nálam egy bizonytalankodó memória blokk miatt produkálta ezt a gép.

Moha

Quote from: RouninHm.. mi lehet a gond akkor, ha egyik kikapcsolás után nem indul a windows, illetve egy darabig bootol majd újraindul. Csökkentett mód nuku.
Szabályosan lett leállítva, vírus nem valószínû, de nem kizárt.
Utalhat arra is, hogy gyenge a táp. Esetleg próbáljátok meg, hogy lehúztok pár cuccot róla (CD/DVD egység, vinyó, ha több van benne), ha utána megy, akkor 99%, hogy a táp kicsi.
De fateromnak is csinált ilyet a gép, asszem, mikor valamiért megsérült az ntldr. Azt anno egy windows reinstall oldotta meg.

Selba

Hali!

Nem tudom, hova kell írni, úgyhogy bocs, ha off lesz.

Tud bárki bármit egy ún. Team Speak programról? És ha igen, nem tudnátok segíteni egy saját server létrehozásában? Léci léci léci...

m46u5

Quote from: SelbaHali!

Nem tudom, hova kell írni, úgyhogy bocs, ha off lesz.

Tud bárki bármit egy ún. Team Speak programról? És ha igen, nem tudnátok segíteni egy saját server létrehozásában? Léci léci léci...
Mikor én csináltam a saját gépembõl ftp-t azt a FileZilla progival tudtam a leggyorsabban, és legegyszerûbben megtenni.
http://sourceforge.net/projects/filezilla/
Leszeded a server változatot, feltelepíted (az ok és tovább gombok határozott kattintgatásával - magyarán nyugodtan hagyhatsz mindent az alapbeállításban)
utánna gyakorlatilag kész a szervered amit a 14147-es porton el lehet elérni.
Ha router mögül netelsz, akkor ott még be kell állítani a portforward-olást, amúgy meg más dolgod nem lesz, mint megtudni mi az ipcímed (ha esetleg dslt használsz és nem tudnád: //www.whatismyip.com), és azon keresztül el tudnak érni. A FileZillának vagy egy admin felülete, ahol létre tudsz hozni felhasználó neveket, és meg tudod adni, ki milyen mappát lásson, és milyen jogokkal. /nekem még nem sikerült rájönnöm, hogy tudnék beállítani úgy több mappát adott felhasználónak, hogy mindet lássa, ezért kénytelen voltam egy mappát megosztani, és abba pakoltam a többit almappaként/. ha mondjuk létrehozol egy "user" felhasználót, megadsz neki egy mappát amit tud olvasni, akkor valahogy így nézne ki az elérhetõség:
ftp: xxx.xxx.xxx.xxx:14147
acc: user
pass: valami feltéve ha beállítottál neki valamilyen jeszót, ami nem feltétlen szükséges.

kb ennyi.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Cobra

Selba TS szervert szeretne, nem FTP-t   :)
Sajnos nem tudok benne segíteni, de ha regisztrálva vagy SG-n, akkor ott a Battlefield2 topicban kérjél segítséget (de elõtte nézd meg, nincs-e ezzel foglalkozó topic a fórumon), valószínûleg fog valaki segíteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selba

:merci:

Köszi^^ Már csak egy kérdés és békén hagylak titeket:) Mi az az SG?