Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Selba:merci:

Köszi^^ Már csak egy kérdés és békén hagylak titeket:) Mi az az SG?
Szerintem az sg.hu lesz az, ha nem tévedek :)

Fazék

Ilyen is rég volt, meghalt az XP-m. RIP

Annyit hajlandó produkálni, hogy betöltõdik, az asztal nem jelenik meg, csak kék háttér, majd dolgozik egy picit és újraindul a gép. Nyami. Valakinek ötlet hogy ezzel lehet-e bármit is kezdeni?

Gyors megoldásként újratelepítettem az XP-t egy Windows2 könyvtárba, hogy megmaradjanak a régi beállításaim, de egy kicsit macerás lesz minden adatot kimentegetni így, jobb lenne, ha sikerülne beüzemelni a régit is egy rövid idõre, és egy gyors adatmentés, majd format jöhetne...

Elõre is köszi az ötleteket, segítséget. :)

TurboK

XP asszem tud repair installt csinálni, próbáld meg azt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKXP asszem tud repair installt csinálni, próbáld meg azt.
és van ötlet, hogy ezt hogyan lehet elõhozni belõle? mert én nézegettem és megörültem az egyik repair opciónak, de ott szépen beadott egy korlátozott dos parancssort, amivel gõzöm se volt, hogy mit kezdjek...

kikuchiyo

Korábban nekem is volt egy hasonló esetem, és sikerült visszaállítani, de már nem emlékszem hogyan.

Úgy hirtelen ezt találtam:

http://www.michaelstevenstech.com/XPrepairinstall.htm

hope it helps...
Failure is the default option

Squito

Quote from: Fazékés van ötlet, hogy ezt hogyan lehet elõhozni belõle? mert én nézegettem és megörültem az egyik repair opciónak, de ott szépen beadott egy korlátozott dos parancssort, amivel gõzöm se volt, hogy mit kezdjek...

Ha Windows installkor aszondod neki, hogy hagyja épen a létezõ partíciót, akkor rátelepíti magát az elõzõ win-re és felülírja a beállításokat, de a Programfüles és a doksik and settings mappa épen marad. (Amúgy ha csináltál volna azon a vinyón egy kb 10 gigás rencerpartíciót és a többi részre nyomtad volna az életbevágó adatokat, akkor ez most nem lenne probléma...)

Fazék

#3246
Quote from: Kurosaki IchigoHa Windows installkor aszondod neki, hogy hagyja épen a létezõ partíciót, akkor rátelepíti magát az elõzõ win-re és felülírja a beállításokat, de a Programfüles és a doksik and settings mappa épen marad. (Amúgy ha csináltál volna azon a vinyón egy kb 10 gigás rencerpartíciót és a többi részre nyomtad volna az életbevágó adatokat, akkor ez most nem lenne probléma...)
régen nekem is mániám volt a partícionálgatás, de úgy határoztam, hogy csak lassabb tõle a gép és teljesen fölösleges, kivétel persze ilyen rendszerösszeomláskor esetleg jól jönne, de még így se okoz gondot, látható módon, fõleg hogy ilyen eset kb 2 év után most van elõször... meg 40 GB-ot fölszelni se sok értelme van fölosztani manapság... :rolleyes:

amúgy pont azért nem mertem most kivételesen ráinstallálni az elõzõre, mert azt írta, hogy documents and settings, satöbbi dolgaim esetlegesen eltûnhetnek install utánra... ez a Windows2 volt a biztos megoldás, úgyis túl rég frissítettem már itt a rendszert, ideje normálisabban fölrakni.

de elõtte köszi Kikuchiyo, azt hiszem megpróbálom az általad küldött link-en írtakat, hátha segítenek, mert úgy mégiscsak egyszerûbb lenne a beállítások kimentése. :)

Squito

Quote from: Fazékmeg 40 GB-ot fölszelni se sok értelme van manapság... :rolleyes:
De sajna van :rolleyes: Max nem 10 gigás rencerpartíciót csinálsz, hanem 5 gigásat. Elég szívás ha mégis újra kell raknod a teljes gépet és ezért minden adat elvész. Mellesleg a WindowsXP elég jól tud formázni, mert a legjobb recovery programom se talált semmit, miután újraraktam a windózomat...

Yakumo

Sziasztok!
Egy (nagyon remélem) egyszerû, de számomra kivitelezhetetlen dologban kérném a segítségeteket. Van egy weboldalam (//www.insect.webzona.hu) ,de az Istennek sem tudjuk rálõni a Google-t. Látom, hogy minden oldalra rá van állítva, naná, hogy a USTEAM-re is pl. Hogy kell ezt csinálni? Fizetni kell érte? Sajnos a haverjaim már próbálják egy ideje, nekik még lenne valami fogalmuk is róla, de nem sikerül nekik.
Tudtok segíteni? Yakumo please! ;) :lame:
 :G

sirtomi

Quote from: YakumoSziasztok!
Egy (nagyon remélem) egyszerû, de számomra kivitelezhetetlen dologban kérném a segítségeteket. Van egy weboldalam (//www.insect.webzona.hu) ,de az Istennek sem tudjuk rálõni a Google-t. Látom, hogy minden oldalra rá van állítva, naná, hogy a USTEAM-re is pl. Hogy kell ezt csinálni? Fizetni kell érte? Sajnos a haverjaim már próbálják egy ideje, nekik még lenne valami fogalmuk is róla, de nem sikerül nekik.
Tudtok segíteni? Yakumo please! ;) :lame:
 :G
Fizetni nem kell érte. Elég sok idõ mire felfedez egy oldalt a Google.
Van sok apróság ami segíthet. A lapod legyen minél szabványosabb, használj a head részben title és description részt. A képeknek legyen alt része, akár üres is lehet. Sokat segíthet ha minél több más oldal utal a tiédre (linkek)

Így hirtelen ennyi.

Kvikveg

Google-t nem tudom, de nalam a hatterszin szurke, igy eleg furan neznek ki a beillesztett kepek, amiknek feher a hattere...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Ha jól emlékszem arra, amit anno tanultam, vannak a head-részben ilyen meta keyword-ök is, amik alapján a keresõprogramok keresnek. Nem ártana azt is beletenni/kitölteni

Moha

Quote from: YakumoSziasztok!
Egy (nagyon remélem) egyszerû, de számomra kivitelezhetetlen dologban kérném a segítségeteket. Van egy weboldalam (//www.insect.webzona.hu) ,de az Istennek sem tudjuk rálõni a Google-t. Látom, hogy minden oldalra rá van állítva, naná, hogy a USTEAM-re is pl. Hogy kell ezt csinálni? Fizetni kell érte? Sajnos a haverjaim már próbálják egy ideje, nekik még lenne valami fogalmuk is róla, de nem sikerül nekik.
Tudtok segíteni? Yakumo please! ;) :lame:
 :G
Van egy trükk: Add URL. Szépen el van dugva, legalább is a fõoldalról sehol nincs ide link. Namost, itt megadhatod az oldaladat, ami ezután bekerül a google adatbázisába. Mindazonáltal azonnal nem fogsz tudni rákeresni, kell neki 1-2 hét.
A Google leginkább az alapján rangsorolja a lapokat, hogy az adott keresett kifejezés mennyiszer szerepel az oldalon. Valamint a meta keywords kitöltése is hasznos dolog: ide az oldalra jellemzõ keresõszavakat kell írni, vesszõvel elválasztva. Max 20-25 kulcsszó elég, asszem van egy max, aminél többet nem is fogad el a keresõ.
Pl:
<meta name="keywords" content="kulcs,key,lakat,valami,semmi,senki,sehol">
Ezt a HTML oldal HEAD tag-jébe kell írni.

Nekem anno volt egy ingyen cuccokat összegyûjtõ lapom, napi átlag 70-80 látogatóval és a magyar google-ön ha kulcsszónak beírtad, hogy "ingyen", az elsõ 3 találat közt volt. Egyszóval nem számít milyen látogatottságú a lapod, csak az, hogy a keresett kulcsszó mennyire fordul elõ rajta.

katz

Quote from: MohaEgyszóval nem számít milyen látogatottságú a lapod, csak az, hogy a keresett kulcsszó mennyire fordul elõ rajta.
Az a régi keresõknél van. A gugli Page Rank - ot használ. Tehát a találatok kijelzésének sorrendje az adott oldal látogatottágától is függ. Vhol a többi között még megvan az internetmédia jegyzetem, ha akarod megnézhetem, de gyanitom pár pillanat alatt találsz linket róla.

Yakumo

Thanks, thanks for Everyone! Már beírtam az URL-t, majd meglátjuk lesz-é valami gugliéknál;) A keywordok be vannak írva az oldalba, azt a haverok is vágták, csak a Google valamiért szart rá. Majd holnap megkérdezem, hogy õk is ezt csinálták-e a Google-nál. (URL) Mégegyszer Arigato! :hail:

Lythis

Üdv! Problémám a következõ: Képtelen vagyok továbbjutni az FF7-ben, technikai okok miatt. Vázolom: annál a résznél tartok, ahol chocobo versenyt kéne nyerni, hogy kijussak a dutyiból, ahova a gold saucerbõl dobtak. eddig minden rendben, de akárhányszor próbálom, ahelyett, h betöltene, kifagy, és jön a hibaüzenet, hogy hibákat generált az ff7.exe :hogyaza:, és h a windows bezárja.
 Ha valakinek van valami ötlete, h mit tudnék csinálni az ossza meg velem, ha lehet, ide, vagy pm-ben, édesmindegy.
 Elõre is kösz!

Squito

Quote from: LythisÜdv! Problémám a következõ: Képtelen vagyok továbbjutni az FF7-ben, technikai okok miatt. Vázolom: annál a résznél tartok, ahol chocobo versenyt kéne nyerni, hogy kijussak a dutyiból, ahova a gold saucerbõl dobtak. eddig minden rendben, de akárhányszor próbálom, ahelyett, h betöltene, kifagy, és jön a hibaüzenet, hogy hibákat generált az ff7.exe :hogyaza:, és h a windows bezárja.
 Ha valakinek van valami ötlete, h mit tudnék csinálni az ossza meg velem, ha lehet, ide, vagy pm-ben, édesmindegy.
 Elõre is kösz!
Érdekelnének a géped technikai jellemzõi, pl milyen SP van fenn, mennyi memória van a gépedben, meg ilyesmi. Az ilyesmi általában memória, service pakkk gond vagy patch hiánya szokott lenni.

Moha

Quote from: katzAz a régi keresõknél van. A gugli Page Rank - ot használ. Tehát a találatok kijelzésének sorrendje az adott oldal látogatottágától is függ.
És a keresõ hogy a frászba méri egy oldal látogatottságát? Hacsak nincs link az oldalon a keresõre, akkor a keresõnek fogalma sem lesz, mikor nézték meg az oldalt.
Meg aztán: ha rákeresek, hogy "ingyen cucc", még mindig ott van a találatok elején az - azóta már megszûnt - lapom cjb.net-es átirányító hivatkozása...

Lythis

Quote from: Kurosaki IchigoÉrdekelnének a géped technikai jellemzõi, pl milyen SP van fenn, mennyi memória van a gépedben, meg ilyesmi. Az ilyesmi általában memória, service pakkk gond vagy patch hiánya szokott lenni.
WinXP professional, SP2, 512mb ram

Fazék

Quote from: Kurosaki IchigoDe sajna van :rolleyes: Max nem 10 gigás rencerpartíciót csinálsz, hanem 5 gigásat. Elég szívás ha mégis újra kell raknod a teljes gépet és ezért minden adat elvész. Mellesleg a WindowsXP elég jól tud formázni, mert a legjobb recovery programom se talált semmit, miután újraraktam a windózomat...
ha nem lett volna hely a gépen, akkor lehet hogy tényleg szívtam volna, de mivel ez egy notebook winchester, amit esélyem sincs a garanciamatrica miatt kivennem ezért egyetlen esélyem, hogy vhogy elindul a notebook egy xp újratelepítésnél.. máshogy SEHOGY se férek hozzá a winchester-en lévõ adatokhoz. és mivel létezik cd-rõl boot-oló xp elég valószínû, hogy bármilyen mértékben tönkremegy a rendszer, semmivel se rosszabb az esélyem az adatokhoz való hozzáféréshez, mint ha remek módon felpartícionáltam volna... :rolleyes:

de azért köszi a tanácsot, más asztali gép vinyójánál vszleg én is partícionálgatnék

m46u5

#3260
Quote from: LythisÜdv! Problémám a következõ: Képtelen vagyok továbbjutni az FF7-ben, technikai okok miatt. Vázolom: annál a résznél tartok, ahol chocobo versenyt kéne nyerni, hogy kijussak a dutyiból, ahova a gold saucerbõl dobtak. eddig minden rendben, de akárhányszor próbálom, ahelyett, h betöltene, kifagy, és jön a hibaüzenet, hogy hibákat generált az ff7.exe :hogyaza:, és h a windows bezárja.
 Ha valakinek van valami ötlete, h mit tudnék csinálni az ossza meg velem, ha lehet, ide, vagy pm-ben, édesmindegy.
 Elõre is kösz!
Nem kimondottan hardver miatt van ez a bibi, hanem konkrétan az XP miatt!
A megoldást egy chocobo patch jelenti, azzal menni fog (elméletileg ha úgy telepítetted a játékot, hogy mindent tegyen fel akkor benne kell lennie egy külön mappában a különféle patch gyüjtemény, ha mégsem akkor itt egy link, ahonnan le tudod szedni) :
http://www.qhimm.com/  (alulról a negyedik, szép nagy betükkel ki van írva, tuti nem téveszted el)
A mókás azonban az lesz, mikor majd (jóval késõbb) snowboard-ozni kell, no arra újfennt egy másik patch kell, ráadásul ha jól emlékszem, a kettõ üti egymást, tehát nem tudod egyszerre feltenni a két pach-et, mert nem lesz jó.
Javaslom tedd fel egyenlõre a chocobo patch-et, aztán ha majd elérkezel a snowboardos részhez, akkor újra neki lehet állni piszkálni a game-t. Vagy ha van egy számítógéped, amin van win98 azon gond nélkül mindenféle patch nélkül tökéletesen fog menni. - Hiába XP  :rolleyes:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Lythis

THX, remélhetõleg mostmár jó lesz.
 a snowboardos patch elérhetõségét is meg tudnád adni esetleg?

 Van 98-as gép, de azon a behalás szélén van a cdrom, úgyhogy nem kockáztatnám a dolgot.

m46u5

Quote from: LythisTHX, remélhetõleg mostmár jó lesz.
 a snowboardos patch elérhetõségét is meg tudnád adni esetleg?

 Van 98-as gép, de azon a behalás szélén van a cdrom, úgyhogy nem kockáztatnám a dolgot.
Utánna nézegettem, de rosszul emlékeztem, a problémát azóta sem oldották meg (legalábbis én nem találtam konkrét patch-et), ellenben egy érdekes, és kipróbálható megoldásra ráleltem:
Indítsd el a start menü futtatás pontját (lehet akár Total Commander is), futtasd a "dxdiag" -ot, ott menj rá a "sound" fülre, majd a csuszkát (nem lehet eltéveszteni) vedd lejjebb (esetleg egészen). Ez a csuszka elméletileg a hangot tuningolja? (Acceleration), ja és a játék felbontását állítsd 640x480 quarter screen módba.
Nem tudom, hogy mûködik, de ha odaérsz akkor ki lehet próbálni (nem igényel ujraindítást, meg ilyesmit).
Amúgy egy alternatív, és biztos megoldás:
Mikor eljutottál Icicle Village-be és onnan kell továbbmenned Great Glacier-be snowboardon, mentsd el a játékot -> floppy, pendrive, miegymásra kimenteni -> egy másik gépre amin van w98 és fel van telepítve a FF7 bemásolod a mentést, ott végigviszed azt a pár perces szakaszt, majd visszamented az adathordozóra, és onnan az XP-s gépen tudod folytatni a játékot.
Ez tuti mûködik, csupán két oprendszer kell hozzá, és mindkettõre fel kell telepíteni a játékot :haha:

Edit: máshol azt olvastam, elég csak a képméretet visszavenni negyedesre (quarter), és menni fog - bíztató ha hasonló dolgot mondanak különbözõ fórumokon.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

kikuchiyo

Az XP elvben tud programokat 98 kompatibilitási módban futtatni - ez itt nem válik be?
Failure is the default option

Fazék

Most jut eszembe, nem tudom, hogy segít-e, mert még nem nagyon próbálgattam, csak egyszer próbaképpen beizzítottam, szóval sikerült leszednem egy iXPésített változatot FF7-bõl. És úgy emlékszem, hogy sima install után 100%-osan mûködött, nem kellett patch-elgetni stb. Szóval akit érdekel elõkaparhatom és tehetek vele egy újabb próbát és meet-re oda tudnám vinni akár :)

m46u5

Quote from: kikuchiyoAz XP elvben tud programokat 98 kompatibilitási módban futtatni - ez itt nem válik be?
Próbáltam már, de nem jött be, persze azért még ki lehet próbálni, hátha valakinek szerencséje lesz.

Quote from: FazékMost jut eszembe, nem tudom, hogy segít-e, mert még nem nagyon próbálgattam, csak egyszer próbaképpen beizzítottam, szóval sikerült leszednem egy iXPésített változatot FF7-bõl. És úgy emlékszem, hogy sima install után 100%-osan mûködött, nem kellett patch-elgetni stb. Szóval akit érdekel elõkaparhatom és tehetek vele egy újabb próbát és meet-re oda tudnám vinni akár :)
Konkrétan hogy néz ki az a változat? Én kétfélét ismerek: Az eredeti egy négylemezes (kb 2,5GB), a másik egy 3 file-ból álló (2db .bin és egy db setup.exe - kb 1,1GB), amihez melékelve van egy rakat patch.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

Quote from: m46u5Konkrétan hogy néz ki az a változat? Én kétfélét ismerek: Az eredeti egy négylemezes (kb 2GB), a másik egy 3 file-ból álló (2db .bin és egy db setup.exe - kb 1,1GB), amihez melékelve van egy rakat patch.
hmmm... gyanúsan ez az utóbbi az, de nekem egy darab patch-et nem kellett azok közül használnom, se compatibility módot, hogy menjen. de össz-vissz 1-2 órát játszottam vele, szóval lehet hogy ettõl függetlenül közben elõjönne olyan hiba, ami miatt telepíteni kéne pár patch-et...

m46u5

Quote from: Fazékhmmm... gyanúsan ez az utóbbi az, de nekem egy darab patch-et nem kellett azok közül használnom, se compatibility módot, hogy menjen. de össz-vissz 1-2 órát játszottam vele, szóval lehet hogy ettõl függetlenül közben elõjönne olyan hiba, ami miatt telepíteni kéne pár patch-et...
Alapból én sem használtam egyiket sem, csak mikor elõjött a probléma az XP-n. Igaz nekem két oprendszer volt eddig fennt egymás mellett (XP, W98), így ezt a játékot áttettem a 98-ra, és gyakorlatilag nem is kellett piszkálni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Shugaru

2 gondom van az elsõ
hogy a [A-Dest&V300]_Konjiki_no_Gash_Bell - nek én nem találom az elsõ 27 részét
a második gondom pedig ,hogy a condor hero 48 nekem állandoan hibát jelez amikor le akarom játszani azt mondja ,hogy
A Windows Media Player ismeretlen hibába ütközött. Ez akkor fordulhat elõ, ha egy másik program vagy operációsrendszer-összetevõ hibába ütközik, de nem közli a hiba okát a lejátszóval. semmi más lejátszo sem mükszik vele
plees help

Shugaru

a második megoldodott mindent töröltem és mindent ujra telepítettem így most müködik
az elsõ kérdés azonban még aktuális ugy hogy légyszi nézetek már utánna
Thanks