Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: DanhibikiHy!

Kellene nekem valami olyan program amivel egy kis pofás DVD borítót tudnék csinálni:D csináljam:D)
Photoshop. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Danhibiki

Quote from: DarkstarPhotoshop. :)

valahogy éreztem, hogy ez lesz a válasz:D nem nehéz használni azt a progit?
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Darkstar

Quote from: Danhibikivalahogy éreztem, hogy ez lesz a válasz:D nem nehéz használni azt a progit?
Amennyire neked kell, annyira nem. Sokkal komolyabban meg én sem tudom. Az aoianime-s és egyéb tutrialok jók kiindulási alapnak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Danhibiki

Quote from: DarkstarAmennyire neked kell, annyira nem. Sokkal komolyabban meg én sem tudom. Az aoianime-s és egyéb tutrialok jók kiindulási alapnak.

Aham értem akkor valahonnan leszedem...éééés még valami szeretnék egy videót(DVD-t feltrackelni) szal h lehessen lépkedni a trackek között meg, hogy egybe is lelehessen játszani (szal úgy mint egy igazi dvd filmet) úgy akarom megcsinálni, erre van lehetõség, ha van akkor ezt melyik progival lehet megtenni? :rolleyes:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Fazék

dvd-rip-et szeretnék készíteni.
alapanyag:
élõszereplõs sorozat
720x576 25 Hz
magyar AC3 (2ch) hang

ebbõl szeretnék minõségi (!! - az idõ nem számít) rip-et csinálni. (kb egy 22 perces részre 177 MB-os mérettõl mehetünk 354 MB-os méretig)

cél ugyebár avi és még nem tudom mivel érdemes divx, xvid, vagy másvalami?

eddig a DVDx programmal próbálkoztam, de elég csúfosan csíkozódó eredményt kaptam hiába raktam feljebb a minõségi beállításokat, a bitrátát satöbbi, satöbbi, és könyörögve esedezem elõttetek megoldásért.

elõre is köszi

Moha

Én a DrDivX-et tudom javasolni: közvetlenül DVD-rõl is képes 2 pass-szal, szuper minõségû ripet készíteni, a keletkezõ avi méretét pedig te állíthatod be. Szerintem ez a legkönnyebben használható ilyen program: elég 2-3 kattintás és már megy is az encode, de ha akarod, van lehetõség részletesen beállítani mindent.

Fazék

#3306
Quote from: MohaÉn a DrDivX-et tudom javasolni: közvetlenül DVD-rõl is képes 2 pass-szal, szuper minõségû ripet készíteni, a keletkezõ avi méretét pedig te állíthatod be. Szerintem ez a legkönnyebben használható ilyen program: elég 2-3 kattintás és már megy is az encode, de ha akarod, van lehetõség részletesen beállítani mindent.
Köszönjük a nép nevében!  :merci:
azonnal teszek vele egy próbát :)

szerk: amúgy rövidesen úgy néz ki elkészül a 2.0-s ingyenes változat napok (hetek) kérdése :)

Fazék

Jájj... valamiért ez a DrDivx nem találja a DVD-n a hangot... jópofa

a kép tényleg az eddigi legjobb eredmény lett, de az még mindig rejtély számomra, hogy a ripper csapatok hogyan csinálják olyan szépre a képet, mert azoktól még távol vagyok... :rolleyes:

kikuchiyo

XViD-et szokták javasolni a DiVX-szel szemben...
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoXViD-et szokták javasolni a DiVX-szel szemben...
igen, azokból amiket olvasgattam doom9-en, stb én is erre jutottam, hogy xvid-et kéne használnom, de még a lépésrõl-lépésre beálltósdi oldalon leírtak szerint cselekedve is botrányosan csíkozódott mozgásnál a kép, és nem tudtam rájönni, hogy mi okozza.  :mad: még teszek egy próbát virtualdub-bal, de ha az se válik be, nem tudom mitévõ leszek...

szerk: lehet hogy akkor maradok ennél a drdivx-nél és külön leveszem valamivel a hangsávot, és egybenyomom a kettõt... mindegy, majd kiderül, vagy beborul...

kikuchiyo

nem azzal van a baj, hogy a DVD-d interlaced? Vagy azzal, hogy nem?

DVD ni tsuite, anta ni ageta Haibane Renmei DVD wa dou deshita ka?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyonem azzal van a baj, hogy a DVD-d interlaced? Vagy azzal, hogy nem?
õszintén szólva errõl gõzöm sincs :o majd kipróbálom akkor ennek az opciónak a kapcsolgatását is :)
Quote from: kikuchiyoDVD ni tsuite, anta ni ageta Haibane Renmei DVD wa dou deshita ka?
háááát az úgy volt... nagyon sajnálom, még nem néztem tovább  :o de amint végeztem a Samurai Champloo-val, azonnal folytatom a dvd ellenõrzést!

kisvirag

HEEEEEEEEEEEELP!

kéne nekem valami olyan progi, vagy módszer, amivel szélességxmagasság szerint tudom rendezni a képeket!

a lényeg, hogy a képeknek egyik esetben a magasságuk, másik esetben a szélességük fix, és nekem a másik érték csak x számig kellene....

remélem érthetõ voltam, de az a lényeg, hogy a 100px széles képek között meg akarom keresni azokat, amelyek 150 vagy annál kevesebb pixel magasak pl....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Cobra

Nem hinném, hogy létezik olyan program, ami a kép felépítését figyeli, vagy egyáltalán ez kivitelezhetõ lenne.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soy

Quote from: NecridXI- ker semmi baj nincs a lightos chellommal. tökéletesen jón le minden. sebsség és normális.sztem is hivd fel õket mert valószinü nálad van a balhé.

hmm...lehet h classiccal nem tetszik nekik h routert hasznalunk, khehe

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Necrid^

Quote from: kisviragHEEEEEEEEEEEELP!

kéne nekem valami olyan progi, vagy módszer, amivel szélességxmagasság szerint tudom rendezni a képeket!
ACDsee?

Quote from: Soyhmm...lehet h classiccal nem tetszik nekik h routert hasznalunk, khehe
Milyen Router ugye nem D-link? :rolleyes:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Soy


-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Necrid^

Quote from: Soynem, SMC
Érdekes. Én is SMC-t használok de mondjuk enyim még 1 hetes :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Soy

de nem a router a baj, azt nem is lathatjak, ha a  "legalis-fo" gepen hasznalom a netet router nelkul ugy is detto szarozik

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Necrid^

Quote from: Soyde nem a router a baj, azt nem is lathatjak, ha a  "legalis-fo" gepen hasznalom a netet router nelkul ugy is detto szarozik
hivd fel õket. mert mondom sztem nálad van a baj. most beszélek haverommal aki melletem lakik 2 házzal neki sincs problémái.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Soy

most eppen megy, de ha elojon akkor kikuldom a gestapot

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Fazék

Egy jóbarátom kérdezi:

QuoteMilyen programmal lehet úgy fotókból diavetítést csinálni, hogy a slideshow
menetét én írányítom spacel vagy valmilyen gombbal, és a diák valamilyen
effektel váltakaoznak egymás után?
Ha a power point a tipp ott hogy lehet tömegesen képeket rendezgetni és nem
egyesével beszúrva rámolni õket minden diába ami 700 képnél igencsak morci
dolog.

Ötlet? Köszi elõre is :)

Moha

Quote from: FazékÖtlet? Köszi elõre is :)
Hmm... én két képnézegetõt használok. Nem szoktam slideshow-t használni, de most megnéztem: az egyik tud csak billentyûleütésre továbbmenni, a másik tud effektezni :( (nincs benne olyan opció, hogy csak billentyûleütésre menjen tovább, de 60 másodpercig lehet állítani a két kép közti idõt és ha közben megnyomsz egy gombot, ugyanúgy továbbmegy)
Mekkora a max idõ, ami eltelhet 2 kép mutatása közben?

Fazék

Quote from: MohaHmm... én két képnézegetõt használok. Nem szoktam slideshow-t használni, de most megnéztem: az egyik tud csak billentyûleütésre továbbmenni, a másik tud effektezni :( (nincs benne olyan opció, hogy csak billentyûleütésre menjen tovább, de 60 másodpercig lehet állítani a két kép közti idõt és ha közben megnyomsz egy gombot, ugyanúgy továbbmegy)
Mekkora a max idõ, ami eltelhet 2 kép mutatása közben?
Köszi a segítséget, fölteszem neki a kérdést és remélhetõleg még ma válaszol is.
Tulajdonképpen sztem 60 mp elég idõ lesz szóval kíváncsi lennék a program nevére is :)

Moha

Quote from: FazékTulajdonképpen sztem 60 mp elég idõ lesz szóval kíváncsi lennék a program nevére is :)
A program neve PicWalker. Ingyenes program és mellesleg mangaolvasáshoz a legjobb! (Egymás alá tudja pakolni a képeket, és úgy tudod nézni, mintha weboldalt scrolloznál + lazán megnyitja a képeket tömörített file-ból is.)
Kár, hogy nem nagyon fejlesztik. :(

Amúgy valami ilyesmit kezdtem el én is írni, de már nem hiszem, hogy valaha is befejezem... :rolleyes:

kikuchiyo

Mangaolvasáshoz szerintem a CDisplay a legkényelmesebb, én azt szoktam használni.
Failure is the default option

Ramiz

Zoli, milyen problémás barátaid vannak! :) Úgy látszik felcsaptál Mr Wolf problémamegoldónak a Ponyvaregénybõl. :)
Egyébként én Irfanview-t használok (fényes páncélom az igénytelenség :D ), de kipróbálom a fent említett két progit is. (Igazából a legjobb egy 50 colos monitor vagy inkább kivetítõ lenne, mert akkor a nagyfelbontású manga lapjait sem kéne tologatni ahhoz, hogy áttekintsem. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Hát ez most dicsekvésnek fog hangzani, de a függõlegesbe állítható 19"-os TFT-n valami egészen fantasztikus élmény mangát olvasni. Nekem elég az is. :)
Failure is the default option

m46u5

Quote from: kikuchiyoHát ez most dicsekvésnek fog hangzani, de a függõlegesbe állítható 19"-os TFT-n valami egészen fantasztikus élmény mangát olvasni. Nekem elég az is. :)
A 22"-os CRT monitorom még forgatni sem kell
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

TurboK

Quote from: m46u5A 22"-os CRT monitorom még forgatni sem kell
Akkor azt képzeld milyen komolyan néz ki a Red Alert 2 Yuris Revenge HDTV felbontásban az egész falra kivetítve projektorral.

Csak az a baj hogy néha szaggat ha sok egység van a képen.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>