Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

m46u5

Quote from: DjinnIsmeri valaki az AviSubDetector nevû progit? Elvileg avi-ból kiszedi a beégetett felirat idõzítését. Biztos, csak mi marhára nem tudjok, hogy kéne használni. Van egy csomó gomb, de egyik sem csinál semmit.  Vagy csak nem veszzük észre: 3x3:
Ha valaki tudja, hogy mûködik segítsen légyszi!!
Az Anime Addicts-on levõ kétféle változatból én a régebbit ajánlom, mert bár orosz nyelvû a felülete, van mellékelve egy jpg file amibe valaki (gondolom AA) beleírta a mûködését.
Mellesleg a régebbi változatot én már kipróbáltam, és nagyszerûen mûködött. Az újabbal nekem sem volt sok sikerem.
Link: AviSubDetector
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Zanador

Quote from: MohaMár nem azért, de ez egyáltalán nem a chello hibája, nálad lesz valami probléma! Tûzfal van/nincs/jól van beállítva? Közvetlen csatlakozol a netre, vagy routerrel? Nézd át a beállításaidat!
Nincs routerem, egy szál kerio-t használok+ virusölõ, de ha lekapcsolom õket, akkor se megy. A netbeállitásokkal nincsen gond, egy csomószor átnéztem már. Azért gondoltam a chello-ra, mert látszólag tényleg nincsen más magyarázat, mint a hálózati probléma...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Djinn

Quote from: m46u5Az Anime Addicts-on levõ kétféle változatból én a régebbit ajánlom, mert bár orosz nyelvû a felülete, van mellékelve egy jpg file amibe valaki (gondolom AA) beleírta a mûködését.
Mellesleg a régebbi változatot én már kipróbáltam, és nagyszerûen mûködött. Az újabbal nekem sem volt sok sikerem.
Igen, már mndkettõt néztem onnan. Az angol meg se nyekken, bármit nyomok,    az orosz mindig azt írja, hogy "Error in frameopen" :(.  A kép alapján csinálom, de valamit akkor is tuti elrontok... Te miket szoktál beállítani?
Djinn  :lame:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

m46u5

Quote from: DjinnIgen, már mndkettõt néztem onnan. Az angol meg se nyekken, bármit nyomok,    az orosz mindig azt írja, hogy "Error in frameopen" :(.  A kép alapján csinálom, de valamit akkor is tuti elrontok... Te miket szoktál beállítani?
Djinn  :lame:
No most, én is kipróbáltam, és jéé nálam is ezt írta ki. Hmmm megoldjuk :lazza: .
Félmásodperces reflexidõ múlva valamiért az "újrakódolás" jutott eszembe, ezért hirtelenjébe behúztam az animém azon verzióját "VirtualDub" programocskámba, melybõl ki szeretem volna nyerni a feliratot, majd beállítottam a video menü alatt a "Fast recompress" lehetõséget, majd a "Compression..." menüpontra kattintva egy általam szimpatikusnak vélt codeket kiválasztottam (DivX ;-) MPEG-4 Fast-Motion). Az "audio" menü alatt ellenõriztem, hogy a "Direct stream copy" aktív, s megbizonyosodva elégedetten kattintottam a "File" menü "Save as AVI... _____ F7) pontra. Miután elkészült (kb 5.2 perc) az újrakódolt filmecse, mely jelentõs méretveszteséget szenvedett (150MB -ból -> 80MB -lett), nyilván azért mert nem idõztem el a video codec beállításainak mélyreható tanulmányozásával (fene lehetett volna mégrosszab minõségre is állítani - sebaj - no meg ha az audio menüben inkább a "No audio"-t választom mégkisebb lehetett volna - most már mindegy - majd legközelebb, ha arra kerül a sor, hogy ismét ilyet csináljak), gondoltam ideje kiszedni belõle már a feliratot, melyen gonosz bácsik beleégettek.
Ezután aktiváltam "AVISubDetector" programocskánk apró bitjeit, hadd futkározzanak a memóriában, s a kellemes orosz nyelvû felületen a nemorosz nyelvû részeket kicsit használatba vettem: Elõször az "Add AVIs" gombra kattintva kiválasztottam újonnan kódolt kis filmemet betöltöttem, majd a "Save Subs to:"-t kipipáltam. Mivel a többi részt nem értettem, csak éreztem, hogy jó az úgy ahogy van, nem kéne piszkálni, rákattintván a "Start" gombra élvezettel figyeltem készülõ feliratom érthetetlen tartalmát.
A mûvelet végeztével újfennt rájöttem lustaságom eredményére, hogy nem módosítottam a "Save Subs to:" rész célmappáját, ezért a C:\TEMP -ben készült feliratot, kénytelen voltam hosszú-hosszú gépidõvel nagynehezen áthelyeznem abba mappába, melyben újrakódolt animém várta, hogy végre egy felirattal együtt mutatkozzon a képernyõn indítás után.
Kb ennyi volt nálam a feliratkivétel, mely sacc/kb 10 perc alatt megvolt.
Remélem nálad is fog így menni. Sok sikert.

Üdv: m46u5
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Djinn

Quote from: m46u5No most, én is kipróbáltam, és jéé nálam is ezt írta ki. Hmmm megoldjuk :lazza: .....
:merci: Még ma kipróbálom, így csak sikerül mán. Ha nem majd sikítok.  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Kvikveg

Öööö... Hogy lehet cdrol zenet leszedni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Quote from: KvikvegÖööö... Hogy lehet cdrol zenet leszedni?
A Win Media Player is megcsinálja, mp3-ba is. De van még egy rakás más program is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#3367
Quote from: DarkstarA Win Media Player is megcsinálja, mp3-ba is. De van még egy rakás más program is.
Nekem konkretan valami copy innen-oda kene.
Van: Wincommander, winamp( de az idoigenyes...)...
Szoval kvazi cdimage, de nem image fileba... Ami kapasbol rakukkol a cdre.
Nem is vagyok lusta dog. Aaaa...
edit: hulyesegeket irok. Nem image, siman a wav kene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: KvikvegNekem konkretan valami copy innen-oda kene.
Van: Wincommander, winamp( de az idoigenyes...)...
Szoval kvazi cdimage, de nem image fileba... Ami kapasbol rakukkol a cdre.
Nem is vagyok lusta dog. Aaaa...
edit: hulyesegeket irok. Nem image, siman a wav kene.
Talán CDCopy. Remélem ez a neve.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: ZanadorNincs routerem, egy szál kerio-t használok+ virusölõ, de ha lekapcsolom õket, akkor se megy. A netbeállitásokkal nincsen gond, egy csomószor átnéztem már. Azért gondoltam a chello-ra, mert látszólag tényleg nincsen más magyarázat, mint a hálózati probléma...
Ha tûzfalat letiltva sem megy, és tartósan fentáll a probléma, akkor lehet, hogy bannolták a trackerrõl az IPdet/szolgáltatódat/kliensed. Semmilyen torrent nem megy? Fel sem csatlakozik a peerekre, vagy csak tölteni nem tudsz tõlük?
Milyen kliens programot használsz?

Zanador

Quote from: MohaHa tûzfalat letiltva sem megy, és tartósan fentáll a probléma, akkor lehet, hogy bannolták a trackerrõl az IPdet/szolgáltatódat/kliensed. Semmilyen torrent nem megy? Fel sem csatlakozik a peerekre, vagy csak tölteni nem tudsz tõlük?
Milyen kliens programot használsz?
Azureust, és éppen itt van az, amivel gondol van: 1000 seedbõl úgy 10hez be tudok csatlakozni, és tölteni is tudok, de a torrent elõkészitési stádiumban marad. Ugyan ez történik minden klienssel. Egyébként már küldtem mailt a központba, hogy õk erre mit mondanak, jelenleg még várom.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

m46u5

Quote from: ZanadorAzureust, és éppen itt van az, amivel gondol van: 1000 seedbõl úgy 10hez be tudok csatlakozni, és tölteni is tudok, de a torrent elõkészitési stádiumban marad. Ugyan ez történik minden klienssel. Egyébként már küldtem mailt a központba, hogy õk erre mit mondanak, jelenleg még várom.
Nálam is volt egy ilyesmi bibi: zavart, hogy mindig csak 4-5 seeder-hez és 75-76 leecher-hez tudtam kapcsolódni, aztán megnéztem a beállításokat, s az volt berakva, hogy torrentenként max 80 emberkéhez tudok csatlakozni. Esetleg nézzd meg azt is. Eszközök -> Beállítások -> Átvitel (oldalt) - itt már megtalálod. De szerintem mindenképp rakál be egy párszázas korlátot, mert a korlátlannál nekem nagyon belassult (sok ramot kezdett zabálni). Remélem ez segít valamelyest.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Tyrael

plusz asszem winxp alatt van valami maximális tcp kapcsolatok száma
és ez asszem elég alacsony számra van korlátozva
google-n találsz rá megoldást
azureusban milyen szinüek a golyók a letöltések mellett? :)
ha nem zöld, akkor az is problémát jelezhet

Tyrael

Selba

Hello!

Nem tudtok egy helyet, ahova olyan 20Mb-t ingyen fellehet rakni? Tudom lame vagyok, de nem tudom hol vannak az ilyenek..A lényeg az lenne, hogy legyen egy netes címe, amit belinkelhetek valahova^^"" Ha valaki tud, léci segítsen. Köszi elõre is.

Darkstar

Quote from: SelbaHello!

Nem tudtok egy helyet, ahova olyan 20Mb-t ingyen fellehet rakni? Tudom lame vagyok, de nem tudom hol vannak az ilyenek..A lényeg az lenne, hogy legyen egy netes címe, amit belinkelhetek valahova^^"" Ha valaki tud, léci segítsen. Köszi elõre is.
Ultraweb(200Mb), Freeweb(500Mb), ATW(500Mb). Én ezeket használom az ingyenesek közül.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

m46u5

Quote from: DarkstarUltraweb(200Mb), Freeweb(500Mb), ATW(500Mb). Én ezeket használom az ingyenesek közül.
Nekem az atw jött be egészen tegnapig, ugyanis akkor törölték, pedig nem is nagyon volt illegális cucc fenn - én nem is szóltak, miért törölték :(
Az uw nálam meg ha fel akarok tölteni, 2-3 mb feltöltés után megszakad a kapcsolat :( (ez még egy 10 mb-os file-nál is idegesítõ)
fw-t rég próbáltam, talán majd legközelebb, mikor marhára fel akarok valamit tenni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Darkstar

Quote from: m46u5Nekem az atw jött be egészen tegnapig, ugyanis akkor törölték, pedig nem is nagyon volt illegális cucc fenn - én nem is szóltak, miért törölték :(
Az uw nálam meg ha fel akarok tölteni, 2-3 mb feltöltés után megszakad a kapcsolat :( (ez még egy 10 mb-os file-nál is idegesítõ)
fw-t rég próbáltam, talán majd legközelebb, mikor marhára fel akarok valamit tenni.
Nekem mindháromnál hónapok óta rendben fent vannak a cuccaim. A biztonság kedvéért mindíg teszek fel egy index.html-t, ha ellenõrizni akarják. ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Mattanja

#3378
Quote from: KvikvegNem image, siman a wav kene.
Isobuster, és még más dolgokra is jó lessz emellett.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

m46u5

Quote from: DarkstarNekem mindháromnál hónapok óta rendben fent vannak a cuccaim. A biztonság kedvéért mindíg teszek fel egy index.html-t, ha ellenõrizni akarják. ;)
Nélam is volt/van egy kezdetleges honlap, tehát abba nem köthettek bele (az uw még levelet is küldött az elején, hogy még nincs index.html-em).
Csak az zavar uw-nél, hogy feltöltéskor megakadnak a dolgok.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Relunx

Tudja vki hogy mlyen programmal tudok általam gyártott kész feliratot megcsináli ugy hogy legyen háttere? (vagyis takarja a beégetett feliratot)

Relunx

sirtomi

Volt itt már hasonlóról szó. Keress vissza! :)

Zanador

Quote from: m46u5Nálam is volt egy ilyesmi bibi: zavart, hogy mindig csak 4-5 seeder-hez és 75-76 leecher-hez tudtam kapcsolódni, aztán megnéztem a beállításokat, s az volt berakva, hogy torrentenként max 80 emberkéhez tudok csatlakozni. Esetleg nézzd meg azt is. Eszközök -> Beállítások -> Átvitel (oldalt) - itt már megtalálod. De szerintem mindenképp rakál be egy párszázas korlátot, mert a korlátlannál nekem nagyon belassult (sok ramot kezdett zabálni). Remélem ez segít valamelyest.
Tényleg 80ra volt állitva, de nem ez volt a gond. Talált 80 peert, de tölteni ténylegesen max 3-4tõl tudott. A többitõl vagy egyáltalán nem jött adat (99%) vagy csak olyan minimális, hogy elmitésre se méltõ.
Tyrael: a kis bogyók mind sárgák, zöldbe sose lépnek át. Kecskeméten a másik géppel, másik nettel minden rendben van (ott is xp-t használok) , úgyhogy tudom minek kéne lennie :), a bajom az, hogy itt nem úgy néz ki a dolog...
És ez még mindig nem magyarázza, hogy pl a planeshift vagy a HungaRO szerverre miért nem tudok bemenni. A kerio azt mondja, blokkolt port. ennyit tudok és kész.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Kvikveg

Van itt valaki, aki profi modon weblapszerkesztessel foglalkozik? php/css/sql/html stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

m46u5

Quote from: ZanadorTényleg 80ra volt állitva, de nem ez volt a gond. Talált 80 peert, de tölteni ténylegesen max 3-4tõl tudott. A többitõl vagy egyáltalán nem jött adat (99%) vagy csak olyan minimális, hogy elmitésre se méltõ.
Tyrael: a kis bogyók mind sárgák, zöldbe sose lépnek át. Kecskeméten a másik géppel, másik nettel minden rendben van (ott is xp-t használok) , úgyhogy tudom minek kéne lennie :), a bajom az, hogy itt nem úgy néz ki a dolog...
És ez még mindig nem magyarázza, hogy pl a planeshift vagy a HungaRO szerverre miért nem tudok bemenni. A kerio azt mondja, blokkolt port. ennyit tudok és kész.
Esetleg állíts be valami egyéni portot, ne az alapot használd amit magától megad (nem tom mi az alap), én jelenleg a 4895-ös portot használom, csupán nekem forwardolni kellett a router-en, hogy menjen is (tûzfalról nem is beszélve, mert azt is meg kellett néznem).
Eszközök -> Beállítások -> Szerver (oldalt az elsõ - alpból ezt adja be az azu), és itt (Bejövõ TCP port) add meg a kívánt portot.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Danhibiki

Háj!

Srácok, miért lassú mostanság az FTP? Régebben 100-120kb/sec-cel jött most meg 50kb/sec-cel maximum:bruhuhu: Nem a netkapcsolatommal van a baj, az tuti, mert minden más gyorsan jön le megnéztem már ilyen sebességmérővel is és az 2mega felett van...

What the f.ck is going on?
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

zsozso

Hat pedig a kapcsolatoddal van a problema, nem a server gigabitjevel :p
Death is the only redemption

Danhibiki

Quote from: zsozsoHat pedig a kapcsolatoddal van a problema, nem a server gigabitjevel :p


Hmm, igazad van valami történt, mondjuk ezen a hétvégén szarkaszik a netszolgáltatóm, szóval lehet ennek tudható be. Gomen
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

gr33n

Hello!

Valaki tudna nekem ajálani egy feliratbeégetõ programot.

Elõre is köszi!

Darkstar

Quote from: gr33nHello!

Valaki tudna nekem ajálani egy feliratbeégető programot.

Előre is köszi!
A virtualDub a megfelelő filterekkel megcsinálja, itt találsz hozzá leírást.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん