Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Ronda gonosz emberek vagytok! Etiópiában pedig éheznek!  :3x3:  :D

Fazék

Van ötlet, hogy mitõl lehet egy P3-500-as procis szerver Intel 440BX-es alaplap immunis a dvd meghajtókra? vagyis akárhogy kötöm be sehogy se hajlandó kezelni se sima dvd-olvasót, se dvd-írót... egyszerûen nem tudok rájönni mi lehet a baja... :confused: ötlet? elképzelhetõ, hogy az alaplap IDE vezérlõje képtelen lenne rendesen kezelni? vagy én rontok el valamit? :confused:

bozont_00

Hello mindenki!

Lenne egy nagy gondom, mégpedig az, hogy van itt egy anime - a címe Gall Force - és sehogysem tudom lejátszani õket. Mindig az írja ki hogy az adott lejátszó hibát okozott,az összesnél amit próbáltam,a legújabb codeceket is próbáltam de ugyan az.Mit lehet tenni az ilyen esetekben?

Please heeeeeeeeeeeelp! :bruhuhu:  :bruhuhu:  :bruhuhu:

Necrid^

Milyen codecket ill lejátszot használtálsz?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

bozont_00

Quote from: NecridMilyen codecket ill lejátszot használtálsz?

BSplayert,de próbáltam Media p-t is meg zoomplayert,meg minden féle codecet próbáltam amit most találtam,de általában a cole2k packet használom meg a legújabb divxet. Eddig semmivel nem volt gond csak ezzel az animeval.

Moha

1. Codec packek még mindig felejtõsek! Összekuszálhatnak sokmindent, ill. a felpakolt codecek jó részére nem is lesz szükséged.
2. Mplayer-rel próbáltad már?

bozont_00

Quote from: Moha1. Codec packek még mindig felejtõsek! Összekuszálhatnak sokmindent, ill. a felpakolt codecek jó részére nem is lesz szükséged.
2. Mplayer-rel próbáltad már?

Asszem azzal még nem,de teszek egy próbát!Jó lenne ha menne a dolog mer már nagyon régóta vadászom erre az animera és most hogy végre megvan, nem tudom lejátszani. :beken:

Damnatus

ajánlom a k-lite mega codec packot. szerintem nagyon jó és a media player classic lejátszik mindent.

Necrid^

Quote from: Damnatusajánlom a k-lite mega codec packot. szerintem nagyon jó és a media player classic lejátszik mindent.
Én Pedig az SLD Codec pack eddig minden lejátszott.csak a legfontassab codecet tartalmazza 6MB ösz visz.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Sztem meg nézd át a Codec-download-t, és szedd le csak azokat, amik kellenek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

m46u5

http://m46u5.atw.hu/codecs.html
Én ezeket szoktam feltenni, s idáig nemigen volt problémám a filmlejátszásokkal. Alapból Mediaplayert használok (6.4), ogm, mkv esetében BSplayert, szükség esetén (hibás, félig letöltött filmek) pedig MPlayert.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Damnatus

én k-liteot az animeaddicts ajánlására szedtem le. van benne mplayer classic, és bsplayer is, és lehet válogatni, milyen kodekeket tegyen föl. tudja a quicktimeot és a realmediat is lejátszani.

Necrid^

#3342
Sõrgõsen HELP! miért van ez h amikor fel instalálom a webcamera driverért akkor eltunik a netem. megnéztem háló kártya driver és redendben van. firewallt is kivan kapocsolva akkoris nincs net, h kitörlom a webcarerás driver marad no net.csak akkor vissza tudom hozni a netet h csinálok egy format C:. ilyenkor mi a tendõ?

Edit: össze fõzném hogy tõbb fajta webcamerával ugyan azt csinálja. eddig egy Genius és egy Creative Liveval probáltam és mind 2-en ugyan az a probléma.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Elég érdekes jeleség. :eek: Elvileg a hálókártyának semmi köze a webkamerához. Ha meg különbözõ márkájú webcamekkel is ezt csinálja, akkor valószínû nem is driver hiba.
Rendesen ethernet felületre csatlakozik a net, vagy esetleg USB-s? Mert így kapásból arra tudok tippelni, hogy ha USB-s a net (UPC néhol így köti), akkor valamiért a webcam bezavar neki.
Kicsit pontosabban le tudnád írni a jelenséget? pl. milyen hibát kapsz, ha netet próbálsz elérni, IP címet megkapja-e a gép, tudsz-e pingelni más gépeket, stb.

Necrid^

Quote from: MohaElég érdekes jeleség. :eek: Elvileg a hálókártyának semmi köze a webkamerához. Ha meg különbözõ márkájú webcamekkel is ezt csinálja, akkor valószínû nem is driver hiba.
Rendesen ethernet felületre csatlakozik a net, vagy esetleg USB-s? Mert így kapásból arra tudok tippelni, hogy ha USB-s a net (UPC néhol így köti), akkor valamiért a webcam bezavar neki.
Kicsit pontosabban le tudnád írni a jelenséget? pl. milyen hibát kapsz, ha netet próbálsz elérni, IP címet megkapja-e a gép, tudsz-e pingelni más gépeket, stb.
Én sem értem. A net pedig simán ethernet csazlakozik. és mind kamera USB-s. amikor megszakit a net akkor egyszerüen minden tökéletese. csak annyi kölönbségel hogy amikor nyitok egy explorer akkor " A lap nem jelenthetõ meg". és az ipk pedig nem 80 ha nem átvált 169-re. (chellos netem van)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kvikveg

KMFDM_juke_joint_jezebel.mpg-t keresem a neten.
Animébõl vannak részletek benne, a koncert(?)felvételek mellett.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tyrael

Quote from: NecridÉn sem értem. A net pedig simán ethernet csazlakozik. és mind kamera USB-s. amikor megszakit a net akkor egyszerüen minden tökéletese. csak annyi kölönbségel hogy amikor nyitok egy explorer akkor " A lap nem jelenthetõ meg". és az ipk pedig nem 80 ha nem átvált 169-re. (chellos netem van)
gépednek alapból van egy belsõhálós címe (192.168.x.y általában) meg egyet kapsz a szolgáltatódtól.
Szal mikor felrakod a drivert akkor "eltünik" a chellos ip-d?

Tyrael

m46u5

Quote from: KvikvegKMFDM_juke_joint_jezebel.mpg-t keresem a neten.
Animébõl vannak részletek benne, a koncert(?)felvételek mellett.
Link: KMFDM - Juke Joint Jezebel (jobb klikk mentés másként nem megy - hozzd be a linket)
ed2k link: KMFDM - Juke Joint Jezebel (ed2k)
Stat (ed2k): ed2kHistory
Info: A koncert felvétel mellet látható (asszem) a Patlabor c. anime-bõl jelenetek. A minõség hagy némi kívánni valót.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Djinn

Na gyerekek van egy problémánk!
Bonci nem tud fellépni az interhostos tárhelyemre japánból.
Azt írja: "olyasmit ír ki, hogy "user djinn has group access to: www
230-OK. Current restricted directory: /""
A saját tárhelyét eléri onnan és ausztráliából a tesóm is eléri az enyémet.  :3x3:
Szóval lövésem sincs, mi lehet a baj, ha valaki tud valami okosságot, (értsd: nem olyan kuka a témához, mint én...) segítsen, hogy minnél több képünk és videónk legyen japánból!!! :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Shugaru

mindenkinek hello támadt egy gondom
Az erementar Gerad-dal a 25 fájl nekem a képbe a 24 et adja hangba és feliratba azonban nem légyszi mondjatok valamit mi a gond

Kvikveg

Quote from: m46u5Link: KMFDM - Juke Joint Jezebel (jobb klikk mentés másként nem megy - hozzd be a linket)
ed2k link: KMFDM - Juke Joint Jezebel (ed2k)
Stat (ed2k): ed2kHistory
Info: A koncert felvétel mellet látható (asszem) a Patlabor c. anime-bõl jelenetek. A minõség hagy némi kívánni valót.
Koszi! :jee:

Shugaru: he?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shugaru

Quote from: KvikvegKoszi! :jee:

Shugaru: he?
[Shinsen-Subs]_Erementar_Gerad_25_[B638490B].avi
a film nem egyezik a hanggal és a felirattal nézd meg és meg látod ( legalább is nálam de ez nem olyan hiba ami codec függõ)

Shugaru

a film a 24. rész de a hang és a felirat már nem
ilyen hibával még nem találkoztam azért kérdezm tõletek hogy most mi van

Kvikveg

Pillanat. Tehat a 25. resz kep rendben, de a hang es a felirat nem stimmel? Vagy a hang es a felirat rendben de a kep a 24.e, vagy mi?

Mondjuk mindegy, mert azon kivul, hogy mashonnan leszeded, nem tudom mit csinalhatsz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shugaru

Quote from: KvikvegPillanat. Tehat a 25. resz kep rendben, de a hang es a felirat nem stimmel? Vagy a hang es a felirat rendben de a kep a 24.e, vagy mi?

Mondjuk mindegy, mert azon kivul, hogy mashonnan leszeded, nem tudom mit csinalhatsz.
a kép a 24 a hang meg a felirat szerintem a 25-é
és szivesen leszedném máshonan de nem tudom honan
animehq nincs fen na mindegy csak szoltam hátha tudja valaki javítani

Kvikveg

Na, beleneztem, a 25. resznel a kep a 24ese, a hang es a felirat(!!!) gondolom a 25ose. Ciki. Pont az utolso reszben. Eee. Vicces. :D
De jo, hogy nem neztem ezt a sorozatot! :rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shugaru

Quote from: KvikvegNa, beleneztem, a 25. resznel a kep a 24ese, a hang es a felirat(!!!) gondolom a 25ose. Ciki. Pont az utolso reszben. Eee. Vicces. :D
De jo, hogy nem neztem ezt a sorozatot! :rolleyes:

én is jot röhögtem de én meg a sorozatot is végignéztem
ez van ilyen az én szerencsém de azért remélem majd valaki feltesz egy müködöt belõle adig pedig izgulhatok, hogy mi lett a vége  :bruhuhu:  :bruhuhu:  :bruhuhu:

Zanador

Nekem kivételesen nem a korláttal van a bajom, hanem azzal, hogy egy csomó helyre nem tudok felcsatlakozni. Ezzel leginkább a torrentnél és az mmorpg-knél van bajom, mert az utóbbiak egyáltalán nem mennek, torrenten meg kb 1-2000 seedbõl tudok 10hez felcsatlakozni. Ezzel mit csináljak? Valahogy nincsen kedvem kivárni azt a 2 évet, ameddig lejár a szerzõdés...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Djinn

Ismeri valaki az AviSubDetector nevû progit? Elvileg avi-ból kiszedi a beégetett felirat idõzítését. Biztos, csak mi marhára nem tudjok, hogy kéne használni. Van egy csomó gomb, de egyik sem csinál semmit.  Vagy csak nem veszzük észre: 3x3:
Ha valaki tudja, hogy mûködik segítsen légyszi!!
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Moha

Quote from: ZanadorNekem kivételesen nem a korláttal van a bajom, hanem azzal, hogy egy csomó helyre nem tudok felcsatlakozni. Ezzel leginkább a torrentnél és az mmorpg-knél van bajom, mert az utóbbiak egyáltalán nem mennek, torrenten meg kb 1-2000 seedbõl tudok 10hez felcsatlakozni. Ezzel mit csináljak?
Már nem azért, de ez egyáltalán nem a chello hibája, nálad lesz valami probléma! Tûzfal van/nincs/jól van beállítva? Közvetlen csatlakozol a netre, vagy routerrel? Nézd át a beállításaidat!