Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

#4830
Nem a paneltől függ, hanem a talpazat kialakításától.
A 770P/970P ebből a szempontból nagyon jó: a három csuklóval tényleg bármilyen helyzetbe be lehet állítani a monitort, és elforgatni is el lehet.

Nagyon jó a panel, a képe is szép (6 ms válaszidő, 1500:1 kontrasztarány, 178 fok oldalsó látószög stb. stb.), viszont nem kicsit drága, és úgy tudom, csak 3*6 bites (azaz ditherel a drága). :(

Quoteszerk: Cobra: képregény és manga-olvasáshoz pl sztem abszolút ideális ez az elforgatott kép :)

Nehogy azt higgye mán a kolléga, hogy csak a napot lopjuk és állandóan mangát olvasunk a 100+ kFt-os csudamonitorunkon: Wordban (és bármi másban) pl. nagyon praktikus, hogy egy A4-es lap teljes egészében, eredeti méretben ráfér a képernyőre. ;)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-09-27, 23:20:45
szóval mégiscsak 5400-as lesz a gépben és inkább a mérete legyen nagyobb :)
Persze, hogy drágább, hiszen új; én csak említettem, hogy nemrég megjelentek, azaz léteznek már 5400-nál gyorsabb vinyók.

Amit viszont érdemesebb lesz nézni, az a SSD-k lesznek. Flash-merevlemez. <1ms elérés, gyorsabb adatátvitel. Nagy nehezen már most is beszerezhető, de még elég borsos az ára :) megbízhatóbb, gyorsabb, kevesebb energiát fogyaszt, stb.

Forgatható monitor: a kép elforgatása már évek óta benne van a videokártya-vezérlő programokban, de pár alkalmazáson és eseten túl én se látom hasznát.

Fazék

#4832
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 09:02:46
Quote from: Fazék on 2006-09-27, 23:20:45
szóval mégiscsak 5400-as lesz a gépben és inkább a mérete legyen nagyobb :)
Persze, hogy drágább, hiszen új; én csak említettem, hogy nemrég megjelentek, azaz léteznek már 5400-nál gyorsabb vinyók.
nem annyira új. ahogy néztem a cikkeket minimum egy-másfél éve léteznek 7200rpm-es noti vinyók, de fene tudja, lehet hogy régebb óta is. egyszerűen azért kell megfizetni, mert megtehetik hogy elkérnek érte ennyit.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 09:02:46Amit viszont érdemesebb lesz nézni, az a SSD-k lesznek. Flash-merevlemez. <1ms elérés, gyorsabb adatátvitel. Nagy nehezen már most is beszerezhető, de még elég borsos az ára :) megbízhatóbb, gyorsabb, kevesebb energiát fogyaszt, stb.
hát igen, ehhez még el kell teljen egy kis idő, hogy megfizethető legyen az átlagember által is :)
hmm most találtam egy ilyet:
Quotethe life of flash drives was discussed on damn small linux faqs and forums (many other places im sure). It is said that many write operations shortens the lifespan of flash. It was therefore suggested not to have a server on flash.
szóval hogy nem elégedettek a flash drive-ok élettartamával egyelőre
QuoteI once had a project that used a Motorla MCU with flash; when used at "industrial" temperatures, the military grade part only guaranteed 10 (as in ten) erase/write cycles. The commercial part estimated 100,000 cycles at room temperature.
bár azt is mondják, hogy ez a korai flash-ekre volt csak igaz, a maiakat már milliószor lehet össze-vissza írogatni, de most már nem törlöm ki ezeket az idézeteket :)
jelenleg hirtelen nem találtam árat hozzá, tud valaki valami körülbelülit? :)
szerk: 8-900 $ körüli ártippeléseket találok hozzá (szerk2: kb 25$-t mondtak GB-onként) :eek: mondjuk az új technológiák szokásosan drágábbak, aztán 1-2 év és jól lezuhan az áruk, de lehet hogy ez még akkor se igazán lesz az átlagember elérhetőségében :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 09:02:46Forgatható monitor: a kép elforgatása már évek óta benne van a videokártya-vezérlő programokban, de pár alkalmazáson és eseten túl én se látom hasznát.
sztem az elforgatható kép, csak elforgatható monitorral együtt hasznos ;)
ott viszont sztem programkód nézésénél is hasznos lehet, olvasásnál is, képregényolvasásnál is, manga-olvasásnál is, és mivel ezek elég nagy részét teszik ki a számítógép előtt eltöltött időmnek, ezért én igencsak hasznosnak nyílvánítom az elforgatható képernyőt :)

Cobra

Olcsó kategóriában biztos nem találsz forgatható talapzatot.
Kikuchiyo te meg nem tudom honnan vetted ezt a 3x6 bitet, én nem látok a képen semmi ilyesmit. Nagyon pozitívan csalódtam, amikor először megláttam a képét, mert jobb, mint a 100Hz-es Philips CRT-m képe volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

#4834
HALÁL a WORD-re!
Éljen a LATEX! (lateh)

(Meg)/Át-tértem.
A dimploma munkát készítők ill. a szakik már ismerik. Talán mi is megismerkedhetnénk vele.

Ki milyen implementációt használ?
Milyen problémái vannak?
Tudtok jó Layout-okat?
....

...van érdeklődés?

A munkám során mostanában rengeteget használom a Word-ot.
Ez van...és betelt a pohár. Elegem lett a képtelen tördelési koncepcíóiból. T'om, lehet ebben is stílusokat használni, de ez az igazi problémáimat nem oldja meg.
-A wordben a bekezdések, behúzások, tabulátorok egymáshoz képest vannak megadva; nem a papírhoz képest.
-A képi elemek a papírhoz képest is igazíthatók
-A stílus elemek, hol ehhez, hol ahhoz igazodank....azaz teljesen kiszámíthatatlanok.

Ha csak egy jelentést, vagy pár oldalt kéne gépeljek elviselném: ellenben műszaki dokumentáció írásakor ez már az őrjítő kategóriába tartozik.

Váltottam - Latex, azaz egy mark-up language-en alapuló kiadvány/szövegszerkesztőre.
A fő különbség a WYSWYG (What You See What You Get) szövegszerkesztő és a TEX (teh) leíró nyelvet használó Latex, között az, hogy az utóbbi szigorúan csak formázási INFORMÁCIÓT fogad, s teljesen önállóan végzi a tördelést.

Jelenleg Lyx-et használok:
http://www.lyx.hu/

Ennek van win32 latex implementációja is....és pillanatok alatt bele lehet szokni, ha kicsit is tudod mit akasz.
Szóval ki, hogyan érez a témával kapcsolatban?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Failure is the default option

Yakumo

Hmmm, ha már a Helpbe raktad, akkor miért nem a Hardver/Szoftverbe? Bár látom nem értelmetlen dolog (sőt) csak nem biztos, hogy új topic kell neki. De mivel tényleg van értelme a dolognak, így majd meglátjuk mekkora lesz az érdeklődés, mint külön topic iránt.

kikuchiyo

A szigorúan vett LaTeX implementáció, amit használtam, az a MikTeX volt, mellé a WinEdt frontendnek.
Utóbbi direkt a TeX-szerkesztésre van kihegyezve, hátránya, hogy 30 naponta újra kell telepíteni. :)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#4838
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 10:52:06
nem annyira új. ahogy néztem a cikkeket minimum egy-másfél éve léteznek 7200rpm-es noti vinyók, de fene tudja, lehet hogy régebb óta is.
VAlószínűleg régebb is voltak ilyenek, csak akkor még nehezebben voltak hozzáférhetőek, és még drágábbak voltak :)
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 10:52:06
Quotethe life of flash drives was discussed on damn small linux faqs and forums (many other places im sure). It is said that many write operations shortens the lifespan of flash. It was therefore suggested not to have a server on flash.
szóval hogy nem elégedettek a flash drive-ok élettartamával egyelőre
QuoteI once had a project that used a Motorla MCU with flash; when used at "industrial" temperatures, the military grade part only guaranteed 10 (as in ten) erase/write cycles. The commercial part estimated 100,000 cycles at room temperature.
bár azt is mondják, hogy ez a korai flash-ekre volt csak igaz, a maiakat már milliószor lehet össze-vissza írogatni, de most már nem törlöm ki ezeket az idézeteket :)
jelenleg hirtelen nem találtam árat hozzá, tud valaki valami körülbelülit? :)
DSL részben avval a céllal jött létre, hogy egy pendrivera vagy cdre ráférjen, és evvel lehessen számgépet javítani.
Na most egy rossz szerverbe berakni egy pendriveon futó oprendszert tényleg nem jó ötlet :)
Másrészt, ezek kicsik (kapacitásban), és az alkalmazás (szerver) miatt sokszor kell rajta adatot törölni és írni. A flash pedig ezt nem szereti, csökkenti az élettartamát. Ha van egy nagy vinyód, amin programok vannak, és ott nem percenként törölsz/írsz újra fájlokat, akkor viszont tovább ishúzhatja, mint egy mágneslemez.
Azóta olyanokat is fejlesztettek SSD-khez, hogy figyelje, hogy egyenletesen írjon: ne legyenek olyan problémás helyek, ahova túl gyakran írt, míg máshova nem.

Ár: pontos adatokat még én se tudok, mivel tömegtermelésben most fognak csak megjelenni, de
Néhány link azért:
http://www.pcworld.com/article/id,126833/article.html
http://www.tomshardware.com/2006/09/20/conventional_hard_drive_obsoletism/
Megmégnéhány ugyanezekről
Addig, míg ezeknek az ára lejjebb megy, még érdekesek lehetnek a hibrid lemezek: nagyobb flash cache (128-512MB) egy normál vinyó mellett.
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 10:52:06
ott viszont sztem programkód nézésénél is hasznos lehet, olvasásnál is, képregényolvasásnál is, manga-olvasásnál is, és mivel ezek elég nagy részét teszik ki a számítógép előtt eltöltött időmnek, ezért én igencsak hasznosnak nyílvánítom az elforgatható képernyőt :)
Kinek mi: nálam ezek pont nem tesznek ki sok időt ;)

Fazék

#4839
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 17:38:43
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 10:52:06
nem annyira új. ahogy néztem a cikkeket minimum egy-másfél éve léteznek 7200rpm-es noti vinyók, de fene tudja, lehet hogy régebb óta is.
VAlószínűleg régebb is voltak ilyenek, csak akkor még nehezebben voltak hozzáférhetőek, és még drágábbak voltak :)
ha megnézed azt az 1 éves cikket, amit korábban link-eltem, akkor már ott is láthatod, hogy pl a Seagate 7200-es vinyó kevesebb, mint másfélszeresébe kerül kisebb társának, (a hitachi 7200-asa mondjuk 2x-ese árban a kistesójának, de ez tippre csak kivételes eset volt a teszt idején sztem (mondjuk abban a hónapban jött ki a hitachi frissített 7200-as vinyója) vagy éppen a kisebb vinyó átlagára volt sokkal magasabb és túl alacsony volt az átlaghoz képest a kisebbnek az ára 1 helyen, ahol nézték, stb stb), szóval sztem nem nagyon változott az aránybeli árkülönbség 7200-as 5400-as között ezek szerint az elmúlt 1 évben, tehát már korábban kellett, hogy megjelenjenek ezek a 7200-as noti vinyók :)

szerk: ahogy nézem 2004 január 20-án (22. születésnapom alkalmából :D) született egy cikk az első 7200-as 2.5"-os vinyókról

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 17:38:43Addig, míg ezeknek az ára lejjebb megy, még érdekesek lehetnek a hibrid lemezek: nagyobb flash cache (128-512MB) egy normál vinyó mellett.
erről pont most olvastam valamit, hogy ezt sokan nem tartják jó ötletnek, csak már az okra nem emlékszem, hogy mit hoztak föl ellene :)
megpróbálom azért előkeresni.
MS próbálja nagyon bíztatni a gyártókat, hogy adjanak ki ilyen merevlemezeket azt hiszem.

szerk2: olvasgatok híreket a hybrid hdd-ről és állítólag pl a Vista Premium megköveteli a mobile eszközökben az ilyen hdd-ket majd (szerk3: szóval sima Vista rakható rá, de Premium-mal lesz igazán hatékony)

szerk4: hirtelen ezt az idézetet találtam:
QuoteGartner analyst John Monroe downplayed the value of the Samsung HHD technology. "There is nothing new in having cache on a hard drive -- it's been done for years," he said. "The basic difference here is that it is bigger and nonvolatile. The main reason you would need it is because Vista takes so long to boot."

With mobile devices, it might have some value, he said. "But probably not with desktop machines, which are often left on."
szerk5: mondjuk ahogy nézem főleg a Vista miatt tartják hasznosnak és pont ezért fölöslegesnek is. :)
itt egy másik cikk

Lazzaret

Imer valaki olyan progit ami DVD-ből csinál AVI-t?


www.arkangyalok.uw.hu

Fazék


Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-09-28, 18:05:58
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 17:38:43
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 10:52:06
nem annyira új. ahogy néztem a cikkeket minimum egy-másfél éve léteznek 7200rpm-es noti vinyók, de fene tudja, lehet hogy régebb óta is.
VAlószínűleg régebb is voltak ilyenek, csak akkor még nehezebben voltak hozzáférhetőek, és még drágábbak voltak :)
ha megnézed azt az 1 éves cikket, amit korábban link-eltem,
Haggyámá, most hétkor ebédeltem :D
De nem, nem erre céloztam. A kereskedelmi megjelenés és tömegtermelés előtti időkre gondoltam.
Pl SSD lemezek még csak most fognak tömegkereskedelemben megjelenni, ehhez képest már évek óta léteznek, olyan helyeken, mint pl amerikai hadsereg, állami intézmények, nagyvállalatok, stb.
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 18:05:58
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 17:38:43Addig, míg ezeknek az ára lejjebb megy, még érdekesek lehetnek a hibrid lemezek: nagyobb flash cache (128-512MB) egy normál vinyó mellett.
erről pont most olvastam valamit, hogy ezt sokan nem tartják jó ötletnek, csak már az okra nem emlékszem, hogy mit hoztak föl ellene :)
megpróbálom azért előkeresni.
MS próbálja nagyon bíztatni a gyártókat, hogy adjanak ki ilyen merevlemezeket azt hiszem.

szerk4: hirtelen ezt az idézetet találtam:
QuoteGartner analyst John Monroe downplayed the value of the Samsung HHD technology. "There is nothing new in having cache on a hard drive -- it's been done for years," he said. "The basic difference here is that it is bigger and nonvolatile. The main reason you would need it is because Vista takes so long to boot."

With mobile devices, it might have some value, he said. "But probably not with desktop machines, which are often left on."
szerk5: mondjuk ahogy nézem főleg a Vista miatt tartják hasznosnak és pont ezért fölöslegesnek is. :)
Az ellenérvekre én is kiváncsi lennék.
Ha ezt jól csinálják meg, akkor sztem kifejezetten hasznos, főleg notebookba. Az, hogy flashbe ír, sokkal kevesebb energiát igényel, mint egy merevlemezt felpörgetni. Asztalinál meg akkor lehet hasznos, ha az erről bootolást jól csinálják meg, máskülönben sokkal több előnye tényleg nem lenne.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 20:25:24
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 18:05:58
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-28, 17:38:43
Quote from: Fazék on 2006-09-28, 10:52:06
nem annyira új. ahogy néztem a cikkeket minimum egy-másfél éve léteznek 7200rpm-es noti vinyók, de fene tudja, lehet hogy régebb óta is.
VAlószínűleg régebb is voltak ilyenek, csak akkor még nehezebben voltak hozzáférhetőek, és még drágábbak voltak :)
ha megnézed azt az 1 éves cikket, amit korábban link-eltem,
Haggyámá, most hétkor ebédeltem :D
De nem, nem erre céloztam. A kereskedelmi megjelenés és tömegtermelés előtti időkre gondoltam.
Pl SSD lemezek még csak most fognak tömegkereskedelemben megjelenni, ehhez képest már évek óta léteznek, olyan helyeken, mint pl amerikai hadsereg, állami intézmények, nagyvállalatok, stb.
akkor most már végleg sikerült elvesztenem a fonalat, hogy miről is tárgyalunk :haha:

Lazzaret

köszi Fazék a segitséget.

Másik dolog h.264-es codecek honnan lehet leszedni?


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

az ffdshow viszi azt is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-01, 01:19:45
az ffdshow viszi azt is.
Ha DVD-t akar épp rippelni akkor valószínűleg nem lejátszani szeretné a h264-et, az ffdshow-nak pedig csak a DirectShow dekóder része működik normálisan. ;)

Quote from: Lazzaret on 2006-10-01, 01:15:42
Másik dolog h.264-es codecek honnan lehet leszedni?
http://developers.videolan.org/x264.html, hasznos leírásokat meg itt találsz: http://www.doom9.org/guides.htm

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2006-10-01, 04:01:46
Ha DVD-t akar épp rippelni akkor valószínűleg nem lejátszani szeretné a h264-et, az ffdshow-nak pedig csak a DirectShow dekóder része működik normálisan. ;)
És tényleg, csak nem olvastam vissza. /swt :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Neki szeretnék ugrani a TDK-mnak. Van olyan (félig-meddig wysiwyg jellegű) TeX / LaTeX szerkesztő, amibe max húsz perc - fél óra tanulással bele lehet rázódni? Csak mert nincs már időm 800 oldalas kézikönyveket olvasgatni. Ha nincs, akkor most még maradok a Word-nél, mert tapasztalataim szerint úgy 40-50 oldal közt van az a határ, amikor még éppen kézben tartható egy .doc állomány.
Köszi!

Flaser

#4849
KÖTELEZŐ olvasmány:
http://mcl.hu/~jeneyg//kinezet.pdf

Egy hasznos honlap:
http://www.math.bme.hu/latex/

Egy jó latex jegyzet kezdőknek:
http://mcl.hu/~jeneyg/foliak.pdf#search=%22foliak.pdf%20latex%22

A tanárról egy-két szó:
http://mcl.hu/~jeneyg/

///////////////////////////////////
@Próféta

Én Lyx-et használok.
Honlap:
http://www.lyx.hu/
Van magyar dokumentáció is.

Ha nem használsz baromi sok ábrát, akkor hamar bele lehet rázódni.
Amennyiben használsz akkor kicsit bonyolultabb a dolog; de hosszú távon meghálálja magát a dolog; ugyanis a Word-el ellentétben nem fog minden ábra ezerfelé elmászni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#4850
nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet Firefox-ban jobb gombbal előhívott context menu-t személyre szabni?
van erre vmi kiterjesztés?

leginkább a kép küldése funkciót akarnám kiszedni, mert eléggé bosszantó, amikor félrekattintok rá és soha az életbe nem szoktam használni amúgy... (illetve ha már azt ki tudnám szedni, akkor még kicsit átalakítanám a context menüt... :))

illetve arra rá lehet bírni a Firefox-ot, hogy ne kezelje le a mailto:... link-eket? eszméletlenül ritkán akarok levelet küldeni úgy, hogy böngészőből indítanám, és szintén jó lenne, ha ezzel kiküszöbölhetőek lennének a félrekattintások miatti levelezőkliens indítások...

szerk: nu, az utóbbira egész gyorsan találtam megoldást :)
BlockSite extension és megadtam neki a "mailto:*"-ot blokkolásra :)

kikuchiyo

Ami a LaTeX hatalmas előnye a Worddal és társaival szemben, az a hivatkozások, a tartalomjegyzék és az oldalszámozás teljesen automatikus kezelése.
Egy ismerősöm Wordben írta a >100 oldalas diplomamunkáját, és kézzel kellett megcsinálnia hozzá a tartalomjegyzéket, persze minden utolsó pillanatban eszközölt változtatás után ellenőrizni kellett, hogy nem tolódtak-e el az oldalszámok vagy a fejezetszámozás stimmel-e... rémálom. LaTeX-ben emiatt egyáltalán nem kell aggódni.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-02, 00:32:13
Ami a LaTeX hatalmas előnye a Worddal és társaival szemben, az a hivatkozások, a tartalomjegyzék és az oldalszámozás teljesen automatikus kezelése.
Egy ismerősöm Wordben írta a >100 oldalas diplomamunkáját, és kézzel kellett megcsinálnia hozzá a tartalomjegyzéket, persze minden utolsó pillanatban eszközölt változtatás után ellenőrizni kellett, hogy nem tolódtak-e el az oldalszámok vagy a fejezetszámozás stimmel-e... rémálom. LaTeX-ben emiatt egyáltalán nem kell aggódni.
Ezzel tisztában vagyok, egy 50 oldalas doksit egyszer már végigszenvedtem Word-ben, és beigazolódott, hogy ez a Wordben megírható doksik méretének felső határa körül van. Egy fejezet kiemelése a függelékbe jó kemény munka volt + minden felsorolás és számozás jól elmászik, ha épp olyan kedve van.
De ha ennél több időt kellene most befektetnem a LaTex-be, akor nyilván nem érné meg.
A Dokszerk tárgyat ismerem, majdnem halgattam is, a fóliáiba már belelapoztam. Megnézem még ezt a Lyx-et, köszi Flaser.

Kvikveg

En a diplomamat ebben irtam. Vannak borzalmas dolgai, pl kep beszurasa nekem halal volt. De.  Wordben csinaltam egyszer nummodszerek peldasort, es bazi nagy kepletet lementettem, becsuktam. Kinyitottam, rakatt, Word: eznemazenyem, huss, torolte. Na ez itt nem fordul elo. Kepletezese kivalo.
Word kisebb doksikra tokeletesen jo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#4854
Quote from: White SeeD on 2006-10-02, 11:00:10Hátő, ha még aktuális a dolog én ajánlok egy olcsó jó típust:
Belinea 10 19 20
ahogy nézem tényleg 90 bruttó, ami tényleg barátságos árnak tűnik, és 8 ms a válaszideje, szóval ideális választásnak tűnik. köszi a tippet! :)

szerk: Vuhúúú! Egy jóember megtalálta a másik Firefox-beli problémámra a megoldást a Menu Editor kiterjesztés képében. szóval ha esetleg mást is érdekelne, ezzel frankón be lehet állítani, hogy FF-ban a context menükben mik jelenjenek meg  :jee:

Feldin



mikor lesz OLPC 100$os laptop?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Alkyra

Nah ilyet még nem pipáltam. Mondom mi történt velem:

Egyik nap a szokásos Stepmania "gyakorlatokat" végeztem mikor a gép egyszerűen csak kikapcsolt.
néztem egyet, gondoltam biztos a kábel kijött vagy vlm hasonló.Újraíndítottam a gépet, majd ismét megpróbáltam elíndítani a progit, de az pár másodperc eltelvtével kifagyott.Néztem egy nagyot s vírusra gyanakodtam ezért gyorsan lefutattam a gépen egy ellenőrzést, de nem talált semmit.Gondoltam maga a stepmania progi ment tönkre ezért újra felkraktam de semmi változás.Utána meguntam h azzal szórakozzak, ezért megpróbáltam WoW-al játszani...az eredmény ugyanaz. Kb 30 mp után vagy leáll a gép vagy eltorzul a grafika s meghal teljesen.
A vicces az, hogy mikor a Windowsban vagyok ,semmi ilyesmi ne mtörténik, csak mikor játszani próbálok.
Ennél fogva gondoltam azt, hogy a Videókártyámmla lehet a probléma, de nem látok rajta semmilyen hibát s  rendszer is azt mondja h tökéletesen műküdik.
A windows frissen lett telepítve, alig van rajta pár program. Próbáltam más drivvel megnézni a dolgot, de akkor is ugyanezt csinálta.
Ekkor el kellett mennem órára a suliba.
Délután visszajöttem, s megint probálkoztam...semmi baja sem volt. Hibátlanul ment minden ahogy szokott.
Ekkor néztem egy nagyot...Ma reggel viszont megint játszadozik velem a gép.Mindig meghal ha vlm komolyabb-nem komolyabb cuccot akarok elíndítani a gépen...
Esetleg új videókártyát kne vennem? Vagy megint egy windows reinstall..(tököm tele van már ezzel a szarral...grr...megint mindent újra felrakni...ehh....)

vlknek volt már ehez hasonló tapasztalata?

Yakumo

#4857
Voltak "élményeim" ilyesmiről. Ez nem azt jelenti,hogy nálad is biztos ez a baj, de:

Ugyanezek a tünetek voltak, ha a videokártyának kellett dolgoznia, kihalt egy idő után. Nálunk ez a nagyon  :Eztneked: :__devil: :mad: :oops: :lazza: :grrr: :fuk-u: :uzi: :morci: :comp: gyári hűtőventillátor miatt volt, mivel egy idő után "csapágyas" lett és nem hűtött rendesen. (vidkártya ventillátora) És leálláskor ilyen kis kerregő hangot is adott, onnan jöttünk rá. Visszavisz, vent. lecserél egy jobbra (ingyen), hazavisz, működik.

Ezenkívül driver-re tudok gondolni, mert azok is néha kitalálnak ilyet és ilyen tünetekkel is szokott járni. Azt azért próbáld újratenni előbb vagy egy újabbat szerezni. Ennyit tudok hozzászólni.
Sok szerencsét! (tudom, doh^^)

edit: ja, drivert már próbáltad, bocs.

Darkstar

Quote from: Yakumo on 2006-10-03, 09:55:56
Ugyanezek a tünetek voltak, ha a videokártyának kellett dolgoznia, kihalt egy idő után. Nálunk ez a nagyon  :Eztneked: :__devil: :mad: :oops: :lazza: :grrr: :fuk-u: :uzi: :morci: :comp: gyári hűtőventillátor miatt volt, mivel egy idő után "csapágyas" lett és nem hűtött rendesen. (vidkártya ventillátora) És leálláskor ilyen kis kerregő hangot is adott, onnan jöttünk rá. Visszavisz, vent. lecserél egy jobbra (ingyen), hazavisz, működik.
Nagyon valószínű, hogy ez lesz a gond. Tegyél fel valami programit, ami nézi a vidkártya hőmérsékletét, esetleg ellenőrizni tudja a ventik fordulatszámát is. Ha itt a baj, csak a hűtés cseréje segít.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

vidkari ellenőrzés után esetleg táp?