Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-16, 02:52:12
Ez miben tud többet az Alt+PrintScreen, Paint kombinációnál?  :3x3:
Hát pl 4chanon néha hasznos, ha esetleg hosszú threadeket akarok archiválni, akkor egyszerre lementi az egészet és nem nekem kell utána photoshopban illesztgetni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

freeknight

Hi.
Kéne egy kis segítség! Az NFS Carbonról lenne szó. Elég kemény gépemen (P4 2.8 Ghz, 512 mb ram, radeon 9600 video card 256 mb rammal), csak akadozik, és nem hajlandó normálisan futni, csak legminimumabb grafikában!!! Most mit tegyek? :confused:. Gondoltam arra, hogy videodriverproblem, mert az alap van a gépemen, de nemtom, melyiket lenne érdemes letölteni. Hozzáteszem, az underground 2 óta mindig ezt csinálták az nfs-ek, tehát egy kis érdekes sebességcsökkenés volt mindben, de egyik sem volt súlyos, csak most vált zavaróvá. Most mit tegyek???

sirtomi

Vegyél még legalább 512MB memóriát és valami frissebb ati drivert rakj föl. Jobb ötletem nincs, de gondolkodok még :)

freeknight

Kösz, de melyik frissebbet? Vmi pontos verziót nem tudnál adni? :confused: Driverfrissítést még nem csináltam, úgyhogy nem merek beleugrani :D. RAM-ot meg nem veszek, mert le vok égve :lul:

Zsiga

Quote from: freeknight on 2006-11-18, 14:40:04
Hi.
Kéne egy kis segítség! Az NFS Carbonról lenne szó. Elég kemény gépemen (P4 2.8 Ghz, 512 mb ram, radeon 9600 video card 256 mb rammal), csak akadozik, és nem hajlandó normálisan futni, csak legminimumabb grafikában!!! Most mit tegyek? :confused:. Gondoltam arra, hogy videodriverproblem, mert az alap van a gépemen, de nemtom, melyiket lenne érdemes letölteni. Hozzáteszem, az underground 2 óta mindig ezt csinálták az nfs-ek, tehát egy kis érdekes sebességcsökkenés volt mindben, de egyik sem volt súlyos, csak most vált zavaróvá. Most mit tegyek???
Sajnos a Carbonnak elég nagy a gépigénye, a géped meg nem egy mai darab. Egy erősebb videokártya mindenképp ráférne, meg az említett +RAM.
Driverfrissítésnek nincs sok értelme, lehet hogy még lassabb is lesz tőle mert az újabb kártyákra optimalizálják az újabb drivereket. Egyébként nem nehéz, felmész az ati.com-ra, letöltöd a legfrissebb drivert, elindítod, nyomogatod a Next-et, a végén meg újraindítod a gépet.

freeknight

Ja, jó :szemuveges:. Mondjuk gondolhattam volna... Csak az szúrja a szememet, hogy haverom gépén (p4 1.7 ghz, 512 ram, geforce 4 ti4600) meg simán elszaladgál maxban. És mindenkinél, akit ismerek ez van, csak nekem van ilyen szerencsém :mad:.

Selmo

Én ezt javaslom Omega driver. És nem túl bonyolult a drivert frissíteni a fentlévőt leszeded, az újat meg feltszed és restart.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: freeknight on 2006-11-18, 14:51:48
haverom gépén (p4 1.7 ghz, 512 ram, geforce 4 ti4600) meg simán elszaladgál maxban
A Ti4600 a létező legerősebb DirectX 8-as kártya, és mivel nem támogatja a DX9-et ezért az igazán számításigényes DX9 effekteket nem kell kiszámolnia, így sokkal gyorsabb tud lenni. Mellesleg sokkal rondább is. ;)

freeknight

Quote from: Selmo on 2006-11-18, 14:53:16
És nem túl bonyolult a drivert frissíteni a fentlévőt leszeded, az újat meg feltszed és restart.
Muszáj leszedni az alap drivert is? És ha vmi elromlik mit teszek majd :confused:. Olan jó mst az xp-m,nem akarom elszúrni... De mi lesz ha előtte nem uninstallálom a régit?
Quote from: Zsiga on 2006-11-18, 14:54:49
Quote from: freeknight on 2006-11-18, 14:51:48
haverom gépén (p4 1.7 ghz, 512 ram, geforce 4 ti4600) meg simán elszaladgál maxban
A Ti4600 a létező legerősebb DirectX 8-as kártya, és mivel nem támogatja a DX9-et ezért az igazán számításigényes DX9 effekteket nem kell kiszámolnia, így sokkal gyorsabb tud lenni. Mellesleg sokkal rondább is. ;)
Hát ez igaz, nála igazából nincs is út, mint olyan :D. De neki legalább normálisan fut :mad:

Zsiga

Quote from: freeknight on 2006-11-18, 15:11:06
Quote from: Selmo on 2006-11-18, 14:53:16
És nem túl bonyolult a drivert frissíteni a fentlévőt leszeded, az újat meg feltszed és restart.
Muszáj leszedni az alap drivert is? És ha vmi elromlik mit teszek majd :confused:. Olan jó mst az xp-m,nem akarom elszúrni... De mi lesz ha előtte nem uninstallálom a régit?
Quote from: Zsiga on 2006-11-18, 14:54:49
Quote from: freeknight on 2006-11-18, 14:51:48
haverom gépén (p4 1.7 ghz, 512 ram, geforce 4 ti4600) meg simán elszaladgál maxban
A Ti4600 a létező legerősebb DirectX 8-as kártya, és mivel nem támogatja a DX9-et ezért az igazán számításigényes DX9 effekteket nem kell kiszámolnia, így sokkal gyorsabb tud lenni. Mellesleg sokkal rondább is. ;)
Hát ez igaz, nála igazából nincs is út, mint olyan :D. De neki legalább normálisan fut :mad:
Én még soha életemben nem uninstalláltam VGA-drivert, most is van Ati és nVidia driver is a gépemen, sosincs vele semmi gondom, működik mindkettő rendesen. Hallottam már rémtörténeteket hogy így meg úgy összeakadnak, meg az Omega is, de nekem sose volt probémám Omega driverrel sem.

Kuroi Tenshi

Quote from: freeknight on 2006-11-18, 14:40:04
Elég kemény gépemen (P4 2.8 Ghz, 512 mb ram, radeon 9600 video card 256 mb rammal)
Tényleg? Nekem erősebb gépem van, és mégis azt mondom rá, hogy gyenge és
elavult :p

Amit még megpróbálhatsz anyagi befektetés nélkül:
kitakarítani a gépet, összes spywaretől, malwaretől, vírustól, stbtől megszabadulni
(különben sem árt ;) ); merevlemezt töredezettségmentesíteni (Intéző vagy
Sajátgép, merevlemezre jobbklikk, Töredezettségmentesítés), ez is segíthet egy
pár képkockányit.
Vidkarihoz egy Omega drivert letölteni és installálni. Igen, érdemes előtte az eredeti
Atist leszedni (úgyis megvan a telepítő cdjén, nem? Még ha nem is működne, a
Windows a driver nélkül is tudja 800x600-on futtatni a gépet), felrakni az újat és
követni az utasításokat. Amikor nem csináltam ilyet, egyes részek összeakadtak és
nem voltak hajlandóak rendesen működni.
Jópár régi bug is ki van benne javítva.

Amit még tehetsz: egy kis oc. Mondjuk 2.8 -> 3.1~3.2GHz. Simán elviszi csak az fsb
emelésével is, nem kell hozzá semmi feszt emelni. Evvel viszont a teljes busz is
gyorsul, a ram és az agp frekvenciája is nő. Ugyancsak tud 1-2 framet segíteni.

kikuchiyo

Az OC-gal azért vigyáznék. Utána kell nézni, hogy milyen alaplapja van, mások tapasztalata szerint bírja-e, megéri neki a kockázat, hogy időnként esetleg elszáll az egész... Nekem olyan ASUS alaplapom van, aminél nem lehet külön állítani a frekvenciákat, a FSB vitte magával a PCI buszt, meg minden egyebet is. Ami nem túl egészséges (videokártya, hangkártya, vinyók stb. szempontjából).

A videokártyának megpróbálhatja emelni az órajeleit, ha nem félti és jó a hűtése.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

2.8 -> 3.1~3.2 GHz csak 10~15% oc. Annyit még a nem lockolt agp és pci
is elbír. Nekem stabilan ment a gépem 33 helyett 37 MHZ pci-n sokáig,
és azóta is 36MHz-en megy. Nem hogy időnként, egyszer se volt ebből baj.
A 9600P 256-osat magban lehet egy kicsit húzni (nálam 400 -> 452 a max),
de a memóriáját kevésbé (227 -> 249), és hőmérő sincs rajta.
De tény, az oc-vel vigyázni kell. Ezért is mondtam csak ilyen kis oc-ket.

Akkor Kikuchiyo kedvéért: a fent említett takarítás, töredezettségmentesítés
mellett még megpróbálhatsz egy kicsi oc-t. +<10% az FSB-n, és amit az Omega
driver Ati Try Tools-ában található Hardware... / Overclock settingsnél a
Find max for GPU/Mem-nél kiad artifact elérése előtt, annak növekedésnek a
felét mentsd el, és játék előtt töltsd be.

Nagyobb oc-nál azonban a hőmérsékletre is vigyázni kell, meg a megfelelő
légbeömlésre/kifúvásra.

Cobra

Szerintem ezzel a kártyával meg az 512Mb rammal még tuning mellett is szenvedni fog az NFS:C meg MW még minimum grafikán is. Sajnos nagyon Nvidia-ra van optimalizálva plusz eleve nagy a gépigénye a játéknak. A 9600pro meg egy elég régi darab, ráadásul a 256Mb-os még lassabb is, mint a 128-as (gyengébb memóriák). Ez a gép sajnos már alsó középkategória.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Sztetek van esély valamelyik használt boltban belebotlani egy működő Canon SmartBase MP360-as nyomtató fejegységébe? Csak mert a cégnél sikeresen használatlan volt egy jó ideig, festék beleszáradt és kampec. Az ember naívan azt gondolná, hogy ha már ez direkt úgy van kitalálva, hogy te is egyszerűen cserélhesd a fejegységet, akkor kapni is lehet hozzá és megcsinálhatod te, de nem... be kell vinni a rohadt szervízbe a teljes nyomtatót, le kell adni, ők kicserélik 2 pattintással, amit te is lazán megcsinálhatnál, felszámolnak 5000 Ft szervízdíjat és 20000 Ft-ot a fejegységért... marhára poénosak, ebből úgy néz ki inkább új nyomtató lesz...

A fejegység kitisztításával sztetek van értelme bíbelődni, vagy esélytelen?

Kuroi Tenshi

Xp újratelepítése mbr-t is újrarakta, grub eltűnt.
linux rescue mode rescue loginként nem fogadja el a
loginom (vagy már szenilis vagyok és elfelejtettem
volna?)
Acronis bootolójáról azt hallottam, ha valaki megunja
a demo lejárta utáni 15mp várakozást és uninstallt
nyom neki, az képes hazavágni az egész gépet.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet evvel a jelszóval?
Ha nem, akkor melyik bootoló-programot érdemes
használni?

Kösz

Próféta

#5176
Mi ez a rescue mode rescue login? Linux telepítő cd/dvd (*) be, boot from hard drive akar lenni?
(néha találékonyan "Manual installation" meg hasonló néven rejtik el)

Ha igen, akkor létezik, hogy csak rendszergazdaként enged be? Már ez is meglep... ha nem enged be az eddig működő jelszavaddal, akkor ott valami gáz van. Nem pont ugyanazt a login felületet kapod, mint eddig?

Ilyen csodabútolók közül a BootMagic-kel akadtam össze, de az elég kellemetlen élmény volt, a részletekre már nem emlékszem.

Ha semmi nem jön össze, egy azonos verziójú Linux LiveCD-vel megpróbálhatod életre kelteni a partíciódon csücsülő grubot, és a vár visszavételére utasítani. Elvileg. Én ilyet még nem csináltam.

(*): Ha csak lehet, a saját telepítőkészletet használd. Ha ugyanolyan verziójú kernel van a telepítőCD-n, mint amit használ a telepítvényed, az sok fájdalomtól menthet meg, de őpl. netinstall esetén erre sincs garancia.

Kuroi Tenshi

#5177
Asszem  múltkor a Boot from HD után az xp indult el...
Vagy most nem is volt ez, hanem install? ...
Mindjárt reboot és megnézem.
Ez itt az opciók közül a Rescue Mode, de sajna van valami
a jelszóval.

BootMagiccel régen én is találkoztam (98/NT4 :haha: ),
nekem annyira nem volt vészes, csak mióta a Symantec
felvásárolta, fizetős lett :rolleyes:

Megnézem megint és jövök.
Addig a sourceforge-ot kezdtem el nézegetni... gag?


na megnéztem...

opensuse10.1 dvd
Ezek az opciók vannak:
Boot from HD -> xp
Inst: normal/ acpi nélkül / safe
REscue mode
és valami egyéb


Edit2:

:hopp:
Kicsit megbonyolították, de sikerült.
Install második-harmadik lépcsőjében kérdezi meg,
hogy telepített rendszert betöltse-e :rolleyes:
De bejutottam, grubot visszaraktam és remélem most
már működni fog :)

noriko

Jaj help!
Hülyül a gépem!
Kikapcsoltam, és egy gyors felvillanó pár sornyi kódos bluescreen után újra indította magát. Aztán ezt megint eljátszotta, mikor kikapcsolni akartam. Végül hibernáltam szegénykét.
Ez valamilyen bug vagy worm vagy vírus? vagy csak valami windowsos kínlódás?
nekem a blaster worm jutott róla eszembe, amikor mindig pár perc múlva újraindult magától. ez már volt a gépemen korábban, szóval nem lenne meglepő, ha most is tele lenne ilyen szeméttel...
Vírusölőn eddig nem akadt fenn semmi.
Mit tanácsoltok?
:confused:
"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi

Valahol a rendszerbeállításokban ki lehet kapcsolni az automatikus újraindítást és akkor meg tudod nézni a hibaüzenetet a kék képernyőn.
Hasonló élményem volt, nekem nem vírus okozta az tuti, egyedül a reinstall segített.

noriko

remélem, nem kell reinstall! az olyan macerás..

Most úgy áll a helyzet, hogy kikapcsoltam az autorestartot, de errefel a gép is kikapcsolt simán, szöveg nélkül.
De azért még nem örülök előre, mert zavar, hogy így hülyéskedett velem. Most épp nagy diagnosztizálásokat végeztetek, meg defregmentálok, meg bármit, csak ne legyen reinstall!!  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: Próféta on 2006-11-22, 01:39:25(néha találékonyan "Manual installation" meg hasonló néven rejtik el)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-22, 01:47:49:hopp:
Kicsit megbonyolították, de sikerült.
Install második-harmadik lépcsőjében kérdezi meg,
hogy telepített rendszert betöltse-e :rolleyes:
De bejutottam, grubot visszaraktam és remélem most
már működni fog :)
Na igen, kábé erre próbáltam célozni, csak már kopnak az emlékek...

noriko:
Ez inkább bug mint vírus, de leginkább hardverhibára tippelnék.
Ha XP-d van, akkor Felügyeleti eszközök/Eseménynapló-t próbáld meg megnézni. Ha valami csúnyaság van, akkor kis szerencsével készül ide egy hibajelző bejegyzés. Próbálj olyan piros táblácskás hibajelzéseket keresni valamelyik kategóriában a 3 vagy 4 közül, amelyek régebben (napokkal előbb, amikor még nem volt ez az újraindítósdi) még nem tűntek fel, de amióta van ez a hiba, azóta jelentkeznek.
Aztán hátha kiderül belőlük valami.

noriko

#5182
köszi a tippet! bár kicsit megijesztett az a sok piros error jelzés! :eek:

ezzel kapcsolatban nem lettem okosabb, mert csak egy cuki warningot találtam, hogy "The attempt to power off "Laptop" failed."
legalább neki is feltűnt...

viszont ami szemetszúrt, az az, hogy minden napra ott egy dupla error üzi, hogy "Ati HotKey Poller Service failed to start".
ez mi a szösz?  :confused:

edit:
egy kis google-lel megtaláltam, hogy lehet kikapcsolni, de mivel még nem tudom mi ez, fogalmam sincs szoktam-e használni, fog-e hiányozni...

valaki tudná értelmezni ezt nekem plíz? :
"ATI Hotkey POLLER service is installed if you update to the latest ATI video
card drivers. ATI Hotkey POLLER provides the ability to hot key your
display settings
for what ever reason you would need this feature.
Disable the service if you do not use hot keys for ATI software."
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Ha pl beállítasz vmi olyasmit, hogy... laptop képernyő
kikapcsolás, vagy grafikus tulajdonságok menü előhozása,
stb. egy betűkombinációval, arra való

noriko

thx!
asszem nem fog hiányozni.
meg közben nagy ügyesen kilogikáztam, hogy ha már tök régóta el sem indul, akkor egyértelműen nem szoktam használni... :D
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

gomennasai, de jöttem floodolni a Helpet. (hű de jó kis mondat lett ez! :D)

Naszóval, felvettem egy számteches szemináriumot a suliban, de amilyen lelkesen jelentkeztem rá, akkorát kellett benne csalódnom. A tanár olyanokat magyaráz órákig, hogy mi az hogy ikon, meg hogy kétszer kell kattintani, hogy bejöjjön az ablak, de a kedvencem az, amikor felmegyünk a nasa.org-ra és megnézzük a képeket az űrhajókról, és látjuk, hogy ez KOMOLYAN a nasa oldala, AMERIKÁBAN!! és nem a tanár tett fel a gépre valami lapot róla... ááááááá
Na a második nasa nézés után gyorsan ki is merítettem a hiányzási keretemet.

Ehhez képest, a legutóbb kiadott zh-tételsoron vannak komolyabb (na nem annyira, de nekem már az :D ) kérdések is. Tudnátok segíteni kicsit? bőven elég nagy általánosságban! Csak hogy hozzá tudjak szólni valamit...

1. A számítógép operációs rendszert vezérlő eszközei
2. Az operatív memória pillanatnyi tartalma, leírása, magyarázata
3. Az egyutas file kezelő program működése
4. A kétutas file kezelő program működése (erről csak annyit tudok pl. hogy a TC ilyen... :redface: )
5. A számítógép hálózat építő elemei a hálózat típusa szerint
6. A hálózat sebességét befolyásoló eszközök
7. Az útvonalválasztó eszköz működése (ez a router?)
8. Az átvitel elsődleges szintje
9. Mi a protokollok feladata

Bármelyikre adott helpnek nagyon örülni fogok!!  :smile:
"I wish I could, but I don't want to."

Yakumo

Quote from: noriko on 2006-11-24, 21:57:50
3. Az egyutas file kezelő program működése
4. A kétutas file kezelő program működése (erről csak annyit tudok pl. hogy a TC ilyen... :redface: )

Hát ehhez tudok hozzászólni, mert
1. nem vagyok egy nagy informatikus szakember
2. ezek a magyar kifejezések kiütnek. XD

A kiemelt részre sem kell sokat hozzáfűzni, mert ennél nem is kell többet tudnod. :D (kb.)
Az egyutasnak ott van a "Sajátgép vagy inkább a Windows Explorer aka "Intéző" vagymi a magyarban. XD
TC-t is tudod kezelni sztem, az meg a "kétutas". (Ezt a majom kifejezést)
Egyértelmű a kétutas a korszerűbb, mert egyazon meghajtón két "helyet"/ "poziciót" , nem tudom, hogy mondják magyarul, tud megjeleníteni, használni. Gyorsítja a másolást, áthelyezést pl. Gyorsabb munkavégzés az eredmény. Míg az egyutasnál az egérre vagy főleg hagyatkozva. Idehúzod, odahúzod a file-okat, nehéz a másolás megoldása pl. egyik helyről a másikra. (most mit mondjak? Sz*r. XD) És erről még elregélhetsz egy ideig sztem. :D 


Próféta

Quote from: noriko on 2006-11-24, 21:57:501. A számítógép operációs rendszert vezérlő eszközei
2. Az operatív memória pillanatnyi tartalma, leírása, magyarázata
3. Az egyutas file kezelő program működése
4. A kétutas file kezelő program működése (erről csak annyit tudok pl. hogy a TC ilyen... :redface: )
5. A számítógép hálózat építő elemei a hálózat típusa szerint
6. A hálózat sebességét befolyásoló eszközök
7. Az útvonalválasztó eszköz működése (ez a router?)
8. Az átvitel elsődleges szintje
9. Mi a protokollok feladata
noriko: ezen a feladatsoron erősen elvéreznék. Azt sem értem, hogy mit kérdez.

Amit elmondtál, az alapján van egy igen erős érzésem arról, hogy ebben a tárgyban tipikusan nem szükséges semmiféle rálátás az említett témákra. Csak annyi, hogy visszaadd azt a definíciót, amit a tanár elmondott. Ez persze csak egy pesszimista tipp, de ha igazam van, akkor csak ártanék azzal, ha elmondanám, hogy pl. szerintem milyen típusú hálózatok vannak :)

1. Hogy kell azt érteni, hogy "A számítógép operációs rendszert vezérlő eszközei"? Ezek a számítógép olyan eszközei, amellyel az operációs rendszert vezérli? Nem inkább fordítva?
2. Most mit lehet arra mondani, hogy a memória pillanatnyi tartalma? Erre szerintem tipikusan úgy tudsz csak válaszolni, ha tudod, mit vár válasznak. Elég annyi, hogy az éppen futó programok utasításkódjai és az éppen felhasznált adataik tartózkodnak a memóriában? Esetleg swap, cache, ilyesmikről kell beszélni? Gondolom nincs durvulás mint DMA meg virtuális címzés meg lapozás :)
3-4. Elképzelésem sincs, mi az az egyutas file kezelő program. Több mint három év eltöltése a BME műszaki informatika szakán nem készített fel rá. Gyanítom, hogy ezt a fogalmat a tanár találta ki, vagy aki a jegyzetet írta.
(Most látom, ezek szerint Yakumo tudja, miről van szó... bravo)
5. Mit ért vajh az alatt, hogy "hálózat típusa"? Mi szerint sorol típusba? Analóg/digitális, előfizetői/metropolitan/gerinc, LAN/Internet, megbízható/megbízhatatlan, OSI rétegek, Csillag/gyűrű/szövevényes topológia, TCPIP/ATM/MPLS/..., rádiós/vezetékes, fizikai/tunnelezett, védett/nyílt, elektromos/optikai, stb. ? Mindegyik csoportosítás szerint más építőelemeket szokás megnevezni...
6.  :confused: Az összeköttetések és a csomópontok azok az eszközök, amelyek befolyásolják? Erre gondolt? Vagy ilyenről kell beszélni, hogy sávszélesség, zajviszonyok, ismétléskérés, késleltetés, jitter?
7. Igen, ez a router (persze lehet, hogy ő a gateway-re gondolt, de ez csak kukacoskodás a részemről). Milyen mélységig kéri? Annyi elég, hogy bejön egy csomag, megnézi, merre kell továbbküldeni, és abba az irányba küldi tovább (már ha az nem az eredeti)? Gondolom ilyen OSPF meg hasonló dolgokat nem vár el... De NAT, vagy broadcast/multicast/unicast kellhet... nézz körül a Wikipedián.
8. Ez mit jelent? Rétegek közti beágyazódásról kellene itt beszélni? A két résztvevő gépen van egy-egy program, igazából ők "beszélgetnek". Valójában azonban a kommunikáció beágyazódik valami hálózati szolgáltatásba, ami az üzenetek szállítását végzi, "becsomagolva", "kézbesítve" és "kibontva" azt. Valójában persze az a hálózati szolgáltatás is igénybe vehet egy másik, alacsonyabb rétegben/szintben elhelyezkedő szolgáltatást, és akkor még egy beágyazódás van, és így tovább.
9. Ebből okosodj. Az a nyelv, amelyen azonos rétegben/szinten elhelyezkedő eszközök beszélgetnek.

Esetleg valaki olyanra lenne szükséged, aki tanult már valami hasonló, "Informatika" nevű tárgyat. A legjobb, ha ugyanannál a tanárnál.

Yakumo

Quote from: Próféta on 2006-11-24, 23:37:02
1. Hogy kell azt érteni, hogy "A számítógép operációs rendszert vezérlő eszközei"? Ezek a számítógép olyan eszközei, amellyel az operációs rendszert vezérli? Nem inkább fordítva?
Ezért hagytam gyorsan abba az "okoskodást", mert ugyanebbe a fogalomzavarba krültem már az első kérdésnél én is. aka: miezabaromságitt? ^^
Léteznek az operációs rendszert vezérlő eszközök? Nem azért van a rendszer,h az vezéreljen mindent? Vagy ezek szintén az Explorer és társai lennének? Mert azok valamilyen szinten "vezérlik" az op rendszert. Ezekre a retek kérdésekre választ valóban az őket feltevő/ kitaláló tanártól kaphatsz sztem. :rolleyes: gomen^^

Darkstar

Quote from: Próféta on 2006-11-24, 23:37:02
noriko: ezen a feladatsoron erősen elvéreznék. Azt sem értem, hogy mit kérdez.
Same here. Valszeg ezek is olyan jellegű kérdések, mint info érettségin, nem a válasz a nehéz, hanem kitalálni, hogy egyelatán mi a fenét akarnak kérdezni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん