Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Majd keresek valami hasonlót, thx. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Ráállsz a fájlra commanderben és fájl->hozzárenderlés->szerkeszt->ikoncsere. :)

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-02-12, 00:43:24
Ráállsz a fájlra commanderben és fájl->hozzárenderlés->szerkeszt->ikoncsere. :)
:merci: így menni fog, már csak keresnem kell pár dekoratív ikont. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-02-12, 00:48:07
már csak keresnem kell pár dekoratív ikont. :)
hmm... :rolleyes:
loli icons ftw! :D

Alkyra

#5674
Quote from: Cobra on 2007-02-11, 21:46:54
Mármint az alaplap CD-jéről raktál fel drivereket? Mert ha igen, akkor add meg az alaplapod típusát és megadom miket kell leszedned és felraknod (gyári CD-n általában messze nem a legutolsó driver van fent).

Nem. A videókártya cdjéről.Az alaplapom típusát meg nem tom fejből.xD(most költözünk s nincsenek nálam a papírok...:))

szip.leszedtem minden drivert, felraktam mindent cuccot de még így se műxik(kikapcsolt tűzfal mellett..)...maradnom kell a WoWnál.szip.


edit.: Akkor most egy kicsit más kérdéssel is foglalkozzunk. Nem tudom, hogy kinek van playstaion2je, így nem tudom, hogy kihez forduljak segítségért.
A problémám az, hogy én régen vettem ps2öt s haverom nemrég vett egyet. Van-e különbség? Sajnos igen.
Az Ő driverei sokkal fejletebbek s olyan játékok melyek nállam szaggatnak mint az állat bizonyos jeleneteknél, nála meg se moccan.(Traptben pl mikor megöl vlkt s kiesnek belőle azok a kristályok nálam rohadtúl beszaggat nála meg semmi. de igaz ez pl egy rakat más játékra is)
S most jönn a kérdés: Kerestem a hivatalos oldalon, de semmi olyat nem találok, hogy frissiteni lehetne a drivekreket.Oo
Vlk esetleg tud erről vlmt, hogy miként is kéne csinálni? Mind2 ugyanott chippeltettük ki s én is csak nemrég csináltattam meg a gépem(előtte talán egy fél évvel).

A jelenlegi driverem a videókártyához: 1.1
Neki:2.0

Hogyan s hol tom updatelni?

Cobra

#5675
Ezekben nem olyan driver van, mint Windows alatt, nem lehet csak úgy cserélgetni. Talán egy firmware frissítés segítene, ha meg lehet egyáltalán csinálni. De van egy olyan gyanúm, hogy a hardver is más az újabb gépben.

Alaplap típusát meg mgtudod, ha ezt felrakod: http://www.cpuid.com/cpuz.php
Vagy keresel egy 2.20-as Everestet, esetleg egy crackelt 3.0-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

#5676
Quote from: Cobra on 2007-02-12, 10:23:03
De van egy olyan gyanúm, hogy a hardver is más az újabb gépben.

Sajnos nekem is.:( Ez nem fer...én is akarok szaggatás mentesen játszani.szip.


edit: az alaplap azonsítója:

Chipset: Via K8T800
SouthBrigde(ezmi?:)):  VIA VT8237
Bios: Phoenix Tech, LTD Ver. 6.00 PG Date: 09/08/2004

kell még más adat?

ui.: köszi cobra ezt a remek kis progit. megtartom.^^

Zsiga



Darkstar

Véleményeket kérnék a Belinea 102035W monitoráról. ^^ Kb 1,5 hónapja néztem ki, kíváncsi vagyok, azóta van-e másik, amit érdemesebb lenne megvenni. Elsősorban filnézésre (épp ezért ragaszkodok a szélesvásznú változatokhoz :)) meg böngészésre, másodsorban játékra kellene.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Képminőségre ennél jobb panellel szereltet nem fogsz kapni (az mondjuk már más kérdés, hogy milyen a vezérlése).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Hi mindenkinek. Csak azt szeretném megtudni h DVD Decrypter-ben hogy tudom átállítani a könyvtípust??? DVD-ROM-ra kéne átállítani...

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 20:52:59
Hi mindenkinek. Csak azt szeretném megtudni h DVD Decrypter-ben hogy tudom átállítani a könyvtípust??? DVD-ROM-ra kéne átállítani...
Booktype-ra gondolsz? :)
Tools/Drive/Change booktype...
De nem fog menni, bitsettinges firmware kell az íróba hozzá. Itt keresgélj ezügyben.
Egyébként ne a Decrypterrel írj, használd az ImgBurn-t, ugyanaz csak a Decryptert már rég nem fejleszti a srác.

Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 21:10:35
Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 20:52:59
Hi mindenkinek. Csak azt szeretném megtudni h DVD Decrypter-ben hogy tudom átállítani a könyvtípust??? DVD-ROM-ra kéne átállítani...
Booktype-ra gondolsz? :)
Tools/Drive/Change booktype...
De nem fog menni, bitsettinges firmware kell az íróba hozzá. Itt keresgélj ezügyben.
Egyébként ne a Decrypterrel írj, használd az ImgBurn-t, ugyanaz csak a Decryptert már rég nem fejleszti a srác.

Mindenképp azzal kell mert meg kell változtatnom a booktype-ot. Rogue Galaxy PS2-es játék...ezzel szenvedek már egy éve... Mert kell valami Toxic Dual Layer patch aztán booktype DVD-ROM-ra és csak úgy lehet kiírni DL DVD-re mert csak úgy lesz jó...

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 21:12:52
Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 21:10:35
Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 20:52:59
Hi mindenkinek. Csak azt szeretném megtudni h DVD Decrypter-ben hogy tudom átállítani a könyvtípust??? DVD-ROM-ra kéne átállítani...
Booktype-ra gondolsz? :)
Tools/Drive/Change booktype...
De nem fog menni, bitsettinges firmware kell az íróba hozzá. Itt keresgélj ezügyben.
Egyébként ne a Decrypterrel írj, használd az ImgBurn-t, ugyanaz csak a Decryptert már rég nem fejleszti a srác.

Mindenképp azzal kell mert meg kell változtatnom a booktype-ot. Rogue Galaxy PS2-es játék...ezzel szenvedek már egy éve... Mert kell valami Toxic Dual Layer patch aztán booktype DVD-ROM-ra és csak úgy lehet kiírni DL DVD-re mert csak úgy lesz jó...
Asszem nem fogalmaztam elég egyértelműen, ImgBurn=Decrypter. :) Amikor "jogi okokból" abbahagyták a Decrypter fejlesztését, az író-részét vitték tovább ImgBurn néven.
Milyen íród van?

Liquid Snake

LG. Dual Layer DVD-t is ír meg minden. De megvan, meg tudtam változtatni a booktype-ot.

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 21:26:08
LG. Dual Layer DVD-t is ír meg minden. De megvan, meg tudtam változtatni a booktype-ot.
OK. :) Ha esetleg gond van akkor a pontos típusszámmal kezdd majd a postod. :)

Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 21:28:27
Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 21:26:08
LG. Dual Layer DVD-t is ír meg minden. De megvan, meg tudtam változtatni a booktype-ot.
OK. :) Ha esetleg gond van akkor a pontos típusszámmal kezdd majd a postod. :)

OK. Bár remélem nem lesz gond. Nincs pénzem még egy DL DVD-re  :bruhuhu:

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2007-02-12, 12:07:55
kell még más adat?
Ha már ott vagy a cpu-z alaplapos oldalán, akkor lent lesz pár sor a grafikai
csatolóról. Jó esetben AGP és 8×-nek kell ott lennie. Ha csak 1× van, akkor
az magyarázni tudja a gyenge teljesítményt, és akkor egyszerűen csak a Via
chipset drivereit kell telepíteni (asszem hyperion 4 in 1 a neve, vagymi), és a
BIOSban is 8×-re állítani az AGP capabilityt (ha ez a neve... de csak
megtalálod...).

Selmo

Max 4×-es lehet, mert mást nem támogat az az alaplap. :)  Drivereket meg a VIA honlapjáról is lehet letölteni, de én inkább az alaplap honlapját javaslom.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

#5690
Selmo valamit elnéztél, mert az S754-es chip.
A Via saját drivere meg tökéletes lesz hozzá, itt a direkt link: http://drivers.viaarena.com/via_hyperionpro_v511a(20070131140503).zip
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Kérdés: ha úgy hoztam létre egy torrentet, hogy az Azu beépített trackerét használja, majd ezt a torrentet feltöltöttem egy ext trackerre (jelen esetben miniova) onnantól kezdve ha én lekapcsolom a gépet (aminek az esélye 1% körül van :D), akkor a miniova rendesen viszi tovább a dolgokat vagy aki nem Azureust  használ (dct miatt), az addig nem tud tovább tölteni? Más seeder már van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2007-02-13, 00:23:43
Max 4×-es lehet, mert mást nem támogat az az alaplap. :) 
Ebben miért vagy olyan biztos, amikor azt se írta le, hogy milyen alaplapja
van, csak azt, hogy milyen chipsetke? :hehe:
K8T800 pedig 8×-es. Már a KT400-os is az volt, pedig az jópár generációval
korábbi chipset. A chipsethez meg érdemesebb a gyártójánál drivert keresni -
amikor a gépem újrarakásánál drivert raktam vissza, az asusnál nem is találtam
meg a chipset driver frissebb verzióját, csak néhány elég régit.

Selmo

Oké, elégtelenül fejeztem ki magam. Úgy értettem, hogy nem lehet visszavenni 1×-esre az AGP sebességet, mert az az alaplap, csak 4×/8× sebességet támogat.
Ez fura, én eddig mindig friss drivereket találtam. Mondjuk sosem volt ASUS laphoz szerencsém, túl drágák, öcsémnek meg amit vettem az jó régi így fennvolt a "legfrissebb" cucc. :)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Pedig igen. Amíg a drivert nem tettem fel, addig AGP 1× mód volt csak.
A 4×/8× az eltérő generációk specifikációi miatt van hangsúlyozva
(más a ... "keying" - lyukkiosztás? valamint a feszültség, meg persze
a frekvencia). Attól a lap még tud 1×-et is, azaz sima pci-sebességen
kezeli az agp-t.

TurboK

Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 21:33:05
Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 21:28:27
Quote from: Liquid Snake on 2007-02-12, 21:26:08
LG. Dual Layer DVD-t is ír meg minden. De megvan, meg tudtam változtatni a booktype-ot.
OK. :) Ha esetleg gond van akkor a pontos típusszámmal kezdd majd a postod. :)

OK. Bár remélem nem lesz gond. Nincs pénzem még egy DL DVD-re  :bruhuhu:
Akkor rossz helyen veszed a lemezt, már 500ft körül lehet venni +os DL verbát.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-12, 23:52:02
Quote from: Alkyra on 2007-02-12, 12:07:55
kell még más adat?
Ha már ott vagy a cpu-z alaplapos oldalán, akkor lent lesz pár sor a grafikai
csatolóról. Jó esetben AGP és 8×-nek kell ott lennie. Ha csak 1× van, akkor
az magyarázni tudja a gyenge teljesítményt, és akkor egyszerűen csak a Via
chipset drivereit kell telepíteni (asszem hyperion 4 in 1 a neve, vagymi), és a
BIOSban is 8×-re állítani az AGP capabilityt (ha ez a neve... de csak
megtalálod...).

8x  van beállítva mindenhol.Oo De azért megnézem mégegyszer...

Cobra

Nagy hévvel megígértem, hogy felveszek egy magyar Naruto részt, csak azt nem tudom hogy csinálam :)
Van egy vivo-s Ati kártyám, azt össze tudom kötni a tv-vel, de utána mivel vegyem fel a videót meg a hangot?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-02-13, 00:32:13
Kérdés: ha úgy hoztam létre egy torrentet, hogy az Azu beépített trackerét használja, majd ezt a torrentet feltöltöttem egy ext trackerre (jelen esetben miniova) onnantól kezdve ha én lekapcsolom a gépet (aminek az esélye 1% körül van :D), akkor a miniova rendesen viszi tovább a dolgokat vagy aki nem Azureust  használ (dct miatt), az addig nem tud tovább tölteni? Más seeder már van.
Mininova nem tracker, szóval amíg áll a géped, addig max a DHT marad.


Selmo

Van valami olyan program windows alá, amivel meg lehet osztani egy gépet? Tehát 2 monitor, bill és egér segítségével 2 ember dolgozhat ugyanazon a gépen.

A tökéletesség unalmas.