Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Mitől lehet az, hogy torrentezésnél néha elszáll a sávszélességem és kb fél-egy percre a net teljesen leáll (böngészni sem lehet)? Torrentenként 50 connect a max és általában 3nál több nem fut egyszerre. Érdekes mód sebességtől függetlenül csinálja ezt, van, hogy órákig tudok tölteni max sávszéllel, néha meg megy 20-30kb/s-el, meghal, utána megint ennyivel. A feltöltési sáv is le van korlátozva a max 60%ára. Néha azt hiszem, hogy a router lehet a bűnös, de akkor meg mitől teszi függővé, hogy mikor hal le?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Nálam akkor van ilyen, amikor az ADSL-modem új IP-vel újracsatlakozik. Nem látom a rendszert benne, hogy milyen időközönként csinálja, van, hogy óránként, van, hogy napokig nem tűnik fel.
A szimptómák: egy rövid időre connection timeout a böngészőben, lemegy nullára a forgalom a torrent statisztikában és a Share logjában látom, hogy megváltozott az IP-cím.
Failure is the default option

Darkstar

Lehet, hogy ez lesz. Mindenesetre az előbb kirátntottam a kábelmodemet a konektorból, 5 perc után vissza, routerrestart és minden megy szépen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2007-02-07, 18:22:51
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-07, 17:58:13
PSP-t a játékok miatt akartam venni, nem filmnézés és zenehallgatás végett. De már letettem róla.

Btw zenehallgatásra mi éri meg jobban: egy iPod vagy egy mp3 lejátszó? Bocsi a noob kérdésért, de teljesen zöldülű vagyok a témában.
Az iPod is egy mp3 lejátszó. :)

Oké, akkor mi köztük a különbség? Az iPod tud mást is mint zenét játszani nem? Ha nekem csak jó minőségű zenehallgatásra kell a dolog, akkor árban mi éri meg?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Egy márkás mp3 lejátszóval jobban jársz szerintem, mint az iPod-dal, ami a név miatt kap egy 150%-os szorzót az árára :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Én is mást ajánlanék. Volt ipodom de a Meizum SOKKAL jobb.^^
(igaz egy árban vannak) Sokkal több beállítható részlet(háttérképek,menüszerkezet,színek 
stb s ez csak a külső dolgok voltak. eszméletlen jól be lehet állítani a készüléket)

Én mindenképp Meizut M6ot ajánlanék. Nem bántam meg egyáltalán, hogy megvettem.


Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-07, 19:08:51
Quote from: Zsiga on 2007-02-07, 18:22:51
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-07, 17:58:13
PSP-t a játékok miatt akartam venni, nem filmnézés és zenehallgatás végett. De már letettem róla.

Btw zenehallgatásra mi éri meg jobban: egy iPod vagy egy mp3 lejátszó? Bocsi a noob kérdésért, de teljesen zöldülű vagyok a témában.
Az iPod is egy mp3 lejátszó. :)

Oké, akkor mi köztük a különbség? Az iPod tud mást is mint zenét játszani nem? Ha nekem csak jó minőségű zenehallgatásra kell a dolog, akkor árban mi éri meg?
Az iPod egy márkanév, mint pl. az iAudio, Meizu, és még ezer másik. :)
Mondjuk sokmindenben különbözik egy átlag lejátszótól.
Ja, és semmivel sem drágább mint a hasonló tudású konkurencia. (Pl. a Nano kb. egyárban van az említett Meizu M6-tal.)
Itt van egy teszt az első generációs Nano-ról: http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=904
Tudásban a második generáció is ugyanez, csak egy kicsit máshogy néz ki (szerintem csúnyább), és van belőle 8GB-s is.
A "nagy" iPod-ok vinyót használnak, a Nano flash memóriás.

Ha a legjobb hangminőség a cél akkor én az iAudio/Cowon lejátszókat ajánlom, esetleg az iRiver-t (na ezen van az az említett 150% a márkanév miatt...;)). Mondjuk 10k alatti fülessel nem fogod hallani a különbséget egy iPod vagy egy Meizu vagy egyéb hangzásilag középkategóriás játékos és ezek között.

Egyébként én teljesen meg vagyok elégedve a Nano-val. A menürendszere szerintem logikus, átlátható, egyszerű, egyszóval tökéletes; a hangminősége utcára kiváló (Sennheiser MX400-am van, a gyári füles instant kuka, de ez mindennél így van), és maga a lejátszó is szép, meg persze trendy. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-02-07, 21:08:23
Az iPod egy márkanév, mint pl. az iAudio, Meizu, és még ezer másik. :)
Mondjuk sokmindenben különbözik egy átlag lejátszótól.
Ja, és semmivel sem drágább mint a hasonló tudású konkurencia.

Ha a legjobb hangminőség a cél akkor én az iAudio/Cowon lejátszókat ajánlom, esetleg az iRiver-t (na ezen van az az említett 150% a márkanév miatt...;)).

(Sennheiser MX400-am van, a gyári füles instant kuka, de ez mindennél így van), és maga a lejátszó is szép, meg persze trendy. :)
Pontosabban: az iPod egy termékcsalád neve, amit sajnos a sok laikus az
apple vehemens marketingjének hatására már kever az mp3-lejátszóval...
Mi az a sokminden? Ja, az apple dizájn? ok.
Hmm... masszív a plafonod. Majd meséld el, ki építette a házat, ha ezt is
kibírta... :rolleyes: De igenis jóval drágább, csak nézd meg a depot :hehe:

Nem, azon az a 150% a hazai importőrök miatt van. Külföldön normálisabb
az ára.

Trendy... na erre sem számítottam tőled... valaki csak nem haxolta meg
Zsiga accountját? Mi lesz a következő? A "trendy vagyok" után talán egy
"cuki vagyok" (nem, nem akarom megkeresni azt a linket :D ) :haha:

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-07, 23:57:22
Trendy... na erre sem számítottam tőled... valaki csak nem haxolta meg
Zsiga accountját? Mi lesz a következő? A "trendy vagyok" után talán egy
"cuki vagyok" (nem, nem akarom megkeresni azt a linket :D ) :haha:
:eek:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Hát nem tettétek könnyebbé a dolgomat, de kösz az infoért. Cél: viszonylag jó minőségben hallgatni az mp3okat az utcán menetelve. iPod Nano vagy Meizu M6 gondolom akkor erre megfelel? Más threadben Turbok és T_K említettek valami Microsoft cuccot is, de az megszünt, MS-től valami más? Kösz előre is.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Ami megszűnt az Creative volt, nem MS. MS Zune-ja még csak mostanában kerül a piacra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

#5651
Heló! Ezt a topicot találtam a legmegfelelőbbnek úgyhogy itt kérem a segítségeteket. PS2-re kiírtam egy Rogue Galaxy nevezetű játékot. Alcohollal mindent úgy ahogy kell. Tökéletesen indul semmi baja, nem is szaggat be meg semmi. Ám mikor egy bizonyos helyre eljutottam onnan nem megy tovább. Van egy bejátszás és mikor vége van akkor töltené a következőt de akkor lefagy. A DVD-vel nem hiszem , hogy baj lenne mert már 2-re is kiírtam és ugyanaz a baj mind2-vel... Aki tud segítsen kérem mert nagyon jó ez a játék és szeretném folytatni. Arra is gondoltam , hogy a mentéssel van valami vagy a feltörőcsapat rosszul törte fel, de akkor indulnia sem kéne nem??? A Protocol-os verzió van meg amúgy. Mégegyszer nagyon, nagyon kérek mindenkit aki tud segítsen, itthon ülök lázasan és ez az egy elfoglaltságom van. ( a fórumozáson kívül :) ). Előre is köszönöm mindekinek a segítséget.

Szerk.: EZ POFÁTLANSÁG!!! Utánnanéztem és kiderült hogy a Dual Layeres DVD-ből csak az egyik Layert írták ki a szemetek... Ezért annak a Layernek mikor vége megáll a játék. Aki a 2 egész valahány gigás verziót töltené az ne tegye mert átverés. a 4 egész valahanyasakat kell. DVD9-es verzsönöket.

Alkyra

Hát ezek a bajok mindig megtalálnak:

A Meizumnak meghülyültek a gombjai...Állandóan felfelé megy mintha mindig húznám rajta az újjam...A gombok ettől függetlenül működnek. Valszeg hardwarehiba.
Vihetem javítattni, vagy van vlm megoldás rá?

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-08, 05:09:34
Hát nem tettétek könnyebbé a dolgomat, de kösz az infoért. Cél: viszonylag jó minőségben hallgatni az mp3okat az utcán menetelve.
iRiver, iAudio, Meizu, Creative, újabb Sandisk mind ott vannak még az Apple
mellett. Ja és Meizunál sem csak az m6-os van, ott vannak a kisebbek is.

Ha még nem ismered: http://www.depo.hu/

Quote from: Cobra on 2007-02-08, 10:51:29
Ami megszűnt az Creative volt, nem MS. MS Zune-ja még csak mostanában kerül a piacra.
Mi szűnt meg?  :3x3:
A zune még csak mostanában kerül az amerikai piacra, és jelentős késéssel
(már olyat is hallottam, hogy 3. negyedév) kerül csak errefelé.

Dreamcleaver

Megint a segítségeteket kérném. Valami oknál fogva, ha egy rar file nevében kanji karakter van, a winrar nem hajlandó kicsomagolni, csak ha átnevezem. Nem ismeri fel a speciális karkatereket. Van erre megoldás, hogy felismerje pl a kanjikat?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-09, 04:39:45
Megint a segítségeteket kérném. Valami oknál fogva, ha egy rar file nevében kanji karakter van, a winrar nem hajlandó kicsomagolni, csak ha átnevezem. Nem ismeri fel a speciális karkatereket. Van erre megoldás, hogy felismerje pl a kanjikat?
Használj 7-Zipet. :)

Cobra

Vagy esetleg japán nyelvű WinRart :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Indítsd el AppLocale-en keresztül a winrart, akkor még a csomagolt fájlban lévő Shift-JIS fájlnevű fosokat is kitömöríti neked.
Failure is the default option

Dreamcleaver

Hm 7zip is van, Applocal is van, csak menni fog. Hogy nekem ezek miért nem jutottak eszembe. Applocal= hentai game, a beidegződés ugye.  :rotfl: Köszönöm.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Nu. Megvettem azt amit Cobra ajánlott. Nagyon faszán műxik csak egy apró gondom:

Amikor el akarom índítani a Nine Dragonst(lásd Game topicban) akkor egyszerűen kék halál s asszondja, hogy
Stop bit nem igaz, meghogy kapcsoljam ki a bios árnyékolást(ezt kikapcsoltam már régóta) meg egyéb ilyen faszságokat mondogat nekem.(rakjak fel illesztőprogit az ismeretlen cuccokhoz meg hasonlók.)
De amint mondtam, a WoW maga s egyéb más játék gyönyörűen megy.^^
Vlk van vlm tippje h miért?

Gregory

Nekem ehhez hasonló problémám volt a Lineage II-vel. MEgszenvedtem vele(windows reinstall, meg hasonló nyalánkságok), aztán végül kiderült, h a Kerio tűzfalam összeakadt a GameGuarddal(asszem így hívják azt a progit), és ez okozta a kék halál szerű jelenséget.

Alkyra

#5661
Quote from: Gregory on 2007-02-11, 18:12:41
Nekem ehhez hasonló problémám volt a Lineage II-vel. MEgszenvedtem vele(windows reinstall, meg hasonló nyalánkságok), aztán végül kiderült, h a Kerio tűzfalam összeakadt a GameGuarddal(asszem így hívják azt a progit), és ez okozta a kék halál szerű jelenséget.

Lol, komoly? Nekem Keriom van...szal ki kell kapcsolnom, ha azzal akarok játszani. LOL.XD
Ok, thx Greg.


edit: lol. nos nem jött be. kikapcsoltam s ugyanúgy meghalt.:) Nod 32m van még meg deamon toolsom...
Btw, hol tom frissíteni a videokártya driverét?:) Melyik softwaret kell letölteni...(nvidia oldalán voltam de ott nem annyira egyértelm a dolog vlmrt.-.-)

Gregory

a kikapcsolás nem jött be nekem se, szal új tűzfalat választottam, a Sygate Personal Firewall nekem tökéletesen megfelelt ilyen(és más) szempontból is ;).

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2007-02-11, 17:53:02
Nu. Megvettem azt amit Cobra ajánlott. Nagyon faszán műxik csak egy apró gondom:
De mit? Legutóbb mp3-lejátszóknál tartottunk :p

Kicsit részletesebb jelentést...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-11, 19:37:40
Quote from: Alkyra on 2007-02-11, 17:53:02
Nu. Megvettem azt amit Cobra ajánlott. Nagyon faszán műxik csak egy apró gondom:
De mit? Legutóbb mp3-lejátszóknál tartottunk :p

Kicsit részletesebb jelentést...
7600GS-t, mp3-játékos Dreamcleavernek kellett.

Cobra

#5665
Ha XP-d van, akkor innen szedd le:http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_93.71.html
Alaplap legújabb drivere fent van? DirectX-et is frissítsd. Dxwebsetup
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

#5666
Quote from: Cobra on 2007-02-11, 20:20:06
Ha XP-d van, akkor innen szedd le:http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_93.71.html
Alaplap legújabb drivere fent van? DirectX-et is frissítsd. Dxwebsetup

Ez tuti? Minden drivert felraktam amit az alaplapmellé raktak.^^


edit.: uuuh de lassan jönn le a stuff....13kbalOo Biztos, hogy ezt kell neke mleszedni?

edit2.: OH. nekema z international kell!:) hehehe.

Cobra

Mármint az alaplap CD-jéről raktál fel drivereket? Mert ha igen, akkor add meg az alaplapod típusát és megadom miket kell leszedned és felraknod (gyári CD-n általában messze nem a legutolsó driver van fent).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Leszedtem a Winrart, feltettem a 7zip-et és az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék valamilyen más ikont rendelni a rar filekhoz, mert így roppant rondán néznek ki...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

vezérlőpult -> mappabeállítások