Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

deyo

QuoteOriginally posted by Cobra
Sajnos vmiért a RealPlayerek engedik bekapcsolni a képernyővédőt. Az egyetlen megoldás amit tudok javasolni, hogy néha mozdítsd meg az egeret.
Nemtom, de ha csak annyi a baj, hogy bekapcsol a képernyővédő, akkor miért nem tiltod le ameddig videózol?:-))

Spectre

Vagy: felraksz media player classicot, ha van telepítve valamilyen real player, azt szépen ki is használja. Esetleg mplayer (de mivel én lusta vagyok "új" dolgokat megtanulni, ezért ahhoz nem értek ;) ).
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

roderick

mplayerrel nem tudom sehogysemmegjelenítani a feliratot a Zentharim csapat .mkv fájljaiban... :confused:

Valakinek valami ötlete?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by roderick
mplayerrel nem tudom sehogysemmegjelenítani a feliratot a Zentharim csapat .mkv fájljaiban... :confused:

Valakinek valami ötlete?

Az mplayerre nincs ötletem, de próbáltad már feltelepíteni windows alá az mkv-hez való codec pack-et? Valószínűleg Media Player 6.4 alatt lenne felirat. Persze ha linuxod van akkor bocsi. :)

roderick

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Az mplayerre nincs ötletem, de próbáltad már feltelepíteni windows alá az mkv-hez való codec pack-et? Valószínűleg Media Player 6.4 alatt lenne felirat. Persze ha linuxod van akkor bocsi. :)

Megvolt és BSplayerrel megy is a felirat... csak gondoltam, hamár megtanultam kezelni az mplayert, akkor már játszon is le mindent... dehát úgylátszik marad a 6-7 különböz? lejátszó a gépemen..  :rolleyes:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

zsozso

QuoteOriginally posted by roderick
Megvolt és BSplayerrel megy is a felirat... csak gondoltam, hamár megtanultam kezelni az mplayert, akkor már játszon is le mindent... dehát úgylátszik marad a 6-7 különböz? lejátszó a gépemen..  :rolleyes:

A legjobb trukk ha a -v t hasznalod akkor szepen megtudod nezni hogy milyen audio/subtitle savok vannak a videoban.
pl whr


[mkv] Found the head...
[mkv] + a segment...
[mkv] |+ segment information...
[mkv] | + duration: 1463.913s
[mkv] |+ segment tracks...
[mkv] | + a track...
[mkv] |  + Track number: 1
[mkv] |  + Default duration: 33.367ms ( = 29.970 fps)
[mkv] |  + Track type: Video
[mkv] |   + Pixel width: 640
[mkv] |   + Pixel height: 480
[mkv] |   + Display width: 640
[mkv] |   + Display height: 480
[mkv] |  + Codec ID: V_MS/VFW/FOURCC
[mkv] |  + CodecPrivate, length 40
[mkv] | + a track...
[mkv] |  + Track number: 2
[mkv] |  + Track type: Audio
[mkv] |  + Audio track
[mkv] |   + Sampling frequency: 48000.000000
[mkv] |   + Channels: 2
[mkv] |  + Codec ID: A_VORBIS
[mkv] |  + CodecPrivate, length 3970
[mkv] |  + Language: jpn
[mkv] | + a track...
[mkv] |  + Track number: 3
[mkv] |  + Track type: Audio
[mkv] |  + Audio track
[mkv] |   + Sampling frequency: 48000.000000
[mkv] |   + Channels: 2
[mkv] |  + Codec ID: A_VORBIS
[mkv] |  + CodecPrivate, length 3970
[mkv] |  + Default flag: 0
[mkv] | + a track...
[mkv] |  + Track number: 4
[mkv] |  + Track type: Subtitle
[mkv] |  + Codec ID: S_TEXT/UTF8
[mkv] | + a track...
[mkv] |  + Track number: 5
[mkv] |  + Track type: Subtitle
[mkv] |  + Codec ID: S_TEXT/SSA
[mkv] |  + CodecPrivate, length 672
[mkv] |  + Default flag: 0
[mkv] |+ found cluster, headers are parsed completely :)
[mkv] /---- [ parsing seek head ] ---------
[mkv] /---- [ parsing seek head ] ---------
[mkv] seek warning: new_pos 243484671 > end_pos 0
[mkv] No KaxSeekead element found but EBMLVoid.
[mkv] \---- [ parsing seek head ] ---------
[mkv] seek warning: new_pos 243473196 > end_pos 0
[mkv] /---- [ parsing cues ] -----------
[mkv] No KaxCues element found but Info.
[mkv] \---- [ parsing cues ] -----------
[mkv] \---- [ parsing seek head ] ---------
[mkv] Track ID 1: video (V_MS/VFW/FOURCC), -vid 0
[mkv] Track 1 seems to be ok.
[mkv] Track ID 2: audio (A_VORBIS), -aid 0, -alang jpn
[mkv] Track 2 seems to be ok.
[mkv] Track ID 3: audio (A_VORBIS), -aid 1, -alang eng
[mkv] Track 3 seems to be ok.
[mkv] Track ID 4: subtitles (S_TEXT/UTF8), -sid 0, -slang eng
[mkv] Track 4 seems to be ok.
[mkv] Track ID 5: subtitles (S_TEXT/SSA), -sid 1, -slang eng
[mkv] Track 5 seems to be ok.
[mkv] Will play video track 1
==> Found video stream: 1
[mkv] Aspect: 1.333333
[mkv] Will play audio track 2
Death is the only redemption

roderick

QuoteA legjobb trukk ha a -v t hasznalod akkor szepen megtudod nezni hogy milyen audio/subtitle savok vannak a videoban.

Óhohohóóó! Így már müxik, ezer kösz, meg minden :merci:

Az volt a baj, hogy nem tudtam, hogy itt külön van számozva az audio, meg a text stream... :D
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

1 óra után meguntam a fórumböngészést, szóval ha ez már ki lett tárgyalva, akkor bocsi, de fontos lenne a segítségetek.

Szóval, gyenge a gépem és az ogm file-ok nagy részét csak akadozva tudom lejátszani, ami azért valljuk be elég élvezetromboló hatású, szóval avi-ba kell konvertálnom az ogm-eket lejátszáshoz, és míg ez néhánynál nem okozott gondot (régi CB verzió pl), addig az újabb ogm-ek, nél már nem tudom megfelelően megcsinálni, hogy a japán audió sávot vigye át, illetve a feliratot is rányomja, mert soknál, sajnos nem ez az alap. Valaki a VirtualDubMod-ot ajánlotta, de nem igazán  tudom mit kéne benne csinálnom, hogy jó legyen... Szóval nagyon örülnék ha tudna valaki ebben segíteni, előre is köszi!

Chronos

QuoteOriginally posted by Blimp
1 óra után meguntam a fórumböngészést, szóval ha ez már ki lett tárgyalva, akkor bocsi, de fontos lenne a segítségetek.

Szóval, gyenge a gépem és az ogm file-ok nagy részét csak akadozva tudom lejátszani, ami azért valljuk be elég élvezetromboló hatású, szóval avi-ba kell konvertálnom az ogm-eket lejátszáshoz, és míg ez néhánynál nem okozott gondot (régi CB verzió pl), addig az újabb ogm-ek, nél már nem tudom megfelelően megcsinálni, hogy a japán audió sávot vigye át, illetve a feliratot is rányomja, mert soknál, sajnos nem ez az alap. Valaki a VirtualDubMod-ot ajánlotta, de nem igazán  tudom mit kéne benne csinálnom, hogy jó legyen... Szóval nagyon örülnék ha tudna valaki ebben segíteni, előre is köszi!
Kiszeded VirtualDubModdal az ogm-ből a videó sávot, majd a hangsávot és összerakod...;)

CHRONOS

zsozso

QuoteOriginally posted by Blimp
1 óra után meguntam a fórumböngészést, szóval ha ez már ki lett tárgyalva, akkor bocsi, de fontos lenne a segítségetek.

Szóval, gyenge a gépem és az ogm file-ok nagy részét csak akadozva tudom lejátszani, ami azért valljuk be elég élvezetromboló hatású, szóval avi-ba kell konvertálnom az ogm-eket lejátszáshoz, és míg ez néhánynál nem okozott gondot (régi CB verzió pl), addig az újabb ogm-ek, nél már nem tudom megfelelően megcsinálni, hogy a japán audió sávot vigye át, illetve a feliratot is rányomja, mert soknál, sajnos nem ez az alap. Valaki a VirtualDubMod-ot ajánlotta, de nem igazán  tudom mit kéne benne csinálnom, hogy jó legyen... Szóval nagyon örülnék ha tudna valaki ebben segíteni, előre is köszi!

Nezzed mplayerrel ugy nem akad.
Death is the only redemption

Fazék

QuoteOriginally posted by Chronos
Kiszeded VirtualDubModdal az ogm-ből a videó sávot, majd a hangsávot és összerakod...;)

CHRONOS

Csak lehetne valami LIGHT-os verziója is, hogy az olyan kezdők is, mint én is boldoguljanak vele...
vagyis a vacak hang nem hajlandó átmenni, hiába választom ki a japán sávot, a 'stream list' menüben, a feliratról nem is szólva... lehetne egy kicsit konkrétabb a segítség? :(

Fazék

QuoteOriginally posted by zsozso
Nezzed mplayerrel ugy nem akad.

Na jó akkor leírom a gépem: P3-C600, Geforce1-DDR, 768MB RAM, a többi lényegtelen (3 és fél éves konfig...). Szóval azt mondjátok, hogy ezen a konfigon, xp alatt tökéletesen kéne mennie az ogm lejátszásnak? Mert  ugyan mplayer classic-al egy picit kevésbé, de még mindig csúszik, és van hogy akár 1-2 mp-ig is elakad egy kép...  szóval még mindig szívesen fogadnám az átalakítós segítséget... köszi.

zsozso

QuoteOriginally posted by Blimp
Na jó akkor leírom a gépem: P3-C600, Geforce1-DDR, 768MB RAM, a többi lényegtelen (3 és fél éves konfig...). Szóval azt mondjátok, hogy ezen a konfigon, xp alatt tökéletesen kéne mennie az ogm lejátszásnak? Mert  ugyan mplayer classic-al egy picit kevésbé, de még mindig csúszik, és van hogy akár 1-2 mp-ig is elakad egy kép...  szóval még mindig szívesen fogadnám az átalakítós segítséget... köszi.

Baze MPlayerrel nezzed ne massal ...
Siman megy 266os gepen is az ogm vele...
Death is the only redemption

Fazék

QuoteOriginally posted by zsozso
Baze MPlayerrel nezzed ne massal ...
Siman megy 266os gepen is az ogm vele...

na mindegy... asszem majd visszajövök egy másik nick-el, mert ezt már elástam...

teljesen azt hittem, hogy amikor mplayer-t emlegettek a media player classic-ról van szó... nem is igazán értettem miért dícsérik annyira... erről talán ennyit...

azért mégiscsak folytatom a temetésemet, szóval most csak ezért telepítsek fel újra vmilyen Unix-ot, hogy filmeket nézzek, és közben semmi más ne mehessen mellette? (pláne, hogy amilyen béna voltam benne, még a hangkártyát se tudtam üzemre bírni anno...) vagy megint tök elnéztem valamit, és komolyabb segítségre lenne szükségem fehérruhások által? :confused:

Spectre

QuoteOriginally posted by Blimp
na mindegy... asszem majd visszajövök egy másik nick-el, mert ezt már elástam...

teljesen azt hittem, hogy amikor mplayer-t emlegettek a media player classic-ról van szó... nem is igazán értettem miért dícsérik annyira... erről talán ennyit...

azért mégiscsak folytatom a temetésemet, szóval most csak ezért telepítsek fel újra vmilyen Unix-ot, hogy filmeket nézzek, és közben semmi más ne mehessen mellette? (pláne, hogy amilyen béna voltam benne, még a hangkártyát se tudtam üzemre bírni anno...) vagy megint tök elnéztem valamit, és komolyabb segítségre lenne szükségem fehérruhások által? :confused:

Szerintem az mpc-vel sincs semmi baj. Az előző gépem kb. olyan volt mint a tiéd, de futott rajta minden. A másik meg, hogy mplayernek van vindózos verziója (és xp alatt is műxik)
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Fazék

QuoteOriginally posted by Spectre
Szerintem az mpc-vel sincs semmi baj. Az előző gépem kb. olyan volt mint a tiéd, de futott rajta minden. A másik meg, hogy mplayernek van vindózos verziója (és xp alatt is műxik)

De link-et neked sincs kedved berakni, még az ilyen agyalágyultaknak se, mint én. :rolleyes:
Na mindegy, azért köszi, hogy legalább elolvastátok, meg lett oldva Chronos fél mondatából, csak egy kicsit az agyamat és a BSPlayer-t kellett használnom...

Spectre

QuoteOriginally posted by Blimp
De link-et neked sincs kedved berakni, még az ilyen agyalágyultaknak se, mint én. :rolleyes:
Na mindegy, azért köszi, hogy legalább elolvastátok, meg lett oldva Chronos fél mondatából, csak egy kicsit az agyamat és a BSPlayer-t kellett használnom...

Linket azért nem raktam be, mert nem tudok. Egyébként én mpc-t használok, de csak azért, mert lusta vagyok megtanulni az mplayert.
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

roderick

QuoteOriginally posted by Spectre
Linket azért nem raktam be, mert nem tudok. Egyébként én mpc-t használok, de csak azért, mert lusta vagyok megtanulni az mplayert.

Pedig IMHO azt a kb. 5 percet megéri, énis tegnap vettem rá magam és nem csalódtam... s???t...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Spectre

QuoteOriginally posted by roderick
Pedig IMHO azt a kb. 5 percet megéri, énis tegnap vettem rá magam és nem csalódtam... s???t...

Tudom, sokan dícsérik, de hát én már csak ilyen vagyok. Nekem bevált az mpc, sok bajom sincs vele, egyszerű használni, akkor meg minek tanuljak meg egy olyat, aminek számomra teljesen ismeretlen a felülete?
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Zodd

QuoteOriginally posted by Blimp
na mindegy... asszem majd visszajövök egy másik nick-el, mert ezt már elástam...

teljesen azt hittem, hogy amikor mplayer-t emlegettek a media player classic-ról van szó... nem is igazán értettem miért dícsérik annyira... erről talán ennyit...

azért mégiscsak folytatom a temetésemet, szóval most csak ezért telepítsek fel újra vmilyen Unix-ot, hogy filmeket nézzek, és közben semmi más ne mehessen mellette? (pláne, hogy amilyen béna voltam benne, még a hangkártyát se tudtam üzemre bírni anno...) vagy megint tök elnéztem valamit, és komolyabb segítségre lenne szükségem fehérruhások által? :confused:

Az mplayer nek van már windows alatti verziója is :
ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta
innét a leguljabb dátumút
:bsd:

Cobra

Nekem a WMP9 DivX 5.1.1, ffdshow, ac3, ogg és mkv codecekkel idáig mindent probléma nélkül lejátszott XP SP1 alatt (bár túl sok animével még nem próbáltam  :(  ) Szerintem a 600-as Celeronnak azért már bírnia kéne a lejátszást.

Más: a letöltés most hétvégén nagyon akadozik nálam, más tapasztalt ilyet ? Nem csak lelassul, hanem néha meg is áll 1-2 sec-re  :confused:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

Asszem most nagyon ideköltözök ebbe a topicba :(

Naszóval BT-r?l töltök le, úgy hogy több fájlt is sorban... amikor lejött annyi, amiben benne van az els? rész megnyomtam a cancelt aztán újraindítottam... így elvileg megvan az els? fájlom... nade nem indul el, merthogy incorrect file format meg ilyenek... ez azért van mert "neokoskodjak" és várjam meg a teljes letöltés végét, vagy kéne ilyenkor m?ködnie és hibás a fájl?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ekuseru

HELP!
van egy kis eMule-s problémám:

egyszerre vagy 60 fájlt szedek le (mindegyik kb 350 mega) és ha egyenként rájuk kesek akkor mindegyiket megtalálja vagy 100 helyen
nos a probléma csak az, hogy maguktól b***nak forrásokat keresni és igy egy rakás fájl csak áll egy helyben szép pirosan :ejj:
szóval mire leszedem ilyen sebességgel ezt a szerencsétlen St*rtr*k-et addig beköszönt az ősz meg egy újabb szilveszter!!!!!!

lényeg a lényeg: nem lehetne rábirni ezeket a szerencsétlen fájlokat hogy keressenek már végre fájlszeleteket és küldjenek kérvényeket maguktól ??? :confused:

előre is kösz bármijen segitséget :zen:
日本 - 中國 - 한국

Fazék

eddig is tudtam, hogy messze vagyok én a komoly számítógépismerettől, de hogy még csak a vacak felirat betűtípusának a méretét se tudjam rendesen megváltoztatni... végigfutottam a leírást,  minden méretre vonatkozó kapcsolót kapcsolgattam, leszedtem egy mplayer-hez készített font-ot, beraktam ./font könyvtárba, nem tudom mit kell vele csinálni, könyörgöm, lőjetek le vagy segítsetek, de ez így nem mehet tovább (és ha lehet emberi nyelven). köszönöm

csak adjátok meg milyen paraméterekkel indítsam, és ígérem legalább 1 napig nem zargatlak titeket  promise

roderick

QuoteOriginally posted by Blimp
eddig is tudtam, hogy messze vagyok én a komoly számítógépismerettől, de hogy még csak a vacak felirat betűtípusának a méretét se tudjam rendesen megváltoztatni... végigfutottam a leírást,  minden méretre vonatkozó kapcsolót kapcsolgattam, leszedtem egy mplayer-hez készített font-ot, beraktam ./font könyvtárba, nem tudom mit kell vele csinálni, könyörgöm, lőjetek le vagy segítsetek, de ez így nem mehet tovább (és ha lehet emberi nyelven). köszönöm

csak adjátok meg milyen paraméterekkel indítsam, és ígérem legalább 1 napig nem zargatlak titeket  promise

-subfont-text-scale 4 -subfont-blur 4

Én ezt használom... és még font se kell
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

QuoteOriginally posted by Blimp
könyörgöm, lőjetek le vagy segítsetek

Mivel segíteni nem tudok, így:
BUMM :linsux:  :D

Zodd

QuoteOriginally posted by roderick
Asszem most nagyon ideköltözök ebbe a topicba :(

Naszóval BT-r?l töltök le, úgy hogy több fájlt is sorban... amikor lejött annyi, amiben benne van az els? rész megnyomtam a cancelt aztán újraindítottam... így elvileg megvan az els? fájlom... nade nem indul el, merthogy incorrect file format meg ilyenek... ez azért van mert "neokoskodjak" és várjam meg a teljes letöltés végét, vagy kéne ilyenkor m?ködnie és hibás a fájl?
A BT több fálj esetén nem úgy dolgozik ahogy gondolod, csak akkor lessz jó a letöltés ha végig lejött, mivel a részeket ez is össze vissza szedi csak a tárolás folyamatos  elég érdekes módszer de ezt használják. :hopp:
:bsd:

roderick

QuoteOriginally posted by Zodd
A BT több fálj esetén nem úgy dolgozik ahogy gondolod, csak akkor lessz jó a letöltés ha végig lejött, mivel a részeket ez is össze vissza szedi csak a tárolás folyamatos  elég érdekes módszer de ezt használják. :hopp:

Ó... kösz... gondoltam én erre is, csak gondoltam, hogy az nekem nem lenne olyan jó és elkezdtem próbálkozni...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
HELP!
van egy kis eMule-s problémám:

egyszerre vagy 60 fájlt szedek le (mindegyik kb 350 mega) és ha egyenként rájuk kesek akkor mindegyiket megtalálja vagy 100 helyen
nos a probléma csak az, hogy maguktól b***nak forrásokat keresni és igy egy rakás fájl csak áll egy helyben szép pirosan :ejj:
szóval mire leszedem ilyen sebességgel ezt a szerencsétlen St*rtr*k-et addig beköszönt az ősz meg egy újabb szilveszter!!!!!!

lényeg a lényeg: nem lehetne rábirni ezeket a szerencsétlen fájlokat hogy keressenek már végre fájlszeleteket és küldjenek kérvényeket maguktól ??? :confused:

előre is kösz bármijen segitséget :zen:
Tudom, hogy mit akarsz, de ez sok mindentől függ...

Függ attól, hogy milyen nagy teljesítményű a számítógéped, és függ attól hogy milyen operációs rendszered van...
A max kapcsolatok számáról van szó...
Minél nagyobb a szám, annál több fájlra jut forrás, de pl: win98-nál hiába állítod 100nál nagyobbra, mert nem fogja kihasználni...
Windows szériából csak az XP tudja kezelni a 100 fölötti kapcsolatszámot...:)
Amúgy szerintem 200 kapcsolat már megoldaná a problémát, bár nem biztos, mert ilyen sok fájlt még soha nem próbáltam letölteni...

CHRONOS

Fazék

QuoteOriginally posted by roderick
-subfont-text-scale 4 -subfont-blur 4

Én ezt használom... és még font se kell

Na erről beszéltem... ezt a kapcsolót is kipróbáltam, csak nem olvastam el rendesen a leírás, hogy mihez képest adjam meg a méretet, és nem ilyen kicsi számot adtam... :D Amúgy én is ajánlom mindenkinek ezt az mplayer-t, mert tényleg tökéletesen akadásmentesen játszotta le a filmet, csak a parancssorral kell egy kicsit bíbelődni, de megéri! Köszönöm a segítőknek, mégegyszer!