Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Gyorsan ki is rugnanak.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2007-05-02, 17:07:49
Kihivas: Wordben az utolso Cimsor1 ne szerepeljen a tartalomjegyzekben. Alternativ megoldas, ha nem cimsor, es ele oldaltorest rakok, de az gany.
Kijelöl, töröl.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Hmmml, egyre jobb otleteket kapok! :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2007-05-02, 17:07:49
de az gany.
Nademostkomolyan.
Asszed, aki megnézi/olvassa/használja, azt érdekelni fogja, hogy az ott nem
Címsor egy, csak ugyanolyan formázású? Sztem észre se fogják venni, nem,
hogy nekiállnának "hű váze há' ez mán mien gány, hö!"

Kvikveg

Nem, nem az gany benne, hanem az egesz megoldas. :comp:
Namindegy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Tud valaki vagy Photoshop vagy Corel effektet, ami ilyet csinal, mint itt a geppel irott szoveg a kepen?
http://www.garyturner.net/identity.html
Valoszinuleg nem katasztrofalisan nehez, csak semmi kedvem most kiserletezni vele. :/
Remlik, mintha gimp tudott volna ilyet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2007-05-02, 22:06:44
Hmmml, egyre jobb otleteket kapok! :lul:
Nem értem a problémád, beszúrod a tartalomjegyzéket, amelyik címsor nem kell, azt kitörlöd belőle, amíg egy teljes frissítést nem nyomnak rá, tökéletesen működik így, oldalszámokat is lehet frissíteni.

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: Kvikveg on 2007-05-03, 12:32:03
Tud valaki vagy Photoshop vagy Corel effektet, ami ilyet csinal, mint itt a geppel irott szoveg a kepen?
http://www.garyturner.net/identity.html
Valoszinuleg nem katasztrofalisan nehez, csak semmi kedvem most kiserletezni vele. :/
Remlik, mintha gimp tudott volna ilyet.
Ez jó?

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2007-05-03, 11:07:13
Nem, nem az gany benne, hanem az egesz megoldas. :comp:
Namindegy.
Ha nincs normális megoldás akkor marad a gány. Ez van.

Kvikveg

Quote from: Gmer on 2007-05-03, 14:32:18
Quote from: Kvikveg on 2007-05-03, 12:32:03
Tud valaki vagy Photoshop vagy Corel effektet, ami ilyet csinal, mint itt a geppel irott szoveg a kepen?
http://www.garyturner.net/identity.html
Valoszinuleg nem katasztrofalisan nehez, csak semmi kedvem most kiserletezni vele. :/
Remlik, mintha gimp tudott volna ilyet.
Ez jó?
Koszonom, minimalis modositassal kivalo.  :tezsvir:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Gregory

PhotoShop [cs2]-ben lehet valahogy olyat csinálni, h 2x-es[vagy többszörös] stroke-ot rárakni egy layerre?

Draconire

Quote from: Gregory on 2007-05-04, 17:24:53
PhotoShop [cs2]-ben lehet valahogy olyat csinálni, h 2x-es[vagy többszörös] stroke-ot rárakni egy layerre?
jobb klikk oldalt a layeren->blending options->stroke

Gregory

de az csak 1x-es, nem? Hha arra a stroke-ra akarok még 1 [pl. más színű] stroke-ot, akkor azt meg lehet oldani?

Draconire

Quote from: Gregory on 2007-05-04, 17:35:51
de az csak 1x-es, nem? Hha arra a stroke-ra akarok még 1 [pl. más színű] stroke-ot, akkor azt meg lehet oldani?
Ja úgy 2x-es!
Akkor itt egy egyszerű megoldás: http://gmer.uw.hu/Untitled-1.psd

Selmo

#6164
A Windowsom kicsit meghülyült és nem akar kikapcsolni magától, beadja a kikapcsolhatja képernyőt. :eek: Ilyenkor mit csináljak?

EDIT: Nincs ACPI sem, na BIOS és alaplap turkálás lesz asszem.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Raktál fel mostanában valami programot? Alaplap elemét mérd meg, bár ha az lemerül, akkor már bootolásnál szokott nyavajogni az alaplap.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

#6166
Nem, semmi ilyen, pár "gyorsabb XP" registry beállítást próbáltam ki, de már ki is töröltem őket. :Eztneked:
Bár lehet, nincs hozzá köze, de a hal.dll-t újra kellett tennem, mert hibás volt.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Quote from: Selmo on 2007-05-04, 21:29:25
pár "gyorsabb XP" registry beállítást próbáltam ki,
R.I.P. Windows  :angyali:
Szerintem ezen csak a Win reinstall segít (nekem egyszer egy Winrar crack vágta haza a Windowsomat, az is a regisrtyben szúrt el valamit).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Rendszervisszaállítás?

Selmo

Quote from: Cobra on 2007-05-04, 21:43:02
R.I.P. Windows  :angyali:
Szerintem ezen csak a Win reinstall segít (nekem egyszer egy Winrar crack vágta haza a Windowsomat, az is a regisrtyben szúrt el valamit).
Azért mert nem kapcsolja ki a gépet, nem fogom újratelepíteni. :D
Quote from: Zsiga on 2007-05-04, 22:03:45
Rendszervisszaállítás?
Nem használom. :P

A tökéletesség unalmas.

Zsiga


Selmo

Jáááj ekkorát szívni egyetlen dll miatt. :Eztneked: Természetesen a windows telepítőjén a szabványos hal.dll van, de acpihal.dll kell az ACPI géphez, letöltöttem, átneveztem, tökéletesen működik. Ja, amúgy a gép tényleg gyorsabb lett a registry buherálástól. Most már direkt megnéztem, hogy volt-e köze hozzá és nem. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Gregory

Quote from: Gmer on 2007-05-04, 17:38:58
Quote from: Gregory on 2007-05-04, 17:35:51
de az csak 1x-es, nem? Hha arra a stroke-ra akarok még 1 [pl. más színű] stroke-ot, akkor azt meg lehet oldani?
Ja úgy 2x-es!
Akkor itt egy egyszerű megoldás: http://gmer.uw.hu/Untitled-1.psd
Thx


btw: nem müxik az msnem. Elvileg a tűzfal átengedi, mégis azt mondja, h nincsenek rendben a 'kulcsfontosságú portok'
Érdekes, h a testvérem felhasználói fiókjáról meg müxik rendesen... Any experience/solution for cases like this?
[már próbáltam reinstallt, aztán mikor az nem müxött, akkor megpróbáltam egy korábbi[7.5] verzióval is]

Cobra

Milyen tűzfalat használsz, ott engedélyezve van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gregory

Sygate Personal Firewall, és engedélyezve van, meg próbáltam úgy is, h kikapcsoltam a tűzfalat, és akkor sem müxött...
Eddig normálisan müxött, tegnap kezdett el rendetlenkedni[elképzelhetőnek tartom, h a családtagok piszkáltak meg vmit]...
Ha a windows tűzfal ki van lőve, akkor az nem blokkolhatja, ugye?

Zsiga

Ért itt valaki az nVidia féle DualView (két asztal két monitoron) beállításaihoz? Pl. hogy tudok külön háttérképet rakni a két monitorra, meg pl. hogy tudom megcserélni a helyüket? (Elvileg a bal oldali az alapértelmezett monitor, nekem viszont a jobb oldali lenne...)
Ja és /r/ widescreen hi-res wallpaperz. :)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-05-07, 20:07:51
Milyet vettél?
Philips 200w6cs. 20,1 wide, 1680*1050, 8ms, MVA panel.

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-05-07, 19:56:57
Ért itt valaki az nVidia féle DualView (két asztal két monitoron) beállításaihoz? Pl. hogy tudok külön háttérképet rakni a két monitorra, meg pl. hogy tudom megcserélni a helyüket? (Elvileg a bal oldali az alapértelmezett monitor, nekem viszont a jobb oldali lenne...)
Ja és /r/ widescreen hi-res wallpaperz. :)
A többire nem tudom a választ, de a megcserélésük az egyszerű, megfogod a 2-est és az 1-es elé húzod és akkor felcseréli.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

/r/ tapasztalatok és ár ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん