Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-05-07, 21:09:10
/r/ tapasztalatok és ár ^^
78k volt használtan (még több mint két év garival, szó szerint tökéletes állapotban), és zsír. :) Utánhúzást nem látok pedig allergiás vagyok rá. Bár még csak filmmel próbáltam, de arra teljesen jó, majd holnap kipróbálom valami játékkal is. A képe borotvaéles az apró képpontok miatt, viszont akinek rossz a szeme az felejtse el mert aprók a betűk. :) A színei LCD-hez mérten jók, átlagembernek tökéletes. Betekintési szögei ugyanolyanok mint a CRT-nek, amíg látod addig azt is látod ami rajtavan. Ja és állat hogy ez a post kifér 2,5 sorba. :D

Selmo: Köszi, működik. :)

Kvikveg

Mindig is tudtam, hogy perverz vagy, Bridget.
(Jo mutyur betui lehetnek.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Jól hangzik. :)
Mostanában úgyis komolyan foglalkoztat, hogy ha megveszem az új játékomat, az asztali gépet eladom, és itthon is azt használom majd, csak vmi rendes monitorral. Csak akkor az adattárolás lesz neccesebb.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-05-07, 22:03:40
Jól hangzik. :)
Mostanában úgyis komolyan foglalkoztat, hogy ha megveszem az új játékomat, az asztali gépet eladom, és itthon is azt használom majd, csak vmi rendes monitorral. Csak akkor az adattárolás lesz neccesebb.
Az. :) Adattárolási problémákra jó lehet egy kis régi P2-P3as gép, egy-két ATA/SATA kártyával, meg egy gigabites hálókártyával. Épp a múlt héten vettem egy kis P3-866-os Compaq gépet házi médiaszervernek meg letöltőgépnek. :) Már csak egy vinyót kell bele szereznem, de asszem lenyúlom tesóm asztalijából a 160-as Samut, úgysincs itthon még fél évig.

Kviki:  :hehe: Annyira egyébként nem apró, de ágyból fekve azért nem tudok vele fórumozni. :)

Vazze most látom hogy majdnem egy sorba kiférnek a smiley-k, csak az utolsó kettő csúszik át a második sorba.  :hopp:

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-05-07, 21:59:29
... Ja és állat hogy ez a post kifér 2,5 sorba. :D
Szerintem is :D

Moonshiner

az ie7-nél a házikó + egyéb ikonokat el szeretném távolítani, de makacsul vissza-vissza térnek újraindításkor :frown:, pedig az eszköztár rögzítése ki van kapcsolva. + a letöltési előzmények sincsenek meg. Miért nem lehet beállítani, hogy azokkal az ablakokkal folytassa újraindításnál is, amik legutóbb be voltak töltve?

Zsiga

Quote from: Moonshiner on 2007-05-08, 16:50:36
az ie7-nél a házikó + egyéb ikonokat el szeretném távolítani, de makacsul vissza-vissza térnek újraindításkor :frown:, pedig az eszköztár rögzítése ki van kapcsolva. + a letöltési előzmények sincsenek meg. Miért nem lehet beállítani, hogy azokkal az ablakokkal folytassa újraindításnál is, amik legutóbb be voltak töltve?

Használj Maxthont. ;)

Moonshiner

köszönöm :) kipróbálom.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-05-09, 12:03:30
Használj Maxthont. ;)
Ejj, te kis maxthon-fag :hehe: :D

Ilyen erővel a Firefoxot is megpróbálhatod ;)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-09, 17:07:59
Ejj, te kis maxthon-fag :hehe: :D

Ilyen erővel a Firefoxot is megpróbálhatod ;)
Come to the Dark Side, Luke. We have cookies... :D

Gregory

Quote from: Zsiga on 2007-05-09, 21:53:43
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-09, 17:07:59
Ejj, te kis maxthon-fag :hehe: :D

Ilyen erővel a Firefoxot is megpróbálhatod ;)
Come to the Dark Side, Luke. We have cookies... :D
Én kipróbáltam. Tetszett, mert szép, és nem is eszik annyi memóriát, mint a firefox, és ahogy láttam többet is tud.
De mikor 4chan-t néztem, és ugye ott elég gyakori az F5 nyomkodása, soxor visszadobott a front page-re. Azt ki lehet küszöbölni vhogy?

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-05-09, 22:13:32
Én kipróbáltam. Tetszett, mert szép, és nem is eszik annyi memóriát, mint a firefox, és ahogy láttam többet is tud.
De mikor 4chan-t néztem, és ugye ott elég gyakori az F5 nyomkodása, soxor visszadobott a front page-re. Azt ki lehet küszöbölni vhogy?
Én megadnám neki a /b/ Seal of Approval-t, nálam tökéletesen működik a 4chan-on is. Melyik verziót próbáltad? (A régebbi beta-k még tele voltak bugokkal, de a legújabb - RC1 - már teljesen használhatónak tűnik minden szempontból.)

Kvikveg

Adblockert tud vki ajanlani? Firefoxhoz keresek, illetve IEhez.
A forum egyes alairasait akarom letiltani. FFben az osszes kepet le tudom tiltani a adott oldalrol, de az tul radikalis.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

Quote from: Kvikveg on 2007-05-10, 11:01:40
Adblockert tud vki ajanlani? Firefoxhoz keresek, illetve IEhez.
A forum egyes alairasait akarom letiltani. FFben az osszes kepet le tudom tiltani a adott oldalrol, de az tul radikalis.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

kisvirag

Help!
sajnos nem javítható a notebookom kijelzője (illetve de, csak nem ér annyit amennyiben benne lenne), és emiatt monitorvásárlásra kényszerülök, mit tudnátok ajánlani?
követelmények: 17-es TFT, lehetőleg olcsó (minél olcsóbb, annál jobb) de kvázi minőségit szeretnék.
alapvetően hülye vagyok a paraméterekhez és egyebekhez, mit kell ezeknél figyelni, melyik márkát kerüljem el, esetleg tudtok e konkrét moncsit/helyet ajánlani.
ja árhatár 50.000 ft (és ez is foghúzással)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Cobra

Vegyél Samsungot, hogy milyet, az ebben az árkategóriában majdnem mindegy. Mivel gondolom nem akarsz nagyon játszani, így mindegy a frissítés, de azért 12ms-nél ne legyen lassabb (ha lehet még ilyet kapni egyáltalán). A kontraszt és a fényerő értéke minél magasabb, annál jobb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

Az lenne az újabb problémám, hogy ha megnyitom az IE-t, akkor helyette feljön egy Security Warning ablak, hogy el akar menteni egy "navcancl" nevezetű fájlt, unknown file type, 2,64 Kb, és az ieframe.dll a forrás. Ez mi ez??
Tudom, használjak Firefox-ot, és azt is teszem, de azért zavar ez a dolog. ano...helpu?
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: Gmer on 2007-05-10, 11:05:05
Quote from: Kvikveg on 2007-05-10, 11:01:40
Adblockert tud vki ajanlani? Firefoxhoz keresek, illetve IEhez.
A forum egyes alairasait akarom letiltani. FFben az osszes kepet le tudom tiltani a adott oldalrol, de az tul radikalis.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865
Koszonom, kivalo. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-05-10, 12:39:03
Az lenne az újabb problémám, hogy ha megnyitom az IE-t, akkor helyette feljön egy Security Warning ablak, hogy el akar menteni egy "navcancl" nevezetű fájlt, unknown file type, 2,64 Kb, és az ieframe.dll a forrás. Ez mi ez??
Tudom, használjak Firefox-ot, és azt is teszem, de azért zavar ez a dolog. ano...helpu?

Vírus vagy spyware, vagy valami ilyesmi.
És ne használj Firefoxot mert kétszerannyi benne a biztonsági rés mint az IE-ben. :) Használj inkább Operát ha nagyon nem szereted az IE-t és az egyéb IE-motorú böngészőket.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-05-10, 13:04:25
Vírus vagy spyware, vagy valami ilyesmi.
És ne használj Firefoxot mert kétszerannyi benne a biztonsági rés mint az IE-ben. :) Használj inkább Operát ha nagyon nem szereted az IE-t és az egyéb IE-motorú böngészőket.
Ez most komoly??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

#6200
Quote from: Kvikveg on 2007-05-10, 13:07:12
Quote from: Zsiga on 2007-05-10, 13:04:25
Vírus vagy spyware, vagy valami ilyesmi.
És ne használj Firefoxot mert kétszerannyi benne a biztonsági rés mint az IE-ben. :) Használj inkább Operát ha nagyon nem szereted az IE-t és az egyéb IE-motorú böngészőket.
Ez most komoly??!
Az. Nézz utána hogy mondjuk tavaly hány biztonsági rést találtak az IE-ben és mennyit a Bugrókában, meg fogsz lepődni.
http://it.news.hu/hirek/2006-09-26/biztonsagos_bongeszo_nem_letezik.html (És ezek csak a kritikus hibák, nem kritikus résből az IE-ben több mint 100, FF-ban több mint 200 volt, csak ehhez most nem találok linket. Szóval ha biztonság, akkor Opera. (Mivel ez a legkevésbé elterjedt a nagyok közül így logikus hogy a legkevésbé támadják.)

noriko

Quote from: Zsiga on 2007-05-10, 13:04:25
Vírus vagy spyware, vagy valami ilyesmi.
hümm...

"ie-navcancl-xss (33026)    The risk level is classified as Medium Risk

Description:
Microsoft Internet Explorer 7 is vulnerable to cross-site scripting, caused by improper validation of user-supplied input by the navcancl.htm script. A remote attacker could exploit this vulnerability using the "Refresh the page" icon to inject malicious script into a Web page which would be executed in a victim's Web browser within the security context of the hosting Web site, once the "Navigation Canceled" page is displayed. An attacker could use this vulnerability to steal the victim's cookie-based authentication credentials or to perform phishing attacks.

Platforms Affected:
    * Microsoft Corporation: Microsoft Internet Explorer 7
    * Microsoft Corporation: Windows Vista
    * Microsoft Corporation: Windows XP

Remedy:
No remedy available as of March 2007.

Consequences:
Gain Access"

Ez lenne az?
doesn't sound too good...
Főleg a no remedy része!!  :eek:
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-05-10, 13:16:25
Az. Nézz utána hogy mondjuk tavaly hány biztonsági rést találtak az IE-ben és mennyit a Bugrókában, meg fogsz lepődni.
http://it.news.hu/hirek/2006-09-26/biztonsagos_bongeszo_nem_letezik.html (És ezek csak a kritikus hibák, nem kritikus résből az IE-ben több mint 100, FF-ban több mint 200 volt, csak ehhez most nem találok linket. Szóval ha biztonság, akkor Opera. (Mivel ez a legkevésbé elterjedt a nagyok közül így logikus hogy a legkevésbé támadják.)
Azért ez csak 1 dolog, ott van mellette még a védelem vírus/spy/tűzfal egyéb, és hogy merre kóborol az ember a neten. Ezek összessége számít igazán.

Noriko: IE7 uninstall?

A tökéletesség unalmas.

Gregory

Egy olyan 4chan-hoz hasonló image board engine-t le lehet tölteni valahonnan?
Quote from: Zsiga on 2007-05-09, 22:28:15
Quote from: Gregory on 2007-05-09, 22:13:32
Én kipróbáltam. Tetszett, mert szép, és nem is eszik annyi memóriát, mint a firefox, és ahogy láttam többet is tud.
De mikor 4chan-t néztem, és ugye ott elég gyakori az F5 nyomkodása, soxor visszadobott a front page-re. Azt ki lehet küszöbölni vhogy?
Én megadnám neki a /b/ Seal of Approval-t, nálam tökéletesen működik a 4chan-on is. Melyik verziót próbáltad? (A régebbi beta-k még tele voltak bugokkal, de a legújabb - RC1 - már teljesen használhatónak tűnik minden szempontból.)
Az aláírásodban levő linkről dleltem

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-05-10, 14:17:14
Quote from: Zsiga on 2007-05-10, 13:16:25
Az. Nézz utána hogy mondjuk tavaly hány biztonsági rést találtak az IE-ben és mennyit a Bugrókában, meg fogsz lepődni.
http://it.news.hu/hirek/2006-09-26/biztonsagos_bongeszo_nem_letezik.html (És ezek csak a kritikus hibák, nem kritikus résből az IE-ben több mint 100, FF-ban több mint 200 volt, csak ehhez most nem találok linket. Szóval ha biztonság, akkor Opera. (Mivel ez a legkevésbé elterjedt a nagyok közül így logikus hogy a legkevésbé támadják.)
Azért ez csak 1 dolog, ott van mellette még a védelem vírus/spy/tűzfal egyéb, és hogy merre kóborol az ember a neten. Ezek összessége számít igazán.

Noriko: IE7 uninstall?
Természetesen, csak arra kívántam felhívni a figyelmet hogy nem érdemes abban bízni hogy majd a Firefox megvéd, mert nem, ugyanúgy kell mellé a tűzfal/víruskergető, meg persze az igazán kritikus biztonsági rés általában a szék és a monitor között van... ::)

Gregory : Nálam működik hibátlanul, nálad lesz a probléma.

Kvikveg

Tuzfal + viruskereso nyilvan van... Megnyugodtam. Mar kezdtem felhuzni magam, hogy pont most, amikor a boing-boing melleket ki tudnam szurni, valthatok at. :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Kviki én 1 éve tűzfal és vírusírtó nélkül fórumozok és kb 3 spy-t kaptam be eddig. Ha olyan helyre megyek, hogy pl, crack kell vagy letöltök torrentről valamit, akkor viszont benyomom a Zone Alarmot és eddig még nem kellett csalódnom benne. A lényeg, mint ahogy Zsiga is mondta, még mindig a klikkelgető egyén. :D

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Vagy meg nem tudsz rola.

Az en vagyok es bizom magamban.  :D XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Kéthetente teljes vírus/spykeresés megvan. És nem művel furcsaságokat a gépem. Ez olyan, mint a kardnyelés, megvan a saját kockázata, de ésszel kell csinálni. Nade offolás vége.

A tökéletesség unalmas.

noriko

Quote from: Selmo on 2007-05-10, 14:17:14
Noriko: IE7 uninstall?
Ha leszedem, attól még az esetleges spyware/vírus a gépen marad nem? Vagy az IE-vel lejön az is?
"I wish I could, but I don't want to."