Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Az a baj, hogy én is próbáltam 1Gb ram mellett rávenni az XP-t, hogy csak 1Gb swapfilet csináljon, de hiába adom meg, hogy minimum és maximum 1Gb legye na swapfile, õ magától felviszi 1,5-re, ha elindítok egy memóriaigenyes programot. És a változó mérettõl szétesik a swapfile  :(
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Kösz, de a memóriát nem akarom pucolni, mert az elég nagy, ezért is nem értem, miért nem azt használja, és miért erõlteti a lapozófilet minden áron a hülye winfos.
Úgy látszik ezt nem fogom 1.5 giga alá gyõzni, szakadjon meg.

m46u5

Quote from: BonciKösz, de a memóriát nem akarom pucolni, mert az elég nagy, ezért is nem értem, miért nem azt használja, és miért erõlteti a lapozófilet minden áron a hülye winfos.
Úgy látszik ezt nem fogom 1.5 giga alá gyõzni, szakadjon meg.
Furcsa, én simán át tudom állítani, v. ki tudom kapcsolni.
Az más kérdés, hogy én inkább még az alapnál is nagyobbra teszem a lapozófile méretét :)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Djinn

Quote from: BonciKösz, de a memóriát nem akarom pucolni, mert az elég nagy, ezért is nem értem, miért nem azt használja, és miért erõlteti a lapozófilet minden áron a hülye winfos.
Úgy látszik ezt nem fogom 1.5 giga alá gyõzni, szakadjon meg.
Nekem 1 giga memóriánál 1,6 a pagefile. Mind a két gépben így van és én sem tudom megváltozatni (ill vagy 1,6, még nagyobb vagy 0). Mondjuk nagyon nem is próbálkoztam vele. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: m46u5Furcsa, én simán át tudom állítani, v. ki tudom kapcsolni.
Az más kérdés, hogy én inkább még az alapnál is nagyobbra teszem a lapozófile méretét :)
Nem azt mondom, hogy fizikailag képtelen vagyok rá, de szinte biztos vagyok benne, hogy ahogy csökkentem a lapozófile méretét, négyzetesen csökken majd a winfos teljesítménye.

kikuchiyo

Nyilván késõn szólok már, de telepítésnél célszerû egy külön kis (1-2 GB-s) partíciót meghagyni, aztán felszólítani a windows-t, hogy arra sziveskedjen szemetelni lapozófájl-ügyileg. A megoldás elõnye, hogy nem töredezik szét a swap file, és ha az ember linuxot is használ, annak is meg lehet mondani, hogy azt a swap file-t használja.
Failure is the default option

Alkyra

Quote from: kikuchiyoNyilván késõn szólok már, de telepítésnél célszerû egy külön kis (1-2 GB-s) partíciót meghagyni, aztán felszólítani a windows-t, hogy arra sziveskedjen szemetelni lapozófájl-ügyileg. A megoldás elõnye, hogy nem töredezik szét a swap file, és ha az ember linuxot is használ, annak is meg lehet mondani, hogy azt a swap file-t használja.

hogyn szólítom fel?:D
Nekem van külön partom.(bár van rajta vlm..)

kikuchiyo

Quote from: m46u5System Properties (Sajátgép tul.) -> Advanced fül -> Perfomance-nál a Setup-ra kattintani -> Advanced fül -> alul a Virtual memory-nál a Change-re kattintani -> aztán itt tudod máshová áthelyezni, illetve a méretét megadni (esetleg kikapcsolni).

Asszem van egy radio button, hogy "let windows manage virtual memory (recommended)" vs. "manual" vagy hasonlók, de te légy bátor és állítsd manualra, akkor meg tudod adni, hogy hol és mekkora legyen a swap file.

DISCLAIMER: Az adataidban, a rendszerben, a kutyádban vagy bármi másban keletkezett károkért felelõsséget nem vállalok :D
Failure is the default option

Alkyra

Thx, be is állítotatm, de nem használja..még mindig 285mb használ csak...
(pedig min 600at állítottam be..)

sirtomi

Quote from: AlkyraThx, be is állítotatm, de nem használja..még mindig 285mb használ csak...
(pedig min 600at állítottam be..)
Ha nincs annyira szüksége, akkor szerintem nem fog akkora lapozófájlt létrehozni. Fölösleges lenne szerintem.

m46u5

#3130
Kérdés ATI kártya tulajdonosokhoz (vagy olyanhoz, aki tudja a megoldást):
Újratettem a rendszert, és újfennt tapasztaltam, hogy ha egy újabb Catalyst drivert teszek fel, mint amit eredetileg a kártyához (Club3D ATi 9700 Pro) mellékeltek, akkor videófilm nézésnél életlen a kép (még a felirat is pixeles).
Sajnos ezt már régebben is tapasztaltam, csak most nem jön meg a szikra, s nem jut eszembe hogyan sikerült anno megcsinálnom, ill. hogy melyik driver az amitõl jól mûködik. Amit utoljára használtam, és jó volt az az 5.2-es volt, de hiába tettem ezt fel elsõre, nem lesz jó a kép.
Valakinek valami ötlet? Vagy találkozott már más is ezzel a problémával? Egyre jobban unom a különféle driver-verziókat pakolászni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Cobra

Club3D sajnos elég problémás márka, esetleg próbáld meg az Omega drivert (de várd meg vele, mire kijön az 5.8-ra épülõ, remélhetõleg 1 héten belül kész lesz) //www.omegadrivers.net
Hide and fear, Cobra Commander is here !

m46u5

Quote from: CobraClub3D sajnos elég problémás márka, esetleg próbáld meg az Omega drivert (de várd meg vele, mire kijön az 5.8-ra épülõ, remélhetõleg 1 héten belül kész lesz) //www.omegadrivers.net
Szerintem nem rossz márka a Club3D. Az omega drivert is próbáltam (5.7), de azzal sem jobb :(. A poén az, hogy mikor feltettem az újabb eredeti ATi drivereket (5.7, 5.8), vagy a módosítottakat, iszonyat lassú lett a rendszerem :eeek: , elég ha az asztalon levõ jobb gomra elõjövõ kis menüre gondolok, ami ugyebár normális körülmények között egy villanásnyi, ezekkel a driverekkel meg 3-4 mp, ráadásul lapozva háááát szóval nem tom mit csesztek el benne.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Mattanja

Tudnátok ajánlani valami igazán profi hangvágó programot, ami ráadásul ingyenes is? Elõre is kösz!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: ShiroiTudnátok ajánlani valami igazán profi hangvágó programot, ami ráadásul ingyenes is? Elõre is kösz!
Ingyenes hangvágó programnak az Audacity-t tudnám mondani. Én ugyan fõleg felvételkészítésre használtam, de van benne egy jóadag effekt, többsávos és lehet benne editálgatni.
Lehet, hogy van jobb is, nem tudom. Igazából ezt is csak ritkán használom.

Mattanja

Quote from: MohaIngyenes hangvágó programnak az Audacity-t tudnám mondani. Én ugyan fõleg felvételkészítésre használtam, de van benne egy jóadag effekt, többsávos és lehet benne editálgatni.
Lehet, hogy van jobb is, nem tudom. Igazából ezt is csak ritkán használom.
Köszönöm! :merci:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

thrall

Hi, nagy nehezen megszereztem az NGE-t + death & rebirth, + End of Eva... csak az a baj, hogy ezekbõl cask az end of eva-nak van hangja, és a többire kb még fél, vagy több percet kel várni, hogy hang nélkül lejátszódjanak. ez Codec hiba, vagy a gépemmel van valami? (ja, van egy régebbi(??) NGE-m, pontosabban az 1. része, és azt rendesen letudom játszani) HEEEEEEEEELP plz

Moha

- Milyen lejátszót használsz?
- Nincs fent véletlenül valami hülye codec pack?
- Mplayer-rel próbáltad már? ;)

thrall

Quote from: Moha- Milyen lejátszót használsz?
- Nincs fent véletlenül valami hülye codec pack?
- Mplayer-rel próbáltad már? ;)
lássuk:
- BSPlayer, DivX, WMP, Radlight
- valami hülye kodec tudtommal nincs
- nem, még nem

Moha

Quote from: thrall- valami hülye kodec tudtommal nincs
Úgy értem, hogy pl. Ace Megacodecs pack nincs fent? Mert az ilyenek nagyon össze tudják kavarni a rendszert.

Szerintem próbáld meg mplayer-rel.

thrall

#3140
Quote from: MohaÚgy értem, hogy pl. Ace Megacodecs pack nincs fent? Mert az ilyenek nagyon össze tudják kavarni a rendszert.

Szerintem próbáld meg mplayer-rel.
i'm  :lame:  mi az az Mplayer? :D
Edit: rájöttem, Google hatalom :D így már fut, kösz

Darkstar

Quote from: thralli'm  :lame:  mi az az Mplayer? :D
ami szinte mindent visz külsõ kodekek nélkül is. Itt a topikja, az FTP-rõl le is tudod tölteni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Sikerült (vagy hamarosan sikerülni fog :)) megszerezni a Haibane Renmeit dvd-n, és szeretnék belõle magyar feliratos dvd-t készíteni. A magyar fordítás megvan (fent van a szerveren is, ha valakit érdekel - ez itt a reklám helye volt), a hátralévõ "triviális részletkérdések" :), mint iso szétboncolása, text based subtitle -> dvd-sub konverzió, menügyártás, dvd authoring stb. megoldásában viszont segítséget kérnék.

Beszámolók, útmutatók, tippek, jótanácsok - mindent köszönettel fogadok.

Edit: jöhet pm-ben vagy e-mailben is, ha hosszú.
Failure is the default option

Fazék

SEGÍTSÉG!!!  Miért lett ilyen  a task manager-em? Mit rontottam el?  :bruhuhu:
Légyszi segítsetek, mert persze ctrl+tab-al tudok váltogatni a fülek között, de mégiscsak jobb lenne, ha egérrel is kezelhetõvé válna a cuccos, lustább pillanataimra.  :rolleyes:  Köszi :)

(ez az egész, én nem vágtam le semmit se a képbõl. egyszerûen valamiért pár napja nem jeleníti meg a legördülõ menüsort, ill a minimize/maximize/close gombokat a felsõ sarokban)

Darkstar

Egyszerûen nyomj rá vhová egy duplakattot, ahol nem szöveget jelölsz ki vele.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

:eek: Érdekes.
kamutipp: jobbklikk rajta, hátha van valami opció?

A dvd-feliratozással kapcsolatban semmi tipp?  :bruhuhu:
Még annyi se, hogy milyen programnak kezdjek el utánanézni?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: DarkstarEgyszerûen nyomj rá vhová egy duplakattot, ahol nem szöveget jelölsz ki vele.
HOGYAZA!  :haha: köszi! csak érteném a hasznát ennek a funkciónak és boldog lennék :rolleyes: MS-éknek van pár fura elképzelésük...

animoni

Már régóta szerettem volna megkérdezni, hogy hogyan csináljátok azt a post-on belül, hogy egy adott webcimet, ami képet vagy oldalt rejt, hogy változtatjátok meg, hogy nem az egész cim van kint ,hanem mondjuk "click"???
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Darkstar

Quote from: animoniMár régóta szerettem volna megkérdezni, hogy hogyan csináljátok azt a post-on belül, hogy egy adott webcimet, ami képet vagy oldalt rejt, hogy változtatjátok meg, hogy nem az egész cim van kint ,hanem mondjuk "click"???
Amikor postolsz, az "reply ikonsorában" a 10. gomb (Földgömb lánccal), ha megnyomod, elõbb megkérdezi, hogy mit írjon ki, aztán kéri be a linket.[URL =http://usteam.hu/forum]Vagy ilyen formában írod be.[ /URL] (Szóköz azért van benne, hogy most ne értelmezze)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xaga

Quote from: animoniMár régóta szerettem volna megkérdezni, hogy hogyan csináljátok azt a post-on belül, hogy egy adott webcimet, ami képet vagy oldalt rejt, hogy változtatjátok meg, hogy nem az egész cim van kint ,hanem mondjuk "click"???

erre gondolsz? >>Click<<