Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

m46u5

#3270
Quote from: Shugaru...a [A-Dest&V300]_Konjiki_no_Gash_Bell - nek én nem találom az elsõ 27 részét...
AnimeHQ-n fenn van az elsõ 30 rész - Anime2 mappa (igaz a 19. ep hiányzik, de a többi ott van)
Elérhetõség (ha még nem tudnád):
ftp: ftp.animehq.hu:21
acc: anime
pass: anime

Az ftp-t amúgy csak passzív módon lehet normálisan elérni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Kvikveg

Quote from: m46u5AnimeHQ-n fenn van az elsõ 30 rész - Anime2 mappa (igaz a 19. ep hiányzik, de a többi ott van)
Elérhetõség (ha még nem tudnád):
ftp:
acc:
pass:
Az ftp-t amúgy csak passzív módon lehet normálisan elérni.
Erre nem ugrik kedvenc jogvedo szervezetunk??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: KvikvegErre nem ugrik kedvenc jogvedo szervezetunk??!
Ne fesd az ördögöt a falra!

m46u5

Quote from: KvikvegErre nem ugrik kedvenc jogvedo szervezetunk??!
Javítva, bár nem értem, mirét lenne probléma, hisz itt a fórumon is tudtommal több helyen is megtalálható az elérhetõség, de ha kell kitörlöm.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Shugaru

thanks csak még egy kérdés nekem mindig 530 as hibát jelez ki hogy nem csatlakozhatok
ilyenkor mit cináljak?

Darkstar

Quote from: Shugaruthanks csak még egy kérdés nekem mindig 530 as hibát jelez ki hogy nem csatlakozhatok
ilyenkor mit cináljak?
Engem rendesen beenged. Így van beállítva? Az 530 nem a max user?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Shugaru

igy van beállítva de tényleg a cliensre vonatkozik csak azt nem értem hogy ha lapozgatás után akarok tölteni akkor mért nem enged

Darkstar

Quote from: Shugaruigy van beállítva de tényleg a cliensre vonatkozik csak azt nem értem hogy ha lapozgatás után akarok tölteni akkor mért nem enged
Ha a háttérben akarsz tölteni, lehet hogy az a baj. Ha nem akkor nem tudom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Shugaru

bocs anyi a különbség ,hogy a hq után van még      21  de csak enyi ettõl nem lehet vagy igen ?
igen a háttérben akarok tölteni de ez okozhatja?

Darkstar

#3279
Quote from: Shugarubocs anyi a különbség ,hogy a hq után van még 21  de csak enyi ettõl nem lehet vagy igen ?
Ennyitõl nem. A 21 az alap ftp port. Ha nem írsz be semmit, akkor is azt használja.
Ed.: Akár igen, ha egy szálra van korlátozva. Próbáld meg ne háttérben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Shugaru

bocs de még utolag hozzá irtam sorry
azt irtam hogy tényleg háttérben töltök

Shugaru

kössz
de attol még tudok lapozgatni?

Darkstar

#3282
Quote from: Shugarukössz
de attol még tudok lapozgatni?
Addig nem. A lapozgatás 1 szál, töltés másik. Ha csak 1 engedélyezett, akkor választanod kell.

Ed.: Szívesen
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Shugaru

hát ez kár de azért kössz

Xaga

Tud vki nekem olyan progit mondani ami képes limitálni a gép által létrehozott kapcsolatok számát?

m46u5

Ismer valaki olyan programot, amivel a meglévõ dvd-r filmet lehet piszkálni?
Konkrétabban: szeretnék magyar feliratot beletenni a dvd-be, anélkül hogy a menüt, extrákat, miegymást kigyaknám a lemezbõl.
Igen, az animeaddict-on levõ leírást láttam, de az csak menü nélküli, csak a filmet tartalmazó lemezek készítésére jó (legalábbis nekem csak az jött össze a leírás alapján, ami úgy mûködik is).
Még az is jó, ha mondjuk egy számomra tök felesleges felirat helyére kerülne a magyar (pl héber).
Elég ha programot mondotok, nem feltétlen kell leírás, majd én eltökölök vele.
Elõre is THX.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

kikuchiyo

#3286
Khm, hasonlóval szenvedek én is mostanság.
Ahogy az egykorvolt analízis-elõadóm mondaná: "lényegesen nemtriviális" a dolog.

A következõ programokat használom (ha jól tudom, mind ingyenes):
DVDDecrypter: ha CSS-sel védett a DVD, akkor ezzel lehet lementeni vinyóra.
ISOBuster vagy DaemonTools vagy a Total Commander ISO pluginja vagy akármi: ha ISO-ként érkezik a DVD (mondjuk netrõl), és a VIDEO_TS könyvtárat akarod kibányászni belõle
DVD2DVD-R vagy inkább PGCDemux: demuxolni az egyes stream-eket.
SSA szerkesztés: Notepad :)
MaestroSBT: SSA-ból bitmap-eket csinál, rengeteg beállítási lehetõsége van, pl. elõnézet és szerkesztés, Unicode-t is tud.
DVDSupTools: parancssoros programocskák, bitmap-ekbõl és az idõzítést tartalmazó fájlból SUP-ot csinál. Erre a célra az elterjedt Srt2Sup-ot nem ajánlom, mert q. lassú és rosszul dolgozik.
SupRemap: átállítani az elkészült felirat színeit.
Muxman: összemux-olni a videót, a hangot, és az elkészült feliratot.
PgcEdit: az elkészült egyszerû dvd-be visszaimportálni a menüt az eredeti dvd-rõl, vagy pl. azt beállítani, hogy a feliratod legyen az alapértelmezett.

Megjegyzés: ha egy sima srt-d van, és nem fontos, hogy Unicode-t is tudjon a program, akkor a SubtitleCreator is megfelelõ lehet.

Ezek után ISO-t lehet belõle csinálni és ki lehet írni.

A felsoroltakon kívül még használok pár egyszerû perl scriptet, amiket mindenféle piszlicsáré konverziós feladatok (pl DVDSupEncode-nak {} közé kell tenni a képek fájlneveit stb.), megoldására írtam, fent vannak a http://songokou.web.elte.hu/perl.zip címen. (megj.: nem garantálom, hogy ezek bármire is jók lesznek)

Nagyon röviden ennyi, ha elakadsz, kérdezz.

Edit: Ha csak simán PGCEdit-tel visszaimportálod a menüt, az ugyanúgy fog kinézni és mûködni, mint az eredetiben, nem fogja tartalmazni a te feliratodat.
Az csak a távirányítóról lesz választható. Ha a menüt is át akarod alakítani, ahhoz azt szét kell boncolni, a megfelelõ képeket vagy video-részleteket át kell szerkeszteni (pl. Photoshoppal ehhez sok türelem és némi grafikai tehetség is kell), majd a menüt újra kell építeni, ehhez már egy rendes DVD-authoring program kell. Ebben nem tudok neked segíteni.
Valamint célszerû a hang- és feliratsávokat ugyanolyan sorrendben összemuxolni, mint ahogy az eredeti lemezen voltak, ha azt akarod, hogy a menü helyesen mûködjön. A saját feliratodat ekkor legutolsónak kell berakni.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyoKhm, hasonlóval szenvedek én is mostanság.
Ahogy az egykorvolt analízis-elõadóm mondaná: "lényegesen nemtriviális" a dolog.
Kissé off... de csak nem Denkinger bácsi az?  :haha: Vagy másnak is szavajárása volt a "triviális"? Voltak, akik számolták, és egy elõadás alatt összejött 34 vagy valami hasonló  :rolleyes:  :haha:
/Off.

kikuchiyo

Quote from: ????de csak nem Denkinger bácsi az?
<nosztalgia>
Nem, Kristóf Jánosnak hívják. Az órák úgy zajlottak, hogy negyedkor beviharzott, elkezdte felakasztani a kabátját a fogasra, és már mondta is, hogy "Legyen (M,d) metrikus tér és..."
Sosem használt jegyzetet, minden bizonyítást fejbõl mondott, még az olyan szörnyeket is, mint a Young-tétel. Pl. ott is elhangzott az idézett kifejezés.
</nosztalgia>

on: dvd-szerkesztés ügyében érdemes regisztrálni a macsman.ini.hu fórumára, ott rengeteg hasznos info van.
Failure is the default option

Fazék

Sony VAIO notebook, eddig jelszóval mûködött, de most sok újraindítás satöbbi következett, hát jóbarátom gondolta kikapcsolja, addig se zargasson minket. ok megtörtént. újraindít és kéri a jelszót... természetesen nem fogadja el a régit, sem enter-t, se semmit. ötlet? valaki ismer tipikus Sony VAIO gyári kódokat esetleg? :D

rohadt Sony szervízben nem akartak foglalkozni vele...
haverom kicsit sík ideg...

Karma XXL

Quote from: FazékSony VAIO notebook, eddig jelszóval mûködött, de most sok újraindítás satöbbi következett, hát jóbarátom gondolta kikapcsolja, addig se zargasson minket. ok megtörtént. újraindít és kéri a jelszót... természetesen nem fogadja el a régit, sem enter-t, se semmit. ötlet? valaki ismer tipikus Sony VAIO gyári kódokat esetleg? :D

rohadt Sony szervízben nem akartak foglalkozni vele...
haverom kicsit sík ideg...

Laikus felvetés (nekem is van laptopom, de soha nem volt ilyen bajom): Nincs az alaplapján CMOS táp? Esetleg törlõjumper?

Fazék

Quote from: Karma XXLLaikus felvetés (nekem is van laptopom, de soha nem volt ilyen bajom): Nincs az alaplapján CMOS táp? Esetleg törlõjumper?
nem tudom, majd fölvetem havernak, igazából õ kifejezetten ódzkodik a gép szétszedésétõl, de én is ezt javaslom már neki, ha nem akar hónapokat várni szervízre... különben is az USA-ban vette, és a nemzetközi szervízgarancia sajnos tudjuk mit jelent, szóval ennyit a magyar Sony szervízekrõl, vagyis mindenképpen vélhetõen komoly pénzbe fog neki kerülni, ha nem õ szedi szét egy próba erejéig...

Fenrir

Mostanában kisebb problémáim vannak hogy hogyan jussak animéhez. Ugyanis én suliból töltök, és az új(viszonylag új) portot (31337) nem szereti a suli tûzfala. A bit-torrent szintén nem járható út, mert azt letiltotta a rendszergazda. Jelenleg a DC-vel kísérletezgetek, de egyelõre nem sok sikerrel. Ha valaki tudna javasolni valami megoldást privátban(más ftp-ket, vagy letöltõprogramokat, akármit), nagyon hálás lennék.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

SaiyaGin

Úgy tûnik, a Bittorrent topikot hanyagoljátok. ;) Egy hozzáértõ átnézne oda?

Pech

Hol kell bejelenkezni?Én no tudni angolul??? :teccik:

Ramiz

Ez a post törölve lesz, ezért válaszol(hat)ok.
1.  Próbálgass.
2. Tanulj meg angolul.
3. Hívd oda a testvéredet vagy a szüleidet, és kérd meg, hogy segítsenek.
De leginkább a 2.-es.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soy

...nektek nem szokott gond lenni a net-el ? (XI. ker.)
Nekem classicom van mar evek ota de amiota feltoltak a toltes hatart 2,5 mbit-re rohadtgyakran van hogy szarozik a net (lelassul ... vagy ossze vissza ugral a sebesseg) !
Eloszor gondoltam h a 30 giga toltes hatar miatt van, de rajottem nem az ! (honap elejen is csinalja gyakran)
Kicsit faraszto h egy honap alatt ha 15 napig jol megy a net ... egy haveromnak Chello light-ja van es neki is szoktak hasonloak lenni.

Tapasztalatok ?

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Kuroi Tenshi

Én is XI. ker-i vagyok!  :jee:

De nekem Matáv (vagy már miafene... olyan rég itt van) hálózaton van, úgyhogy sajna nem nagyon tudok segíteni... Hívtad már õket (hibabejelentõ vagy ügyfélszolgálat vagy ilyesmi)?

Necrid^

Quote from: Soy...nektek nem szokott gond lenni a net-el ? (XI. ker.)
Nekem classicom van mar evek ota de amiota feltoltak a toltes hatart 2,5 mbit-re rohadtgyakran van hogy szarozik a net (lelassul ... vagy ossze vissza ugral a sebesseg) !
Eloszor gondoltam h a 30 giga toltes hatar miatt van, de rajottem nem az ! (honap elejen is csinalja gyakran)
Kicsit faraszto h egy honap alatt ha 15 napig jol megy a net ... egy haveromnak Chello light-ja van es neki is szoktak hasonloak lenni.

Tapasztalatok ?
XI- ker semmi baj nincs a lightos chellommal. tökéletesen jón le minden. sebsség és normális.sztem is hivd fel õket mert valószinü nálad van a balhé.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Danhibiki

Hy!

Kellene nekem valami olyan program amivel egy kis pofás DVD borítót tudnék csinálni:D Ismertek ilyen programot ami erre alkamas és jól lehet vele dolgozni szal' nem kellenek hozzá hónapok, hogy elsajátítsam?

Elõre is köcce (tudom, hogy van paint :p , de nehogy má azzal csináljam:D)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)