Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Ha céges a számla, akkor felejtsd el, ha magánnéven van, akkor meg tök mindegy ki viszi be, nem köthetnek bele a szervízben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2006-05-28, 20:30:24
Ha céges a számla, akkor felejtsd el, ha magánnéven van, akkor meg tök mindegy ki viszi be, nem köthetnek bele a szervízben.
A legtöbb helyen a céges számlába se kötnek bele... Sőt, nem is köthetnek bele, semmi közük hozzá hogy egy cég kit küld a szervízbe. Jóhogynem majd meghatalmazást meg aláírási címpéldányt kérnek...

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-05-28, 20:30:24
Ha céges a számla, akkor felejtsd el, ha magánnéven van, akkor meg tök mindegy ki viszi be, nem köthetnek bele a szervízben.
nekem eddig bárhova mentem elfogadták a garancialevelet egymagában (még ott is, ahol külön odaírták, hogy számla is kell a garancia érvényesítéséhez) ha mégis kell nekik a számla is, akkor céges számlánál max az lehet a szívás, hogy a számla ott van a könyvelésben lefűzve. de ezt részben ki lehet védeni egy fénymásolattal, amit nekem eddig mindenhol elfogadtak gond nélkül (bár mondták is, hogy nem is kellett volna azt se hoznom, elég a garancialevél). és tényleg a legkevésbé sem érdekli őket, hogy ki viszi oda javításra a gépet, ha egyszer ott van veled a garancialevél

Kvikveg

:)
Kozben ugy tunik megoldodott, 18 koruli aron van egy jonak tuno bolti peldany.
Azert koszi az infot, barmi mas vetelnel jol jon!
:merci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Ha pár .vob fájlot kiteszek egy VIDEO_TS könyvtárba egy dvd-re, akkor le tudom majd játszani, vagy mindenképpen kell .IFO meg .BUP fájl is mellé? És ha kell, akkor szerintetek hogyan csináljak? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#4295
Mindenképpen kell egy VIDEO_TS.IFO és egy VTS_mittomén.IFO a megfelel? BUP-okkal együtt.
Nyitsz egy hexeditort és kézzel megszerkeszted.

Na jó, nem is. Talán a Nero is tud olyat, hogy a VOB-okhoz megcsinálja a megfelel? IFO-kat, vagy ha nem akkor a www.doom9.org-on nézz körül.

Nem azt akartad mondani, hogy "F'thagn"?
Failure is the default option

Ramiz

Találtam egy jó helpet. Ha esetleg másnak is kell majd hasonló trükközés, itt nézzen körül:
http://www.smart-projects.net/recover.htm?http://www.smart-projects.net/howto/howto4.htm
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Anyu notebook-jának winchester-e gyanúsan haldoklik. Hibát nem jelez, ellenben a gép hihetetlenül belassult mostanában és véletlenszerű fagyás is egyre több van. Adatok már ki lettek mentve, de ettől függetlenül nem szeretném leformattálni egyelőre.
Van bármi más módja, hogy 100%-ra ki lehessen deríteni, hogy hibás-e a winchester? Előre is köszi.

Kuroi Tenshi

Csak az ilyen nagyon nyilvánvalókat tudom mondani, mint defrag és chkdsk.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-06-04, 19:40:30
Csak az ilyen nagyon nyilvánvalókat tudom mondani, mint defrag és chkdsk.
hát igen, sajnos ezek már megvoltak és nem dobtak ki hibát.  :frown:
de mindegyik szervízes azt mondta, hogy ez bizony vinyóhiba és lassan meg fog dögleni...
csak fogalmam sincs, hogy ha ezt beadom így szervízbe, mennyivel nagyobb az esélye, hogy ők vhogy mégis megállapítják, hogy hibás és nem csak visszapasszolják nekünk... mert azért az is marha jó lesz, amikor 1 hónapig ismét hozzám jönnek hogy használniuk kell a gépet...

Kyo-han

Quote from: Fazék on 2006-06-04, 19:45:44
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-06-04, 19:40:30
Csak az ilyen nagyon nyilvánvalókat tudom mondani, mint defrag és chkdsk.
hát igen, sajnos ezek már megvoltak és nem dobtak ki hibát.  :frown:
de mindegyik szervízes azt mondta, hogy ez bizony vinyóhiba és lassan meg fog dögleni...
csak fogalmam sincs, hogy ha ezt beadom így szervízbe, mennyivel nagyobb az esélye, hogy ők vhogy mégis megállapítják, hogy hibás és nem csak visszapasszolják nekünk... mert azért az is marha jó lesz, amikor 1 hónapig ismét hozzám jönnek hogy használniuk kell a gépet...

Meglehet, h nem logikai a hiba...nem ad ki fura hangokat? Pl mint egy Apache helikopter rotorja? :D
Najó...most komolyan...nem kezdett el mellette zörögni, v mielőtt kifagyna, nem ad ki egy kis furcsa kattanó hangot?

Fazék

Quote from: Kyo-han on 2006-06-04, 21:04:15Meglehet, h nem logikai a hiba...nem ad ki fura hangokat? Pl mint egy Apache helikopter rotorja? :D
Najó...most komolyan...nem kezdett el mellette zörögni, v mielőtt kifagyna, nem ad ki egy kis furcsa kattanó hangot?
ja igen, ezt elfelejtettem beleírni a szövegembe, szóval de. pontosan ezt csinálja. kifagyás közelében nem mindig, de amúgy kb megvétel óta csinálja ezeket a hangokat... és már akkor is zavart, de végülis hibátlanul működött, szóval azt hittem csak adtak egy csörgőt is a géphez :haha:

Kyo-han

Quote from: Fazék on 2006-06-04, 21:28:37
Quote from: Kyo-han on 2006-06-04, 21:04:15Meglehet, h nem logikai a hiba...nem ad ki fura hangokat? Pl mint egy Apache helikopter rotorja? :D
Najó...most komolyan...nem kezdett el mellette zörögni, v mielőtt kifagyna, nem ad ki egy kis furcsa kattanó hangot?
ja igen, ezt elfelejtettem beleírni a szövegembe, szóval de. pontosan ezt csinálja. kifagyás közelében nem mindig, de amúgy kb megvétel óta csinálja ezeket a hangokat... és már akkor is zavart, de végülis hibátlanul működött, szóval azt hittem csak adtak egy csörgőt is a géphez :haha:

El foglak most keseríteni...folyamatos zörgés, csörömpölés a csapágyhiba oka lehet, a fagyás előtti kattanás meg az, h az olvasófej leesik a lemezről...ez azért xar, mert mind a 2 halódik ezzel...ennek oka lehet a vinyó mechanikai hibája, illetve az alaplap xar IDE vezérlője miatt is lecsúszhat a fej a lemezről...
Pontosan emiatt kellett régebben vinyót újítanom...és ezt 100% h nem cisnálják meg sehol, max csak azt mondják, és 1 hét múlva ha behal, már semmiről sem fognak tudni...
Lehet h kezdhettek új vinyóra spórolni...nagyon fizikai hibának tűnik, szal tök felesleges a checkdisk meg a hasonlók...

Fazék

Quote from: Kyo-han on 2006-06-04, 22:05:09El foglak most keseríteni...folyamatos zörgés, csörömpölés a csapágyhiba oka lehet, a fagyás előtti kattanás meg az, h az olvasófej leesik a lemezről...ez azért xar, mert mind a 2 halódik ezzel...ennek oka lehet a vinyó mechanikai hibája, illetve az alaplap xar IDE vezérlője miatt is lecsúszhat a fej a lemezről...
Pontosan emiatt kellett régebben vinyót újítanom...és ezt 100% h nem cisnálják meg sehol, max csak azt mondják, és 1 hét múlva ha behal, már semmiről sem fognak tudni...
Lehet h kezdhettek új vinyóra spórolni...nagyon fizikai hibának tűnik, szal tök felesleges a checkdisk meg a hasonlók...
hmm.. szerencsére még garanciás szeptemberig. szted ha ilyen állapotban beadom szervízbe kicserélik? vagy azt mondják hozzam vissza majd, ha tényleg elromlott?...  :frown:

Cobra

Eleve ha laptop lefagy, akkor az valamilyen szoftveres vagy harveres hiba. Esetleg tesztelésképpen nem ártana egy format és rendszer újrarakás, lehet csak valami szoftveres szintű gond. Ha a friss installal is csinálja, akkor viszont vidd szervízbe.
Ha garanciális a laptop, akkor gondolom újabb típus, így lehet van rajta SMART. Rakj fel egy programot, ami kiolvassa a SMART adatokat, abból is kiderül, hogy van-e hardveres gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#4305
Quote from: Cobra on 2006-06-04, 22:29:52
Eleve ha laptop lefagy, akkor az valamilyen szoftveres vagy harveres hiba. Esetleg tesztelésképpen nem ártana egy format és rendszer újrarakás, lehet csak valami szoftveres szintű gond. Ha a friss installal is csinálja, akkor viszont vidd szervízbe.
Ha garanciális a laptop, akkor gondolom újabb típus, így lehet van rajta SMART. Rakj fel egy programot, ami kiolvassa a SMART adatokat, abból is kiderül, hogy van-e hardveres gond.
a smart monitort már ajánlották hirtelen ezek az eredmények lettek:
http://web.interware.hu/zfazek/files/capture1.JPG
http://web.interware.hu/zfazek/files/capture2.JPG
http://web.interware.hu/zfazek/files/capture3.JPG
csak én ezekből meg nem tudom mondani, hogy ez most jó vagy rossz...  :redface:

egyszer már újraraktam az XP-t és előtte is csinálta és most is ugyebár csinálja...

amúgy nagyon hardveresnek tűnik számomra, szóval nem olyan, hogy túl sokáig dolgozik a gép és csak nem válaszol, hanem egyszerűen totál megáll az egész. csak a hosszú gombnyomásos kikapcs működik ilyenkor, de olyan is előfordult már, hogy csak a hálózatból kihúzás és az aksi kivétele után volt hajlandó kikapcsolni a gép!

de gondoltam ez azért van, mert occsó Patriot notebook és hogy normális lehet, de (egy kicsit nagyon) lassan, nekem is kezdett leesni, hogy ez vszleg nem teljesen normális dolog :)

kikuchiyo

Inkább SpeedFan-nal nézd meg, az a SMART adatokat nyers formában, hexben is kiírja (amit linkeltél, abból kb. semmi sem derül ki), de ami még jobb, az egyes értékeknél kijelzi, hogy jó vagy nem.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-05, 00:30:47
Inkább SpeedFan-nal nézd meg, az a SMART adatokat nyers formában, hexben is kiírja (amit linkeltél, abból kb. semmi sem derül ki), de ami még jobb, az egyes értékeknél kijelzi, hogy jó vagy nem.
köszi, teszek vele egy próbát!

Kyo-han

Quote from: Fazék on 2006-06-05, 00:33:02
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-05, 00:30:47
Inkább SpeedFan-nal nézd meg, az a SMART adatokat nyers formában, hexben is kiírja (amit linkeltél, abból kb. semmi sem derül ki), de ami még jobb, az egyes értékeknél kijelzi, hogy jó vagy nem.
köszi, teszek vele egy próbát!

Sztem meg vidd vissza natúr és vágd az arcukba...

Draconire

Valaki tudna ajánlani egy progit amivel a hálózat sebességét lehet korlátozni? Valami egyszerű kéne mert semmi másra nem használnám.

Azért kéne mert tesóm gépe az enyémen keresztül kapja a netet, és már nagyon unom hogy a torrentezése miatt lassan fórumozni se tudok.
Mivel nem ért a géphez főleg nem a hálózatokhoz ezért ha nálam... *kis szünetet tart mert bátyó épp körülötte mászkál*
... le lenne korlátozva akkor ő azt hinné hogy nem tud maxal tölteni, én meg nyugisan lehetnék.
/tudomm kicsit gonosz dolog, de ha már msn-re is 2 prerc mire bejelentkezek akkor az már kicsit fárasztó, vele meg nem lehet beszélni értelmesen/

Manitu

Netlimiter, így első nekifutásból.


Draconire

Quote from: Manitu on 2006-06-05, 13:48:17
Netlimiter, így első nekifutásból.
Na ez kellet nekem  :merci: /és gyors válaszodér 1+ :smile:/

Raggie

Quote from: Gmer on 2006-06-05, 13:32:14
Valaki tudna ajánlani egy progit amivel a hálózat sebességét lehet korlátozni? Valami egyszerű kéne mert semmi másra nem használnám.

Azért kéne mert tesóm gépe az enyémen keresztül kapja a netet, és már nagyon unom hogy a torrentezése miatt lassan fórumozni se tudok.
Mivel nem ért a géphez főleg nem a hálózatokhoz ezért ha nálam... *kis szünetet tart mert bátyó épp körülötte mászkál*
... le lenne korlátozva akkor ő azt hinné hogy nem tud maxal tölteni, én meg nyugisan lehetnék.
/tudomm kicsit gonosz dolog, de ha már msn-re is 2 prerc mire bejelentkezek akkor az már kicsit fárasztó, vele meg nem lehet beszélni értelmesen/
:D :D :D Testvéééri szeretet RULZ! Egyébként egyáltalán nem szeét dolog szvsz, mert ha nem képes a torr3ntjét levenni anyira, hogy a fél sávszélességet foglalja csak el(legalább akkor ,ha te is internetezel), akkor megérdemli. Ez így fair.

(kapsz +1et együttérzésből ;) :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Ja! Dögöljenek meg a torren... ööö... akarom mondani... well, nálunk én vagyok annak a bizonyos öcsinek a helyzetében és a bátyám piszkál engem a torrent miatt... :lazza: De annyira én is értek a nethez, mint ő, és switchen keresztül van osztva a net, szóval megszívta... :D :muhahah: :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Draconire

Hát igen, nem is olyan hülye mondás az hogy a tudás hatalom  :muhahah:

Alkyra

Nálunk egy gép van s egy net. Magyarul: Tejhatalom nekem minden felett.:) Ha én azt mondom, hogy most torrent megy akkor a Dc elhúzhat a sunyiba, amiről a húgom akarja tölteni a barátnőinek a zenéket(azok túl hülyék a dchez...)
:)

De néha a **** tele van már, hogy mindnfélre szeméttel telerakják(Granny on Holiday sharware game amiben csak 9 spywaret találtam meg hasonlók.-.-)

Moha

Quote from: Raggie on 2006-06-06, 22:53:01:D :D :D Testvéééri szeretet RULZ! Egyébként egyáltalán nem szeét dolog szvsz, mert ha nem képes a torr3ntjét levenni anyira, hogy a fél sávszélességet foglalja csak el(legalább akkor ,ha te is internetezel), akkor megérdemli. Ez így fair.

(kapsz +1et együttérzésből ;) :D )
Én ezt egyszerűen megoldottam: a tűzfal eleve csak a böngészőt meg pár másik progit enged ki, service-ként fut a háttérben, progit meg a system-en kívül nincs joga piszkálni másnak, így az öcskös nem tudja leállítani (még a könyvtárba se tud belépni) Drasztikus megoldás, de muszáj volt.
Hehe... múltkor egy heti könyörgés kellett hozzá, hogy kiengedjem azt az MMORPG-t, amivel játszani szokott. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2006-06-07, 01:38:03
Hehe... múltkor egy heti könyörgés kellett hozzá, hogy kiengedjem azt az MMORPG-t, amivel játszani szokott. :D
Ez már a gonoszság határán van :hehe:
Nálunk router -> 2 gép. Ha mindkettő megy, akkor a router osztja szét, hogy ki mennyit kap - eddig még nem volt ebből veszekedés

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-06-07, 13:10:14
Nálunk router -> 2 gép. Ha mindkettő megy, akkor a router osztja szét, hogy ki mennyit kap - eddig még nem volt ebből veszekedés
milyen router-ed van neked, hogy forgalomkorlátozás is van benne?  :eek:

Kuroi Tenshi

Asszem valami ilyesmit olvastam a manualban... végülis, ha csak ezen a gépen feltöltök, akkor megy maxon, ha meg a húgom is bekapcsolja, ő is tud netezni, csak mindkettőnké lassabb.
Amúgy pedig D-link DI604