Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manitu

Nekem akkor produkál csak ilyeneket, ha irc-ről lejött egy fájl, és kiszámolja az ellenőrzőösszeget. De az nem a Vista hibája, mióta irc-t használok ez mindig így volt. Ja, meg torrentnél is, de ott csak több gigás pack fölött, és mérettől függően nem csak egy pillanatra :redface:


kikuchiyo

Idézet a korábban az egyéb HW-s topikba belinkelt VIstás cikkből:
Quote from: okos bácsiWill Windows Vista content protection features increase CPU resource consumption?

    Yes. However, the use of additional CPU cycles is inevitable, as the PC provides consumers with additional functionality.

Note the careful use of the term "additional functionality" rather than "enhanced functionality". Vista's content protection actually provides reduced functionality (as the main body of the writeup goes into in great detail), so the comment is pretty much confirming what's in the writeup. Vista users have already complained about the excessive CPU usage of a Vista component called "Media Foundation Protected Pipeline" (here's a screenshot of it in action), complaining of it pegging the CPU at 100% load on startup and then staying at 10-20% CPU during playback. One user complained of it consuming 50% of the CPU on his 3GHz Pentium 4 machine under Vista, while there had been no problems under XP. Another user observed that this process also runs for DivX and XviD files, implying that it's always active even if no premium content is present.

The exact nature of this Media Foundation Protected Pipeline is somewhat mysterious, the executable image is mfpmp.exe but there's no file of that name present in Vista which implies it's being generated on the fly by another executable. The process only shows up with Windows Media Player, not with other players like VLC or WinAMP, and even then only when certain content like MP3s or video is played. It doesn't show up for older/simpler content like WAV files, but then again it does show up for non-protected content. Karel Donk has done some further testing with this and reports that:

    "While playing an MP3 file in WMP, I ended the "mfpmp.exe" process, and then sound stopped, but WMP still worked. I then pressed stop in WMP and then Play again and the MP3 file started playing, but this time through wmplayer.exe itself. It probably detected something wrong with the "mfpmp.exe" and fell back to another playback path I think. Can't be sure. A few seconds later, "mfpmp.exe" did appear again, but with 0 CPU usage as the file was playing through WMP. I had to restart WMP in order for the MP3 to play again through "mfpmp.exe"".

(Can others confirm this? I don't run Vista yet, but if this is true then it would seem to disconfirm Microsoft's claims that the content protection doesn't interfere with playback and is only active when premium content is present).

A way to put Microsoft's response into perspective is to rephrase the question to "Will viruses increase CPU resource consumption?", to which the answer is also "Yes. However, the use of additional CPU cycles is inevitable, as the PC provides consumers with additional functionality" (like spamming, phishing site hosting, and so on).
Failure is the default option

Darkstar

#5912
Egyik sem fut, uh ez is kilőve. Meg közben egy ideig direkt néztem a mutatókat oldalt, soha egyik sem ment még csak a max közelébe sem. Viszont néha mintha egy enyhe fémes zajt is hallanék...

Nah, mászik fel a realtektől leszedett Vista driver, természetesen aláírva nincs...

Ed3.: és megint öli a rundll32-t...
És ezzel nem vagyok egyedül:
QuoteFor the Realtek AC'97, are you using drivers from Realtek website? In that case, remove them because AC'97 works 'correctly' when you're using the drivers provided by Microsoft.
QuoteI installed Vista audio driver from Realtek AC´97, because it has many options that native Vista driver don´t have. But it causes a crash, and error in rundll32, and the explorer restarts.

Akkor driver rollback következik...

Quote from: Zsiga on 2007-03-09, 11:58:21
Azt hiszem azért mert nem csak a nyelv karakterkészletét meg szövegbeviteli információit tartalmazza, hanem a teljes operációs rendszer adott nyelvű fordítását is.
Ezt edig elfelejtettem ellenőrizni. :D Most megnéztem, és igaz.

Lol, thx Zsiga. XD Unban me pls ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

És akkor külön a karaktertámogatást nem is lehet felrakni? Egyre jobban megy el a kedvem a Vistától.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Úgy látszik az a Belinea monitor beszerezhetetlen... Milyen monitort ajánlotok, ami legalább 20", widescreen és lehetőleg premium MVA paneles. (90k fölé ne nagyon menjen)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

#5915
A sima 5:4-es 19"-os SPVA panelesek kerülnek 90k-ba. Most hirtelen a Samsung 215TW-t találtam SPVA panellel, árat keress hozzá te :P
A Samsung 126k, de találtam egy Dell UltraSharp 2007WFP-t 104k-ért, de ez valószínűleg sima PVA/MVA paneles, mert 16ms a válaszideje.
Belinea-ból gondolom a 102035W-t nézted, erre a Depo azt írja, hogy 110-ért van raktárról a VTCompnak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Hm, azért nem akarok hirtelen rádobni egy huszast, a pcxnél azt mondták, hogy valószínűleg lesz, csak nem tudni, hogy mikor... akkor lehet várok egy kicsit.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ígérni és is tudok neked 80-ért, csak arra kell még legalább 1 évet várnod  :haha:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

Én jelenleg vinyó vételen gondolkodok.De nem tudok dönteni :D.
Olyan 300-400 as belső vagy 250-300 as külső.Találtam 25ért 300as külsőt is,szóval alapból tudom,hogy a külső drágább...

De most ugyebár szép lassan beindul a blue-ray...szép lassan :D.Most van a számomra megfizethetetlen kategóriában.Jövőre az esetleg talán elgondolkodom azon,hogy megveszem kat és 2év múlva na már én is tuti veszek.Fogalmam sincs,hogyan alakulnak az árak csak egy röpke pl irtam

A kérdés.Nem tudtok vmi arról,hogy esetleg nem terveznek vmi elég durva merevlemez bővítést?PL egy vinyó 2-3T(1500-2500 G) :D .Ugyebár már lehet kapni nem emberi áron 700G(vagy talán már 1T is van) vinyót is.De ha beindul a blue-ray ez a pár száz giga nem sok ahoz lépest amit majd arra lehet irni.

Magyarul érdemes most még vinyót venni adat tárolásra vagy maradjak a jó öreg bevállt 90Ft egy DVD és arra irogatom folyamatosan?Vagy esetleg mikor várható egy új áresés vinyó terén?Az ok amiért venni akarok,hogy jó lenni könyvtárakban látni a sok hentai-t (hogy mi van meg és mi hiánycikk) és a kedvenc anime-ket - egy helyen minden...

kelvor

Szerintem érdemes még beruházni egy nagyobbra, én is jövőhéten fogom meglepni magam névnapom alkalmából, hogy elférjenek rendesen a filmek/animék. Viszont ha nem akarsz túl sokat költeni rá, akkor vegyél egy 1xx GBost, ami körülbelül 10-13 ezer Ft. Visztont ha kicsit többet költesz rá, majdnem dupla ennyi lesz a tárolási kapacitásod. Igazából nem vagyok egy nagy hardware zseni, csak azért írtam ide, hogy lásd nem vagy egyedül, aki winyót vesz mostanában  :jee:

smash++

Pont az a bajom,hogy itthon van egy 100-as,de ez sajnos kevés.DVD is van már egy jó pár,szépen elrendezve cetli név.De nagyon fáj a szívem egy 300-400G-ért.Kevesebbre fölös lenne nekem költeni,ugyse elég :D.Tényleg jó lenne egybe látni az anime-ket és a hentai-dvdket(főleg ezeket :hehe:) .Lehet várok még egy kicsit a vétellel hátha esnek a közeljövőben az árak.
Ezért is lenne jó ha egy itteni fórumbeli pc szakértő adna tanácsot,hogy szerinte mi várható... :D

Zsiga

Quote from: smash++ on 2007-03-16, 16:39:08
Én jelenleg vinyó vételen gondolkodok.De nem tudok dönteni :D.
Olyan 300-400 as belső vagy 250-300 as külső.Találtam 25ért 300as külsőt is,szóval alapból tudom,hogy a külső drágább...

De most ugyebár szép lassan beindul a blue-ray...szép lassan :D.Most van a számomra megfizethetetlen kategóriában.Jövőre az esetleg talán elgondolkodom azon,hogy megveszem kat és 2év múlva na már én is tuti veszek.Fogalmam sincs,hogyan alakulnak az árak csak egy röpke pl irtam

A kérdés.Nem tudtok vmi arról,hogy esetleg nem terveznek vmi elég durva merevlemez bővítést?PL egy vinyó 2-3T(1500-2500 G) :D .Ugyebár már lehet kapni nem emberi áron 700G(vagy talán már 1T is van) vinyót is.De ha beindul a blue-ray ez a pár száz giga nem sok ahoz lépest amit majd arra lehet irni.

Magyarul érdemes most még vinyót venni adat tárolásra vagy maradjak a jó öreg bevállt 90Ft egy DVD és arra irogatom folyamatosan?Vagy esetleg mikor várható egy új áresés vinyó terén?Az ok amiért venni akarok,hogy jó lenni könyvtárakban látni a sok hentai-t (hogy mi van meg és mi hiánycikk) és a kedvenc anime-ket - egy helyen minden...
3-400GB is pillanatok alatt meg fog telni. ;) Nálam most durván 1500GB-nyi vinyó van a gépben, a rendszerpartíció 20GB szabad helyét leszámítva összesen kb. 2 DVD-nyi terület üres. :D
Én azt tanácsolnám hogy ha csak egy kicsit is megvan benned az a fajta beteges gyűjtőszenvedély ami pl. bennem, akkor eszedbe ne jusson beszállni a vinyó-mókuskerékbe, mert minden pénzedet erre fogod költeni. :)
A Blu-Ray és a HD-DVD viszont legalább 2 év mire elérhető árban lesz (író 50k alatt, lemez 1k alatt), és még legalább ugyanennyi mire ezeket a lemezeket kapod meg 100 forintért. Ráadásul ne felejtsük el hogy egy ilyen lemez csak 15/25GB-t tárol (a többrétegű lemezek írásideje és ára pedig jelentősen nagyobb, pont mint a DVD esetében), ami már ma is lóf@sz, nemhogy 2-4 év múlva.
A jelenlegi legnagyobb vinyók a 750-es Seagate és az ezres Hitachi (persze aranyáron), 2 év múlva 2-2,5TB körül lesz a maximum, 1TB körüli mainstreammel (20-30k körüli áron).
Jelenleg a 250-es és 320-as vinyóknak van a legjobb ár/érték aránya, ezeknél kisebbet vagy nagyobbat nem igazán éri meg venni.

smash++

Köszi Zsiga.
Sajnos van bennem gyűjtőszenvedély.De megpróbálom visszafogni magam.Azért lehet veszek egy 320-at,hogy legalább a hentaik egy helyen legyenek.Én is úgy gondoltam,hogy a blue-ray még pár évig kivan lőve.
Még annyi.Ezeknek a sima pl Fujifilm 16* DVD-R es 100-ftos dvdknek mennyi az élettartamuk?Években?Mert azért már a jó pár éves cd-im(amik tokban vannak) se kezdtek még hámlani.Azért 5-6évet simán kibirnak a dvd-k vagy nem?

Cobra

Érdemes évente legalább egyszer leteszteln ia lemezeket, a DVD-k sokkal könnyebben megadják magukat, mint a CD-k. Mondjuk nekem idáig csak Princo DVD-m vált olvashatatlanná, de az is igaz, hogy csak ez múlt el 2 éves, a márkásabbak még nincsenek meg nagyon régóta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: smash++ on 2007-03-16, 17:32:02
Köszi Zsiga.
Sajnos van bennem gyűjtőszenvedély.De megpróbálom visszafogni magam.Azért lehet veszek egy 320-at,hogy legalább a hentaik egy helyen legyenek.Én is úgy gondoltam,hogy a blue-ray még pár évig kivan lőve.
Még annyi.Ezeknek a sima pl Fujifilm 16* DVD-R es 100-ftos dvdknek mennyi az élettartamuk?Években?Mert azért már a jó pár éves cd-im(amik tokban vannak) se kezdtek még hámlani.Azért 5-6évet simán kibirnak a dvd-k vagy nem?
Ha ritkán használod őket, és száraz/hűvös/sötét helyen tartod őket akkor jó eséllyel kibírnak 5-6 évet a gyengébb/átlagos minőségű lemezek is.
Ha gyakran használod akkor meg feltűnik ha kezdi megadni magát a lemez (pl. erőlködik vele az olvasó).

Kuroi Tenshi

Quote from: smash++ on 2007-03-16, 16:39:08
De most ugyebár szép lassan beindul a blue-ray...szép lassan :D.

A kérdés.Nem tudtok vmi arról,hogy esetleg nem terveznek vmi elég durva merevlemez bővítést?PL egy vinyó 2-3T(1500-2500 G) :D .

Magyarul érdemes most még vinyót venni adat tárolásra vagy maradjak a jó öreg bevállt 90Ft egy DVD és arra irogatom folyamatosan?
Nagyon lassan. És az is csak 25GB.

Wishful thinking... tavaly jelentek meg az első 750GBosak, pár hete mutatták be
az első 1TBosat, szted most hirtelen ellepik a piacot a 2-3TBosak? ;)
A hagyományos mágneses vinyóknál lassú fejlődés várható. A technológia már rég
a korlátait feszegeti. Amiben most nagy változások és áresések lesznek, az a SSD;
annak az előnye (egy ideig még) pedig nem a hatalmas adatmennyiség tárolása lesz,
hanem a gyors elérés, alacsony fogyasztás, zajtalan működés, magasabb élettartam
és megbízhatóság.

Vinyót gyakran használt adatok elérésére érdemes venni; a DVDk közül pedig azért
a plusz 10-20 forintért érdemes márkásabbat venni, mert azok jó eséllyel nem mennek
tönkre pár év alatt.

Darkstar

Az SSD ugyan az, mint a NAND, vagy egy másik technológia?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Flash memóriára épül most még, de az usbs pendriveokhoz képest
plusz áramköröket is tartalmaz és (ált) gyorsabb; meg persze más
a csatlakozása.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Micsoda megvilágosodás.
Csak fordított.
Mint mondtam, ez is flashre épűl; és mivel a NAND is flash, méghozzá a
jelenlegi legelterjedtebb, ezért NAND van benne. De ha a NANDot leváltja
valami más flash technológia, akkor már nem NAND lesz :)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Az SSD simán a Solid State Drive rövidítése, a NAND meg az alkalmazott logikai kapu típusára utal, sz'al nincs a kettő között összefüggés...
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-16, 20:16:12
Az SSD simán a Solid State Drive rövidítése, a NAND meg az alkalmazott logikai kapu típusára utal, sz'al nincs a kettő között összefüggés...
Nem, a NAND a Flash technológia neve, amit jobb híján az alkalmazott logikai kapuról neveztek el, de nem csak ennyiben különbözik a NOR Flashtől :) v.ö.: dombornyomott bankkártya...

sirtomi

Internet megosztás!

Itt van egy smc wireless router és két gép közöt kellene netet megosztanom. Én gépem vezetékkel kapcsolódik hozzá, húgomé kapcsolódna vezeték nélkül. Nálam szuperül van net, húgom gépe tud csatlakozni a wlan hálózathoz. Eddig jutottam. De úgylátszik hülye vagok a WinXP-hez mert még eg könyvtárat sem tudok megosztani, nemhogy a netet :)

Valaki vázlatosan leírná nekem, hogy mi a fenét kellene csinálnom!

Moha

A wireless-nél a titkosítást nézd meg. Érdemes WPA titkosítást választani, beadni egy nehezen megfejthető kódot, és csatlakozáskor ugyanazt megadni  windowsban. File megosztást nem tudom, hogy megy-e normálisan...

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-03-17, 15:26:00
Internet megosztás!

Itt van egy smc wireless router és két gép közöt kellene netet megosztanom. Én gépem vezetékkel kapcsolódik hozzá, húgomé kapcsolódna vezeték nélkül. Nálam szuperül van net, húgom gépe tud csatlakozni a wlan hálózathoz. Eddig jutottam. De úgylátszik hülye vagok a WinXP-hez mert még eg könyvtárat sem tudok megosztani, nemhogy a netet :)

Valaki vázlatosan leírná nekem, hogy mi a fenét kellene csinálnom!
Ugye a routerrel próbálod osztani a netet és nem az XP-vel? :)

Próféta

A fájl megosztás meg a net megosztás két külön állatfaj.

Számomra nem tiszta, mi is a helyzet nálatok. Ugye az van, hogy a net be van dugva a routerbe, plusz a két gép is? Ugye nem az a topológia, hogy az egyik gép csatlakozik a netre, és a két gépet egy router köti össze?

EDIT: ahogy nézem, Zsiga ugyanezt kérdezte. Na mind1, remélem szájbarágósabb vagyok.

Rounin

Hm, hozzá nem értő júzer kérdése következik.

Szeretném, ha a zixpé telepítőről bootolna a rendszerem (pusztán érdekelne, hogy működik-é a lemez), meg is adom neki, amit kell a biosban, de ennek ellenére marhára figyelmen kívül hagyja a kérésem. Még csak el se gondolkodik azon b00toláskor, hogy talán a cd-ről kellene. Ugyanez win98-al... szóval ilyenkor wtf van, netán az a gond, hogy a vinyó és dvd azonos ide kábelen piheg?

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-03-17, 19:16:12
Hm, hozzá nem értő júzer kérdése következik.

Szeretném, ha a zixpé telepítőről bootolna a rendszerem (pusztán érdekelne, hogy működik-é a lemez), meg is adom neki, amit kell a biosban, de ennek ellenére marhára figyelmen kívül hagyja a kérésem. Még csak el se gondolkodik azon b00toláskor, hogy talán a cd-ről kellene. Ugyanez win98-al... szóval ilyenkor wtf van, netán az a gond, hogy a vinyó és dvd azonos ide kábelen piheg?
Hülye kérdés, de amikor kiléptél a BIOS-ból akkor Save&Exit-et nyomtál neki ugye? :)
Illetve érdemes úgy beállítani hogy a First Boot Device legyen a CDROM, a többiről viszont ne is próbáljon bootolni, vannak lassú felfogású BIOS-ok akik csak így értik meg hogy nem vinyóról akarsz bootolni. :)

Cobra

Az mondjuk alapból nem jó, ha a fő hdd meg egy optikai meghajtó egy kábelen van :)
Optikai meghajtóról való bootoláshoz általában meg kell nyomni a space-t, amikor rákérdez, hogy biztos arról bootoljon-e (persze ha csak az van megadva boot device-nak, akkor elméletileg nem kell nyomogatni semmit).
Hide and fear, Cobra Commander is here !