Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: ultimecia on 2007-06-23, 18:52:44
Érdekes problémám lenne. Van egy oldal: http://www.ragnarok2.co.kr/
Ez bejött egészen 4 nappal ezelőttig. A netem t-onlineos. Egy ismerősömnek chellója van, neki bejön.
És meg tudná mondani az ismerősöd az oldal IP címét? Hátha csak a T-online DNS-e ilyen jófej?

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-06-23, 19:13:56
OMG, akkor a tréonlinenál van valami sár. Vagy ők tiltották ki minket.  :b+:
(mondjuk országos/régiós ip tartományokat tudnak kitiltani, akkor elvileg a többi szolgáltató sem mehetne vagy igen?)
Igaz chello az kábeles, és nem is értek annyira hozzá, csak hogy nálunk a külföldi ip-ket ki lehet tiltani :smile:

Mindenesetre asziszem itt az ideje hogy írjak nekik ahol kellően lenyázom őket a pocsék szakadó netért és ezért. (Bár lehet nem ők a hibásak. Inkább valószínűbb hogy feltűnt a szerveren lévő adminonak, hogy a "csak koreaiaknak" szerveren több a külföldi angolul szövegelő mint a kóreai :ejnye:
Más koreai oldalakat tudok pingelni, szóval tuti nem valami globális banról van szó a T részéről, valószínű tényleg csak a ragna2 adminjai tiltották le az országon kívüli IP-ket, csak ezek szerint egy kicsit bénán ha a chello IP-poolját nem sikerült.

Fazék

nálam is bejön az oldal (datanet)
mivel lehet kinyerni az ip-címet? egy ip address converter-rel már próbálkoztam, az azt mondta nem visszafejthető...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:25:29
nálam is bejön az oldal (datanet)
mivel lehet kinyerni az ip-címet? egy ip address converter-rel már próbálkoztam, az azt mondta nem visszafejthető...
Ping. :)

Szerk.: Egyébként 211.115.95.26.

Fazék

#6484
Quote from: Zsiga on 2007-06-23, 19:27:35
Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:25:29
nálam is bejön az oldal (datanet)
mivel lehet kinyerni az ip-címet? egy ip address converter-rel már próbálkoztam, az azt mondta nem visszafejthető...
Ping. :)
explain

(ha jól értem ki kideríteni az ip-címét ennek a ragnarok oldalnak)

ping-gel mit tudok kezdeni, ha csak az oldal domain címét tudom?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:28:22
Quote from: Zsiga on 2007-06-23, 19:27:35
Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:25:29
nálam is bejön az oldal (datanet)
mivel lehet kinyerni az ip-címet? egy ip address converter-rel már próbálkoztam, az azt mondta nem visszafejthető...
Ping. :)
explain
Start/Futtatás, 'cmd', 'ping www.ragnarok2.co.kr', és ott lesz az első sorban az IP.

Fazék

#6486
Quote from: Zsiga on 2007-06-23, 19:29:29
Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:28:22
Quote from: Zsiga on 2007-06-23, 19:27:35
Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:25:29
nálam is bejön az oldal (datanet)
mivel lehet kinyerni az ip-címet? egy ip address converter-rel már próbálkoztam, az azt mondta nem visszafejthető...
Ping. :)
explain
Start/Futtatás, 'cmd', 'ping www.ragnarok2.co.kr', és ott lesz az első sorban az IP.
... hát igen, pont ezt csináltam, csak http:// -t nem töröltem ki az elejéről, és gondoltam, hogy akkor ez így nem működik...

211.115.95.20

de azt írja, hogy nem érkezik rá válasz
és természetesen így nem is működik a cím

ultimecia

#6487
ehh, ha bejön minden mással akkor a tréonlájnál is lehet valami.
De annyira nem lehetnek bénák hogy 1db kiszolgálót tiltanak le egy régióból...

gondolom akkor ezt így nemigen tudom megkerülni, hogy mennyen a dolog. :ejj:

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-06-23, 19:25:29
nálam is bejön az oldal (datanet)
mivel lehet kinyerni az ip-címet? egy ip address converter-rel már próbálkoztam, az azt mondta nem visszafejthető...
http://dndetails.com/search.php

A tökéletesség unalmas.

Member

Nekem sem jön be az oldal, pedig Emitel-es vagyok.

Cobra

T-Com-os ADSL, ISP: Enternet; nekem lassan, de bejön a RO2 oldala.
Valószínűleg a T-Online Domain szerverével lesz gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Wolfprince

ÁHHH Help plz plz.valamiért nem enged regisztrálni az oldalra.Nem tudjátok h mért van ez?valami olasmit ír ki h nincs jogosultságod.

Zsiga

#6492
Quote from: Wolfprince on 2007-06-24, 00:16:50
ÁHHH Help plz plz.valamiért nem enged regisztrálni az oldalra.Nem tudjátok h mért van ez?valami olasmit ír ki h nincs jogosultságod.
Ha pontosan idéznéd a hibaüzenetet azzal sokat segítenél. :)
Szerk.: A regisztráció működik, kipróbáltam.

Wolfprince

Nincs jogosultság a művelet végrehajtásához. POntosan ezt írja ki.thx a segítségetxd

Zsiga

Quote from: Wolfprince on 2007-06-24, 12:41:45
Nincs jogosultság a művelet végrehajtásához. POntosan ezt írja ki.thx a segítségetxd
Nincs ötletem hogy mi lehet a gond. Megpróbáltam regisztrálni neked egyet az itt megadott emailcímedre az itteni neveddel, de az oldal szerint már foglalt ez az email, ezek szerint akkor mégis sikerült. :)

ultimecia

jelenleg van olyan múűködő progi amivel lehet megauploados cuccokat szedni?
(Kivéve persze megaupload)

Wolfprince

#6496
De nem én a Dragonlordd névvel és a dragonet@citromail.hu val akartam regizni meert a másik emailcímem azt már régen felhasználtam csak elfelejtettem a nevét +kódját xd.Megtennéd nekem h regizel Neve: Dragonlordd e-amil cím:dragonet@citromail.hu kód: asdfgh thx . xD

áhh király sikerült :))thx a segítséget.

Member

Quote from: ultimecia on 2007-06-24, 15:43:24
jelenleg van olyan múűködő progi amivel lehet megauploados cuccokat szedni?
(Kivéve persze megaupload)
Tedd fel a toolbart, ha a folyamatos "all slots used" zavar. Akkor már nem nyavajognak, aztán első dolgod legyen, hogy lekapcsolod.

Darkstar

#6498
Quote from: Member on 2007-06-24, 18:15:06
Tedd fel a toolbart, ha a folyamatos "all slots used" zavar. Akkor már nem nyavajognak, aztán első dolgod legyen, hogy lekapcsolod.
Mindenhol azt mondják, hogy VÉLETLEN SE tedd fel, mert ronda dolgok is felmennek vele.

Ed.: most töltök épp róla, simán beengedett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

ultimecia

Quote from: Darkstar on 2007-06-24, 18:18:46
Quote from: Member on 2007-06-24, 18:15:06
Tedd fel a toolbart, ha a folyamatos "all slots used" zavar. Akkor már nem nyavajognak, aztán első dolgod legyen, hogy lekapcsolod.
Mindenhol azt mondják, hogy VÉLETLEN SE tedd fel, mert ronda dolgok is felmennek vele.

Ed.: most töltök épp róla, simán beengedett.

Jah, én is ezt hallottam róla. De eddigi tapasztalataim is azt mutatják hogy ha engedtem hogy ilyen jellegű cucc felmenjen totál biztos hogy feltesz "pár" dolgot amit nem szeretnék...
Kár hogy minden jó cucc megauploados. :mad:

Amúgy én még az életben nem láttam hogy szabad lett volna egy slot is nekem tölteni megauploadról :redface:

Member

Hmmm, most hogy mondod, azóta néha b*szakszik az IE. Töröltem, remélem, nem lesz többé hatása.
Viszont amit tényleg nem értek, hogy miért minden megaupload-os, miközben a Rapidshare és a Gigasize is sokkal megbízhatóbb.

Selmo

Csak én vagyok lemaradva, hogy ezeket nem ismerem, vagy csak nem járok tilosban? :Kiraly:

A tökéletesség unalmas.

ultimecia

Quote from: Member on 2007-06-24, 20:03:22
Hmmm, most hogy mondod, azóta néha b*szakszik az IE. Töröltem, remélem, nem lesz többé hatása.
Viszont amit tényleg nem értek, hogy miért minden megaupload-os, miközben a Rapidshare és a Gigasize is sokkal megbízhatóbb.

Én főleg a kémprogramoktól félek, mert sokat használom a bankos online ügyintézést.
Amúgy ezt én sem értem, a rapidshareval semmi bajom. (Azon kívűl hogy sokszor sokat kell várni köv letöltésre. Talán ezért sem preferálják túl sokan.


Quote from: Selmo on 2007-06-24, 20:06:02
Csak én vagyok lemaradva, hogy ezeket nem ismerem, vagy csak nem járok tilosban? :Kiraly:

Valószínű utóbbi :ejnye:

minuszmiki

Quote from: ultimecia on 2007-06-24, 21:36:26
Quote from: Member on 2007-06-24, 20:03:22
Hmmm, most hogy mondod, azóta néha b*szakszik az IE. Töröltem, remélem, nem lesz többé hatása.
Viszont amit tényleg nem értek, hogy miért minden megaupload-os, miközben a Rapidshare és a Gigasize is sokkal megbízhatóbb.
Amúgy ezt én sem értem, a rapidshareval semmi bajom. (Azon kívűl hogy sokszor sokat kell várni köv letöltésre. Talán ezért sem preferálják túl sokan.)
Illetve a 100 Mbyteos feltöltési limit miatt.

ultimecia

Quote from: minuszmiki on 2007-06-24, 21:38:21
Illetve a 100 Mbyteos feltöltési limit miatt.
na igen, de azt sima fájldarabolással meg lehet oldani.  :smile:

Darkstar

Vagy akkora fileokhoz torrentet csinál.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

ultimecia

Lenne egy-két vagy több kérdésem.
Főnököm megbízott a munkahelyemen, hogy a géppark mostantól ingyenes és jogtiszta szoftverekkel üzemeljen.
gondolom ezt Linuxal tudom megoldani.

Melyik Linuxot ajánlanátok?
Én Az UHU-ra gondoltam mert az legalább magyar. (Ő igen, majd a személyzetet nekem kell betanítanom a használatra) így olyan kéne ami könynen kezelhető, vannak rajta irodai alkalmazások (szövegszerkesztő, táblázatkezelő stb...) a már említett emberek is betaníthatóak használatára (noha rendelkeznek számítógépkezelői nemzetközi igazolvánnyal nemsokmindent tudnak a géppel csinálni (ezt viszont nem értem, hogy már miden ténylegesen hülyének osztogatnak ilyen számítógéphasználó jogosítványt :eek: ).
És persze nem árt ha könnyen fel tudom majd telepíteni.

Meg a konpatibilitási kérdésem lenne, akinek lenne tapasztalata. Pl egy excel fájlt meg tudok-e nyitni rajta, vagy egy world dokumentumot, pdf filet, mert ugye jelenleg ezek vannak, meg üzleti partnerektől is ezek jönnek. És persze az azon csinált cuccokat ha pl elküldöm mailben, meg tudják-e nyitni az adott  winfos felhasználók alkalmazásaikkal?

Manitu

Quote from: ultimecia on 2007-06-30, 11:35:13(ezt viszont nem értem, hogy már miden ténylegesen hülyének osztogatnak ilyen számítógéphasználó jogosítványt :eek: ).
Sőt, szinte csak azoknak. Aki ért hozzá, az nem ad ki pénzt ilyen hülyeségekre :)

Linuxot telepíteni ma már a next-next-next szintjére egyszerűsödött, sőt, a legtöbb még magyarul is tud, úgyhogy tovább-tovább-tovább van :)
Kompatibilitás: az M$ formátumokkal nem tudom pontosan mi a helyzet, 99%-al szerintem nem lesz gond, bár nem mindent úgy jelenítenek meg az opensource progik, ahogy az wordben vagy excelben lenne. Pdf-et gond nélkül tudsz kezelni Linux alatt is. Az openofficeos doksikat pedig tökéletesen kezelik az M$ softwarek.


Kuroi Tenshi

A legtöbb disztrónak már van magyar verziója.
Én eddig opensuset és ubuntut használtam, mindkettő jó. Ubuntuhoz van
livedisc is, azaz kiírod egy cdre és telepítés nélkül át tudod nézni, hogy
milyen is úgy nagyjából.
Openoffice irodai alkalmazásokra, néha windows alatt office helyett is
használom, mert kicsivel jobb, bár neki is megvannak a maga bogarai.

Quote from: Manitu on 2007-06-30, 11:58:38
Az openofficeos doksikat pedig tökéletesen kezelik az M$ softwarek.
Fordítva még igaz, azaz az oo megnyitja és kezeli az office doksikat, de az
office nem kezel sok oo-kiterjesztést, ezért oo-ban is .doc, .xls, ... -ba
kell elmenteni. Sőt, még így se 100% a kompatibilitás: néha kicsit arréb
csúsznak a dolgok, tapasztaltam ezt már oo writer -> wordben és mások
is mondták már, hogy ppt pedig még rosszabb.

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-06-30, 11:35:13
Lenne egy-két vagy több kérdésem.
Főnököm megbízott a munkahelyemen, hogy a géppark mostantól ingyenes és jogtiszta szoftverekkel üzemeljen.
gondolom ezt Linuxal tudom megoldani.

Melyik Linuxot ajánlanátok?
Én Az UHU-ra gondoltam mert az legalább magyar. (Ő igen, majd a személyzetet nekem kell betanítanom a használatra) így olyan kéne ami könynen kezelhető, vannak rajta irodai alkalmazások (szövegszerkesztő, táblázatkezelő stb...) a már említett emberek is betaníthatóak használatára (noha rendelkeznek számítógépkezelői nemzetközi igazolvánnyal nemsokmindent tudnak a géppel csinálni (ezt viszont nem értem, hogy már miden ténylegesen hülyének osztogatnak ilyen számítógéphasználó jogosítványt :eek: ).
És persze nem árt ha könnyen fel tudom majd telepíteni.

Meg a konpatibilitási kérdésem lenne, akinek lenne tapasztalata. Pl egy excel fájlt meg tudok-e nyitni rajta, vagy egy world dokumentumot, pdf filet, mert ugye jelenleg ezek vannak, meg üzleti partnerektől is ezek jönnek. És persze az azon csinált cuccokat ha pl elküldöm mailben, meg tudják-e nyitni az adott  winfos felhasználók alkalmazásaikkal?
Ahogy K_T mondja, tölts le valami liveCD-s disztrót, és mutasd meg a főnöködnek hogy az OpenOffice mit művel a MS Office fájljaival, és viszont. Valóban a PowerPoint anyagok a leglátványosabbak. 5 perc és meg fogja magát gondolni, így neked se kell ezzel szórakoznod. :)
Egy komoly cég egyszerűen nem engedheti meg magának hogy OpenOffice-t használjon, akkor meg már maradhat nyugodtan a Windows is mert harmadannyiba kerül mint egy MS Office.