Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Cobra on 2007-11-26, 22:26:54
Akkor a monitor .inf file-jával lesz gond.
Régebbi ati driver még felismert, de a beállításokat már az se vette figyelembe. Lehet hogy a monitorhoz is kellett volna újabb driver. Most működik így.

Member

Olyan problémám volna, hogy rejtélyes hibák (SCben a mutató csak jobbra+le megy és b*szhatom a meccset, videók végleg szétfagynak) után hirtelen nem látszik az egyik vinyóm (az újabb és fontosabb) és addig nem is jön vissza, amíg ki nem nyitom a ház falát. Lehetséges, hogy a bent terjengő hő üti ki? Ha igen, milyen olcsóbb módszert tudtok arra, hogy ne szaunázzanak a cuccok odabent?

Selmo

Biztos, hogy a winyóhő az oka? Nem lehet, hogy a szalagkábel hibás? Vagy valami másnak van melege?
A legolcsóbb megoldás, hogy a legtávolabb rakod mindentől, ami hőt termel. A következő, hogy beszerelsz egy ventit, ami fújja rá a levegőt.

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2007-12-01, 06:04:37
Biztos, hogy a winyóhő az oka? Nem lehet, hogy a szalagkábel hibás? Vagy valami másnak van melege?
Ezt csak azért zárnám ki, mert mindig azután tért vissza, hogy egy fél percre lenyitottam a gépházat, amúgy meg akár 5 percig sem. Annyira nem értek hozzá, hogy megtippeljem, mivel lehet még összefüggésben.
QuoteA legolcsóbb megoldás, hogy a legtávolabb rakod mindentől, ami hőt termel. A következő, hogy beszerelsz egy ventit, ami fújja rá a levegőt.
Ő van a legtávolabb mindentől. :) Két vinyó van csak, ő a második blokkban van, lehet, hogy megérné eggyel lentebb tenni.
Itt konkrétan milyen ventire gondolsz? Kicsit láma vagyok. :)
Meg most akkor már portalanítanám is, a sűrített levegő mennyiben van?

Manitu

Quote from: Member on 2007-12-01, 10:48:38
Meg most akkor már portalanítanám is, a sűrített levegő mennyiben van?
Sokba. 2k körül, és nem is tart túl sokáig. Tüdővel is elég szép eredményeket lehet elérni, ha meg az kevés, akkor előszedem a kocsikerékpumpát, és befogom öcsémet, hogy pumpáljon :D


Kvikveg

Quote from: Manitu on 2007-12-01, 12:03:00
Quote from: Member on 2007-12-01, 10:48:38
Meg most akkor már portalanítanám is, a sűrített levegő mennyiben van?
Sokba. 2k körül, és nem is tart túl sokáig. Tüdővel is elég szép eredményeket lehet elérni, ha meg az kevés, akkor előszedem a kocsikerékpumpát, és befogom öcsémet, hogy pumpáljon :D
Woah, biciklipumpa. Hogy erre miert nem gondoltam eddig?! :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

A kompresszor az igazi, csak ahhoz át kell vinni a gépet a város másik végére haverhoz :D


Member

Akkor marad a tüdőm, köszi, lehet, hogy az allergiám asztmába fordul, de kibírom. :D

Selmo

Quote from: Member on 2007-12-01, 10:48:38
Itt konkrétan milyen ventire gondolsz? Kicsit láma vagyok. :)
Ha szerencséd van, akkor a ház eleje alul szépen tele van "légzőnyílásokkal", ide kell szerelni egy 8-9-12 cm-es ventit, háztól függően, ami ezeken szépen beszívja a levegőt és a winyókra fújja. Jó esetben a ház hátulján a táp alatt pedig kész ventihely van, ahová csak be kell csavarozni egy másik ventit, ami elszívja a hőt, amit a procihűtő fúj ki, plusz körkörös áramlást hoz létre a kettő. Ha előre szerelsz ventit, figyelj rá, hogy mit teszel elé, mondjuk egy bolyhos mackó, ami hullatja a szőrét, az nem túl egészséges a ventinek.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Én igazi gettó-megoldásként kivágtam egy kör alakú nyílást az előlapból, beszereltem mögé egy ventillátort és gézlapot ragasztottam eléje.

Vinyóhőmérsékletek -= 10 fok.
Failure is the default option

Member

Két ventihely van a táp alatt, valami perverzió miatt legalul van hálókártyának egyetlen nyílás és más semmi. Viszont ha jól látom, a tápomnak már csak egy csatlakozója van, asszem ki kell iktatnom a floppy-meghajtót, az csak úgyis winfosinstallhoz kell.

Bár Kiku megoldása is megfordult a fejemben, csak nyitott házzal.

Manitu

Mi köze a tápnak a ventikhez? Azoknak általában van tápcsatlakozó az alaplapon, nem kell közvetlenül a tápra kötni őket.


Member

A legnagyobb buhera a memória "beszerelése" volt az életemben, egy ma kikelt csirke is többet tud nálam a hardware-rekről. :)

Manitu

Hát, ha veszel egy ventilátort, úgyis észreveszed, hogy azt forrasztópáka nélkül nem tudod közvetlenül a tápra kötni :D


Cobra

Meg általában átmenő Molex csatlakozó van a ventillátorokon, tehát be tudod dugni mondjuk a merevlemez vagy optikai meghajtó elé. (hdd/dvd-ventillátorcsatlakozó-tápcsatlakozó)
Illetve ha van az alaplapodon tápcsatlakozó (kis 2 vagy 3 tűs érintkező), akkor arra tudod rádugni, mert a ventillátorok nagy részén mindkét csatlakozó megvan.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Majd kiderül még, hogy mi lesz, de a legegyszerűbb egy apró hűtőszekrény lenne, abban elhelyezve mindent és apró lyukakon kivezetni a vezetékeket. Ott figyelhetne a behűtött sör mellett a vinyó. :D

Manitu

Nem ment az agyadra egy kicsit a Starcraft? Innen már csak egy lépés az atombomba :D


Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-12-01, 18:59:30
Majd kiderül még, hogy mi lesz, de a legegyszerűbb egy apró hűtőszekrény lenne, abban elhelyezve mindent és apró lyukakon kivezetni a vezetékeket. Ott figyelhetne a behűtött sör mellett a vinyó. :D
A vicc az, hogy láttam is már hasonlót :D
Normál hűtőszekrény nem lenne jó megoldás, mert az hűvösen/hidegen
tartásra lett tervezve, nem pedig folyamatos, erős hűtésre.
A vízhűtés (és hűtött folyadékos hűtés) után a következő szint a
kompresszoros, ami a mélyhűtőkhöz és klímákhoz hasonlóan működik
(sőt, néhányan azok alkatrészeiből barkácsolják), azokkal mínuszban
lehet a procikat tartani.

Member

Quote from: Manitu on 2007-12-01, 19:05:38
Nem ment az agyadra egy kicsit a Starcraft? Innen már csak egy lépés az atombomba :D
Amíg nincsenek a hűtőmben Zerg tojások és nem tudok a jó nőkről szexuális célból két illúziót csinálni, szerintem nem. :D

Amúgy a kábelek az okai mindennek. Egyszerűen régiek, könnyen kilazulnak, ráadásul bizonyos kombókban egyiket sem ismerte fel a cucc, szóval most élvezkedhettem egy kicsit. Olyat sajnos nem sikerült elérnem, hogy se a merev, se az optikai meghajtók ne látszanak, de még próbálkozom.

Soul

Valaki tudna ajánlani 1 megbízható, jól működő ingyenes képlopó progit?

Manitu

print screen + paint?

Mire kell pontosan?


Soul

 :smile: Ha sima printscreen kellene akkor szerinted zargatnálak titeket? :smile:
Természetesen videoból akarok lopkodni képet.Tudom van hypersnap, de ha nem regeled akkor beleír a képbe(régen legalább is így volt, gondolom most is).

Akkor van a BsPlayer módszer, de nekem régi csomagolós másolós bs-em van ami az új mkv-nál csütörtököt mond(az új verziók neten akartak regelni valamit és ez nem tetszett).Én egyenlőre ennyit tudok.Szóval ami freeware,kitudom vele szedni a képet a videoból és nem ír bele a képbe hogy ezzel azzal csináltad, na valami ilyesmi progi érdekelne.

Vagy ilyen nincs is?

Member

http://www.tucows.com/preview/222629

Nem lehet, hogy az overlay-jel van bajod neked is?

Zsiga

Quote from: Soul on 2007-12-11, 04:30:24
:smile: Ha sima printscreen kellene akkor szerinted zargatnálak titeket? :smile:
Természetesen videoból akarok lopkodni képet.Tudom van hypersnap, de ha nem regeled akkor beleír a képbe(régen legalább is így volt, gondolom most is).

Akkor van a BsPlayer módszer, de nekem régi csomagolós másolós bs-em van ami az új mkv-nál csütörtököt mond(az új verziók neten akartak regelni valamit és ez nem tetszett).Én egyenlőre ennyit tudok.Szóval ami freeware,kitudom vele szedni a képet a videoból és nem ír bele a képbe hogy ezzel azzal csináltad, na valami ilyesmi progi érdekelne.

Vagy ilyen nincs is?
MediaPlayerClassic tud képet lopni akármiből.

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-12-11, 10:27:39
Gyakorlatilag akármelyik medialejátszó tud képet lopni akármiből.
fixed :lazza:

Nem értem miből gondolja mindenki, hogy ha már egyszer dekódolják azt a nyavajás képet, akkor nem tesznek bele valamit, hogy legalább egy vacak bmp-ben el is menthesse azt.
Nézz szét a lejátszós faq-kban, le van írva szépen minden.

Oh, btw, WMP-vel simán működik a printscreen+paint kombó is ;)


Soul

#7315
Komoly eddig nem szurta ki a szemem a Classicban a save image, nem hiszem el  :smile:.
De a kezdeti öröm után néztem ki megint a fejemből, mert save image után ilyet dobott nekem a player.[spoiler]szóval próbáltam a save imagét ezt írta, és printscreen+paint kombó  :smile:[/spoiler]

Ha wmpnél nyomok 1 printscreent csak nagy feketeséget szed ki. Ha erre a topikra gondolsz itt képmentéssel kapcsolatos infót nem találtam.

noriko

OMG valamihez én is hozzá tudok szólni!! yay!  :hopp:

szóval. MPC-nél képmentés: View/Options/Playback/Output itt, ha valami olyanra van beállítva ami mellett egy * van, azt állítsd át másra, mert ahogy írja, azzal nem működik a képmentéses funkció.

na remélem, közben nem előzött meg senki :D
"I wish I could, but I don't want to."

Soul

Köszi szépen sokat segítettél ;).
Még annyi hogy DS megmondta neki mire van állítva, mert nem tudtam dönteni  :angyali:.

Selmo

#7318
Igen a legtöbb lejátszó/képnézegető DirectX overlayen keresztül nem tud képet lopni. Ezért használok VirtualDubModot,illetve MPlayert az AVCk-hez. VDM-mot azért is javaslom, mert ha gifet akarsz készíteni, vagy több képet kiszedni, akkor egyszerűen kijelölöd az elejét, meg a végét és kimenti neked képekbe framenként. De úgy rémlik MPlayer is tudja ugyanezt, de majd utánanézek.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Nos. Microsoft Outlookkal szivok, ti. lehet HTML levelformatumot beallitani, de aztan nem hagyja, hogy a forrasba belenyuljak, ami pedig NAGYON kene.
A rohej az, hogy otthon a levelezom, ami Outlook mittudomenmi, az hagyja. A level aljan van ket ful, egy a normal nezet, egy a forras. Tudom, menjek haza. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.