Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-12-11, 18:38:21
Nos. Microsoft Outlookkal szivok, ti. lehet HTML levelformatumot beallitani, de aztan nem hagyja, hogy a forrasba belenyuljak, ami pedig NAGYON kene.
A rohej az, hogy otthon a levelezom, ami Outlook mittudomenmi, az hagyja. A level aljan van ket ful, egy a normal nezet, egy a forras. Tudom, menjek haza. :D
Igen, menj haza. :) Vagy használj tisztességes mail-klienst, pl. a Thunderbird-öt. (Jujj most lebuktam, mégse vagyok teljesen elvakult MS-fag... :D)

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-12-11, 18:44:39
Quote from: Kvikveg on 2007-12-11, 18:38:21
Nos. Microsoft Outlookkal szivok, ti. lehet HTML levelformatumot beallitani, de aztan nem hagyja, hogy a forrasba belenyuljak, ami pedig NAGYON kene.
A rohej az, hogy otthon a levelezom, ami Outlook mittudomenmi, az hagyja. A level aljan van ket ful, egy a normal nezet, egy a forras. Tudom, menjek haza. :D
Igen, menj haza. :) Vagy használj tisztességes mail-klienst, pl. a Thunderbird-öt. (Jujj most lebuktam, mégse vagyok teljesen elvakult MS-fag... :D)
A kulcsszo: ceg.  :comp:
Haza is megyek. Ugyis tovabb maradtam, mint kellene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

Tanácsot kérnék a következő ügyben: szeretnék venni egy külső mobil usbs hdd tokot s egy hozzá illő hdd is. a merevlemez mérete 100-200 giga legyen nagyjából.  Ki mit tud ajánlani?
Esetleg van vlknek akinek már van tapasztala ilyen téren? Előre is köszönöm a segítséget.

Kuroi Tenshi

Az olcsóbbak mind hasonló chipeket használnak; és nincs bennük
venti, így a 3.5"-esek eléggé (túl)melegednek bennük. Ezek
tényleg csak annyira elegek, hogy párszáz mega vagy pár giga
adatot átmásolj, ha órákig használod, már elég melegek.
A drágábbakban van venti is, de ezek ált. zajosak.
Amire ügyelj még: az usb mellett legyen e-sata vagy firewire-
csatlakozó is, mert usb elég lassú.
Ha a mérethatár alsóbbik felével is megelégszel, akkor sztem jobb
egy 2.5"-es notivinyót használni: csöndesebb, hűvösebb, jobban
bírja a strapát, nem kell venti, kisebb méretű, stb

Kvikveg

#7324
Valaki elarulna nekem miert lehet az, hogy ez:
$query="INSERT INTO szoveg (id)
VALUES ('$max_id')";
$query2=mysql_query($query);

mostanaban nem mukodik?
Mikozben ez:

$tabla=$_POST[ujtabla];
$query="INSERT INTO $tabla (ID)
VALUES ('$max_id')";
$query2=mysql_query($query);

mukodik???

A szoveg nevui tablazat egy id oszlopot es 3 blob oszlopot tartalmaz, es lovesem sincs mi a baja. Szervercsere volt, de ketlem, hogy ott kiszurtak az SQL-lel. De lassan mar mast nem tudok elkepzelni. A tabla egesz merete 61 sor 13 kbyte, tehat nem egy masztodon.

Valaki, valami otlet?

edit:
A phpmyadmin uj sor beszurasara rinyal, hogy nincs default value a masodik oszlophoz (az elso blob)
De ha meg default erteket akarok adni neki, akkor meg rinyal, hogy azt nem lehet neki.

edit2: argh. 0x20 a space. Es maris van benne ertek es maris nem rinyal. Aaaa.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-13, 23:44:01
Az olcsóbbak mind hasonló chipeket használnak; és nincs bennük
venti, így a 3.5"-esek eléggé (túl)melegednek bennük. Ezek
tényleg csak annyira elegek, hogy párszáz mega vagy pár giga
adatot átmásolj, ha órákig használod, már elég melegek.
A drágábbakban van venti is, de ezek ált. zajosak.
Amire ügyelj még: az usb mellett legyen e-sata vagy firewire-
csatlakozó is, mert usb elég lassú.
Ha a mérethatár alsóbbik felével is megelégszel, akkor sztem jobb
egy 2.5"-es notivinyót használni: csöndesebb, hűvösebb, jobban
bírja a strapát, nem kell venti, kisebb méretű, stb


Az, hogy zajos nem baj. Sokat bírjon s ne melegedjen. Keresek egy jó boltot, mert extreme digitalon nincs szinte semmi...

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2007-12-14, 01:26:51$tabla=$_POST[ujtabla];
$query="INSERT INTO $tabla (ID)
VALUES ('$max_id')";
Kviki, nyugtass meg, hogy ez csak próbakód, és sose volt éles szerverre fölrakva!

sirtomi

Quote from: Próféta on 2007-12-14, 19:38:04
Quote from: Kvikveg on 2007-12-14, 01:26:51$tabla=$_POST[ujtabla];
$query="INSERT INTO $tabla (ID)
VALUES ('$max_id')";
Kviki, nyugtass meg, hogy ez csak próbakód, és sose volt éles szerverre fölrakva!
Miért? Mi vele a gond? :)

Hogy lenne jobb, biztonságosabb?

Próféta

Quote from: sirtomi on 2007-12-14, 21:06:34
Miért? Mi vele a gond? :)

Hogy lenne jobb, biztonságosabb?
Akkor lehet, hogy csak az a baj, hogy én vagyok hülye a php-hoz, de ez nekem nagyon úgy néz ki, mintha a user megmondhatná, melyik adatbázistáblába kéri az új sort. Yikes! Sőt, mivel ez nem paraméterezett prepared statement, hanem simán az sql sztringbe másolja be a változót, ezért a user voltaképpen akármit megtehet...

Legfeljebb ha ez is a phpMyAdmin-ból van, amit Kviki lejjebb emleget, és amihez optimális esetben csak az adatbázis gazdája fér hozzá, akkor ok, de amúgy "user input is evil".

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2007-12-14, 01:26:51
Valaki elarulna nekem miert lehet az, hogy ez:

[1337 h4x0ry]

A tabla egesz merete 61 sor 13 kbyte, tehat nem egy masztodon.
A választ nem tudom, de ha masztodon:
Split your lungs with blood and thunder
When you see the white whale
Break your backs and crack your oars men
If you wish to prevail
:D  :whoah:

Quote from: Próféta on 2007-12-14, 21:27:38
ezért a user voltaképpen akármit megtehet...
ajj de beteg :haha:

Quote from: Alkyra on 2007-12-14, 10:11:47
Az, hogy zajos nem baj. Sokat bírjon s ne melegedjen.

Rossz hírem van: depon körülnézve a magyar kínálat siralmas.
A legolcsóbb normális, ventilátorral ellátott külső ház 3.5"-eshez
az Antec MX1, ami 12k+. Az alatt csupa venti nélküliek vannak,
amik vizipisztoly erdőtűzhöz eset. Nekem még egy lassú 70-es
ventivel is egyszer túlmelegedés miatt lekapcsolt az egyébként
(elvileg) hűvösen járó 250-es wd winyóm a nyáron.
Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor vagy barkácsolnod kell,
vagy megelégedsz a kisebb tárkapacitással és egy 2.5"-es
külső házat +80-120GB-s notiwinyót veszel.

Kvikveg

#7330
Quote from: Próféta on 2007-12-14, 21:27:38
Quote from: sirtomi on 2007-12-14, 21:06:34
Miért? Mi vele a gond? :)

Hogy lenne jobb, biztonságosabb?
Akkor lehet, hogy csak az a baj, hogy én vagyok hülye a php-hoz, de ez nekem nagyon úgy néz ki, mintha a user megmondhatná, melyik adatbázistáblába kéri az új sort. Yikes! Sőt, mivel ez nem paraméterezett prepared statement, hanem simán az sql sztringbe másolja be a változót, ezért a user voltaképpen akármit megtehet...

Legfeljebb ha ez is a phpMyAdmin-ból van, amit Kviki lejjebb emleget, és amihez optimális esetben csak az adatbázis gazdája fér hozzá, akkor ok, de amúgy "user input is evil".

Na nem, azert ennyire nem hagytam a user kenye-kedvere az en kis tablaimat. Nem kitoltendo sor, hanem listabol valasztando.
De ha van otleted, hogy azt hogy lehet megkerulni, szeretettel varom(ez most komolyan erdekel  :__devil:), de ha valaki van olyan utolso szemet allat, hogy megtalalja a feltoltooldalt a menhelyhez, es feltori, arra raeresztem az osszes kiehezett kutyat.

edit: hehe, nekem is azonnal az a webcomic ugrott be. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#7331
Quote from: Kvikveg on 2007-12-15, 00:45:43
Na nem, azert ennyire nem hagytam a user kenye-kedvere az en kis tablaimat. Nem kitoltendo sor, hanem listabol valasztando.
De ha van otleted, hogy azt hogy lehet megkerulni, szeretettel varom(ez most komolyan erdekel  :__devil:),
Nem nagyon értek a dologhoz, de az nem elég, ha mondjuk lementem a html lapot, átírom benne a választható értékeket valami gonosz táblanévre, és utána megnyitom böngészőben? Esetleg ha van relatív url, azt ki kell pótolni. Annó a Sárkányfészek című dragonballos-verekedős témájú Tétova Teve Club utánzat oldalt is így munkáltuk meg, és így tudtunk 1234568790 sebzést bevinni egymásnak...

1. Védekezni úgy tudsz, ha a php-ben szerver oldalon simán megnézed, hogy a beküldött válasz a megengedettek közt van-e. Alapelv, hogy "user input is evil", minden bevitt adat érvényességét/jogszerűségét ellenőrizni kell szerver oldalon; kliens oldalon opcionális, felhasználóbarát honlapokra szoktak csinálni, de nem szabad arra építeni.

2. Ha mondjuk szöveget ír be (pl: név), és nincs lehetőséged ellenőrizni, hogy tényleg a kevés megengedett érték közt van, akkor még arra is figyelj, hogy ne lehessen sql injectionnel szórakozni (mindig gondolj Robbie Tablesre). PHP-ül nem beszélek, de kinéztem wikipediáról, hogy megy ez tifelétek:
$query = $sql->prepare("select * from users where name = ?");
$query->execute($user_name);

A lényeg, hogy egyszer előkészíted az sql utasítást, szabadon hagyott paraméterekkel lefordul, majd utána végrehajtáskor mindig megadhatod az aktuális paramétereket (így gyorsabb is), és akkor azok nem lehetnek már sql utasítások, csak mezei értékek. Alternatíva, ha már eleve csak tárolt eljárások  (stored procedure) vannak az adatbázisszerveren, az még hatékonyabb, de macerás.

Önmagában a két cucc közül egyik se tűnik lényegesen több pluszmunkának. Persze utólag fárasztó lehet végigbogarászni egy kész rendszert.

Quote from: Kvikveg on 2007-12-15, 00:45:43de ha valaki van olyan utolso szemet allat, hogy megtalalja a feltoltooldalt a menhelyhez, es feltori, arra raeresztem az osszes kiehezett kutyat.
Tökéletesen igazad van. De vannak ilyenek :(

sirtomi

Quote from: Próféta on 2007-12-15, 01:17:46
Quote from: Kvikveg on 2007-12-15, 00:45:43
Na nem, azert ennyire nem hagytam a user kenye-kedvere az en kis tablaimat. Nem kitoltendo sor, hanem listabol valasztando.
De ha van otleted, hogy azt hogy lehet megkerulni, szeretettel varom(ez most komolyan erdekel  :__devil:),
Nem nagyon értek a dologhoz, de az nem elég, ha mondjuk lementem a html lapot, átírom benne a választható értékeket valami gonosz táblanévre, és utána megnyitom böngészőben? Esetleg ha van relatív url, azt ki kell pótolni. Annó a Sárkányfészek című dragonballos-verekedős témájú Tétova Teve Club utánzat oldalt is így munkáltuk meg, és így tudtunk 1234568790 sebzést bevinni egymásnak...

1. Védekezni úgy tudsz, ha a php-ben szerver oldalon simán megnézed, hogy a beküldött válasz a megengedettek közt van-e. Alapelv, hogy "user input is evil", minden bevitt adat érvényességét/jogszerűségét ellenőrizni kell szerver oldalon; kliens oldalon opcionális, felhasználóbarát honlapokra szoktak csinálni, de nem szabad arra építeni.

2. Ha mondjuk szöveget ír be (pl: név), és nincs lehetőséged ellenőrizni, hogy tényleg a kevés megengedett érték közt van, akkor még arra is figyelj, hogy ne lehessen sql injectionnel szórakozni (mindig gondolj Robbie Tablesre). PHP-ül nem beszélek, de kinéztem wikipediáról, hogy megy ez tifelétek:
$query = $sql->prepare("select * from users where name = ?");
$query->execute($user_name);

A lényeg, hogy egyszer előkészíted az sql utasítást, szabadon hagyott paraméterekkel lefordul, majd utána végrehajtáskor mindig megadhatod az aktuális paramétereket (így gyorsabb is), és akkor azok nem lehetnek már sql utasítások, csak mezei értékek. Alternatíva, ha már eleve csak tárolt eljárások  (stored procedure) vannak az adatbázisszerveren, az még hatékonyabb, de macerás.

Önmagában a két cucc közül egyik se tűnik lényegesen több pluszmunkának. Persze utólag fárasztó lehet végigbogarászni egy kész rendszert.

Quote from: Kvikveg on 2007-12-15, 00:45:43de ha valaki van olyan utolso szemet allat, hogy megtalalja a feltoltooldalt a menhelyhez, es feltori, arra raeresztem az osszes kiehezett kutyat.
Tökéletesen igazad van. De vannak ilyenek :(
Amit kinéztél Wiki-ről az jó, de lehet hogy ehhez az egész php-t átkéne írni objektum orientált stílusúra. Amit Kviki írt az sima struktúrált megoldásból van, mondjuk egy ellenőrzés azért abba se árt.
MySql-ben nincsenek tárolt eljárások, legalábbis amit én használtam abban még nem voltak, azóta gondolom jópár újítás megjelent abban is.

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-14, 23:22:27
Rossz hírem van: depon körülnézve a magyar kínálat siralmas.
A legolcsóbb normális, ventilátorral ellátott külső ház 3.5"-eshez
az Antec MX1, ami 12k+. Az alatt csupa venti nélküliek vannak,
amik vizipisztoly erdőtűzhöz eset. Nekem még egy lassú 70-es
ventivel is egyszer túlmelegedés miatt lekapcsolt az egyébként
(elvileg) hűvösen járó 250-es wd winyóm a nyáron.
Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor vagy barkácsolnod kell,
vagy megelégedsz a kisebb tárkapacitással és egy 2.5"-es
külső házat +80-120GB-s notiwinyót veszel.

Pénz nem számít.:) (egészen 40K ig...:P annyit vagyok rá hajlandó költeni maximum) Tudnátok mutatni vlm jó oldalt ahol böngészhetek egész jó stuffokat?:)

Kvikveg

Danke. Jo otleteket latok.
Pont annal a tablazatvalasztasnal nem tud belepiszkalni, de szovegbeirasnal igen. A szenya.
Mondjuk k sok idom nem volt. Az atlagszoveg szurese meg jo nagy szivas. Persze ha kiszedem belole a... a.... hajjaj.  :3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Hardver kérdés!

Tudna valaki ajánlani wireless routert kb 10eFt értékben, ami kb 15-20 méteres körben teljesen jól használható falon kersztül is? Semmi extra nem kell. Csak netezésre kellene használni, meg melóhelyi szervert elérni :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-12-15, 13:01:23
Hardver kérdés!

Tudna valaki ajánlani wireless routert kb 10eFt értékben, ami kb 15-20 méteres körben teljesen jól használható falon kersztül is? Semmi extra nem kell. Csak netezésre kellene használni, meg melóhelyi szervert elérni :)
15-20 méter falon át alap antennával esélytelen. Én egy ilyet vettem a kis szar D-Link DI-524 routeremhez: Level One OAN-1070

Kvikveg

Bobby Tablest eljatszottam a tesztadatbazison, es nem tortent semmi.
tehat
sss`); DROP TABLE kutya_var; --
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-12-15, 13:08:46
Quote from: sirtomi on 2007-12-15, 13:01:23
Hardver kérdés!

Tudna valaki ajánlani wireless routert kb 10eFt értékben, ami kb 15-20 méteres körben teljesen jól használható falon kersztül is? Semmi extra nem kell. Csak netezésre kellene használni, meg melóhelyi szervert elérni :)
15-20 méter falon át alap antennával esélytelen. Én egy ilyet vettem a kis szar D-Link DI-524 routeremhez: Level One OAN-1070
Egy sima routerrel akkor kb mekkora távolság érhető el?

Nem én veszem, hanem egyik haverom venné, de kb 10eFt-nál nem szánna rá többet.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-12-15, 13:08:46
Quote from: sirtomi on 2007-12-15, 13:01:23
Hardver kérdés!

Tudna valaki ajánlani wireless routert kb 10eFt értékben, ami kb 15-20 méteres körben teljesen jól használható falon kersztül is? Semmi extra nem kell. Csak netezésre kellene használni, meg melóhelyi szervert elérni :)
15-20 méter falon át alap antennával esélytelen. Én egy ilyet vettem a kis szar D-Link DI-524 routeremhez: Level One OAN-1070
köszi a tippet, nekem is pont ilyen vacak router-em van, azt hiszem be kéne neveznem nekem is egy ilyen antennára... :)

kikuchiyo

Nálunk még éppen használható a wireless, két réteg födémen keresztül. Azt tervezgetem, hogy az intézetből kölcsönkérek néhány spéci antennát , csak az a gond, hogy ennek a szarnak valami sehol máshol nem látott csatlakozója van.
Failure is the default option

Tutegal

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-15, 14:26:43
Nálunk még éppen használható a wireless, két réteg födémen keresztül. Azt tervezgetem, hogy az intézetből kölcsönkérek néhány spéci antennát , csak az a gond, hogy ennek a szarnak valami sehol máshol nem látott csatlakozója van.
RPSMA a csatlakozó típusa. Én itt vettem, hozzávaló kábellel együtt: http://www.gigatechnik.hu/

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-12-15, 13:08:46
15-20 méter falon át alap antennával esélytelen. Én egy ilyet vettem a kis szar D-Link DI-524 routeremhez: Level One OAN-1070
Ezt routerhez érdemes csatolni, nem a PC wifi kártyájához, ugye? Csak mert zavar az asszimmetria.

kikuchiyo

#7343
Az miért van, hogy a Epson CX 3650 típusú tintasugaras nyomtatóban hiába van fekete tintapatron, nem hajlandó feketével nyomtatni?
Igaz, utángyártott. Viszont korábban is használtam utángyártott patront, és nem volt vele baj.

Szerk.: Én egy akkora ökör vagyok, hogy arra nincs szó, sem több szóból álló kifejezés.
Kiderült, hogy ezen a fajta patronon van egy kis kék biszbasz, amit használat előtt le kell tépni. Én elfelejtettem letépni, így nem csoda hogy nem nyomtatott.
Karácsonyra asszem meglepem magam egy mudkip-plüssel.
Failure is the default option

Cobra

Nem baj kiku, fogjuk rá, hogy fáradt vagy :)
Profétának: elvileg mehet a vevőre is meg a routerre is mindkét verzió (a 1160-at mondjuk inkbbb a vevőre érdemes)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-15, 21:44:38
Karácsonyra asszem meglepem magam egy mudkip-plüssel.
Sztem inkább egy slowpoke illik ehhez :haha:

Quote from: Próféta on 2007-12-15, 21:33:32
Ezt routerhez érdemes csatolni, nem a PC wifi kártyájához, ugye? Csak mert zavar az asszimmetria.
A routerre ajánlott; főleg, ha több gép is használja, pár szobával
arréb laptop, stb.
De vannak egyéb, ennél olcsóbb barkács-megoldások is.
google -> omni-directional wifi antenna pl.

Manitu

Mit ajánlotok töredezettségmentesítéshez Vista alá? A beépített cucc kicsit hogy úgy mondjam "Linuxosan puritán", van egy start gomb meg egy cancel, oszt csókolom :eek:


Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-15, 21:44:38
...
kiku, van rosszabb is. Nyugdijas rokon a szines/fekete patronokat valahogy forditva rakta be, beszorult, es a szerviznek adtak oda ha jol emlekszem, hogy csinaljak meg. Pedig az o nyomtatojuknal szepen oda van rajzolva stb. Fo a koncentralt figyelem... :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Manitu on 2007-12-16, 11:56:05
Mit ajánlotok töredezettségmentesítéshez Vista alá? A beépített cucc kicsit hogy úgy mondjam "Linuxosan puritán", van egy start gomb meg egy cancel, oszt csókolom :eek:
Raxco Perfectdisk (mondjuk Vista-s tapasztalatom nincs vele, de XP alatt a saját igényeim szerinti tesztben messze verte a Diskeepert és az O&O Defrag-ot).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu