Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Majd tapasztalatokat pls. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-12-16, 23:28:06
Majd tapasztalatokat pls. :)
Sokat nem tudok róla mondani, működik, és beszédesebb mint a Vistás defrag. Idegesítő, hogy ha nincs semilyen folyamatkijelző, még akkor is, ha töredezettségmenesítésnél maximum hasraütéssel lehet megmondani, mennyi a hátralevő idő.


Zsiga

Van egy kis problémám a DOOVD-lejátszással.
Legfrissebb AnyDVD és legfrissebb Daemon-Tools Pro van a gépen, meg persze szintén friss CCCP, és a MediaPlayerClassic azt írja az összes DVD-Video lemezemre hogy "DVD: Macrovision Fail". A fura az hogy a másolt lemezeken elvileg már rég nincs semmiféle védelem, de ha lenne is esetleg, az AnyDVD kiirtja on-the-fly, az eredeti lemezekkel meg ugye alapból nem kéne szívnom...
A két tesztlemezt asztali játékos viszi gond nélkül egyébként, és pár hete/hónapja még a PC is lejátszotta. Azóta azt hiszem csak egy Vista-reinstall volt, szoftvert nem nagyon cseréltem.
Btw. iso-ból Daemon-Toolson keresztül ugyanez az eredmény, ha ez számít valamit.

Az AnyDVD ezt írja az egyik (másolt) lemezről:
QuoteSummary for drive J: (AnyDVD 6.3.0.0)
PIONEER DVD-RWDVR-112D 1.22 07/06/29PIONEER
Drive (Hardware) Region: 0 (not set!)

Media is a DVD.
Booktype: dvd-r (version 5), Layers: 1
Total size: 2099552 sectors (4100 MBytes)

Video DVD (or CD) label: MAD_MAX
Media is not CSS protected.
Video Standard: PAL
Media is region free.

RCE protection not found.
Structural copy protection not found.
Autorun not found on Video DVD.
Bad sector protection not found.
Emulating RPC-2 drive with region 2!

Fazék

#7353
amennyiben a notebook-om, erős tompa kattogó hangokat ad ki magából és bios-ban nem látom a vinyót, továbbá no operating system found szöveggel jön elő, akkor ugye jól érzékelem, hogy nem 100-as a vinyóm, még ha elindul is külső usb rack-ben rákötve a másik gépemre?
most mentem róla az összes adatot és rakom vissza a notebook-ba. de erős kétségeim vannak a vinyó állapotát illetően...
már nem emlékszem mik voltak a programok, amikkel le lehet ellenőrizni. talán hd sentinel?

[spoiler]rohadtul nem tudtam volna magamnak jobb dolgot kitalálni, mint most ezzel a vinyóval pöcsölni...[/spoiler]

szerk: adatok lementve. visszaraktam a notebook-ba, elindult. máris futtatom a hd sentinel-t, és várom a további javaslatokat. danke :)

Cobra

HD Sentinelnek ne higgyél 100%-ban. Nem láttam még latopot belülről, így nem tudom hogy van rákötve a HDD, de a tápkábel meg az adatkábel gondolom ott is lehet laza/megtört. Persze azért jobb, ha a továbbiakban memóriakártyára/lemezre mented az adataidat a merevlemez helyett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-12-20, 19:25:27
szerk: adatok lementve. visszaraktam a notebook-ba, elindult. máris futtatom a hd sentinel-t, és várom a további javaslatokat. danke :)
Teljes lemezellennőrzés.

A tökéletesség unalmas.

Member

#7356
Hali-Hali,

Van egy szám, amire már nagyon szeretnék Paranoia Agent amv-t csinálni és találtam is mkv változatot hozzá (remélhetőleg seed is lesz), de a Movie Makert nem szeretném bevetni, a kérdés, hogy létezik-e olyan lehetőleg freeware videoszerkesztő, ami az én oprendszeremen is fut és legalább "fehér villanás" szintű effekteket ismer?

EDIT:
Above Premiere milyen?

kikuchiyo

Write-only user mode:

Apukámnak egy fejhallgatót gondoltam venni karácsonyra. Tavaly valami katalógusból kinézett valami noname gyöngyszemet, amire azt írták, hogy "zseniális" meg "best buy", hazahozva szét is tört az egyik zseniális megvalósítású, tartós műanyagból készült fülkagylója.

Ezt elkerülendő, ezúttal egy minőségibb darabot szeretnék venni (hogy aztán én is használjam néha).

Kérdés: Milyet érdemes (konkretizáljuk: Sennheiser, ~10k árkategória), és hol?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Senn, ~10k és otthonra kiváló, jól szóló füles: PX100.
Jómagam ugyan még nem volt alkalmam kipróbálni, de nagyon
jókat hallottam róla még audiobuzi fórumokon is, és a freki-
jelleggörbéje is nagyon jól viselkedik.
Viszont elég nyitott kialakítása kifejezetten csak beltéri,
csöndes környezetbe ajánlott.
Kicsit zajosabb helyekre az AKG K81 vagy az alsóbb K26-ot
szokták ajánlani.

kikuchiyo

Kösz.

És a <20k kategóriában mit tudsz ajánlani?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

A 20k-s kategóriában itthon semmit ;)
A hazai eladók kissé el vannak szállva, és míg külföldön
épp a felsőkategória alja kezdődik 20k-nál, addig itt csak
néhány agyonárazott középkategóriást találsz a 20k-s
tartományban. Pl. a stúdió-standard híres AKG K240
$99-ért kapható kint; itt viszont 36-4x ezret van pofájuk
elkérni érte...

A másik az, hogy egy olyan kategóriájú fejhallgatóhoz
már illik rendes forrást és fejhallgató-erősítőt használni,
azok pedig még rátesznek egy lapáttal az árra. A dupla
árhoz rendes forrás és erősítő nélkül csak egy kicsivel
jobb hang társul egy jó 10k-s fülessel szemben.

Soul

#7361
Bocs ha rossz helyre írom de nem találtam megfelelő topikot.

Ma azzal ébredtem, hogy én játszani akarok az Oni-val, csakhát jó régi ám és az xp-t nem szereti.Kipróbáltam 2 féle unoff patch-et is, az egyik 1 exe volt a másik meg 1progi aminek megkellett adni az indító exét majd lementeni azt.Szóval mind2 nagy kudarc volt, de a 2.un off patchnél mikor bejönnek a videok és kiakad volt 1 kis töltés :smile:.
Valami opengl bigyóval lehet gondja és ez kifejezetten xp alatt.Ja és olyan megoldás kell amiben nincs format c, meg marad az xp-m is  :smile:.

Fazék

Quote from: Soul on 2007-12-22, 11:31:36
Bocs ha rossz helyre írom de nem találtam megfelelő topikot.

Ma azzal ébredtem, hogy én játszani akarok az Oni-val, csakhát jó régi ám és az xp-t nem szereti.Kipróbáltam 2 féle unoff patch-et is, az egyik 1 exe volt a másik meg 1progi aminek megkellett adni az indító exét majd lementeni azt.Szóval mind2 nagy kudarc volt, de a 2.un off patchnél mikor bejönnek a videok és kiakad volt 1 kis töltés :smile:.
Valami opengl bigyóval lehet gondja és ez kifejezetten xp alatt.Ja és olyan megoldás kell amiben nincs format c, meg marad az xp-m is  :smile:.
compatibility módban is próbáltad?
vhogy sikerült elindítanom a múltkor, de már nem emlékszem hogyan... majd ha hazaértem utánanézek

Soul

Próbáltam persze win 95 és win 98/me módban is , sőt 640szerest is bekapcsoltam,de semmi, nem indul, azaz a bungie és az op video bejön és utánna fekete halál.
Köszi  :smile:.

Manitu

Egy érdekes eset:
Időnként részben elmegy a netem. Pontosabban új kapcsolatokat nem tudok kezdeményezni. A mikrotorrent közli, hogy "a szoftvercsatornához a hozzáférési engedélyeket megsértő módon történt hozzáférés" , de a már ismert userektől tudok tovább tölteni. MSN online, de ha kilépek belőle, már nem tudok újra bejelentkezni. Már folyamatban levő letöltések gond nélkül mennek tovább, de újat nem tudok kezdeni. És persze a legidegesítőbb, hogy böngészni sem tudok. Teljesen randomra jelentkezik, általában este 8 után, és 15-20 perc múlva megint megy  minden, mintha misem történt volna, vagy reboot után azonnal helyreáll a rend. :comp:
Ötletek, hogy mi okozhatja?


Xzone

Quote from: Manitu on 2007-12-26, 22:21:49
Egy érdekes eset:
Időnként részben elmegy a netem. Pontosabban új kapcsolatokat nem tudok kezdeményezni. A mikrotorrent közli, hogy "a szoftvercsatornához a hozzáférési engedélyeket megsértő módon történt hozzáférés" , de a már ismert userektől tudok tovább tölteni. MSN online, de ha kilépek belőle, már nem tudok újra bejelentkezni. Már folyamatban levő letöltések gond nélkül mennek tovább, de újat nem tudok kezdeni. És persze a legidegesítőbb, hogy böngészni sem tudok. Teljesen randomra jelentkezik, általában este 8 után, és 15-20 perc múlva megint megy  minden, mintha misem történt volna, vagy reboot után azonnal helyreáll a rend. :comp:
Ötletek, hogy mi okozhatja?

Fogalmam sincs mi okozza, de nálam is fennálll ugyanez a probléma. (Én BitComet-et használok, szóval nem a program a hibás.)

Cobra

Szerintem a szolgáltató korlátozza a maximális kapcsolatok számát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ultimecia

Nálam is ez van, ha torrentezek néha. Szolgáltató valószínű direkt szivatja a torrenteseket. :mad:

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-12-26, 22:35:08
Szerintem a szolgáltató korlátozza a maximális kapcsolatok számát.
Na de 0-ra? Én is ilyesmire gyanakodtam, de akkor úgy kéne kinéznie, hogy ha egy kapcsolat megszakad, akkor ahelyett kezdhetek újat, de nem tudok. És egy reboottal nem lehet megoldani a szolgáltató korlátozását.


Soul

Ha megnyitok egy avit és létrehoz 1ilyen dxva_sig.txt fájlt, az mit jelent?Azaz valami probléma miatt van, vagy van ilyen csak én nem láttam eddig?

Manitu

Bekapcsolt wmv gyorsítás melett hozza létre ezeket a fájlokat némelyik divx codek. Legalábbis ezt írják az okosok. Hogy miért, azt nem tudom, szerintem valami bug lehet a kodekben. Nyugodtan törölheted, vagy ha nagyon zavar, akkor például itt van némi infó, hogy lehet kikapcsolni.


Soul

#7371
Értem köszi, majd egyszer csak megunom törölgetni  :smile:.

upd*: itt --MPC > Display > Options... > Output > -- kinek mire van állítva? Mert ha jobban meggondolom azóta van ez amióta a WMP7-et átállítottam WMP9-re.Mert WMP7-el elég érdekesen viselkedtek nálam az mpg-k, 9el meg jó lett de pár avi ezt csinálja.
Az alapon meg képet nem tudtam lopni videoból.Bahh semmi se jó, mindennek van valami mellék hatása?  :smile:

Selmo

VMR9-re van és overlayen keresztül problémás a képlopás, olyankor át kell állítani és kész. Meg amúgy is VDM-mel szedek ki képet a filmekből. Vagy MPlayerrel.

A tökéletesség unalmas.

Soul

Nekem is most VMR9-en van, mert azzal megy minden csak az a hülye txt-zés van pár avinál.De meik VMR windowed vagy renderless?

Manitu

Renderlessre állítsd, úgy jónak kell lennie. Windowed módban különben sem lennéne felíratok ;) MPC-ben szépen le van írva mind a csillagoknál, olvasd el.


Soul

#7375
Elolvastam én csak gondoltam megkérdezem hogy ti konkrétan hogy használjátok.Köszi.

*upd: renderless-en van és txt is ugyanúgy, mind1  :smile:

Kvikveg

Thief Goldot szeretnek venni ill Thief II-t, lehet ezeket valahol kapni/rendeltetni? Tudtok megbizhato uzletet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-12-27, 21:22:54
Thief Goldot szeretnek venni ill Thief II-t, lehet ezeket valahol kapni/rendeltetni? Tudtok megbizhato uzletet?
eBay, máshonnan esélytelen beszerezni. Illetve nekem van szép eredeti első kiadásos nagydobozos Thief2-m, de előbb adnám el a vesém mint azt...  :Kiraly:

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2007-12-27, 21:22:54
Thief Goldot szeretnek venni ill Thief II-t, lehet ezeket valahol kapni/rendeltetni? Tudtok megbizhato uzletet?
nékem megvan az 1. és 2. rész is evm kiadásban és még egyszer se telepítettem őket... (Deus Ex és MDK2-vel együtt lettek véve, és azok sem találkoztak még a gépem vinyójával... néha annyira értelmesen tudom szórni a pénezemet...)

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2007-12-27, 23:36:10
Quote from: Kvikveg on 2007-12-27, 21:22:54
Thief Goldot szeretnek venni ill Thief II-t, lehet ezeket valahol kapni/rendeltetni? Tudtok megbizhato uzletet?
nékem megvan az 1. és 2. rész is evm kiadásban és még egyszer se telepítettem őket... (Deus Ex és MDK2-vel együtt lettek véve, és azok sem találkoztak még a gépem vinyójával... néha annyira értelmesen tudom szórni a pénezemet...)
Hm. Hmmmmm! *elakarodadni elakarodadni elakarodadniii* :haha:
Deus ex-et nem ismerem. Se MDK2t.
Az 1es a sima 1es vagy a Gold, tehat tobb palyaval?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.