Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Nálam azzal szórakozik, hogy ha szabályosan lépek ki belőle (File/Kilépés) akkoris újra akar mindent hashelni a következő indításnál, még azt is ami egyébként le volt állítva. Ez átlagos felhasználás mellett nem jelentene nagy problémát, de nálam most éppen 180GB-nyi torrent van megnyitva, ebből ~80GB letöltés...

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2008-01-21, 21:38:09
Nálam azzal szórakozik, hogy ha szabályosan lépek ki belőle (File/Kilépés) akkoris újra akar mindent hashelni a következő indításnál, még azt is ami egyébként le volt állítva.
Nálam ilyet még akkor se csinált, amikor csak lezártam `\(o_0)/´
Sőt, eddig nekem csak manuálisan hashelt, nem automatikusan.
Bár az is tény, hogy én nem is használom annyit, mint ti.

Alkyra

Lenne egy kis gondom:

Egy Linksys WRT54G routerem van s az lenne a probléma h néha levágja a laptopom a netről. DHCP t használok wifin keresztül s a routert gatewayként működik(van egy másik router amit a szolgáltató adott s azon keresztül jelentkezek be  anetre. emktvs net. próbáltam átkapcsolni routerre de ha megtettem akkor azonnal meghalt a net mindkét gépen s semmi nem volt.)

Gondoltam frissítem a firewaret s el is mentem a hivatalos oldalra. A gond az, hogy a 8.0 versiont nem tudom letölteni, mert a gép vlm oknál fogva képtelen rá.(megszakad állandóan a letöltés az oldalról vagy ilyen lehetetlen sebességgel  tölti s nem bírja leszedni)
Mással nincs probléma.

Kell-e frissítenem a routert s ha igen tudna vlk adni egy oldalt ahol letölthetném normálisan a firmwaret hozzá?

Cobra

Nekem lejött a file, elküldöm e-mailben, remélem tudsz fogadni 1,6Mb-ot.
Azért biztos ami biztos nézd meg a router alján, hogy biztosan 8.0-s.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Quote from: Cobra on 2008-01-25, 15:09:38
Nekem lejött a file, elküldöm e-mailben, remélem tudsz fogadni 1,6Mb-ot.
Azért biztos ami biztos nézd meg a router alján, hogy biztosan 8.0-s.

a firmware je 7.0 as ez tuti. egyb. thx.

White SeeD

Megjött a kártyám
Minden szép és jó, cd-jéről telepítettem, elsőre ment minden. Egyetlen probléma hogy iszonyathangos. Zalman hűtés van rajta, ami állítólag jó lenne, ha nem mene maxon egyfolytában. Próbáltam a riva tunerrel, ami közli, hogy ezen a cuccon még nem volt tesztelve, szedjem le a legújabb verziót. A 2.0.6 van jelenleg, most szedtem le frissen...Azért elindul és 256bit RV 670 (320sp) whit 512 DRR3 memory customize..
Rámegyek, és engedélyezem a fanspeed állítást, újjraindúl.
Beállítom 25% endélyezem. A hardware monitoringon szépen látszik hogy elvben 25 ön megy, gyakorlatban megy tovább úgy 80-90% környékén. Az ati overdrive tesztjénél szokot olyan lenni hogy ha rendesen meghúzom akkor még egy nagyon picivel hangos lesz, de az már a max-a neki.
Felveszem 100%-ra, a grafikon ugrik, a kártya ugyanúgy megy tovább...
Az mind szép és jó, hogy 55C fölé nem megy a hőmérséklet, de 0 terhelés alatt nem kéne ennyire mennie. Így nagyon hangos a többi egységhez képest.
Nincs ezekben fordulatszámszabályzás vagy mi a  :Eztneked: van  :confused:
Valakinek 5let fordulatszám és zajszintcsökkentéshez?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Nem mellékelték a szokásos zalman-ellenállásokat vagy elosztót?
Ha nem, akkor kelleni fog vagy két olyan csatlakozó két-tűs kis
venti-csatlakozó, apa+anya (elektromos alkatrész-boltokban lesz)
vagy egy olyan kéttűs apa + egy molex, egy kevés vezeték, egy
ellenállás x ohmmal, valamint minimális forrasztási skillz0rz. Hány
amperes a venti motorja? -> onnan lehet kiszámolni, hogy mekkora
ellenállás kell, sztem 7-9V-ra levinni elég lesz; vagy ha a molexes
megoldással csinálod, akkor ellenállás nélkül is lehet 7V-ot
kicsalni belőle.

Cobra

Végül melyiket vetted meg WS? Drivert meg sose telepítünk a hozzáadott lemezről, mert az régi verzió. Töltsd csak le a legújabbat, és rakd fel azt (régit előtte letörölni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

A melléklet az kimerült 2 adapterben, 1 pci tápátalakító. ami 2*6 os vezeték, hdtv bizbasza, meg egy crossfire híd.
Nem túlozták el a dolgot, de a gigabite amúgy is fapados.
Hmm, eletromos alkatrész bolt. Az pont az ami nincsen.
Ennek az elosztónak van valami spéci neve? Ha van számtechboltban talán kapható / összeütik nekem.
Az ilyen ellenállásos meg forrasztós dolgok nem mennének mert nincsen hozzá semmilyen szerszámom :smile:

PH-n feltettem ugyanezt a kérdést. Kaptam rá választ:
"az x1950 pro gigánál is ez volt, a zalman már azt sem hűtötte el....nem is értem miért erőltetik azt gigáéknál."
Pedig aszittem kiderül hogy az a bajom hogy túljólhűt fix fordulatszámon :rolleyes:

Végül ez http://ipon.hu/?product_id=19118 lett.
Bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy szoftveresen nem fogom tudni leszabályozni. :mad:

A driver meg 2007 évvégi. Már ezért is sírt a rt hogy túl friss a driverem, szedjem le a frisebb rt verziót :smile:
Olvasom a ph fórumot, öbbeknek gondja van. De ők legalább fixen be tudják adni legalább az 50% ot.
Amúgy nem rosz progi, a fanfordulatszámmérőn mindent korrekten mutat a monitorban, csak persze az nem megy ami pont kéne :comp:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2008-01-25, 19:05:55
Ennek az elosztónak van valami spéci neve? Ha van számtechboltban talán kapható / összeütik nekem.
Az ilyen ellenállásos meg forrasztós dolgok nem mennének mert nincsen hozzá semmilyen szerszámom :smile:
Abból, hogy kétpines/kéttűs mini csatlakozó videokártya-ventilátorhoz,
abból valószínűleg tudni fogják, de az ilyeneket nem számtech, hanem
műszaki boltban lehet kapni. Sztem ha szépen megkéred őket, akár
helyben meg is csinálják azt a 4 forrasztást, kétperces munka.

kikuchiyo

Ezzel a WRT54G routerrel kapcsolatban kérdezném, hogy a 8.0-ás firmware biztosan jó a 7.0-ás hardware verzióhoz? Mert pont 7.0-ás fw nincs a letölthetők között.

A hw verzió nagyon nem mindegy egyébként, a 7.0 teljesen más belülről (más processzor, kevesebb memória), mint az elődei. (Ezért is sz*rabb, mert azokra lehetett spéci linux alapú fw-t tenni.)
Failure is the default option

Cobra

Azért szóltam Alkyra-nak, mert NEM mindegy, a különböző revisionokhoz különböző firmware-ek kellenek. A 7.0 meg szerintem nem Linuxos, a GL-ekre lehet felrakni a moddolt fw-ket (meg a 4.0 és előbbiekre).
Fw-k meg össze-vissza vannak országok szerint, a US oldalról lehet a legtöbbet letölteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Tudom, hogy a 7.0 nem Linuxos, abban csak 2 MB RAM van, azon még a legkisebb ucLinux sem indul el.
Failure is the default option

Alkyra

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-25, 20:37:57
Ezzel a WRT54G routerrel kapcsolatban kérdezném, hogy a 8.0-ás firmware biztosan jó a 7.0-ás hardware verzióhoz? Mert pont 7.0-ás fw nincs a letölthetők között.

A hw verzió nagyon nem mindegy egyébként, a 7.0 teljesen más belülről (más processzor, kevesebb memória), mint az elődei. (Ezért is sz*rabb, mert azokra lehetett spéci linux alapú fw-t tenni.)


Az van. 7.0 ver s 7.1 es firmware van hozzá. Én nem érzem h akármiben is szar lenne azon kivűl h mindig ledobja a laposom vlmért-.-

Cobra

Nem lehet, hogy azért, mert nem megfelelő fw van benne? Ha egyszer az van ráírva, hogy 7.0-s, akkor annak a fw-jét is kellene belerakni...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Quote from: Cobra on 2008-01-26, 00:07:09
Nem lehet, hogy azért, mert nem megfelelő fw van benne? Ha egyszer az van ráírva, hogy 7.0-s, akkor annak a fw-jét is kellene belerakni...

Nem raktam fel más firmwaret a vásárlás óta. Ez volt benne alapból.

Fazék

nincs valakinek elfekvőben egy 10-20 GB-os vinyója? :D

illetve korábbi kérdésünk: van valakinek nem használatban lévő 5 centis ventije? egy ősrégi geforce1-es kártyára menne a hűtőbordába csavarozva brutális módon.
a jelenlegi sajnos picit megmakacsolta magát és még sosem volt szerencsém a szétkapás+olajozás kombóval. danke

kikuchiyo

Na várj. Elfekvő vinyók:

Van egy 170? megás, elvileg jó.
Van egy 4 gigás, rosszul érzékeli a méretét, és zörög, mint egy madarat nyelt sugárhajtómű, de azért még működik.
Van egy 40 gigás, amin a régi rendszerem van, elvileg jó.
Van egy 80 gigás, amin a Zsigától lejmolt filmek vannak, sajnos csak PIO-ban hajlnadó olvasni, bár ez lehet, hogy a vacak kivehető fiók miatt van.
és van egy 160-as, ami úgy néz ki, nem jó, bár ki tudja.

Melyik kell? :D
Failure is the default option

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-01-27, 01:41:36
illetve korábbi kérdésünk: van valakinek nem használatban lévő 5 centis ventije? egy ősrégi geforce1-es kártyára menne a hűtőbordába csavarozva brutális módon.

Hmm, szerintem van valahol egy geforce 2-es kártyám. Csak az a baj vele, hogy Miskolcon van, és oda nem megyek vissza csak Feb. 2-a után (és ott is maradok pár napra). De ha tudsz addig várni, akkor a tiéd.

Fazék

#7519
há' egy kis áprójuk lenne-é még a tiszteltes uraknak szegény rendszergázda számára netán? :D

kiku: köszönöm a fölajánlást, de vhol a 10-20 közötti kéne, 40 már nem kicsit overkill és akkorát már nincs pofám lenyúlni :D
Xzone: nu az még magának is jól jöhet később, ki tudja merre sodorja az élet zavaros mocsara, de azért köszönöm a fölajánlást :)

Darkstar

nwa kiterjesztésű fileokat mivel lehet piszkálni? Leginkább az mp3ba történő konvertálás érdekelne. Mivel egy BGM nevű mappában vannak, gyanítom, hogy ezek háttérzenék, és nagyon kéne közülük 1.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Mivel 5 kiterjesztés-adatbázisban nem volt benne, ezért erős a gyanum, hogy maximum hexeditorral.


Darkstar

Igen, ezért kérdeztem. Még a google sem segített. :)
Cool. Mindenesetre találtam egy torrentet, amiben talán benne van. Mindensetre köszi!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Nvidia forceware driverrel kapcsolatban kéne segítség. a 163.xx verzió óta új "minden funkciót egyesítő" kontrolpanel van, ami természetesen sz@r. Megint előjött egy régi gondom. Szeretem, ha különböző felbontásokhoz külön be tudom állítani a kívánt refresh rate-t. De most csak az épp aktuálisan használthoz tudom. Tehát ha pl a desktop 1024x768-ban van, akkor annak be tudom állítani hogy 100 Hz legyen, de ha mondjuk egy játék fullscreenen bevált 640x480-ba, akkor a refresh rate beakad 59-60 Hz-be is majd kifolyik a szemem. Régebben NVTweak-et használtam a driverben rejtett opciók előhozására, de ezekkel az új driverekel nem működik. Tudok valami progit javasolni? Vagy csak valami regeditálással lehet ezt megoldani? Előre is kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Nem tudom Nvida-val működik-e, de MultiRes, vagy ha még fejlesztik, akkor Refeshforce.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Kösz, ezeket majd megnézem. Senki másnak nincs ez a problémája nVidiával? Pl ha egy régi játékot játszotok 640x480-ban fullscreenen?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-29, 02:10:08
Kösz, ezeket majd megnézem. Senki másnak nincs ez a problémája nVidiával? Pl ha egy régi játékot játszotok 640x480-ban fullscreenen?
TFT, 60Hz-re lett kitalálva. :)
Egyébként a RefreshLock/RefreshForce működik, amíg CRT-m (is) volt addig azt használtam.

Dreamcleaver

 :merci: Ez a RefreshLock müxik és még én is tudom kezelni.  :D Mostmár nézegethetem a hentai CG-ket fullscreenen.  :haha:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

#7528
Sikerült összeszednem egy brazil nyelvű xp + s2-t.
Ezt valahogy át tudom rakni magyar nyelvűre, vagy le kéne tölteni valamit hogy magyar legyen?
Bár az english is jó lenne, csak a süket Brazilok hozzánk hasonlóan minden országot lefordítottak, így elég nehézkes bármit is összehozni.
edit: Területi beállításoknál hiába állítom be hogy hungari, hungaros, látszani látszik, hogy magyar mértékegység miegymás, de a nyelv marad brazil :mad:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

 :lul:
Sajnos nem tudod a nyelvet megváltoztatni. Magyar XP-t nemzetközi trackeren nem fogsz találni csak reges magyaron.
Hide and fear, Cobra Commander is here !