Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

Keress valami olyat, hogy Inglês

White SeeD

Shit, valahogy sejtettem, hogy nem fog menni.
Amúgy inglésből alig van 8 féle benne :smile:
Magyar xp nemzetközin tényleg nincs, pedig áttúrtam jópárat.
Well, akkor marad a linux. Bár kétlem hogy oktatás nélkül bármit is tudnak majd csinálni a "kollegák" Oktatni meg csak jövő héttől tudok....
Vagy feltételezzem jóhiszeműen, hogy átlagon aluli windózjúzernek menni fog a linux? :rolleyes:

Vagy szerintetek? Magyar nyelvű linux vs brazil nyelvű winfos? :D
Bár megpróbálom a hungarishe officot felerőszakolni rá, hátha az megy :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Akkor van olyan, hogy Inglês (Estados Unidos) vagy Inglês (Inglaterra)?

White SeeD


Jam, úgy sejtettem, hogy az UK féle az a (Estados Unidos) lehet, de azt is nagyban letojja. Újjraindúl, de ugyanúgy Bem-vindo :smile:
De jó ez, megy az office, a magyar billenytűzet, meg pár progi ami kell magyar.
Max telepakolom az asztalt parancsikonokkal, nehiogy eltévedjenek. :lazza:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2008-01-30, 13:06:48
brazil :mad:
face-palm.jpg
legalább egy angolt töltöttél volna le... vagy elkéred vkitől a magyart...
vagy *gasp* megveszed az oem-verziót.

Quote from: White SeeD on 2008-01-30, 14:12:25
Jam, úgy sejtettem, hogy az UK féle az a (Estados Unidos) lehet, de azt is nagyban letojja.
nem beszélek spanyolul, de ide lerí róla, hogy az United States, nem pedig
United Kingdom.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Baggio

azt szeretném megtudni, hogy egy mkv file-ból hogy lehet a sub-ot kivarázsolni srt formátumba
valaki tudja esetleg?

Zsiga

Quote from: Baggio on 2008-01-31, 01:17:01
azt szeretném megtudni, hogy egy mkv file-ból hogy lehet a sub-ot kivarázsolni srt formátumba
valaki tudja esetleg?
mkvtoolnix része az mkvextract, amihez találsz mkvextract GUI néven GUI-t ha rákeresel. :) Ez gyönyörűen kiszedi belőle. Hogy milyen formátum lesz az attól függ hogy mi van benne, ez csak szétszedi, nem alakít rajta semmit.

Baggio

#7539
Quote from: Zsiga on 2008-01-31, 01:20:12
Quote from: Baggio on 2008-01-31, 01:17:01
azt szeretném megtudni, hogy egy mkv file-ból hogy lehet a sub-ot kivarázsolni srt formátumba
valaki tudja esetleg?
mkvtoolnix része az mkvextract, amihez találsz mkvextract GUI néven GUI-t ha rákeresel. :) Ez gyönyörűen kiszedi belőle. Hogy milyen formátum lesz az attól függ hogy mi van benne, ez csak szétszedi, nem alakít rajta semmit.
:merci:
tökéletesen működik.

edit: next q:
mkv-ból próbálom mov-ot csinálni. de akárhogy állítom be a paramétereket, a kép mindig szaggat egy kicsit a kész mov-ban. most próbáltam avi-ba is de ott is szaggat. elég minimálisan, de pont zavaró. total video convertert használok. alap magas minőségű konvertálásnál meghagyná az eredeti frame rate-et. de így elinditva hibaüzenetet kapok, hogy vmelyik beállítás nem jó. hosszú kísérletezés után a rájöttem hogy a pont a frame rate nem tetszik neki. de azt hiába állítom, 25-végtelenig. a szaggatás megmarad.
ötletek?
avi-ból mov-ba ilyen probléma nincs (kivéve ha az avit mkv-ból csináltam mert ugye ugy már az avi is szaggat)

Cobra

Először is min szeretnéd nézni az átalakított filmet, hogy mov vagy avi kell mkv helyett? Egyébként mindhárom konténer, nem video/audio formátum. Mov ha jól tudom video/audio-ból tudja azokat, mint az mkv, csak a belső feliratot nem igazán. Avi meg csak divx/xvid és hangnak mp3/ogg felirat nélkül.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

Quote from: Cobra on 2008-01-31, 10:35:28
Először is min szeretnéd nézni az átalakított filmet, hogy mov vagy avi kell mkv helyett? Egyébként mindhárom konténer, nem video/audio formátum. Mov ha jól tudom video/audio-ból tudja azokat, mint az mkv, csak a belső feliratot nem igazán. Avi meg csak divx/xvid és hangnak mp3/ogg felirat nélkül.
Ipod csak mov-ot tud. azért kell először kiszedni a feliratot az mkv-ből, hogy utánna az mkv-t movra konvertálva hozzáadhassan azt és igy minden jó legyen. ez lenne az elképzelés. de az mkv-ről mov-ba konvertált anyag nem csak az Ipod-on szaggat hanem a gépen is. Mivel nemrég kaptam új gépet, biztos hogy nem lehet az azoka a dolognak hogy a gép "lassú" hozzá

Cobra

Ipodhoz nincs szoftver, ami tetszőleges video és hangfile-t berak mov-ba? Esetleg a MediaCodert nézd meg, bár nem tudom, az tud-e mov-ot készíteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

Quote from: Cobra on 2008-01-31, 12:48:14
Ipodhoz nincs szoftver, ami tetszőleges video és hangfile-t berak mov-ba? Esetleg a MediaCodert nézd meg, bár nem tudom, az tud-e mov-ot készíteni.
a total video converter amit használok tud mov-ot csinálni és eddig mindent azzal csináltam, nem tudom miért szaggat most. A iPodhoz csak hulladék iTunes van, ami vagy nem tud konvertálni/vagy kurva lassú
a mediacodert megnézem, kösz

Alkyra

#7544
 a következő dolog előtt állok értetlenül:

a laptopom nem éppen a legjobb fajta(msi, mobile amd sempron) s van egy kis gondja; a ventillátora berregni kezdett nemrég s nem tudom kitalálni az okát, hogy miért teszi. a gépre nagyon vigyázok s nem értem, hogy honnan merülhetett fel a probléma.
a gondom az lenne, hogy amikor WoWozni akarok(nvidia go 6100 256mb ramos vid kártya) akkor egy idő után hazavágja a netet az egész hálózatban. ilyenkor egy reset a routernek elég is h minden ismét működjön, de meglehetősen kezd zavaró lenni a dolog...
amíg a berregés nem jött elő addig simán tudtam wowozni is.(vagy mást játszani)

semmi másra nem reagál így.(simán windowsban vagyok akkor nincs vele gond) gondoltam h a hővel lehetnek gondok de a SIW szerint normál hőmérsékleten van minden.-.-


Kuroi Tenshi

Fura eset.
Berregés = lehet, hogy vmi (hajszál, *szál) belement a
ventibe; az is lehet, hogy a csapágyazásánál elment
belőle az olaj. Szétszedés nélkül kitisztítani, megolajozni
nehéz, talán nem is lehetséges. Szétszedése körülményes,
és ált. garivesztéssel jár.
Go6100 = nv alaplapi IGP :)
Ha csak a notidnál vágná haza a netet, akkor azt mondanám,
hogy az IGP-t tartalmazó és hálózatot is vezérlő nf északi
híd túlmelegedik. De hogy az egész hálózatban, routerestül
elmenjen a net, az fura.
SIW=? Akármi is, az északi híd hőmérsékletét ált. semelyik
dióda sem méri, benne nincs dióda, max a közelében lehet.
Szóval attól még lehet az meleg.

necrologist

valakinek van vmi tippje miért nem szeretne a gépem egy általam írt dvd-t sem lejátszani?
spec:
op: winXP sp2 és suse 10.3
nero8-al írt tdk dvd-r (8x) multisession és sima adat dvd-k
író NEC-ND3520A firmware 1.04 (frissítve 3.07-re sem jó)
win alatt egy cdroller nevű data recovery program látja a dvd-n lévő dolgokat és le is tudja róla másolni
egyébként mind2 op rendszer üres vagy hiányzó dvd-t jelez mikor megpróbálok belépni a meghajtóba
+ ami külön nice ugyanez az op rendszer kombó (ugyanazokról a cdkről telepítve...) laptopon tökéletesen olvassa a dvd-ket (abban vmi optiarc meghajtó van)
:G és MS help-je kivégezve, eredmény nélkül  :confused:

Xzone


Én

Nekem fordítva van: az általam írt TDK-kat csak az én gépem tudja lejátszani. :P De pl verbatimmal megy

Selmo

Quote from: necrologist on 2008-02-01, 17:40:15
...
Szvsz halódik az író. Vagy valami gubanc van a winnel.

A tökéletesség unalmas.

bimanc

Hali. Főként NEC íróknál van ez, de biztos másnál is előfordul. Kezdi megadni magát. Nekem is ez a baja már kb. fél éve. Rakj vele egy sima olvasót, az vinni fogja. Nekem legalábbis viszi. Az írót meg csak írásra használd.  :comp:

necrologist

 :merci: amugy mostanában sok embertől hallottam hogy nero 8 is lehet az oka, majd megnézem egy régebbi változattal írva a dolgokat

Kuroi Tenshi

Quote from: necrologist on 2008-02-02, 00:43:46
:merci: amugy mostanában sok embertől hallottam hogy nero 8 is lehet az oka
Nero nekem már csinált olyat, hogy dvd-íróra kijelentette, hogy rossz,
nem hagyta használni, pedig semmi baja nem volt.

Azóta imgburn-t használok (kicsit kevésbé júzör-frendli, de jobb).
cdroller mellett még isobuster-t is kipróbálhatod.
Bónusz: mindkettő ingyenes.

Én

Váltottam IE 7-re, jobban tetszik mint a FF, csak van egy negyed óránként előjövő, fatális szépséghibája, amitől szétmegy az egész és be kell zárjam. Any halp?

Próféta


Én

Semmilyen toolbar nincs fenn megaupfailen kívűl, de azzal még nem volt gebasz, mindegy leszedtem. Remélem ez megoldja, és köszi a linket!

sirtomi

Quote from: bimanc on 2008-02-01, 22:23:36
Hali. Főként NEC íróknál van ez, de biztos másnál is előfordul. Kezdi megadni magát. Nekem is ez a baja már kb. fél éve. Rakj vele egy sima olvasót, az vinni fogja. Nekem legalábbis viszi. Az írót meg csak írásra használd.  :comp:
Na NEC írókat csak ne bántsuk, nekem tökéletesen működik már 3 éve, mindent olvas és ír is rendesen, mondjuk pár újabb lemezzel meggyűlik a baja néha :)

Liquid Snake

Ismét kétségbeesésemben fordulok hozzátok. Nekem valami különleges módon mindig elromlik valami a gépemben. KB Havonta cserélek Videókártyát vagy alaplapot vagy winyót vagy memóriát mert mindig beszarik vmi... Lényegtelen... Most éppen annyi a gondom h bekapcsolom a gépet és egyszerűen nincs kép vagy ha van is akkor megáll a windows töltésnél vagy éppen a BIOS-t ahogy betölti ott. Volt olyan h bejött a windows de a kép megfagyott viszont a köszöntőzene meg ment tehát elindult a gép csak a kép fagyott meg. Winyó,Memória,Vidkari-nak biztos, hogy nincs baja mert mindet kipróbáltuk egy másik gépben és hibátlanul működött, ezért én vagy alaplapra gondolok vagy esetleg a táp lenne rossz? Arra is gondoltam h rossz a táp és azért romlik el mindig vmi a gépemben de nemtom h ebben mennyi realitás van :S PLS segítsetek kideríteni h mi baja lehet :S

Cobra

Biosban nézd meg a feszültégeket, igaz messze nem biztos, hogy pontos értékeket kapsz. De ha nagyon eltér valamelyik érték, akkor jó eséllyel a tápegység rossz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Quote from: Cobra on 2008-02-02, 19:36:24
Biosban nézd meg a feszültégeket, igaz messze nem biztos, hogy pontos értékeket kapsz. De ha nagyon eltér valamelyik érték, akkor jó eséllyel a tápegység rossz.

Az a baj h már egyáltalán nem kapok képet még akkor sem ha elindítom a gépet :S Szóval ki van zárva h megtom nézni :S Viszont nemsoká megnézem egy másik táppal is és akkor kiderül h mivan. Viszont megnyugodva akkor sem vagyok mert kb fél éves az alaplap és nemtom mi lehet az az ok ami miatt mindig elromlik valami. A feszültségeket ha tudom megnézem majd de viszont fogalmam sincs róla h mi számít a megszokottnál eltérőnek XD