Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud


White SeeD

Nekem pont ezért kellett visszatérnem a ZA régebbi verziójára, mert egy halom neméppeneredeti program nem indúlt el :ejj:
(Ahhoz képest hogy letuiltottam a vírusírtó opcióját, szintén semmi hatása nem volt) :comp:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bimanc

#7832
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Lehetséges, hogy egy fülhalllgató (vagy egy hosszabbító kábel) tönkretegyen egy alaplapi jack-csatlakozót? Ugyanis a második alaplapomnál fordult elő, hogy a jobb oldal egyik pillanatról a másikra kiesett, és a bal is torzan szól. Ha félig kihúzott állapotban van a dugó, akkor mindkét oldal szól, de halkan és zajosan. Egy Asrock és egy Asus alaplapnál is teljesen ugyanúgy történt, szóval én úgy gondolom a fülhallgató a hibás, lehetséges, hogy rövidre zárja vagy ilyesmi? Köszi előre is a segítséget!  :comp:

Szerk.: Jobban belegondolva, a hosszabbító (5 m) a ludas, mert anélkül kb. másfél éven keresztül nem volt gond, a mostani alaplap meg úgy három hetet bírt ki vele.  Ilyen van?

Alkyra

Quote from: bimanc on 2008-03-24, 21:08:43
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Lehetséges, hogy egy fülhalllgató (vagy egy hosszabbító kábel) tönkretegyen egy alaplapi jack-csatlakozót? Ugyanis a második alaplapomnál fordult elő, hogy a jobb oldal egyik pillanatról a másikra kiesett, és a bal is torzan szól. Ha félig kihúzott állapotban van a dugó, akkor mindkét oldal szól, de halkan és zajosan. Egy Asrock és egy Asus alaplapnál is teljesen ugyanúgy történt, szóval én úgy gondolom a fülhallgató a hibás, lehetséges, hogy rövidre zárja vagy ilyesmi? Köszi előre is a segítséget!  :comp:

Szerk.: Jobban belegondolva, a hosszabbító (5 m) a ludas, mert anélkül kb. másfél éven keresztül nem volt gond, a mostani alaplap meg úgy három hetet bírt ki vele.  Ilyen van?

Van.
Engem megrázott az áram a füllhallgatómon keresztül amikor a laptoppal a suliban voltam.(BMF ingyen net rulz.:))
Sztem ott el volt vlm cseszve a táppal, mert azóta se történt ilyen velem...

kikuchiyo

Kipróbáltad másik fülhallgatóval és másik hosszabbítóval, hogy tényleg rossz-e az alaplapi kimenet?
Nekem így a leírás alapján az a gyanús, hogy egyszerűen kontakthiba van valahol.

Quote from: Alkyra on 2008-03-24, 21:25:27
Van.
Engem megrázott az áram a füllhallgatómon keresztül amikor a laptoppal a suliban voltam.(BMF ingyen net rulz.:))
Sztem ott el volt vlm cseszve a táppal, mert azóta se történt ilyen velem...

Hááát... olyan van, vagy volt régebben, hogy rossz tápok kivezették a 110 voltot a gépházra, ami aztán jól megrázta a delikvenst (a mosogatógépünk most is ilyen, addig bizonygattam a szüleimnek, akik nem hitték el, hogy megmértem, és tényleg feszültség alatt van), de ha ez a feszültség kerül rá véletlenül az alaplap valamelyik kivezetésére, akkor szerintem nem elhalkulást meg torzulást okoz, hanem tönkreteszi, azonnal.
Failure is the default option

bimanc

Jó, elhiszem, másra tényleg én sem tudok már gondolni. Úgyhogy hamarosan felkoncolom a fülest meg a retkes zsinórt. Hosszabbító nélkül talán tovább bírja?

Mindenesetre köszi szépen a választ.  :merci:

kikuchiyo: Igen kipróbáltam, az első alaplappal rengeteget szenvedtem mire belenyugodtam a dologba. Akkor az alaplapr gondoltam, mondom szar Asrock, mit várok, de hogy egy három hetes Asus is dettó ugyanazt produkálja (először egy kis recsegés, kihagyás, aztán puff kiesett az egyik oldal, kb 2 másodperc alatt), az egy kicsit gyanús.

Fazék

#7836
tudtok vmi módszert, hogy (OpenOffice nélkül) hogyan lehet doc-ból pdf file-t csinálni, úgy, hogy ne képként mentse?
csak mert eddig olyan converter programokat találtam, amik "nyomtatóként" üzemelnek, vagyis képként mentik el a dokumentumot, ami azért jelentősen meg tudja dobni a méretet és később abból a szövegvisszanyerés is macerásabb... (vagyis kvázi lehetetlen)

szerk: és nem árt, ha ingyenes, de végülis túlélem, ha törni kell, csak könnyű legyen kezelni

Kuroi Tenshi

Az egyetemen sok tanár pdf factoryt használtak különféle
feladatokra pl .ppt->.pdf átalakításra, azt próbáltad már?

Próféta

A 2007-es Office-hoz létezik PDF-be exportáló plugin a Microsofttól. Nem próbáltam még, nem tudom, hogy képként menti-e, de esélyes, hogy nem. Persze az Office 2007 nem épp ingyenes.

Manitu

Quote from: Fazék on 2008-03-26, 22:39:50szerk: és nem árt, ha ingyenes, de végülis túlélem, ha törni kell, csak könnyű legyen kezelni
Ezesetben Adobe Acrobat ;)


Fazék

Quote from: Manitu on 2008-03-26, 23:06:01
Quote from: Fazék on 2008-03-26, 22:39:50szerk: és nem árt, ha ingyenes, de végülis túlélem, ha törni kell, csak könnyű legyen kezelni
Ezesetben Adobe Acrobat ;)
ja azt elfelejtettem hozzátenni, hogy lehetőleg kisebb méretű legyen, vagyis 10-20 MB maximum.
adobe acrobat kb olyan overkill lenne, mintha photoshop-ot akarnék telepíteni egy kép elforgatásához :)

Próféta

Abiword?
Valami 6 mega az egész. Létezik portable változata is, szóval telepíteni sem kell. Állítólag tud doc-ot olvasni (hogy mennyire, az majd kiderül) és pdf-et menteni (hyperlinkek, stb megőrzésével), talán egy próbát megér.

Fazék

köszi a tippeket, teszek velük egy próbát :merci:

(amúgy nem nekem lesz, mert én gond nélkül tudom használni az openoffice-t, hanem unokatesómnak munkahelyére, ott meg örülnek, hogy ms office-t vágják, nem akarom túlságosan bonyolítani az életüket :))

Beldynas

Quote from: Fazék on 2008-03-26, 22:39:50
tudtok vmi módszert, hogy (OpenOffice nélkül) hogyan lehet doc-ból pdf file-t csinálni, úgy, hogy ne képként mentse?
csak mert eddig olyan converter programokat találtam, amik "nyomtatóként" üzemelnek, vagyis képként mentik el a dokumentumot, ami azért jelentősen meg tudja dobni a méretet és később abból a szövegvisszanyerés is macerásabb... (vagyis kvázi lehetetlen)

szerk: és nem árt, ha ingyenes, de végülis túlélem, ha törni kell, csak könnyű legyen kezelni

Csatlakozom a többiekhez. Van, de jó pénzért. Én is kerestem ilyen progit, de csak az adobe volt, de az nem fizetős?????
Nekem nem engedte....

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Beldynas on 2008-03-27, 01:47:33
Csatlakozom a többiekhez. Van, de jó pénzért. Én is kerestem ilyen progit, de csak az adobe volt, de az nem fizetős?????
Nekem nem engedte....
Khm.
1. említett abiword...
2. openoffice...
Ez kapásból két megoldás, ami elhangzott alant, és ingyenes. Más kérdés, hogy könnyen kezelhető minimális méretű és még nyomokban sem Bözsi nénit megzavaró az így nem igazán illik a legtöbb megoldásra (ami meg egyszerű, az képbe ment). Fazék, ha már ms office, miért nem a Próféta által linkelt plugin? Régi verzió?

Mondjuk azzal a hozzáállással, hogy "nembaj úgyis betöröm" nem értek egyet ha munkahelyről van szó :eek:, de te tudod...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

#7845
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 01:51:05Fazék, ha már ms office, miért nem a Próféta által linkelt plugin? Régi verzió?
igen, sajnos régebbi office. de nem emlékszem, hogy pontosan melyik... vagy 2000 vagy XP
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 01:51:05Mondjuk azzal a hozzáállással, hogy "nembaj úgyis betöröm" nem értek egyet ha munkahelyről van szó :eek:, de te tudod...
én sem értek egyet ezzel a hozzáállással, de ha nekik így a jó, nem fogok nekiállni kioktatni őket. felelősség úgyis az övék, (hivatalosan) közöm nincs az egészhez, az ő dolguk :D

szerk: más kérdés:
a gépemben van jelenleg 2 ilyen 1GB-os ram: Kingmax KLDD48F-A8KB5
inkább még 2 ugyanilyet érdemes venni bele, és akkor semmi gond nem lehet, vagy szórakozzak esetleg vmi jobb típus vételével?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-03-27, 01:54:21
a gépemben van jelenleg 2 ilyen 1GB-os ram: Kingmax KLDD48F-A8KB5
inkább még 2 ugyanilyet érdemes venni bele, és akkor semmi gond nem lehet, vagy szórakozzak esetleg vmi jobb típus vételével?
És egy "jobb márka" szted mennyivel lenne jobb teljesítményű?
Ha eddig nem volt vele gond, akkor sztem felesleges drágábbat
venni, csak mert. Ha veszel még két ugyanilyen sebességűt,
amik egyforma méretűek, akkor simán menni fognak.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-27, 02:03:13
És egy "jobb márka" szted mennyivel lenne jobb teljesítményű?
pontosan ezért kérdezem maguktól, mert nekem gőzöm sincs már HW ügyben semmiről se :)
vételkor mintha említettétek volna, hogy nincs sok jelentősége a ram-nak egy ilyen bőven megfelel egy nem agyontuningolásra kihegyezett gépbe, csak gondoltam még egyszer rákérdezek a biztonság kedvéért, hátha megfordult a világ azóta :)

Kuroi Tenshi

Abszolútsemmi. Még ha tuningolsz, akkor se sok. A
teljesítménybeli különbséget max benchmarkokban lehet
kiszúrni, de ott is szinte hibahatáron belüli; normál
használat mellett sokkal többet számít a mennyiség, mint
az, hogy milyen sebességen és timingokon megy (persze
értelmes határokon belül, de 800CL5 már így is gyorsnak
mondható).

Ha már itt tartunk: röhögtem, amikor egyesek súlyos
összegeket (60-80k/2×1GB...) kifizettek micron D9GMH
chipes tuningramokért, miközben ezeket néha Kingston
ValueRamban is ki lehetett fogni az ár töredékéért (2×6k)
és ugyanúgy tudtak 900-1000+-t.

Lt. Simoan Blarke

Azért azt megjegyezném, hogy nálam azért nem ment 3.6 stabilan, mert bármilyen frekiarányt állítottam hozzá FSB:RAM-ra, a RAM bootoláskor elkezdett sípolni és be se bootolt (3.2 megy csak safe, felette ha elindul memtestnél már megint sípolós-memoryfailure-ös halál). Bár én se nagyon értek hozzá, hogy mi is failel itt - 3.2 viszont megy stabilan, "cserébe" az 1066-ra hitelesített kingmaxaim csak 860-on mennek. (Nabumm...)
Meg Fazék: ha nem 64 bites az oprendszered, akkor olyan 3200 megát fogsz látni a 4x1 giga ramból (mivel csak 4 giga memória címezhető 32 biten, és ebben elvileg videokártya meg hasonló memóriák is benne vannak...), ezt remélem tudod :) (Ezért szívtam a fogam, amikor megtudtam, hogy az msdnaa vista 32 bites.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

#7850
Van egy kis gondom. Van egy GA-P35-DS3-as alaplapon. A rendszer egy 500 gigás SATA2-es vinyón van, és van mellette egy 200 gigás SATA1-es. Mindkettő IDE módban fut, a SATA2-es mert arra települt a rendszer, a SATA1-est meg csak így látja. De valamiért a SATA1-est hol felismeri, hol nem, és ez teljesen randomnak tünik. Elvileg ezeket nem kell jumperelni, de már azt is kipróbáltam, slave, cable select, no jumper. Egyszer látszik a 200-as vinyó, máskor meg nem. Ua az a setup tökéletsen müxik, aztán mikor másnap bekapcsolom a gépet már nem. Újraindítás után megint látszik stb.

Valaki tudja, ezt mi okozhatja, illetve valami megoldást?

Emellett van mág egy régebbi IDE-s vinyó is a gépben slave-ként a DVD-író alá kötve.

Also, a BIOS folyamatosan látja az összes vinyót, még akkor is, ha a WinXP nem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 02:35:25ha nem 64 bites az oprendszered, akkor olyan 3200 megát fogsz látni a 4x1 giga ramból (mivel csak 4 giga memória címezhető 32 biten, és ebben elvileg videokártya meg hasonló memóriák is benne vannak...), ezt remélem tudod :) (Ezért szívtam a fogam, amikor megtudtam, hogy az msdnaa vista 32 bites.)
igen, sajnos tisztában vagyok vele, de a ram ára nem tud annyival jelentősen olcsóbb lenni később, hogy megbánjam a vételt (8k-ért hozzámvágják a két ram-ot, és ebből még az áfát vissza tudom nyerni), 4GB meg úgyis kell majd előbb vagy utóbb és vélhetően 64bit-es Vista-ra is áttérek 1 éven belül. addig meg vhogy túlélem a ~800MB kihasználatlanságát, de azért kösz a figyelmeztetést :)

Cobra

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-27, 09:45:23
Van egy kis gondom. Van egy GA-P35-DS3-as alaplapon. A rendszer egy 500 gigás SATA2-es vinyón van, és van mellette egy 200 gigás SATA1-es. Mindkettő IDE módban fut, a SATA2-es mert arra települt a rendszer, a SATA1-est meg csak így látja. De valamiért a SATA1-est hol felismeri, hol nem, és ez teljesen randomnak tünik. Elvileg ezeket nem kell jumperelni, de már azt is kipróbáltam, slave, cable select, no jumper. Egyszer látszik a 200-as vinyó, máskor meg nem. Ua az a setup tökéletsen müxik, aztán mikor másnap bekapcsolom a gépet már nem. Újraindítás után megint látszik stb.

Valaki tudja, ezt mi okozhatja, illetve valami megoldást?

Emellett van mág egy régebbi IDE-s vinyó is a gépben slave-ként a DVD-író alá kötve.

Also, a BIOS folyamatosan látja az összes vinyót, még akkor is, ha a WinXP nem.

Kábeleket megcserélted (tápot is)?
Illetve ne az 1 és 2-re legyen dugva a 2 Sata, hanem az 1 és 3-ra (vagy 2 és 4, de a lényeg, hogy ne egymás mellé dugd őket).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 02:35:25Meg Fazék: ha nem 64 bites az oprendszered, akkor olyan 3200 megát fogsz látni a 4x1 giga ramból (mivel csak 4 giga memória címezhető 32 biten, és ebben elvileg videokártya meg hasonló memóriák is benne vannak...), ezt remélem tudod :) (Ezért szívtam a fogam, amikor megtudtam, hogy az msdnaa vista 32 bites.)
Kis korrekció: a 32 bit csak arra predesztinál, hogy az egyes programok 4 gigát címezhetnek egyszerre. Emellett az operációs rendszer akár kezelhetne többet is. A 32 bites, de bigmem kerneles Linuxok 64 GB-ig kezelik, és a wikipedia szerint az SP1-es Vista is ki fogja ezt használni. Persze az egyes processzek továbbra is max 4GB mínusz valamennyit látnak.
http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

Fazék

hmmm...
és inkább 1db 2GB-osat vennétek, vagy 2db 1GB-osat?

Cobra

2x1Gbyte-osat, mert elvileg olcsóbb és gyorsabb valamivel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-03-27, 13:14:47
2x1Gbyte-osat, mert elvileg olcsóbb és gyorsabb valamivel.
köszönöm. nekem is hasonló rémlett a korábbi tanácsaitokból. :) megrendelve.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-03-27, 13:13:19
hmmm...
és inkább 1db 2GB-osat vennétek, vagy 2db 1GB-osat?
Hosszú távra 2*2GB-t, a mostani 2*1GB-t meg eladnám amíg még az a legkeresettebb méretkategória (vagyis a legkevesebb utánajárással el lehet passzolni normális áron).

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-03-27, 13:22:08
Quote from: Fazék on 2008-03-27, 13:13:19
hmmm...
és inkább 1db 2GB-osat vennétek, vagy 2db 1GB-osat?
Hosszú távra 2*2GB-t, a mostani 2*1GB-t meg eladnám amíg még az a legkeresettebb méretkategória (vagyis a legkevesebb utánajárással el lehet passzolni normális áron).
igen, ezen gondolkodtam el én is, hogy vajon érdemes-e a jövőre tervezni, de annyira rühellek használt cuccokon túladni, hogy nagyon vonakodva mennék csak bele ebbe a megoldásba... mennyiért lehetne szted reálisan eladni ezeket fél év használat után még 2 és fél év (vszleg csak rajtam keresztüli) garival?

Lt. Simoan Blarke

Még a 32 bites címzésre visszatérve: az alaplapom miért 3200 megával indít? Az addig oké, hogy a win utána csak annyit lát, de már bootoláskor 3200 megát látok a bootscreenen. :3x3: Tudomásom szerint a c2d 64 bites architektúra, tehát nehezen tudom elképzelni hogy maga az alaplap nem látja a többit...  :wtf: (Asus P5W DH Deluxe)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster