Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

#7920
2003, és itt a "visszaállítás" csak a megjelenített eszköztárakra
érvényes, tehát k***** hasznos ::)
Mindegy, már elkezdtem újratelepíteni.

Szerk: *******************************************
************************************************
************************************************
************************************************
************************************************
**********************************************!!!!

Azaz: semmi hatással sem volt az újratelepítés ::)

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-12, 22:07:22
Azaz: semmi hatással sem volt az újratelepítés ::)
Legközelebb ne felejtsd el kigyomlálni a registryt. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

RedPriest

Tegnap este végig szenvedtem az Adobe Premier Pro CS3-al, és még ma is próbálkoztam. Google sem segített sokat. Feladom, I need help!

Bármit importálok a gépemről, két dolog lesz, vagy "File Import Failure: Unsupported audio rate in file.", vagy sikerül, de a kép úgy rohan, csúszik a hanghoz képest, hogy lehetetlen szerkeszteni. Még a kamerával felvett, gyenge minőségű videóknál is ez van. Nekem csak azért felfoghatatlan ez, mert amit nem tud importálni, azt a win movie maker simán, amiket meg nem tud normálisan dekódolni, azt a win movie maker szintúgy simán. Már mindent próbáltam, de nem tudok rájönni a megoldásra.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2008-04-12, 22:33:52
Legközelebb ne felejtsd el kigyomlálni a registryt. :D
Registrybe nyúlkálni csak úgy nem szeretek, mert avval
még jóval tovább is lehet rontani a helyzeten. Murphy
szerint pedig minél sügősebb valami, annál könnyebb egy
ilyet beszívni...
De akkor is, mekkora baromság az, hogy nincs benne egy
"alapértelmezések visszaállítása" gomb.

Lt. Simoan Blarke

Nem azt mondta, hogy kézzel gyomláld. Én speciel ccleanerezek minden uninstallált csoda után, azonnal. Mondjuk ez lehet hogy csak én perverzióm.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RedPriest

Akkor másképp kérdezem, ezek a beállítások jók? ffdshow config
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Gregory

Következő problémával állok szemben: van egy x méteres ethernet kábelem, amit át kéne vinni egy, a falon lévő lyukon, de a lyuk túl kicsi ahhoz, hogy a plug is átmenjen, ezért le kéne operálni róla, majd, a fal másik oldalán jól rakni rá egy csatit. Elvileg klimpfeléssel(vagy mi a rákkal) meg lehetne oldani, de fogalmam sincs, hogy ezt hogy kéne csinálni. Kivetelezhető ez halandó ember számára, vagy keressek egy szakembert?

Lt. Simoan Blarke

Ha szerzel hozzá fogót, akkor meg tudod csinálni halandó emberként is. Krimpelésnek hívják egyébként.

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=123150

Ahogy itt is írják: le lehet blankolni és rá lehet dugni a fejet, csak szerszám nélkül egy kínszenvedés lesz.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Gregory

#7928
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-15, 16:37:07
Ha szerzel hozzá fogót, akkor meg tudod csinálni halandó emberként is. Krimpelésnek hívják egyébként.

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=123150

Ahogy itt is írják: le lehet blankolni és rá lehet dugni a fejet, csak szerszám nélkül egy kínszenvedés lesz.
Egy ilyen szerszámot sikerült szerezni egy ismerőstől(fater munkatársa), de a teendőket elfelejtette megkérdezni  ^^"
A kábel elvágása még éppen megy is, de utána lövésem sincs, hogy mit kéne csinálni.

Szerk.: Yay, sikerült, :merci:

Zen

Hogy tudnék exportálni a gépemről egy 6,8 gigás (image) file-t, ha egyben nem áll módomban megtenni? (Tehát se dupla DVD, se 10gigás pendrive, mobil rack, stb)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zsiga

Quote from: Zen on 2008-04-16, 14:37:45
Hogy tudnék exportálni a gépemről egy 6,8 gigás (image) file-t, ha egyben nem áll módomban megtenni? (Tehát se dupla DVD, se 10gigás pendrive, mobil rack, stb)
WinRarral vagy Total Commanderrel darabold fel.

Zen

 :merci: Évek kérdése, és végez. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zsiga

Quote from: Zen on 2008-04-16, 15:19:54
:merci: Évek kérdése, és végez. :D
Pedig ha WinRarral csinálod, a kicsomagolás kb. négyszerannyi ideig fog tartani...  :D

Zen

Quote from: Zsiga on 2008-04-16, 15:31:11
Quote from: Zen on 2008-04-16, 15:19:54
:merci: Évek kérdése, és végez. :D
Pedig ha WinRarral csinálod, a kicsomagolás kb. négyszerannyi ideig fog tartani...  :D
Tudom, tapasztalat. Irónikus módon ugyanennél a játéknál történt. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Ha alacsony tömörítést használsz, akkor gyorsabb lesz és image filenál szerintem sokat nem is változtat a méreten.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

Zsiga! Meddig "egészséges" overvoltage-elni egy átlag c2d-t? (Ez speciel e6600). Nem akarom szétsütni, 1.4125 V-on nyomatom most vele a 3.3-at, nem tudom, hogy merjem-e tovább clockolni - ennyit bír ekkora fesszel, szóval emelni kéne megint...

Btw, ez a kérdésre is a válasz, nem tudom már, kinek ígértem: 1.4125 V-ot kap a proci, északi híd a defaulthoz képest +0.1 V (ezt írta az OC manual), minden más alapon van.

És megnéztem ubuntu live cd-t... de a letöltött isoban "hibás a blokkméret", és hiába írtam ki bruteforce, nem bootable.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Cobra on 2008-04-16, 19:44:16
Ha alacsony tömörítést használsz, akkor gyorsabb lesz és image filenál szerintem sokat nem is változtat a méreten.

Csak érdekesség, hogy találkoztam már olyan ISO file-al, amit cirka 700 megáról 80 megára le lehetett tömöríteni, mindeféle bűvészkedés nélkül. (Vagrant's Story)

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 00:21:28
Meddig "egészséges" overvoltage-elni egy átlag c2d-t? (Ez speciel e6600). Nem akarom szétsütni, 1.4125 V-on nyomatom most vele a 3.3-at, nem tudom, hogy merjem-e tovább clockolni

65nm-es C2D-k elég sokáig bírják, a 45nm-esekkel van több baj,
azok 1.6V felett hosszabb-rövidebb idő múlva meghalnak; 65nm-est
viszont már láttam 1.95V-tal is :zomg: - és túlélte.
A lényegi kérdés nem a fesz, hanem a hűtés. Ha terhelve ("csak"
Orthos, de próbálhatod a már betiltott Intel TAT-ot is megkeresni
valahol) 65-70C-ra megy fel, akkor túl gyenge a hűtésed, de még
a 60-65 se túl egészséges. Egy erősebb léghűtővel sem ajánlott
1.5V-ra/fölé menni, ahhoz már víz vagy kompresszoros kell (extrém
esetben szárazjég vagy folyékony nitrogén - ld 1.95V-os)
Szóval hűtéstől és hőmérséklettől függően adhatsz még neki egy
kevés feszt; de a legtöbb E6600 3.6G-nál tovább nem szokott
levegőn jutni.

Lt. Simoan Blarke

40 fok most Orthos mellett. :) Asus V60 ftw. Ezért is nem akarok rá több feszt, mert szétsütni nem lenne öröm.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 00:21:28És megnéztem ubuntu live cd-t... de a letöltött isoban "hibás a blokkméret", és hiába írtam ki bruteforce, nem bootable.
Megvolt az md5 digest ellenőrzése? https://help.ubuntu.com/community/UbuntuHashes

Lt. Simoan Blarke

Megnéztem. Ez kéne:

d2334dbba7313e9abc8c7c072d2af09c

Ez lett: a1808ff1807f77c32e3418479e1abdda

:wtf:

(gondolom az, hogy magyar nyelvű, az nem befolyásolja a 7.10desktopi386 prioritást.)

Szedjek le másikat?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 00:48:59
Ezért is nem akarok rá több feszt, mert szétsütni nem lenne öröm.
Akkor most minek is kérdezted meg? :)
1.4125? 1.325-höz képest 6.6%-os, 1.35-höz képest 4.63%-os feszemelés,
omg noez, mindjárt szétsül!.. Simán bírni fogja 1.45-ig, ha jó a hűtésed.


Ha nem stimmel a checksum, akkor nem csoda, hogy nem sikerült telepíteni...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 01:15:41Ha nem stimmel a checksum, akkor nem csoda, hogy nem sikerült telepíteni...
Kiírni sem :haha: , ezért kérdeztem :)

Akkor emelhetek még feszt. Zsír. Mondjuk 3.2 az már a szívemhez nőtt, lehet visszaállítom rá, aztán hagyjon békén mindenki, úgyis Q9300-at fogok építeni nyáron a gépbe :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 01:06:54
Szedjek le másikat?
Vannak ott valahol torrentek is az imagekre, szedd le a tiedhez valót, és indítsd el a már meglevő fájlra. Az majd kijavítja szépen, egy-két bájtnál több hibás nem lehet, azért meg felesleges újra leszedni az egészet.


Próféta

Azon kívül, hogy mosd meg szappannal a kábeleidet meg az internetszolgáltatódat, és töltsd le újra, nem sok okosat tudok mondani.
BTW, nem a 64 biteset akartad leszedni? Az az ubuntu-7.10-desktop-amd64.iso, ill. letöltéskor azt kell választani, hogy 64 bites a géped.

Lt. Simoan Blarke

Amikor leszedtem, akkor még más volt a választási menü a downloadhoz, és x86 architektúra miatt ezt szedtem le. Most már a második opcióban ott van, hogy Intel computers. Ha már úgyis újat kell szedni, akkor azt lehúzom.

Ötletem sincs, hogy mié jött le hibásan...

Manitu: ha már eleve rosszat szedtem le karácsonykor (XII. 25.-én húztam le, most nézem a dátumot :3x3: ), akkor inkább leszedem most a jót. 7 perc. :)

Danke alle sehr :merci:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kikuchiyo

Egy hét múlva kijön a 8.04, szerintem azt már megvárhatod :)
Failure is the default option

Member

Hali, valaki tudna linkelni freeware vagy tört antivirus-t, ami nem feltétlen netről tölt le mindent magának, mert sikerült vmit összeszedni és nem hiszem, hogy egy windows reinstall megoldana mindent.

Soul

Sztem próbáld kia NOD32 1 hónapos verzióját, elv 1 hónapig tudod frissíteni.
Amúgy elgondolkoztam kövi gépemnél, előnyösebb lesz ha egybe hagyom a winyóját, így ha télleg gáz van format, és nincs hova terjednie.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2008-04-17, 12:39:05
Hali, valaki tudna linkelni freeware vagy tört antivirus-t, ami nem feltétlen netről tölt le mindent magának,

mert sikerült vmit összeszedni és nem hiszem, hogy egy windows reinstall megoldana mindent.

Hanem honnan?  :3x3: Vízbű a zokszigént? Vagy a cég küldözgessen
gyorspostával floppykon frissítéseket?

De, végső esetben egy format+reinstall meg szokta tudni oldani a
dolgokat. :D Csak az embernek rohadtul nincs hozzá kedve...

Quote from: Soul on 2008-04-17, 13:23:10
Sztem próbáld kia NOD32 1 hónapos verzióját, elv 1 hónapig tudod frissíteni.

Amúgy elgondolkoztam kövi gépemnél, előnyösebb lesz ha egybe hagyom a winyóját, így ha télleg gáz van format, és nincs hova terjednie.

Nod sztem is jó, nálam is a próbaverzió van a gépeken (jó rég
óta :D)

:facepalm: Akkor gondolkozzál még egy kicsit tovább, és rájössz, hogyha
format, akkor minden adat megy, míg ha az os az egyik, a
programok, doksik, médiafájlok, stb külön partíción vannak, akkor
azok megmaradnak, és az os újratelepítése után megint
használhatóak.