Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

[reserved]

Cloud

Quote from: Selmo on 2008-08-03, 15:40:45
Spyware doctor vagy Spybot S&D.

Spybot Search&Destroy a legjobb szvsz...

Cobra

Én is Spybotot használok, igaz a gépemen eddig sose talált semmit :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

SpyWare Doctort megölte a NOD, Ad-Aware-ből nincs olyan verzió amit frissíteni is lehet neten keresztül, megnézem a Spybotot vagy micsodát...

Cloud

Kicsi egyszerű, fantasztikus. Én régóta használom, és teljesen  meg vagyok elégedve vele. Volt olyan hogy olyat is megtalált amit más nem.(ami  kicsit furcsa volt, de hagyjuk)

Fazék

Quote from: Cloud on 2008-08-03, 22:36:19
Kicsi egyszerű, fantasztikus. Én régóta használom, és teljesen  meg vagyok elégedve vele. Volt olyan hogy olyat is megtalált amit más nem.(ami  kicsit furcsa volt, de hagyjuk)
néha olyanra is ráugrik, amire fölösleges. de becsületére legyen mondva, a részletes leírásnál odaírja általában, hogy ő sem biztos a dolgában

én ad-aware-rel együtt szoktam használni, mert így megtalálnak mindent (+nod32 természetesen). többször is volt már, hogy egyik olyat kiszúrt, amit a másik nem.

Liquid Snake

Ha a monitorom időnként kikapcsol, és besárgul a kép és az is ugrál néha sárgán villadozik, néha sárga is marad aztán meg normális ugye akkor ott monitorhibára kell számítani? :S

Próféta

Quote from: Liquid Snake on 2008-08-05, 14:13:21
Ha a monitorom időnként kikapcsol, és besárgul a kép és az is ugrál néha sárgán villadozik, néha sárga is marad aztán meg normális ugye akkor ott monitorhibára kell számítani? :S
Az, vagy kártya, vagy kábel. Próbáld ezt-azt kicserélni másikra, fennáll-e úgy is?

Én

Öcsém a te gépedhez valami 0-24 szakemberi felügyelet kéne :D
Monitornál gondolom ellenőrizted a kábeleket mindenhol, hogy jól be vannak e dugva (nekem is ez volt a multkor, a monitorba dugandó fej félig ki volt húzva), ha jók, akkor valószínűleg az, vagy kártya.

Liquid Snake

ÁÁÁ ne is mondd szeretnék énis kevesebbet járni ebbe a topicba... Amikor a 7300GT volt bent akkoris ugyanígy kikapcsolt a monitor időnként, de ez a sárgulás most volt egy kicsit és azóta sem. Akkor gondolom és remélem, hogy a kártya rendben van, kábelnek ugye meg a tápkábelnek lehet csak baja ugyanis a másikat nem tudom kihúzni, mellesleg nem is próbáltam :D De akkor megnézem a tápkábel lecserélése megoldja-e a problémát, hátha.

motifator

Ha már kábel, akkor én ez alapján pont, hogy nem a tápkábelre tippelnék. Ha a VGA kábelt nem is lehet kihúzni a monitorból, azért próbáld meg megmozgatni, illetve nézd meg ott, ahol a videókártyába csatlakozik.
Másik, nem kevésbé tudományos tesztelési lehetőség a monitor ütögetése :D Ha ütésre ugrál a kép, akkor már biztos, hogy monitorhiba :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

Quote from: motifator on 2008-08-05, 16:04:02
Ha már kábel, akkor én ez alapján pont, hogy nem a tápkábelre tippelnék. Ha a VGA kábelt nem is lehet kihúzni a monitorból, azért próbáld meg megmozgatni, illetve nézd meg ott, ahol a videókártyába csatlakozik.
Másik, nem kevésbé tudományos tesztelési lehetőség a monitor ütögetése :D Ha ütésre ugrál a kép, akkor már biztos, hogy monitorhiba :)

Hmm akkor monitorhiba mert volt h kikapcsolt és mérgemben belevertem egyet és visszakapcsolt, illetve a sárga kép is kisebb igazító csapkodásoknak köszönhetően tűnt el... :)

Selmo

Nálam is volt hasonló, csak nálam belilult a kép, aztán pár nap múlva meghalt az egész. Szervízben azt mondták kiment a színszabályzó, kicserélték és most is működik. Szerintem ne várd meg, amíg bemondja az unalmast.

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Quote from: Selmo on 2008-08-05, 16:41:29
Nálam is volt hasonló, csak nálam belilult a kép, aztán pár nap múlva meghalt az egész. Szervízben azt mondták kiment a színszabályzó, kicserélték és most is működik. Szerintem ne várd meg, amíg bemondja az unalmast.

Szerencsére van itthon készenlétben egy másik monitor :D Mennyiért cserélték ki amúgy? Csakhogy mire számítsak ha esetleg tényleg elromlik...

Selmo

5k, de ez kb. 2-3 éve volt, akkor 10k volt egy használt 17"-os, lehet manapság már olcsóbb venned egyet.

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

#8475
Quote from: Selmo on 2008-08-05, 18:03:23
5k, de ez kb. 2-3 éve volt, akkor 10k volt egy használt 17"-os, lehet manapság már olcsóbb venned egyet.

Hmm ez lehet de ha újat kell venni akkor már nem ártana egy LCD monitor  ^^" Nah mind1 majd alakul még nem romlott el  :szemuveges:

jah még annyi h van ez a Wide Screen monitor annak mi értelme van? miben jobb mint egy hagyományos? Én inkább olyan filmnéző monitornak gondolnám azt nem látom sok értelmét a WSnek ^^

SaiyaGin

#8476
Quote from: Cobra on 2008-08-03, 21:04:27
Én is Spybotot használok, igaz a gépemen eddig sose talált semmit :)

Akkor ezzel nem vagyok egyedül...

Quote from: Cloud on 2008-08-03, 22:36:19
Kicsi egyszerű, fantasztikus. Én régóta használom, és teljesen  meg vagyok elégedve vele. Volt olyan hogy olyat is megtalált amit más nem.(ami  kicsit furcsa volt, de hagyjuk)

A kezelését én is egyszerűnek találom, de az kicsit zavar, hogy egy óráig is eltart a keresés. ::)
(Oké, tudom, hogy tegnapelőtti téma.)


NLZ

Quote from: Liquid Snake on 2008-08-05, 18:21:56jah még annyi h van ez a Wide Screen monitor annak mi értelme van? miben jobb mint egy hagyományos? Én inkább olyan filmnéző monitornak gondolnám azt nem látom sok értelmét a WSnek ^^
Sokaknak bejött, aki próbálta, legalábbis általában ilyeneket olvasok. Újabb játékok is támogatják már, a alkotó progikat is pl Photosopot jobban kezelhetőnek találták. Szal ez olyan, hogy vagy tetszik, vagy nem.
[reserved]

Liquid Snake

#8478
Megőrülök! Leszedtem az Age of Empires 3at kiegekkel mert megjött a kedvem játszani erre felrakom és azt írja h az MSXML 4.0 nincs normálisan feltelepítve. Ugye SP3am van ami aléapból 6.0-t használ utánnanéztem azt írják h rakjam fel a 4.0-t felrakom semmi újrarakom a gamet semmi nemigaz h ennyire szar legyen valami, és az a poén h pont Microsoft Games csinálja az egészet. Amúgyis mi a f@sznak egy játékhoz MSXML 4.0??? EPIC Facepalm for microsoft games...

edit.: Semmi... Komolyan mondom az ilyen úgy fel tud idegesíteni, mindjárt kiírom egy DVDre az egészet és szétkarcolom, megégetem, összetöröm, porrázúzom :morci: :morci: :morci: :uzi: :uzi: :uzi:

White SeeD

De semmi ahhoz képest, amit akkor fogsz érezni mikor sikerül elindítani a gamet, és elkezdesz játszani :angyali:
Már ha nem röhögöd hülyére magad, mikor a törökökkel nyomúlsz előre az amerikai kontinensen ;)

Nálam az eredeti mikrofos game megdöglött miután autón updeatelte magát ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Liquid Snake

Már le is töröltem még a képfájlokat is annyire felbaszott az egész. AOE 3 szar. Ennyi marad meg a játékról :)

Én

Nekem is ez maradt meg, pedig én játszottam is vele. ( :tezsvir:@WS)

Makos

Igen a 3 elég fos lett az előző kettőhöz képest...se grafikailag se játékélményben (főleg ebben) nem szárnyalta túl az előzőeket.

Liquid Snake

Nah megint segítségre lenne szükségem bár most szerencsére nem nekem van gondom :) Szóval havernak van egy olyan problémája h akármivel játszik grafikától független ha 60 FPS felé megy a game egyből lemegy egy kis időre 2-3 FPSre aztán visszaáll 60ra. Vki nem tudja mi okozhatja ezt?

Cobra

Milyen videókártya? Nagyjából rendszeresen ugrál a sebesség vagy össze-vissza?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

8800GTje van de a 8600al is csinálta neki és nem rendszeres hanem összevissza.

Cobra

8800-nál nagy valószínűséggel a memóriatúlcsordulás hiba, de szerintem ez a 8600-ot is érintheti. Sajnos nem lehet ez ellen mit tenni. Viszont elvileg nem minden játéknál fordul elő, csak amik sok videoramot igényelnek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-08-08, 01:22:15
8800-nál nagy valószínűséggel a memóriatúlcsordulás hiba, de szerintem ez a 8600-ot is érintheti.
Minden utóbbi pár évben készített nV kártyát. Minél kevesebb ram van
rajtuk, annál súlyosabban. A memória-vezérlő és a rendszer felépítésének
hibája. Talán az új szériában végre orvosolták, de nem tudom.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-08, 03:02:42
Quote from: Cobra on 2008-08-08, 01:22:15
8800-nál nagy valószínűséggel a memóriatúlcsordulás hiba, de szerintem ez a 8600-ot is érintheti.
Minden utóbbi pár évben készített nV kártyát. Minél kevesebb ram van
rajtuk, annál súlyosabban. A memória-vezérlő és a rendszer felépítésének
hibája. Talán az új szériában végre orvosolták, de nem tudom.

De csak mondok egy példát csinálja neki Oblivion, Assasin's Creed közben is meg Counter Strike 1.6 meg Mario közben is... A 8600GTS-ét én vettem meg és nálam még egy szemet nem esett az FPS ilyen módon, minden tökéletesen megy pedig énis toltam pl DMC4et, FlatOut UC-t meg Counter 1.6ot is... Szóval nem a kártya neki a baj szvsz :S Jah am a 8600 512 memoval rendelkezik nemtom mennyire számít.

chilip

#8489
új billentyűzetet szeretnék venni új egérrel, eléggé leéltem már ezeket, és ki akarok jönni 10-12k-ból. mit ajánlotok?

ed.: egér legyen infrás és ne elemes, aksis. most nézegetem én is a kínálatot neten, de ti hátha tudtok jobbat majd

ed.2.: << LOL >> lehet ezt veszem  :Kiraly: csak ne legyen csillagászati ára :D