Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

a neweggen néztem az árat, ott csak 70$ (ehhez képest a magyar ár 2x ennyi).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2008-10-16, 15:28:51
a neweggen néztem az árat, ott csak 70$ (ehhez képest a magyar ár 2x ennyi).
:merci: ma is tanultam egy hasznos web-címet  :smile:

Moha

Quote from: TurboK on 2008-10-16, 15:09:33
d-link 524 biztos jó (eddig is d-link routerem volt), de lassu.
Ha van valami régi gép elfekvőben, állítsd be routernek! Nekem 4 évig működött egy P2-es gép routerként, épp a napokban adta meg magát, de már itt volt az utódja, csak be kellett állítanom.
Most egy P3-as van, egy Mandriva-val, és full átviszi a 10Mbites netet, szóval a sebességére nincs panasz. :)

Selmo

Azért nem mindegy, hogy az a router 9W-ot vagy 90W-ot fogyaszt.

A tökéletesség unalmas.

Xzone

A newegg szállít egyáltalán Mo.-ra? Amikor legutóbb néztem, még nem volt ilyen opció, ha jól emlékszem.

Fazék

Quote from: Xzone on 2008-10-16, 20:38:21
A newegg szállít egyáltalán Mo.-ra? Amikor legutóbb néztem, még nem volt ilyen opció, ha jól emlékszem.
hümm. a kérdés teljesen jogos volt
QuoteDoes Newegg.com ship internationally?

Newegg.com does not currently ship internationally; we only deliver to locations within the United States and to Puerto Rico.
ezek szerint nem árt egy gyakran Magyarországon járó amerikai ismerős, vagy akiben megbízol postát illetően :)

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2008-10-16, 14:01:25
1gbps transfer jo lenne, wireless nem kell (de nem baj ha van).

Gigabites routerek pofátlan drágák, 20k körül kezdődnek, viszont
gigabites switcheket már 5-6k környékén kapni...

Quote from: Fazék on 2008-10-16, 15:31:22
:merci: ma is tanultam egy hasznos web-címet  :smile:

Arra lesz hasznos, hogy nézegethesd, hogy
milyen pofátlanul magasak az árak itt :)

Neweggék pár éve tervezték, hogy mennek
Franciaországba is és teljes EUban terítenek,
de ez csak terv maradt.
Ide is számít néhány amerikai webbolt, de
szállítással, vámmal, adókkal már nem sokkal
olcsóbb, és tetejébe még a garanciával sem
tudsz mit kezdeni.

Cobra

Lynksys - Asus - D-Link
Én ezeket ajánlanám ilyen sorrendben. Egyébként olcsó kategóriában az SMC is elmegy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-10-16, 21:14:34Egyébként olcsó kategóriában az SMC is elmegy.
sztem meg neeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
szomszédnak smc router-je van, az a szép áramvonalas kutyacsont alakú. úgy szar ahogy van.
csak hogy a legjobb tulajdonságát említsem: rendszeresen szakad a kis rohadék

motifator

SMC tényleg nem a legjobb. Nekem is az van, és DSL-lel folyamatosan szakadt.
Most chelloval használom, és nincs agyon terhelve (2 gép, de ebből csak az egyiken megy torrent vagy bármilyen letöltés), így működik rendesen, de szerintem találsz hasonló árban jobbat.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2008-10-16, 21:26:51
SMC tényleg nem a legjobb. Nekem is az van, és DSL-lel folyamatosan szakadt.
Nekem D-Link DI-624 szakadt folyton DSL-lel, más környezetben meg üzembiztos. Ennyi erővel másoknak bejöhet a márka.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2008-10-16, 21:34:10
Nekem D-Link DI-624 szakadt folyton DSL-lel

Itt meg D-link DI-604 volt, szakadt gyakran, aztán két csatlakozója
is kontaktos lett. Másokat is hallottam már D-linkről panaszkodni.
Na akkor most mit? :)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-16, 21:57:19
Quote from: Próféta on 2008-10-16, 21:34:10
Nekem D-Link DI-624 szakadt folyton DSL-lel

Itt meg D-link DI-604 volt, szakadt gyakran, aztán két csatlakozója
is kontaktos lett. Másokat is hallottam már D-linkről panaszkodni.
Na akkor most mit? :)
linksys. drága = csak jó lehet
[spoiler]frászt. de nincs jobb ötlet. :)[/spoiler]

Moha

Quote from: Selmo on 2008-10-16, 20:07:39
Azért nem mindegy, hogy az a router 9W-ot vagy 90W-ot fogyaszt.
Ez tény, viszont egy normál PC sokkal több funkciót el tud látni. Pl. nem kell a saját gépemet bekapcsolva hagyni éjjel ha torrentezni akarok, tudok rá forgalom statisztikát rakni, működik file-szerverként, stb...

zsozso

Quote from: Moha on 2008-10-17, 00:20:14
Quote from: Selmo on 2008-10-16, 20:07:39
Azért nem mindegy, hogy az a router 9W-ot vagy 90W-ot fogyaszt.
Ez tény, viszont egy normál PC sokkal több funkciót el tud látni. Pl. nem kell a saját gépemet bekapcsolva hagyni éjjel ha torrentezni akarok, tudok rá forgalom statisztikát rakni, működik file-szerverként, stb...

Atomos gep kemeny 17Wot eszik teljes terhelesen. Es egy routernek hatalmas terhelese van am :p
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

#8985
Quote from: Moha on 2008-10-17, 00:20:14
Quote from: Selmo on 2008-10-16, 20:07:39
Azért nem mindegy, hogy az a router 9W-ot vagy 90W-ot fogyaszt.
Ez tény, viszont egy normál PC sokkal több funkciót el tud látni. Pl. nem kell a saját gépemet bekapcsolva hagyni éjjel ha torrentezni akarok, tudok rá forgalom statisztikát rakni, működik file-szerverként, stb...

Asus wl500gp és moddolt, linuxos firmware.
Nálam már 1.5-2 éve az a fájlszerver, és elvileg
(másoknál működik, én meg úgyis csak ritkán
használnám, ezért nem próbáltam) torrent is
megy rajta. ;)

Tudom, nem mindenki szereti a parancssoros,
headless linux rendszereket :angyali:

Quote from: zsozso on 2008-10-17, 00:47:35
Atomos gep kemeny 17Wot eszik teljes terhelesen. Es egy routernek hatalmas terhelese van am :p

Sajnos csak a noti (ill. az még kevesebbet) - az
asztali verzióba (nettop) egy nagyobb energia-
fogyasztású northbridge-verzió kerül, így már
30-40W-ot is fogyaszt a nettop (és ebben még
csak 1 2.5"-es notiwinyó van...)

Cobra

És azért többe kerül egy Atomos gép, mint egy wl500+külső HDD, még ha nem is sokkal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Külön gépet biztos nem fogok használni, mert 1. fogyasztás, 2. az egyetlen kulon gépem egy 486os IBM 350, 3. külön gépnek iszonyu zaja lenne, routerek tobbnyire zajtalanok. Meg nincs kedvem szervereket konfigurálgatni. Érdekes lenne mondjuk egyszer összedobni, suliban talán láttam is a számtech terem vitrinjében isa slotos hálo kártyát.

Newegg tökéletesen jo pl specifikáciok megnézésére, vélemények olvasására (jokat lehet rajtuk nevetni), gyakran van egy tonna kép a termékrol, konnyen lehet cuccokra keresni, stb.

D-Link 655ről hallottam néhány nagyon komoly szakvéleményt ugyhogy valszeg azt veszek, legfeljebb ugrik az antec ház.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-17, 00:52:55
Quote from: Moha on 2008-10-17, 00:20:14
Quote from: Selmo on 2008-10-16, 20:07:39
Azért nem mindegy, hogy az a router 9W-ot vagy 90W-ot fogyaszt.
Ez tény, viszont egy normál PC sokkal több funkciót el tud látni. Pl. nem kell a saját gépemet bekapcsolva hagyni éjjel ha torrentezni akarok, tudok rá forgalom statisztikát rakni, működik file-szerverként, stb...

Asus wl500gp és moddolt, linuxos firmware.
Nálam már 1.5-2 éve az a fájlszerver, és elvileg
(másoknál működik, én meg úgyis csak ritkán
használnám, ezért nem próbáltam) torrent is
megy rajta. ;)

Tudom, nem mindenki szereti a parancssoros,
headless linux rendszereket :angyali:

Quote from: zsozso on 2008-10-17, 00:47:35
Atomos gep kemeny 17Wot eszik teljes terhelesen. Es egy routernek hatalmas terhelese van am :p

Sajnos csak a noti (ill. az még kevesebbet) - az
asztali verzióba (nettop) egy nagyobb energia-
fogyasztású northbridge-verzió kerül, így már
30-40W-ot is fogyaszt a nettop (és ebben még
csak 1 2.5"-es notiwinyó van...)

http://www.mini-itx.com/reviews/atoms/images/atoms-0016.jpg <- pl cfkartyaval.
Death is the only redemption

Fazék

mi a fenétől lehet, hogy a legfrissebb, szűzen fölrakott Firefox-szal nem tudok belépni a t-online webmail felületére? amint megadtam a login/pass párost és nyomok egy 'ok'-t, onnantól nekiáll a végtelenségig frissíteni az oldalt. mintha valami miatt megakadna és folyton újrakezdené a bejelentkezést, vagy nemtom.
login/pass páros hibátlan, IE7 alól be tudtam jelentkezni.
gondoltam rá, hogy esetleg a süti elutasítása okozhatja, de mégse, mert engedélyezve van bármilyen süti tárolása, csak a "firefox bezárásakor törlés" van beállítva
help! :comp:

Zsiga

Valószínű IE-re van írva az oldal, használ valamit ami csak az IE-ben van.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-17, 12:42:32
Valószínű IE-re van írva az oldal, használ valamit ami csak az IE-ben van.
igen erre én is gondoltam, ezért leellenőriztem egy másik gépről, amiről már legalább 1 éve hibátlanul belépek a t-online webmail-re firefox alól és továbbra is hibátlanul működik ott.

(és azt hiszem azon a gépen frissítettem már a legújabb verzióra, szóval nem valószínű, hogy az kavarna be)

gyanítom az lesz a megoldás, hogy arról a gépről átrakom a teljes profile-t erre a gépre, mert egyelőre nincs egyéb ötletem, hogy mitől lehet

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-17, 12:47:09
gyanítom az lesz a megoldás, hogy arról a gépről átrakom a teljes profile-t erre a gépre, mert egyelőre nincs egyéb ötletem, hogy mitől lehet
Én inkább egy mailklienst javasolnék, de ahogy érzed... :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-17, 13:52:42
Quote from: Fazék on 2008-10-17, 12:47:09
gyanítom az lesz a megoldás, hogy arról a gépről átrakom a teljes profile-t erre a gépre, mert egyelőre nincs egyéb ötletem, hogy mitől lehet
Én inkább egy mailklienst javasolnék, de ahogy érzed... :)
blimey! why didn't i think of that? :he:

talán azért mert ezek irodai gépek, amikhez bárki leülhet bármikor és semmi értelmét nem látom szórakozni, hogy beállítsam bármelyikre is akármelyik levelező programot és utána titkosítsam is, hogy a többiek ne olvassák azokat :)

sokkal egyszerűbb innen iródából a webmail használata, bármelyik géphez leülök és fél perc alatt már látom is, hogy jött-e új levelem.
otthon szépen mindkét gépemen be van állítva a thunderbird, nem kell aggódni, én se vagyok teljesen hülye :)

Zsiga

Eddig szó nem volt róla hogy nem a saját otthoni gépedről van szó.
De az irodában is használhatsz mondjuk egy U3 pendrive-ot, arra is van Thunderbird. :)

Fazék

#8995
Quote from: Zsiga on 2008-10-17, 15:59:32
Eddig szó nem volt róla hogy nem a saját otthoni gépedről van szó.
mé mit gondottá vázze? munkaidőben otthonról írogatok?  :Eztneked: nem látod milyen veszettül keményen dolgozok a mai napon? tahó!

[spoiler] :D[/spoiler]
Quote from: Zsiga on 2008-10-17, 15:59:32De az irodában is használhatsz mondjuk egy U3 pendrive-ot, arra is van Thunderbird. :)
erre már gondoltam én is, de annyira sajnos messze nem értek a titkosításhoz (és lusta voltam utánajárni),  hogy merjem egy pendrive-on tartani a teljes levelezésemet. :)
viszont erről az u3-ról most hallottam először. nem tűnik rossznak :) thx.

Cobra

Nekem van, hogy az IE7-tel se jön be a T-Online webes ügyfélszolgálata. Webmailt nem nagyon szoktam nézni, de gondolom ugyanaz a felület.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-10-17, 16:39:33
viszont erről az u3-ról most hallottam először. nem tűnik rossznak :) thx.
Van ilyen is: http://portableapps.com/

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-10-17, 21:38:44
Quote from: Fazék on 2008-10-17, 16:39:33
viszont erről az u3-ról most hallottam először. nem tűnik rossznak :) thx.
Van ilyen is: http://portableapps.com/
arohattéletbe :he:

mondjuk ahogy nézem ez nem jár titkosítással, így egy U3-as pendrive még mindig nem árt hozzá, de a kettő kombinációja igencsak szimpatikus :jee:

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-10-09, 20:37:24
Quote from: Fazék on 2008-10-09, 18:20:37
Openoffice-ban hogyan tudom egyszerűen megadni, hogy egy dokumentum mely részeinél milyen nyelvű helyesírásellenőrzést alkalmazzon? Mert én hirtelen csak a globális nyelvbeállítási opciót találom... thx.
(a beírás közbeni érdekel, franc fogja ténylegesen a helyesírásellenőrzőt futtatni, azon belül állítgatni és végigmenni vele szavanként)
Tools -> Language -> For Selection / For Paragraph / For all text
most jutottam el odáig, hogy végre alkalmazni is tudjam a segítségedet, egy újabb fordításnál.
csak éppen nem tudom, mert ott bizony nálam nincs ilyen opció.
alapból én is pontosan ott kerestem, mert sima MS office-ban is ott lehet állítani. de mivel ott nem találtam, ezért rákérdeztem itt, hátha ti tudjátok...
nálam így néz ki:
Eszközök -> Nyelv > Szókincstár illetve Elválasztás lehetőségek adottak ezen a menüponton belül, és az előbbi nem is választható, szürke.
help?  :redface: