Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Nekem a R9500 és most az X1950 is megy sima bolti Svideo kábellel. Az X800 csak azért nem, mert az Vivo-s volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Ymir on 2008-11-07, 10:53:07
Ééés hurrá, nem tudok windowst telepíteni IRQL NOT LESS OR EQUAL hibaüzenettel megszakad a telepítés, ahogyan korábban is tette.  :bruhuhu: Tényleg nem úszom meg anélkül, hogy beadjam szervízbe az alaplapot?
Mostanában néha nekem is ezzel a hibával száll el a gépem, lassan neki kéne állnom kivizsgálni... :)

Cobra

Quote from: Ymir on 2008-11-07, 10:53:07
IRQL NOT LESS OR EQUAL
90% ramhiba, 5% tuningolt rendszer, 4% hibás lemez/olvasó, 1% egyéb (pl alaplap haldoklik).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Cobra on 2008-11-07, 21:32:31
Quote from: Ymir on 2008-11-07, 10:53:07
IRQL NOT LESS OR EQUAL
90% ramhiba, 5% tuningolt rendszer, 4% hibás lemez/olvasó, 1% egyéb (pl alaplap haldoklik).
Nálam a hálókártya drivere is okozott régen ilyen hibával kékhalálokat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-11-07, 21:32:31
Quote from: Ymir on 2008-11-07, 10:53:07
IRQL NOT LESS OR EQUAL
90% ramhiba, 5% tuningolt rendszer, 4% hibás lemez/olvasó, 1% egyéb (pl alaplap haldoklik).

pluszba még lehet irq-akadás vagy videókártya-driver (Zsigánál)

ram: memtest86; modul kiszedése és újra-berakása, esetleg
másik foglalatba.
irq: biosban megnézni, hogy ki van-e osztva több alkatrésznek
is ugyanaz az irq sorszám, és ha igen, átállítani. PCI vagy IRQ
settings néven szokott futni a biosban.
videó-driver: csökkentett módban eltávolítani a drivert, majd a
legfrissebb stabil drivert felrakni.

Ennyi tippem van most.

kikuchiyo

A testvérem laptopja (az, amelyik a lanpartyt is megtisztelte a jelenlétével) nem ad képet. Ma délután még állítólag jó volt. Megnéztük a DVI kimenetén is, az is süket (pontosabban néma).
Külön videokártya van benne, nem alaplapi.

Mi lehet a hibája? Javítható egyáltalán? Na és menniyért?

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Nem hangzik túl jól... sőt... Ha még van gari rá,
irány a szervíz.
nV videokártya volt benne? azoknál fél éve
áll a bál, hogy néhány chip a gyenge tokozás
miatt behal, főleg laptopoknál.

kikuchiyo

Régóta nem garis.

Valamilyen Nvidia GO 5xxx van (volt?) benne.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Ha szabványos mxm modul a vidkari, akkor ki lehet cserélni
"viszonylag könnyen", bár mxm modult még most sem egyszerű
szerezni. Ha mégsem lenne az, a Go5xxx széria korából ítélve a
javítás többe kerülne, mint amennyit a gép ér...

Cobra

Ha a DVI-n sincs kép, akkor az bizony szívás. Ha van rajta S-video kimenet, akkor még azt meg kéne nézni, illetve azért nem ártana elvinni egy laptopszervízbe, hogy nézzenek bele. Bár én se látok sok esélyt a javításra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Tfh cserélhető a videokártya. Mennyibe kerülhet?
Failure is the default option

Cobra

HA valahol tudnak bele szerezni, akkor is szerintem minimum 50k egy gyengébb kártya, de inkább több.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#9162
Quote from: Cobra on 2008-11-08, 00:07:11
HA valahol tudnak bele szerezni, akkor is szerintem minimum 50k egy gyengébb kártya, de inkább több.

Nem feltétlenül olyan drága. Vannak pl ph-n is, akik evvel
is bizniszelnek, és tudnak 20-30-ért szerezni régebbi (bár
ennél még újabb), kifutott mxm-videókártyákat. Pl. Aztán
ott van még az e-bay.

kikuchiyo

A következő kérdés a menetrendben: melyik szervizbe érdemes vinni? Fujitsu-Siemens a szerencsétlen. Követelmények: meg tudják csinálni ( :haha: ), ne basszanak át és fővárosi legyen.

Én nem akarok e-bay-jel meg prohardverrel szórakozni, aztán magam turkálni a gépben.
Failure is the default option

TurboK

Kérdés: lehetséges-e ugy beállitanom ftp szervert a gépemen, hogy ha neten keresztül töltök róla, akkor internetes forgalomnak számolja (de full sebességgel megy).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Próféta

Quote from: TurboK on 2008-11-08, 16:52:32
Kérdés: lehetséges-e ugy beállitanom ftp szervert a gépemen, hogy ha neten keresztül töltök róla, akkor internetes forgalomnak számolja (de full sebességgel megy).
:wtf:
Nem értelek. Egyáltalán lehet másképpen? Meg tudod úgy csinálni az FTP szervert, hogy a távoli kliens netszolgáltatója pl. forgalomkorlátos csomag esetén NE számolja a forgalmat? Ha igen, akkor tanítsd meg, mert ezt jelenleg nem tudom elképzelni.

Vagy valami olyanra gondoltál, hogy webforgalomnak higgye? (FYI: internet != web) Ezt valami szolgáltató külön méri? Nem tudom, mi alapján osztályozzák, de érdemes megpróbálkozni azzal, hogy a 80-as TCP portra nyitod az FTP-t; egy kis szerencsével nem analizálják magát az alkalmazás szintű protokollt. Ha ez nem jött be, akkor FTP helyett HTTP-n keresztül is meg lehet osztani fájlokat. Ha írni is kell távolról, kipróbálhatsz valami WebDAV megoldást, vagy Subversiont, stb.


Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-08, 15:24:42
Követelmények: meg tudják csinálni ( :haha: ),
ne basszanak át
és fővárosi legyen.
1.) kérdéses
2.) ahhoz képest, hogy az 1.-höz tetted a :haha:-t, ez még annál
is sokkal nagyobbat érdemelne, és sztem itt bukik a dolog. Ezt már
nem érdemes szervizben javíttatni, mert drágább annál, mint amit
maga a gép ér. 50-100k minimum - Go5xxx széria pedig legalább
3 éves gépet jelent, amit jó esetben 50-75k-ért el lehet adni (ha
működne).

TurboK

Quote from: Próféta on 2008-11-08, 17:03:30
Ezt valami szolgáltató külön méri?
Igen, a chello.

Fel akarom pörgetni a havi adatforgalmat, ha lehet anélkül hogy más szerverét terhelném.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

motifator

Szóval helyi hálózaton belüli áttöltögetéssel szeretnéd felnyomni az adatforgalmadat? Mert az lehetetlen. Azok a csomagok el se hagyják a helyi hálózatot, a chellonak esélye sincs észrevenni azt a forgalmat, még ha akarná se.

Rakj oda valami népszerű torrentet tölteni, ami jön, mint állat, meg hagyd ott a géped éjszakára seedelni, azzal még használsz is a torrent hálózatnak.
Vagy mondjuk kezdj el letölteni innen mindent: ftp://ftp.hu.debian.org/pub/ Csak bírd tárhellyel :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Minek akarod felpörgetni a forgalmadat? Megnézni mennyi után szólnak rád? :D
[reserved]

TurboK

Quote from: motifator on 2008-11-09, 00:15:00
Rakj oda valami népszerű torrentet tölteni, ami jön, mint állat
Ha ez még így működne, nem lenne problémám.

Quote from: NLZ on 2008-11-09, 01:55:57
Minek akarod felpörgetni a forgalmadat? Megnézni mennyi után szólnak rád? :D
Mert elméletben így felmondják a szerződést anélkül hogy törleszteni kell a hűségnyilatkozat maradék 1 évét.

Quote from: motifator on 2008-11-09, 00:15:00
Vagy mondjuk kezdj el letölteni innen mindent: ftp://ftp.hu.debian.org/pub/ Csak bírd tárhellyel :)
Az életben először látom értelmét a linuxnak.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboK on 2008-11-09, 02:32:02
Mert elméletben így felmondják a szerződést anélkül hogy törleszteni kell a hűségnyilatkozat maradék 1 évét.
Akkor már egyszerűbb, ha portscant vagy DOS támadást csinálsz. Akkor 100%, hogy kivágnak szerzősésszegéssel. :haha:

Adatforgalomra nem fognak rögtön szerződést bontani. 3 hónapig hagynak töltögetni, aztán, mikor átléped a havi átlag 300GB-ot, akkor lekorlátoznak és kapod a levelet, hogy hagyd abba a sok letöltést.
Többit esetleg privátban...

NLZ

Quote from: Moha on 2008-11-09, 10:53:15
Quote from: TurboK on 2008-11-09, 02:32:02
Mert elméletben így felmondják a szerződést anélkül hogy törleszteni kell a hűségnyilatkozat maradék 1 évét.
Akkor már egyszerűbb, ha portscant vagy DOS támadást csinálsz. Akkor 100%, hogy kivágnak szerzősésszegéssel. :haha:

Adatforgalomra nem fognak rögtön szerződést bontani. 3 hónapig hagynak töltögetni, aztán, mikor átléped a havi átlag 300GB-ot, akkor lekorlátoznak és kapod a levelet, hogy hagyd abba a sok letöltést.
Többit esetleg privátban...
Jah, és kb 10%-ra korlátoznak le és úgy is át kell lépned a havi 300 gigát, hogy felbontsák a szerződést. :D
[reserved]

Cloud

Palm  Zire 72s pda-hoz tudtok valamilyen oldalt mondani ahol lehet venni hozzá töltőt?

Xzone

Quote from: NLZ on 2008-11-09, 14:32:46
Quote from: Moha on 2008-11-09, 10:53:15
Quote from: TurboK on 2008-11-09, 02:32:02
Mert elméletben így felmondják a szerződést anélkül hogy törleszteni kell a hűségnyilatkozat maradék 1 évét.
Akkor már egyszerűbb, ha portscant vagy DOS támadást csinálsz. Akkor 100%, hogy kivágnak szerzősésszegéssel. :haha:

Adatforgalomra nem fognak rögtön szerződést bontani. 3 hónapig hagynak töltögetni, aztán, mikor átléped a havi átlag 300GB-ot, akkor lekorlátoznak és kapod a levelet, hogy hagyd abba a sok letöltést.
Többit esetleg privátban...
Jah, és kb 10%-ra korlátoznak le és úgy is át kell lépned a havi 300 gigát, hogy felbontsák a szerződést. :D

Mennyi időre korlátoznak le? Mert nekem így néz ki az adatforgalmam jelenleg: szeptemberben 400 giga, októberben 500 és már most 100 gigánál járok ebben a hónapban. ^^"

Zsiga

Quote from: Xzone on 2008-11-09, 15:46:05
Mennyi időre korlátoznak le? Mert nekem így néz ki az adatforgalmam jelenleg: szeptemberben 400 giga, októberben 500 és már most 100 gigánál járok ebben a hónapban. ^^"
n00b  :lazza:

TurboK

Én is már rengetegszer átléptem a havi 300 gigát, semmi korlátozás nem volt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Én

uw-nak van feltöltési sebességkorlátja? Honlapjukon nem láttam erre utalást, pedig csak 25 kb/s-el tudok feltölteni (ami az upstreamem töredéke).

Moha

#9178
Quote from: Cloud on 2008-11-09, 15:40:10
Palm  Zire 72s pda-hoz tudtok valamilyen oldalt mondani ahol lehet venni hozzá töltőt?
Ez itt például hogy tetszik?
Quote from: Xzone on 2008-11-09, 15:46:05
Mennyi időre korlátoznak le? Mert nekem így néz ki az adatforgalmam jelenleg: szeptemberben 400 giga, októberben 500 és már most 100 gigánál járok ebben a hónapban. ^^"
Hónap végéig.
Quote from: TurboK on 2008-11-09, 16:16:28
Én is már rengetegszer átléptem a havi 300 gigát, semmi korlátozás nem volt.
Azért, mert nem havi szinten számolja a rendszer, hanem az előző 2 hónapot plusz az aktuálisat. Ha ez összesen 900GB-nál több, akkor jön a korlát, hónap végéig. Xzone esetében ha a jelen hónapban nem lesz 400GB a forgalom, akkor a következő hónaptól nincs korlát.

Btw, nem értem, hogy a francba lehet ennyit töltögetni...  :confused: Mi itthon öten használjuk a netet a családban, de még a havi 200GB-ot se szoktuk elérni. Oké, régen a 30GB-os korlát tényleg szűkös volt, de hacsak az ember nem töltöget folyton DVD meg HD filmeket (amiket persze idő hiányában úgysem tud megnézni), akkor totál elég a 300GB, akárhogy is, az 9,5GB/nap!

TurboK

Quote from: Moha on 2008-11-09, 19:08:32
Btw, nem értem, hogy a francba lehet ennyit töltögetni...  :confused: Mi itthon öten használjuk a netet a családban, de még a havi 200GB-ot se szoktuk elérni. Oké, régen a 30GB-os korlát tényleg szűkös volt, de hacsak az ember nem töltöget folyton DVD meg HD filmeket (amiket persze idő hiányában úgysem tud megnézni), akkor totál elég a 300GB, akárhogy is, az 9,5GB/nap!
Havi 5-10 film és 5-10 zene album, talán 1-2 játék. A film HD tehát minimum dvd5, esetenként dvd9. A zene veszteségmentes, ugyhogy 4-500 mega per album (plusz artwork). Ezt mind triplázd meg mert seedelni is kell. Hozzájön még a "letöltöm a havernak" anyag, meg még rengeteg egyéb aproság. Kijon a 300 giga elég hamar.

Quote from: Ymir on 2008-11-09, 23:03:26
Quote from: Cobra on 2008-11-07, 21:32:31
Quote from: Ymir on 2008-11-07, 10:53:07
IRQL NOT LESS OR EQUAL
90% ramhiba, 5% tuningolt rendszer, 4% hibás lemez/olvasó, 1% egyéb (pl alaplap haldoklik).
Cserélt ramokkal és dvd-rammal is ugyanakkor fagy telepítés közben, tuningolva nincsen. Az alaplapon kívül minden volt már benne cserélve, és mindig ugyanakkor fagyott. :/
Driverhiba. Nálam egyszer adott elo ilyen bajt a windows, és azért tette mert rossz drivert telepitettem fel az alaplapi hálókártyához (Realtek 8169 hardver alá Realtek 8619 drivert, vagy valami ehhez hasonlo egyszeru dolgot kevertem ossze).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>