Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

noriko

#9900
ja ilyesmi :D

én is ilyen PCMCIA kártyára gondoltam. magyar gugli eddig csak ezt dobta ki, szóval nagy választék gondolom nincs.

ó közben más is reagált! szóval, kissé régi a laptop, de most, hogy újraraktam a vindózd, ismét jól működik :)

tudtok mondani "rendes" számtech boltokat Bp-n, ami laptopos is? a fenti terméket tartó már az a kategória?

edit: najó, most, hogy megtudtam, hogy PCMCIA-ra kell rákeresni, már többet találtam azért, szóval akkor mégis van választék. meg 10ezres árkülönbség  :eek:
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Laptop.hu már viszonylag normális üzlet szerintem, bár személy szerint nem vásároltam még tűlük.
Viszont: 2 USB portért 15 ezer???  :eek: Nem sok az egy kicsit?

Fazék

sztem nézz körül itt :)
ezek sztem már elfogadhatóbb áron vannak :)

noriko

#9903
jobb lenne olyan bolt, ahova bemegyek pl. holnap vagy holnapután és megveszem bele a kezembe és viszem haza   ^^"

de persze ha csak így tudok spórolni 10ezret, akkor tudok várni.  :haha:
majd napközben áttanulmányozom még a dolgot.
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Pontosan mit is akarsz vele elérni?
Hálózati (ethernet) port biztos lesz rajta,
hálózaton keresztül is tudsz rá/róla adatot
másolni.

Fazék

Quote from: noriko on 2009-01-13, 02:10:29
jobb lenne olyan bolt, ahova bemegyek pl. holnap vagy holnapután és megveszem bele a kezembe és viszem haza   ^^"

de persze ha csak így tudok spórolni 10ezret, akkor tudok várni.  :haha:
majd napközben áttanulmányozom még a dolgot.
ezeket találtam:
http://www.makrotex.hu/product.php?productid=143&cat=0&page=1 ?
mondjuk nem tudom hogy hogy működik náluk a vásárlás, lehet hogy net-en keresztül kell megvenned ezt is, de egy telefont megérhet.

http://www.argep.hu/product_844540.html
http://www.argep.hu/product_534574.html
http://www.argep.hu/product_540060.html

remélem valamelyik megfelel majd :)
jó éjszakát.
(de jó lenne, ha ma is hagynának véletlenül átaludni röpke 2 órával a munkába indulást... de tartok tőle, hogy ha hullaként is, de bejuttatnak időben a munkahelyre)

Xzone

Mennyire kell aggódnom a perifériáim épsége miatt ha:

1, az asztali lámpám ugyanabba a hosszabbítóba van bedugva mint a laptopom, a hangfal és a külső merevlemez
2, a lámpa bekapcsolásakor a hangszóró hangos kattanó hangot ad ki
3, ugyanekkor a laptophoz csatlakoztatott USB-s egér megszűnik működni (kihúzás-visszadugás után megy)

Az előző egerem nem csinálta ezt. Így mostanában nem nagyon merem kapcsolgatni a lámpámat :)

Cobra

A lámpát dugd át máshova.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Cobra on 2009-01-13, 13:19:34
A lámpát dugd át máshova.

Másik konnetorba csak nagyon nehézkesen tudnám átdugni. Viszont a hosszabbítón kipróbáltam egy másik slotban, és így már csak sokkal enyhébb tűneteket produkál (halkabb kattanás, az egérnek nincs baja). :wtf:

Cloud

Ez a kattanás nálam is van már évek óta. Semmi baj ne lesz belőle.

sirtomi

Nálam is van hasonló. Máshova meg sajna nem tudom bedugni az asztali lámpát. Legközelebbi konnektor a szoba másik végében van :)

Zsiga

Másik konnektor se segít egyébként, én azt is hallom ha a lakás másik végében kapcsol fel valaki egy lámpát. A nagy mélynyomó hátrányai... :)

chilip

öcsém a hangfalaim Németországból hozta ajándéknak, semmit se hallok, még ha mellé dugom akkor se :)

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2009-01-13, 14:58:06
Másik konnektor se segít egyébként, én azt is hallom ha a lakás másik végében kapcsol fel valaki egy lámpát. A nagy mélynyomó hátrányai... :)
Mélynyomó nincs, csak két batár nagy Genius hangfal. Elég hangosat pattan ha ugyanabba az elosztóba van bedugva a lámpa. Ha másik konnektorba akkor csak kis sercenés van.

Zsiga

Quote from: chilip on 2009-01-13, 15:07:12
öcsém a hangfalaim Németországból hozta ajándéknak, semmit se hallok, még ha mellé dugom akkor se :)
Az erősítőtől függ elsősorban.

motifator

Quote from: chilip on 2009-01-13, 15:07:12
öcsém a hangfalaim Németországból hozta ajándéknak, semmit se hallok[...]
Gondolkoztál már rajta, hogy megjavíttatod?

[spoiler] :angyali:[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Tudnátok mondani valami olyan helyet ahol olcsón lehet kapni használt ddr2-es  laptop ramokat?(1 gigás, vagy 2 gigás érdekelne)

Kuroi Tenshi

ph apró, hiába koptatjuk a billentyűzetünket? ::)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-13, 20:51:15
ph apró, hiába koptatjuk a billentyűzetünket? ::)
Háttő. Nekem még csak most ajánlottátok először.

Melyiket érdemesebb megvenni notiba? Két azonos 1 gigás modult, vagy egy 2 gigás modult. (FSC amilo Li 1705)

Kuroi Tenshi

Sztem nem most írtuk le először, hogy ph apró...
lehet, hogy nem neked, de már sokszor szerepelt.

2 modul --> kétcsatornásan megy, +1-1.5W fogyasztás;
1 modul --> egycsatornás

Különbség kicsi, csak processzor- és memória-intenzív
programoknál érezhető.

Cobra

Mondjuk 1 meg 2 gigásat használtan nem valószínű, hogy kapsz, de újonnan is elég olcsó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

Fazék, köszi a linkeket! :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-13, 02:19:34
Pontosan mit is akarsz vele elérni?
Hálózati (ethernet) port biztos lesz rajta,
hálózaton keresztül is tudsz rá/róla adatot
másolni.
Hogy mit akarok vele? Hát az a gondom, hogy van a laptop amin nincs high speed usb 2.0 controller és van egy külső vinyóm amihez minimalizálni szeretném a laptopról történő adatátviteli időt.

Microsoft tech support ezt a PCMCIA megoldást javasolta, de ha tudtok mást, szóljatok! :)
Főleg, hogy húgomnak is kéne valami, de az övén nincs PCMCIA bemenet.
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

Szerintem minden laptopon kell lennie kártyaslotnak. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amin ne lett volna (pedig láttam régen 486-os laptopot is, és emlékszem, hogy volt rajta).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: NLZ on 2009-01-12, 13:47:36
Mások készítenek jó driver buherálásokat?
Igen, Ati és Nvidia.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2009-01-13, 22:31:41
Quote from: NLZ on 2009-01-12, 13:47:36
Mások készítenek jó driver buherálásokat?
Igen, Ati és Nvidia.
igen. annyira jót, hogy az nvidia legfrissebb javított hiper-szuper driver-eivel pl nem működik a kártyámnál a centered timing, kénytelen voltam leadtek oldalról letölteni egy általuk jóváhagyott régebbi driver-t. lehet hogy emiatt 1-2 FPS-sel gyengébben teljesít az újabb játékokban, de nekem ennyit simán megér, hogy a régebbi játékok normálisan jelenjenek meg a monitoron. ati kártyánál már említeni se érdemes a centered timing-ot. ha a monitor nem támogatja az ilyesmit alapból, akkor szoftveresen kb 0 esélyed van...

Cloud

Quote from: Cobra on 2009-01-13, 22:18:24
Szerintem minden laptopon kell lennie kártyaslotnak. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amin ne lett volna (pedig láttam régen 486-os laptopot is, és emlékszem, hogy volt rajta).
Pedig az enyémen sincs semilyen kártyanyílás. Szét még nem szedtem gépet szal lehet hogy benne van, de magán a házon semilyen kártyanyílás nincs. Se picimaci, se pici express. :D

noriko

Quote from: Cobra on 2009-01-13, 22:18:24
Szerintem minden laptopon kell lennie kártyaslotnak. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amin ne lett volna (pedig láttam régen 486-os laptopot is, és emlékszem, hogy volt rajta).
és tényleg :D csak trükkösen el volt rejtve, be kellett nyomni egy gombot, hogy előbukkanjon  ^^"
amúgy most néztem a gépe leírását a neten és elvileg eleve 2.0 usb portja van,  nem tudom, akkor mit panaszkodott.  ::)
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2009-01-13, 23:01:04
és tényleg :D csak trükkösen el volt rejtve, be kellett nyomni egy gombot, hogy előbukkanjon  ^^"
amúgy most néztem a gépe leírását a neten és elvileg eleve 2.0 usb portja van,  nem tudom, akkor mit panaszkodott.  ::)
Oh lol. :facepalm: :D
Service Pack nélküli WinXP nem ismeri az USB 2.0-t, illetve lehet hogy a BIOS-ban van lekorlátozva, az enyémnek is 1.1 az alapbeállítása mert Dellék szerint vagy 0,1 wattal kevesebbet fogyaszt 1.1 módban a vezérlő... ::)

kikuchiyo

Failure is the default option