Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

1.) Milyen programok? Ők is tévedhetnek.
2.) Asusból kinézem, hogy átnevezget dolgokat, de nem tartom
valószínűnek, hogy egy drágább chipet tenne csak úgy egy olcsóbb
lapba; legfeljebb akkor, ha az a chip hibás és csak az olcsóbb lapba
eredetileg kerülő chip teljesítményét tudja hozni. Nem tartom
kizártnak azt se, hogy a két lap azonos, fizikailag csak a matrica
más, viszont a bios a hivatalosan 533-asnál nem futtatja a 800-ast.
3.) 533 vagy 800, nem mindegy? P4 ígyis-úgyis gyenge; S478-asban
800-as csak a 3+GHz frekvenciások, amik pedig zabálnak, mint a
fene.
(Én a helyedben nem hogy nem vennék bele procit, hanem még el is
adnám, s helyette vennék egy olcsó használt 945gc-t vagy g31-es
matx alaplapot (már újonnan is 10k alatt vannak), és valamilyen core-
alapú procit, akár 1-vagy-2-magos cerkát, akár e2xx0 szériát, valamint
ramot. Tippre legalább 20W fogyasztás-különbség van a kettő között
még ha csak egy kisebb (~2-2.4GHz-es 533) P4-et is vennél, így 1-2 év
alatt behozza az árkülönbséget...

Selmo

CPU-Z és Everest, más nincs kéznél most. Egy 2.4-es C1 Northwood van benne, egyelőre nem szándékozom cserélni, h264-et viszi 720p-t ritkán nézek, új játékokkal nem játszom, másra meg tökéletesen megfelel. És nézegettem, hogy a 2.8-as proci 10W-tal eszik többet, annyit meg még megérne, így jó lenne tudni, hogy nézzem-e a procit, ha találok egyet occón.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Szerintem teljesen felesleges 15%-kal magasabb órajelért
másikat venni, főleg amilyen sokáig lehetett a netburstöket
tuningolni. Kicsit feljebb tornászod az FSB-t és már meg is
előzted. Ennek ellenére előrébb nem leszel sokkal...

Selmo

Nyílván majd teljes gépcsere lesz, de azt megvárom amíg befut az új Intel család. Bontóban meg nem kerül sokba a CPU. :P

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Melyik új intel család befutását várod még? ;)
(Nehalem már tavaly novemberben megjelent; a következő
architektúra-váltás kb 2011-2012-re várható)

NLZ

A Lynnfield magos Core i5 szeptember környékén jön majd, de lehet számítani további késésre.
[reserved]

Kuroi Tenshi

i5 == i7 - 3. memória-csatorna + integrált pci-e vezérlő.
Az i5 is a Nehalem család tagja, a Westmere a 32nm-es
verzió lesz, a következő mikroarchitektúra, a Sandy Bridge
pedig csak 2011-2012-ben jön. Kössél még bele ::)

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-17, 18:36:13
Melyik új intel család befutását várod még? ;)
(Nehalem már tavaly novemberben megjelent; a következő
architektúra-váltás kb 2011-2012-re várható)

Nyilván úgy érti, hogy megvárja, amíg az ára nem-maffiózók számára is megfizethetővé válik.
Failure is the default option

NLZ

Pedig az árak nem mozdulnak, míg az AMD elő nem rukkol valamivel. És úgy néz ki, hogy az AMD 2011re tervez váltást a Fusionnal, addig csak Phenom II lesz. Reméljük ez utóbbi azért jótékony hatással lesz az árversenyre.
[reserved]

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2009-01-17, 18:55:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-17, 18:36:13
Melyik új intel család befutását várod még? ;)
(Nehalem már tavaly novemberben megjelent; a következő
architektúra-váltás kb 2011-2012-re várható)

Nyilván úgy érti, hogy megvárja, amíg az ára nem-maffiózók számára is megfizethetővé válik.
Pontosan, majd ha kifut a jelenlegi készlet és lejebb árazzák az i5-ösöket, nem sietek.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

[reserved]

Flaser

#9971
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-17, 18:16:55
Szerintem teljesen felesleges 15%-kal magasabb órajelért
másikat venni, főleg amilyen sokáig lehetett a netburstöket
tuningolni. Kicsit feljebb tornászod az FSB-t és már meg is
előzted. Ennek ellenére előrébb nem leszel sokkal...

Itt szerintem a lényeges kérdés, az, hogy a lap eszik-e Prescott processzort, mert abba 2x-er annyi cache van. (512 KByte helyett 1 MByte). Kis keresgélés:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P4V8X-X.html
Igen, a megfelelő BIOS frissítéssel viszi.

Én a helyedben max. egy Prescott procira vadásznék.
A kicsit nagyobb órajel valóban nem jelent akkor különbséget, a cache már annál inkább. Persze itt is számolni kell (Ft-ban), de ilyen procit még kapni 5000 Ft körüli áron is (EDIT: nagy ritkán, én még megcsíptem ilyet), a tényleges ár meg 10 000 Ft körül mozog.

Új alaplap + proci olyan 20-30 000 Ft-ra jön ki. Itt már az is játszik, hogy AGP-s mellett PCI-E-s videokari van-e kéznél.

Most csak ezeket találtam:
http://www.vatera.hu/3_ghz_intel_pentium_iv_prescott_1_mb_cache_gari_121511004.html
http://www.vatera.hu/p4_478_as_2800mhz_1mb_533fsb_121652026.html
http://www.teszvesz.hu/item531275006_intel_pentium_4_530j.html
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#9972
kéne vennünk még egy viszonylag korrekt gépet ide az üzletbe és megköszönném, ha segítenétek a választásban:
a nettó határ: 22e Ft
ebben a boltban lévő kínálatból kéne választani, mert kb 3 utcával vannak fölöttünk :)

amit én választanék, az a Fujitsu-Siemens Scenic E620 névre hallgat.
amiért választanám: van benne egy PCI-E 16x slot, amibe még beleférhetne alkalmanként egy alacsony profilú videókártya (lanparty-k esetére :D), mondjuk a nálam otthon elfekvőben lévő 8600GT kártya nem tudom, hogy ilyennek számít-e.
illetve gigabit lan és az ára is viszonylag korrekt.

ha sztetek hülyeség a PCI-E slot, mert úgyse fér bele a 8600GT, és esetleg különben is butaság a celeron2800 a rendes p4 2400-zal szemben ugyanazon az áron, akkor légyszi segítsetek, hogy melyik lehet ár/érték arányban még a legelfogadhatóbb kompromisszum. köszi :)

használat csak a szokásos irodai: szöveg-/táblázatszerkesztés, netezés, illetve időnként pár autodesk tervrajz megtekintése és világítástervezői programok futtatása. (grafikailag nem igényelnek különösebb erőt, mondhatni semmit se)

esetleg megérheti valamelyik "csomag-akció"? a 34680Ft-os 17"+gép ajánlatok közül sztetek melyik a legkorrektebb?

Cobra

Komolyabb jatékhoz mondjuk a Celeron kevés, a P4 viszont felesleges enné az áramot. Ha leszeded a ház tetejét, meg a 8600GT kimeneti paneljét, akkor elvileg bele tudod tenni, csak mint írtam a proc kevés. Ha meg alap gép kell, akkor az egyik P4 1600-1800Mhz-es processzoros.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Member on 2009-01-20, 22:42:44

Ezt meg tudná vki mondani, hol szúrtam el?
cél file-hoz nem kellene egy kettőspont a d meghajtó-betűjel után?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-01-20, 17:20:10
amiért választanám: van benne egy PCI-E 16x slot, amibe még beleférhetne alkalmanként egy alacsony profilú videókártya (lanparty-k esetére :D), mondjuk a nálam otthon elfekvőben lévő 8600GT kártya nem tudom, hogy ilyennek számít-e.

Ha úgy van kialakítva a ház, akkor ha a gép tetejét
leszeded, beleférhet a normál magasságú 8600. Ha...

FSC N320 + 17" tft -- 1GB ram van benne, míg a
többiben mind csak 512MB (azaz a többihez add még
hozzá 512MB árát, hogy használható/bb/ legyen), és
normál pci-e, Gb lan, P4, stb.
Próbáljátok az S-PVA-s FuSi monitorral kérni, a másik
listában az még olcsóbb is, mint az IBM ^^
35k-ért sztem brutáljó kombó.

Selmo

Gondoltam frissítek SP3-ra és mivel a winre is ráfért már a frissítés, leszedtem egy SP3-as XP-t, hogy jól lefrissítem. Nade telepítés előkészítésénél, hiányol valami sys-t. Ráadásul minden alkalommal más nevűt. Kerestem mindenfélét (NOD, Ad-aware, Spyware doctor, Spybot S&D) de semmit sem találtam. Most kipróbáltam és a garantáltan tiszta régi SP2-es CD-m is ugyanezt produkálja. :comp: Gondolom valami kéretlen bigyó lehet, valaki találkozott már vele? Ötletek a formázáson kívül?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Memtest? Processzor alapórajelen megy?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

http://www.makrotex.hu/catalog/Logitech-Cordless-Deluxe-660-fekete-OEM-p-3569.html

Erről tud valaki véleményt mondani? Csak a billentyűzet része érdekel, mert az pont olyan amilyet keresek - semmi csicsa meg multimédia cruiser baromság, csak egy alap, szabvány billentyűzetkiosztás, normális méretű billentyűkkel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-21, 00:08:22FSC N320 + 17" tft -- 1GB ram van benne, míg a
többiben mind csak 512MB (azaz a többihez add még
hozzá 512MB árát, hogy használható/bb/ legyen), és
normál pci-e, Gb lan, P4, stb.
Próbáljátok az S-PVA-s FuSi monitorral kérni, a másik
listában az még olcsóbb is, mint az IBM ^^
35k-ért sztem brutáljó kombó.
megkérdeztem őket, 1 órával később hívtak hogy megoldható és már meg is rendeltem, vagy holnap vagy hétfőre megérkezik. tényleg nagyon korrekt ár a többihez képest, szóval kíváncsian várom a gépet, remélem nem lesz csalódás :)

Cobra

Quote from: TurboK on 2009-01-22, 21:11:25
http://www.makrotex.hu/catalog/Logitech-Cordless-Deluxe-660-fekete-OEM-p-3569.html

Erről tud valaki véleményt mondani? Csak a billentyűzet része érdekel, mert az pont olyan amilyet keresek - semmi csicsa meg multimédia cruiser baromság, csak egy alap, szabvány billentyűzetkiosztás, normális méretű billentyűkkel.
Egész jónak tűnik, bár a képen az angol verzió van, kérdés a magyar verzión milyen minőségű gombok vannak (néztem 1-2 Logitech billt és nagyon gagyi gombjaik voltak élőben)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Pff... ahogy nézem, ez nem multimédiás. Viszont az insert/delete blokk a normális elrendezésben van. Bezzeg a multimédiás billencseken az elforgatott, nagy delete gombos elrendezést használják!  Hogy én azt mennyire utálom! :morci:

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2009-01-22, 21:57:41
Quote from: TurboK on 2009-01-22, 21:11:25
http://www.makrotex.hu/catalog/Logitech-Cordless-Deluxe-660-fekete-OEM-p-3569.html

Erről tud valaki véleményt mondani? Csak a billentyűzet része érdekel, mert az pont olyan amilyet keresek - semmi csicsa meg multimédia cruiser baromság, csak egy alap, szabvány billentyűzetkiosztás, normális méretű billentyűkkel.
Egész jónak tűnik, bár a képen az angol verzió van, kérdés a magyar verzión milyen minőségű gombok vannak (néztem 1-2 Logitech billt és nagyon gagyi gombjaik voltak élőben)
Almaim billentyuzetkiosztasa.  Es meg angol is.  :appl: A wireless mouse viszont nem kell.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Lenne egy hangfelismeréssel kapcsolatos kérdésem.

Van olyan hangfelismerő rendszer, ami nem interaktív módban is használható, mondhatni programozható?
Azaz a bemenetére adok egy wav fájlt, ő pedig kiad egy szöveget, amit felismert belőle.

Azért kéne, mert egy sok fényképezést tartalmazó kísérletet úgy dokumentáltunk, hogy minden fénykép után a kamera mikrofonjával készítettünk egy rövid hangfelvételt ("B jelű Petri-csésze, második felvétel"). A fényképezőgép ezt úgy valósította meg, hogy minden IMG_nnnn.JPG kép mellé gyártott egy SND_nnnn.WAV hangfájlt.

A kétszáz hangot egyenként meghallgatni és a kétszáz képet egyenként átnevezni macerás lenne, ezért azt gondoltam, hogy egy megfelelő hangfelismerő programmal felismertetem a hangfájlokat, és a kapott szövegek alapján átnevezem a hozzá tartozó szövegeket. Ebből a "megfelelő hangfelismerő program" résznél vagyok elakadva.

Helpu?

Vagy felejtsem el, nem lehet megcsinálni kevesebb erőfeszítéssel, mint amennyit a kézi átnevezgetés jelentene?
Failure is the default option

kikuchiyo

...Válaszolok magamnak:

Valószínűleg nem érné meg a fáradságot. Még ha találnék is használható hangfelismerőt, akkor is be kéne tanítani, és még úgysem lenne tökéletes. A legtöbb, amit tehetek, az annyi, hogy írok egy egyszerű scriptet, ami amíg (van kép) { lejátssza a hangot, megkéri az usert, hogy írja be, amit hallott, majd arra átnevezi a képet }.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Cobra on 2009-01-22, 21:04:12
Memtest? Processzor alapórajelen megy?
Viccelsz? Ha húznám a gépet akkor a win telepítő véletlenszerűen generált syseket hiányolna? :gyagya:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Quote from: Selmo on 2009-01-23, 16:19:15
Quote from: Cobra on 2009-01-22, 21:04:12
Memtest? Processzor alapórajelen megy?
Viccelsz? Ha húznám a gépet akkor a win telepítő véletlenszerűen generált syseket hiányolna? :gyagya:
Nem viccelek, ez előfordulhat, ha nem 100% stabil a processzor vagy a mem a beálított sebességen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Na ezt megnézném. ::) Ettől függetlenül minden alapon van.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

#9988
Nálam okosabb emberek remélem tudnak segíteni...

Milyen programot ajánlotok amivel át lehet konvertálni mp3-at amr-be. (nem nekem kell csak megkértek hogy kérdezzem meg)

Másik dolog:

Lakásba router, három gép. Két pc egy noti. Routerhez két pc kábellal, noti wifi-vel csatlakozik.
Torenntezni akarunk összes géppel. Meg lehet az egyáltalán valahogy oldani, hogy fix ip címet állítok be összes gépre, és mindegyik gépnél beállítom az routert úgy hogy aktív legyek. Tehát hogy összes gépen legyen kimenő portom. Vagy ez csak mindig egy gépnél oldható meg.

Köcce.

chilip

cFos mindenhova és port forwarding. elvileg így mennie kell mindenhol. cFos is csak azért hogy ne akadjon össze routerrel a sok letöltés.