Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Ha nem tudsz/akarsz a közeljövőben venni egy komolyabb videókártyát, akkr oesetleg érdemes elgondolkozni egy kicsit kisebb monitoron, ami 1680*1050-es felbontást tud. DVI persze annál is legyen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Haver gépével van probléma: XP betöltése után 5 percig használható a gépe, aztán lefagy, hamarosan az egér is, aztán búgni kezd a gép és ismétli magát egy hang hang hang hang hang. WTF? Én nem értek hozzá, megmondtam neki, nézzem meg a biost, hogy minden RAM a helyén van e, de még abba se vagyok biztos, hogy ez ok lehet. Valami tipp?
Halp

Kuroi Tenshi

Tipp1: beállt a vidkari-venti és túlmelegszik.
Nézzétek meg a gpu-hőmérsékletet.
Tipp2: beállt a proci-venti és túlmelegszik.
Nézzetek procihőmérsékletet.

Ha ram vagy bios-beállítás lenne, akkor már az elején
nem indulna el vagy sípolna.

Terhelés mellett vagy terhelés nélkül?

Liquid Snake

Valaki nem tudna segíteni nekem megőrít a billentyűzetem. A bal ctrl lenyomásával elmutelja a hangot a windowsban és akármivel játszok vagy vmi ami ctrl-t használ leveszi a hangot. Eddig semmi baja nem volt de ez mi a pi...ért van?  :zomg: :comp:

Cloud


Liquid Snake

Quote from: Cloud on 2009-04-04, 23:02:29
Multimédiás bill?

Van rajta ilyen hangerőszabályzó meg hülyeségek de a drivert soha nem raktam még fel hozzá.

Én

filmezés, netezés -> ez terhelés?
szerk&repost: GPU 43 fok, szal azzal nem lesz gond. CPU-t nem tudtuk megnézni, ő valami olyan everestet szedett le, amiben konkrétan nincs ilyen lehetőség. Mivel lehet még?

Kuroi Tenshi

speedfan, coretemp, rmclock, stb; gyártók alaplapi driver mellé
betett programjai, stb.

Én

 :merci:
Azzal sincs baj, szóval nem értem :( Azért köszi. :)

Kuroi Tenshi

Hmm...
Ha hardver, akkor a következő tippem kicsi, nem fatális
ramhiba lenne, ami indítás post-kor nem tűnik fel -- erre
memtest86+.
Utána szerintem már csak a szoftver van, más nem jut
eszembe, ami inkább idő, mint terhelés hatására jön elő.

Selmo

Live cd és egyből kiderül hardver vagy szoftver a bűnös.

A tökéletesség unalmas.

Én

memtest86+, livecd: szerintem a srác még sohasem bootolt CD-ről, és nem hiszem hogy értelmesen el tudnám neki magyarázni msn-en főleg úgy hogy még sosem láttam BIOS-át :redface: majd ha átugrok hozzá talán.
Köszi megint

Selmo

Majd vennem kell új monitort is, mondjatok valamit, ami wide és filmnézéshez jó.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

16:10 wide vagy a filmes 16:9 wide?
Előbbi az elterjedt, utóbbi most kezd terjedni.
Ha filmnézéshez kell a sötét, mély fekete, vagy a széles
betekintési szög, akkor most még csak 16:10-esek vannak,
drágán. TN-esekből viszont van mindkettő, vannak 21.5-
23" fullHD 16:9-esek 45-60k között, és vannak 22" 16:10
1680*1050 45-55k között, vagy 24" 1920*1200 60-80k
között.

TurboK

Quote from: Selmo on 2009-04-06, 00:51:03
Majd vennem kell új monitort is, mondjatok valamit, ami wide és filmnézéshez jó.
Mitsubishi LaserVue L65-A90.
Egyébként konkrétan milyen film, HD vagy sima DVD? És milyen árkategóriában?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

MÁS:

Valaki próbálta már a Windows 7-et? Tényleg gyorsabb, mint a vista meg az Xp? Mert ezt hallottam, hogy állítólag szignifikánsan gyorsabb ugyanaz a gép win7-el, mint xp-vel vagy vistával... Igaz lehet ez?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-06, 01:18:15vannak 21.5-
23" fullHD 16:9-esek 45-60k között
Na ez pont jó lesz.
Quote from: Raggie on 2009-04-06, 11:15:33
MÁS:

Valaki próbálta már a Windows 7-et? Tényleg gyorsabb, mint a vista meg az Xp? Mert ezt hallottam, hogy állítólag szignifikánsan gyorsabb ugyanaz a gép win7-el, mint xp-vel vagy vistával... Igaz lehet ez?
Vistánál mindenképpen gyorsabb, XP-nél meg változó, de nem sok a különbség.

A tökéletesség unalmas.

chilip

hát ha stabilabb lesz XPnél akkor áttérek rá. kompatibilitási módok megmaradnak? régebbi játékok menni fognak rajta?

TurboK

#10548
Quote from: chilip on 2009-04-06, 14:12:56
hát ha stabilabb lesz XPnél akkor áttérek rá. kompatibilitási módok megmaradnak? régebbi játékok menni fognak rajta?
Ugyanolyan stabil mint a Vista, magyarul ha nem nforce-os alaplapot használsz, nem fog lefagyni.
Kompatibilitás, driverek, stb. minden ugyanaz mint a Vistánál. Gyakorlatilag csak a kezelőfelületet és a beépitett programokat pofázták ki.

Quote from: Raggie on 2009-04-06, 11:15:33
Mert ezt hallottam, hogy állítólag szignifikánsan gyorsabb ugyanaz a gép win7-el, mint xp-vel vagy vistával... Igaz lehet ez?
Attól függ. Pentium 2-es gép biztos nem gyorsabb Win7-el. De egy korszerű gépen fix hogy ugyanolyan gyors mint az xp és a vista. Nálam az xp és a vista is ugyanolyan gyorsan futott (nem minimum ajánlott memóriával futtatom, ennyi).

Egyébként játékoknál valami 1-2 fps a különbség, ami emlitésre sem érdemes.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

chilip

Vistát kurvára nem ismerem, láttam életemben 3x, azt is egyetemen úgy hogy a legtöbb dolog le volt tiltva rajta....

TurboK

Ha a vistát sem ismered, akkor a win7-től nagyon ki fogsz bukni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Quote from: TurboK on 2009-04-06, 15:54:22
Ha a vistát sem ismered, akkor a win7-től nagyon ki fogsz bukni.
Na ja. A win7 mondhatni egy kiforrott vista lesz. 

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2009-04-06, 13:33:33
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-06, 01:18:15vannak 21.5-
23" fullHD 16:9-esek 45-60k között
Na ez pont jó lesz.

akkor benq-nak van asszem 2200hd (NEM hda, az -analóg), 21.5", és
van lg-nek is 21-23", ezeknek van dsub-dvi-hdmi csatlakozója.
Vannak a samsungnak is, azoknál + a 3 napos pixelhibagaranciájuk, de
azokról sajnos lespórolják a hdmi-t, ami -.
Ahhoz sajnos még túl újak, hogy jó összehasonlító tesztek legyenek
róluk, bár lehet, hogy nemrég készültek.

Cobra

Ha van DVI, akkor minek Hdmi? PC monitorra nem fog rádugni senki Blu-Ray lejátszót.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-04-06, 18:21:15
Ha van DVI, akkor minek Hdmi? PC monitorra nem fog rádugni senki Blu-Ray lejátszót.
Xbox? PS3?
Egyébként valóban felesleges, egy filléres átalakítóval megoldható a dolog.

balu01

#10555
A Wigon.BS trójaitól hogy tudok megszabadulni? A Nod 5-10 percenként írja kifelé a fájlokat amiket megfertőz(system32/drivers mappában fertőz csak...) :eek: :zomg:

Cloud

#10556
Quote from: balu01 on 2009-04-06, 19:10:28
A Wigon.BS trójaitól hogy tudok megszabadulni? A Nod 5-10 percenként írja kifelé a fájlokat amiket megfertőz :eek: :zomg:
Vinyó ki másik gépbe be, ott Avast-al vírusirtani.

Vagy esetleg Live cd-vel bootolni, és úgy vírusirtani... 
Bárki:  más ötlet?

Moha

Quote from: Cloud on 2009-04-06, 20:02:47
Vagy esetleg Live cd-vel bootolni, és úgy vírusirtani... 
Bárki:  más ötlet?
Win reinstall!?  :angyali:

Amúgy, ha nagyon makacs a cucc, akkor tényleg vagy csak registry-buherálással, vagy tiszta rendszerről végrehajtott irtással lehet helyrehozni.

balu01

Létrehozott egy rendszergazda.exe-t a documents and setting/rendszergazda mappában, ezt töröltem is, de még mindig jönnek a riasztások :zomg:
A registry-buherálás meg nem az én műfajom. ^^"

Cloud

Akkor marad win reinstall.  :comp: