Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Danke, holnap megnezem oket. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2009-05-13, 22:01:19

EDIT: kiku: kell merge funkcionalitás? Ha igen, akkor az MS Office tud ilyet, de a szerveroldali komponensét nem ismerem (talán Sharepoint kell hozzá?), nem olcsó, és nem láttam még élőben működni.
Amúgy valami wiki, vagy CVS?

Hát ha nem olcsó, az baj, mer' ingyér' kéne.

Egy ideális világban, ahol a folyóiratok TeX-ben kérik a cikkeket és a munkatársak is tudnak TeX-et gyártani, ott a CVS (vagy inkább a SVN) tökéletes választás lenne. De sajna Word-ben kell gondolkodni, egyik fél sem ismer mást rajtam kívül. Valami wikiben gondolkodom én is, de azt nem tudom, melyik vagy milyen legyem, azt sem tudom, hova nyúljak.
Failure is the default option

Próféta

Gondolom Groove-otok sincs.

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-14, 00:32:46
Valami wikiben gondolkodom én is, de azt nem tudom, melyik vagy milyen legyem, azt sem tudom, hova nyúljak.
Wikiből szívesen ajánlom a TWikit. Jól van dokumentálva, rengeteg bővítménye van, kezel fájlcsatolmányokat és verziózza azokat is. Sőt, vízivíg szerkesztője is van, bár úgy egy évvel ezelőtt annak gondjai voltak az ékezetes betűkkel. De persze a wiki már amolyan szükségmegoldás...

Nem jártok jobban valami barátságos SVN GUIval?

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-14, 00:32:46
Egy ideális világban, ahol a folyóiratok TeX-ben kérik a cikkeket
Egy ideális világban a folyóiratok PDF-ben kérik a cikkeket, és az írókra bízzák, hogy hogyan szülik meg.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2009-05-14, 00:59:07
Gondolom Groove-otok sincs.
Ha lenne ilyenünk, nem kérdeznék...
Quote
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-14, 00:32:46
Valami wikiben gondolkodom én is, de azt nem tudom, melyik vagy milyen legyem, azt sem tudom, hova nyúljak.
Wikiből szívesen ajánlom a TWikit. Jól van dokumentálva, rengeteg bővítménye van, kezel fájlcsatolmányokat és verziózza azokat is. Sőt, vízivíg szerkesztője is van, bár úgy egy évvel ezelőtt annak gondjai voltak az ékezetes betűkkel. De persze a wiki már amolyan szükségmegoldás...

Nem jártok jobban valami barátságos SVN GUIval?

Ahogy nézegetem ezt az SVN-t, hááát... Nekem is túrni kéne egy darabig a doksit, mire belejönnék, azt meg esélytelennek tartom, hogy a r<1 munkatársaimat akár egy TortoiseSVN használatára ráneveljem.

Lesz egy wiki oszt jóvan. Annál, ami most van, minden jobb.
Quote
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-14, 00:32:46
Egy ideális világban, ahol a folyóiratok TeX-ben kérik a cikkeket
Egy ideális világban a folyóiratok PDF-ben kérik a cikkeket, és az írókra bízzák, hogy hogyan szülik meg.

Ezzel nem értek egyet, ennyire ideális világ nincs, ahol a szerzők képesek lennének pontosan a specifikációnak megfelelő PDF-eket szülni.
Az viszont a reális világban is működik nem egy folyóiratnál, hogy kiadják a saját LaTeX stílusfájljaikat, és csak a TeX forrást kérik el a szerzőktől. Astronomical J, Astrophys J, vagy az arXiv.org-ot is említhetném...
De az a retardált folyóirat, ahova most akarunk küldeni, csakis DOC-ban hajlandó (vagy RTF-ben és sima TXT-ben) szöveget fogadni. Persze, persze, tetszettem volna nem retardált szakterületre átjelentkezni.
Failure is the default option

Kvikveg

#10894
Quote from: Próféta on 2009-05-13, 23:39:22
Quote from: Kvikveg on 2009-05-13, 23:23:56
O, azt megtalaltam, hogy RadioButton1.Text = "Bela";, csak hogy hova irhatom be....
1. Felraksz egy sima gombot a formra. Úgy rémlik, hogy duplaklikkelve létrehoz neki egy Rámkattintottak! eseménykezelő metódust, és abba például beírhatod, hogy Radio8.Text = "Tóbiás!".
2. Ha nem gombnyomásra, hanem mondjuk az ablak megjelenésekor akarod lefuttatni, akkor magának a formnak keress onLoad vagy hasonló nevű eseményét, és ahhoz köss be egy metódust. Abban a szerkesztőpanelben, ahol propertyket lehet feltölteni, ott van asszem egy fül az eseményekre. Kábé majdnem mindent a Delphiről másoltak (illetve megvették a fő alkotóját), szóval az se baj, ha a kettő már kicsit összemosódik a fejemben.

Lásd még: Windows Forms examples @ msdn
Eeees sikerult!!!  :hopp:
A form szerkesztonel a view code opcio hasznos dolog... :)
Mar valtozobol szedi a szoveget. :)
edit: tevedtem, megsem... de mar kozel jarok...
edit3: :)
edit4:  :grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Ezt a TWikit viszonylag egyszerű volt feltenni, de elsőre egy kicsit túl nehézsúlyúnak tűnik a feladathoz. Valahogy le kell tisztítani, hogy ne akadjon fenn a júzerek szeme a sok opciótól, ha használni akarják.

Az hülyeség, hogy kikapcsolom benne az userek ellenőrzését, azaz mindenki által szerkeszthetővé teszem, ellenben az apache-t úgy állítom be, hogy csak az osztály IP címeiről legyen elérhető?


Amúgy a Word formátum ma ismét megmutatta, mit tud. Ugyebár a folyóirat, ahova küldenénk a cikket, csak word-ban hajlandó fájlt fogadni. Ezt aztán feltöltés után PDF-be próbálja konvertálni, ha ez nem sikerül neki, akkor sikít és nem is enged tovább. Ez történt most is. Nem értettük, mi a baja. Végül amikor megpróbáltam OpenOffice alatt szerkeszteni, akkor derült ki, hogy a rafinált kolléganőm a műket és gammákat Times New Roman Greek betűtípussal szedte a szokásos Times New Roman vagy Symbol helyett. Ez a "rendes" Word-ben sosem tűnt volna fel, csak az OpenOffice alatt, mert ott nem ugyanúgy néztek ki a problémás részek. Azokat átszerkesztve már az upload form is megette a fájlt.

A vicces az volt, hogy az előbb jónak bizonyult fájlt a windowsos wordben szerkesztve ismét olyan fájl keletkezett, amit nem fogadott el az upload form.

Arról, hogy az alapértelmezett szöveg időnként zöldre váltott, vagy a margók és behúzások néha maguktól elmásztak, már nem is beszélek.

Költői kérdés: miért szivatja még mindig a világ magát ezzel a javíthatatlanul elbaszott, önmagával sem kompatibilis formátummal? És főleg egy tudományos folyóirat miért?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-14, 22:53:14
Az hülyeség, hogy kikapcsolom benne az userek ellenőrzését, azaz mindenki által szerkeszthetővé teszem, ellenben az apache-t úgy állítom be, hogy csak az osztály IP címeiről legyen elérhető?
Kívülről (konferencián unatkozva, mittomén) nem fogjátok tudni szerkeszteni. Továbbá nem lesz jól látható a historyban, hogy melyik módosítást ki követte el. De sokat egyszerűsíthet a kollégáid életén.

kikuchiyo

Kívülről amúgy sem lehetne elérni, mert a belső hálózat hermetikusan el van szigetelve a külvilágtól (állami intézmény, lol). A history hiánya már jobban fáj, de azt circum lehet ventelni. (Aki feltölt egy új változatot, az a wiki lapra is tesz egy megjegyzést, hogy "XY szerkesztettem ezt és ezt", ilyesmi)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-15, 01:09:18de azt circum lehet ventelni.

:zomg:

I'm in your grammar, raping your conjugation...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

White SeeD

Nem rossz ez a win7, de vannak hibái még bőven.

Ez a nincs jogosultsága ehhez meg ahhoz kezd az idegeimre menni.
Most az outlookba szeretném importálni a régi leveleimet.
Ahogy kell megcsinálom a pst fájlt (ahogy eddig mindíg). Átmegyek 7-re hogy importáljam, erre a túl sokszor is elővillanó "A fájlhoz a hozzáférés megtagadva. Nincs jogosultsága a köv fájl eléréséhez. fájlnév"
Ráadásúl minden fájlal vacakol, hogy ha törölni/másolni akarok bármit is az xp-s meghajtóról.
Ezzel lehet csinálni valamit?


A kedvencem, hogy semmit nem jegyez meg. Minden egyes indításkor rákérdez programokra, pl a képnézőre, hogy biztosan ezzel akarja megnyitni, nem a beépített vacakkal? Pedig jó az ám, használd azt. Bepipálom hogy igen és ne kérdezz rá újra. Bezárom, köv indításnál rákérdez ugyanúgy :frown:

Leszedtem az MPC homecinemát. Már van felirat, viszont a kép szétesik és kásás lesz amint nem az eredeti felbontásban akarom nézni. (pl kiteszem full képernyőre)

Apróbb probléma, hogy a böngésző nem indúl el, ha nincsen internet kapcsolat. Ami nemtuljo ha az ember a böngészőn keresztűl hívja be a routert és úgy csatlakozik. De ez megkerülhető ha tartalommal rendelkező mentett lapon át indítom.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

TurboK

msconfig alatt kikapcsolod az UACt (User Account Control).

Levél importálásnál szopni fogsz, főleg ha Office Outlook-ból akarsz Outlook Express / Windows Mail-be konvertálni. A Windows 7 meg egy még ujabb levelezőt használ, a Windows Live Mailt, ami nem is tudom hogyan menti le a cuccát. Esetleg próbáld meg a beépitett import varázslókat használni előbb, ne a fájlokat másold át fizikailag.

Mit értesz kásás meg széteső kép alatt? Options -> Playback -> Output alatt be van minden állítva? EVR Custom rendert használj, minimum bilinear filterrel, de inkább bicubiccal. Ha ez nem oldja meg akkor lehet hogy valami fos dekóderre van állitva a lejátszó.

Böngésző megy internetkapcsolat nélkül is. Legfeljebb nyomsz egy sor esc-et amikor kapcsolódni akar (hasonlót már majd az összes windows eljátszott). Egyébként meg próbáld sima windows intézőbe beírni a routered ip számát.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Quote from: White SeeD on 2009-05-15, 10:04:23
Nem rossz ez a win7, de vannak hibái még bőven.
Ahogy mondani szokták, ez nem bug, hanem feature.

Quote
Ez a nincs jogosultsága ehhez meg ahhoz kezd az idegeimre menni.
Most az outlookba szeretném importálni a régi leveleimet.
Ahogy kell megcsinálom a pst fájlt (ahogy eddig mindíg). Átmegyek 7-re hogy importáljam, erre a túl sokszor is elővillanó "A fájlhoz a hozzáférés megtagadva. Nincs jogosultsága a köv fájl eléréséhez. fájlnév"
Ráadásúl minden fájlal vacakol, hogy ha törölni/másolni akarok bármit is az xp-s meghajtóról.
Ezzel lehet csinálni valamit?

Itt szerintem arról van szó, hogy az XP-s meghajtón lévő fájlok és könyvtárak a XP rendszer felhasználójának tulajdonában vannak, és ez a felhasználó nem egyezik meg a Vista SP7 felhasználójával. A rendszer ezt tiszteletben tartja és nem enged az XP-s meghajtó fájljaihoz nyúlni.

Azt hirtelen nem tudom, hogy eseti jelleggel hogy lehet ezt a viselkedést felülbírálni (azazhogy mi pl. a "sudo rm -f tetszőleges.fájl" megfelelője). Véglegesen úgy lehet megoldani a problémát, hogy szó szerint a magadévá teszed a problémás fájlokat W7 alatt. Erre talán van valami maszatolás a grafikus felületen, de valószínű, hogy a CACLS parancs ugyanúgy működik, mint a korábbi rendszereken.

Az utóbbi megoldás hátránya, hogy véglegesen átállítja a jogosultságokat, tehát utána az XP-t nem fogod tudni használni.
Failure is the default option

TurboK

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-15, 19:03:47
Ahogy mondani szokták, ez nem bug, hanem feature.
Béta oprendszernél???

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Az, hogy egy másik felcsatolt NTFS (rendszer)partíció fájljainál a jogosultságok gondot okoznak, az XP óta így van, semmi köze az SP7 bétaságához.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-15, 19:34:59
Az, hogy egy másik felcsatolt NTFS (rendszer)partíció fájljainál a jogosultságok gondot okoznak, az XP óta így van, semmi köze az SP7 bétaságához.
Gondot okoznak? Kinek? Ez valóban nem bug hanem feature, nem véletlenül van úgy, ahogy. Aki nem tud jogosultságokat állítani meg saját tulajdonba venni fileokat az ne adminkodjon, mert aztán ebből lesznek a neten a "faszláma vérpisti vagyok és megfektettem a windowsom, rohadt microsoft már megint fos oprendszert csinált" című rantok. UAC ugyanez, én tanfolyamhoz kötném a kikapcsolhatóságát (vagy legalábbis annyira elásnám hogy átlagember ne találja meg), a többi biztonsági elemmel (autoupdate, tűzfal, defender) együtt.

kikuchiyo

#10905
Quote from: Zsiga on 2009-05-15, 20:10:29
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-15, 19:34:59
Az, hogy egy másik felcsatolt NTFS (rendszer)partíció fájljainál a jogosultságok gondot okoznak, az XP óta így van, semmi köze az SP7 bétaságához.
Gondot okoznak? Kinek?

White SeeDnek, lásd fenn ;)

Szerk: azt azért el kell ismerned, hogy a jogosultságok kezelése, sőt egyáltalán a meglétük nincsen agyonreklámozva a Windowsban. Ezért van az, hogy sokakat aztán meglepetésként ér, hogy a dolgok nem elvárás szerint mennek miattuk.
Failure is the default option

Selmo

Súgó->Keresés: jogosultságok
Akinek ez túl problémás, az vigye vissza a gépét.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-15, 20:33:58
White SeeDnek, lásd fenn ;)

Szerk: azt azért el kell ismerned, hogy a jogosultságok kezelése, sőt egyáltalán a meglétük nincsen agyonreklámozva a Windowsban. Ezért van az, hogy sokakat aztán meglepetésként ér, hogy a dolgok nem elvárás szerint mennek miattuk.
Inkább nem fűznék kommentet az első mondathoz. ;)

Egy fenét. Arról van szó hogy itthon nagy divat nulla hozzáértéssel gányolni hardvert-szoftvert, aminek meg is van a következménye.

NLZ

Persze, hozzá vagyunk szokva, hogy lehetőleg mindent magunknak kell megoldani a ház körül, mert szakembert hívni úri mulatság.
[reserved]

TurboK

Windowsnál több hibát okoz a felhasználó tudatlansága mint bármely hiba az oprendszernél.

Linuxot ezért mondják jobbnak, mert ahhoz vagy nagyon értesz, vagy abszolut használhatatlan az egész.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Makos

Én 2 hónapon belül harmadszor megyek el egy sráchoz gépet javítani.
Egyszerűen felfoghatatlan mennyire összevissza tudnak kattingatni egyesek.
Ja és összesen 3szor ölte meg a saját gépét, egyszer pedig sikerült a szülei gépét is kinyírni...azthittem fejbelövöm magam mikor tegnap felhívott hogy megint menjek :uzi:
----

Jah mellesleg a 9.04-es ubuntut eltalálták. Végre normálisan felismeri a hálókártyám. :borul:

Cloud

Egy Dell Inspiron 1505 noti (AMD sempron 3500+)   1 giga rammal, 120 gigás vinyóval, 2 és fél éves, szeptemberig garival kb. mennyit ér?

Zsiga

Quote from: Cloud on 2009-05-16, 12:28:14
Egy Dell Inspiron 1505 noti (AMD sempron 3500+)   1 giga rammal, 120 gigás vinyóval, 2 és fél éves, szeptemberig garival kb. mennyit ér?
80-90-100k körül látok ilyesmi gépeket a neten, a felét talán meg is éri...
Viccen kívül, a Sempron 3500 egy egymagos 1,8Ghz-es Athlon32, tetűlassú és ősrégi, ilyen gépért nem szabad pénzt adni.

White SeeD

XP-nél nálam nem volt gond a jogosultságokkal. Ha kellet rákérdezett mi a jelszó, megadta az ember és már is hozzáfért bármihez.
Itt viszont nem kérdez semmit, csak közli hogy nincs jogosultság és kifújt. Noha néha kiadja hogy rendszergazdaként, rámegyek de nem csinál semmit. ::)
UAC-t végül kikapcsoltam. Megoldotta a dolgot. Viszont így elég védtelennek érzem a gépet. UAC-val meg használhatatlannak. :frown:

Ezt a dolgot megérteném, ha a személyes mappáknál és a jelszóval védett tartalmaknál jönne létre. De hogy a sokadik partición lévő totálsemleges animekkel is szórakozik.

MPC probléma megoldva,  :merci: a tippet. Úgy látszik nem kedvelte a system defaultot.

Outlook probléma szintén megoldva. Egész könnyen sikerül visszaszedni a leveleket.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-05-16, 12:28:14
Egy Dell Inspiron 1505 noti (AMD sempron 3500+)   1 giga rammal, 120 gigás vinyóval, 2 és fél éves, szeptemberig garival kb. mennyit ér?

Sajnos kissé öreg; meg mint Zsiga is mondta, már egy kicsit lassú
(azért a tetülassú dologgal vitatkoznék: egy laptopnál, aminek
csak gyenge IGP-je van, mire kell gyors, erős proci? Csak az akkut
eszi, míg a net, office és olyan régi játékok, amik az IGP-n is futnak,
azzal egy 1.8GHz-es proci is elboldogul. Volt már CelM 1.466G-som,
amivel Rome:TW és Morrowind futott, és ott is a GMA950 volt a
szűk keresztmetszet; és most is egy 1.2G ULV Core Solo-ról írok,
net, office futnak rajta.)
Reálisan kb 70k. Vételin 65, eladásin 75 :D Ha nagyon jó állapotban
van, akkor akár 75k; de 90-100k-nál már új, erősebb gépeket kapni.

SaiyaGin

Még egy laptopos kérdés: elég hamar felmelegszik, gondoltam, hogy megpróbálnám kitisztítani a ventillátorát, de még sosem csináltam ilyet, úgyhogy inkább megkérdezem: mire vigyázzak és mit ne csináljak?

Kuroi Tenshi

A ventilátort a legjobban (és úgy általában akkor ildomos)
úgy lehet kitisztítani, ha a gép szét van szedve. Sztem
nem ördöngősség az újabb notiknál, főleg, ha szervízkönyvet/
szétszerelési útmutatót is találsz hozzá, mostanában egyre
hasonlóbbak a gépek ilyen szempontból.
Ha nem, akkor ha alulról szívja a levegőt, akkor valami kis
pálcát dugjál be, amivel meg tudod a venti pörgését akadályozni,
majd porszívóval a kifújónyílásnál szívd.

A másik amit még magas hőmérsékletek ellen lehet tenni ha
megfelelő (feszültség-szabályzással rendelkező) procival
rendelkezel (Intel EIST vagy AMD CnQ; azaz egymagos
Celeronokat kivéve minden), akkor RMClock, és a gyárinál
kicsit alacsonyabb feszültségeket állítasz be, majd valami
terhelő-programmal (pl. Orthos) megnézed, hogy az alacsonyabb
feszültségen stabil-e. Nálam Lifebook T4215 Intel T5500-as
procija 1.315V-ról egészen 0.95V-ig stabil maradt, és nem csak
a hőmérséklete csökkent készenlétben közel 10 fokot, de a
venti is alacsonyabb fordulatszámon pörgött.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-18, 15:00:18A másik amit még magas hőmérsékletek ellen lehet tenni ha
megfelelő (feszültség-szabályzással rendelkező) procival
rendelkezel (Intel EIST vagy AMD CnQ; azaz egymagos
Celeronokat kivéve minden), akkor RMClock, és a gyárinál
kicsit alacsonyabb feszültségeket állítasz be, majd valami
terhelő-programmal (pl. Orthos) megnézed, hogy az alacsonyabb
feszültségen stabil-e. Nálam Lifebook T4215 Intel T5500-as
procija 1.315V-ról egészen 0.95V-ig stabil maradt, és nem csak
a hőmérséklete csökkent készenlétben közel 10 fokot, de a
venti is alacsonyabb fordulatszámon pörgött.
hmm. ezt az NW magos 3Ghz-es P4 procival is elő lehet adni akkor? csak mert mostanában csak torrent-ezésre használom és ne hajtsa magát túl

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-18, 15:00:18
Ha nem, akkor ha alulról szívja a levegőt, akkor valami kis
pálcát dugjál be, amivel meg tudod a venti pörgését akadályozni,
majd porszívóval a kifújónyílásnál szívd.


:merci:
(Ja és ez is két és fél éves gép.)

Kuroi Tenshi

#10919
Quote from: Fazék on 2009-05-18, 15:03:08
hmm. ezt az NW magos 3Ghz-es P4 procival is elő lehet adni akkor? csak mert mostanában csak torrent-ezésre használom és ne hajtsa magát túl

*nem őshüllő gépen
viccen kívül: lehet. PIII-M-nél úgy tudom, volt. P-M-nál
szintén. Viszont asztali P4 proci ... utánanézek.

Update: aszongyák csak Prescottól felfelé támogatják az
asztali procik az EIST-t. Max biosban turkálással (ha van
erre lehetőség) lehet a feszt csökkenteni.
Mindenesetre megpróbálhatod, hátha engedi a szorzót
állítani, avval is kevesebbet fogyaszt.