Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

A Green széria fixen 5400-as, a többinél irják csak, hogy 7200 RPM. :)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Soldier on 2009-07-27, 23:53:31
amúgy lehet valamit elírok de a Greenböl én nem találok 5400-eset.

A Green mind 5400-as. Nem akarták kereken kimondani, hogy
ez biza lassabb csak 5400-as, ezért elkezdték csűrni-csavarni
a dolgot, hogy "7200-asnak megfelelő sebesség", "intelligens
rpm" -- ebből egy csomó helyen azt szűrték tévesen le, hogy
7200-as.

Quote from: Soldier on 2009-07-27, 23:53:31
csak mert nekem olcsónak tűnik, rég néztem az árakat már.

Hát, tavaly tavasszal vettem Green 500-ast 14k-ért
(ami azóta folyamatosan 24/7 megy) -- "válság van!",
"romlik az árfolyam!" felkiáltásokkal azután szépen
emelkedett az ára, és csak egy-két hónapja ment
megint vissza arra az árszintre. Tehát nem sokat
hagytál ki ;D

Amúgy 24k-nál bőven olcsóbban is látok:
http://www.argep.hu/product_858886.html

Soldier

köszi a segítséget, pénteken megyek veszek valahol.

Cobra

Van esetleg valakinek egy felesleges tápegysége, amit kb 2 hétre kölcsön tudna adni? 350-400-as nem noname kéne, és persze budapesti lakostól.
Vagy esetleg tud valaki Budapesten olyan üzletet, ahol vannak használt tápok, amit vissza is vesznek kicsit alacsonyabb áron?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Ezúttal olyan hardveres segítséget kérek, ami már a villanyszereléssel határos:

Eddig itthon, a szobámban a légbül vettem ki az internetet, de most, hogy úgyis felújítunk mindent, úgy döntöttünk, hogy vezetékes hálózat lesz, fali csatlakozókkal.

A setup eddig úgy nézett ki, hogy az erkélyen keresztül a nagyszobába jön be a magenta színű légvezeték, onnan a pincébe lemegy a telefonvonal, és ott kapcsolódik rá az ADSL modem, arra pedig a (wireless) router.

Jól értem, hogy ha én a fenti szinteken összesen három fali netcsatlakozót akarok, akkor vennem kell három hosszú UTP-kábelt, bedugnom őket egyesével a router fenekébe, a már kialakított fali csövekbe behúznom mindhármat, majd a fent kialakítandó fali dugaszokhoz vezetnem?

Milyen (minőségű, típusú, etc.) kábelt kell ehhez vennem? Egyálalán van ilyen hosszúban (kb. 15 m)?
Failure is the default option

Zsiga

Jól érted, bár ha már úgyis felújítás én megcsinálnám a helyedben rendesen, minden szobába egy kábel fali csatlakozóval (ki tudja mikor lesz rá szükséged), a pincében meg egy helyre az összes kivezetés szintén fali csatlakozóval, aztán azokba mehetnek rövid kis kábelek a routerből.
A kábel legyen Cat6 hogy tuti gond nélkül menjen rajta a gigabit (gondolom legalább középtávon azért be van tervezve, bár már most is megfizethetőek a gigabit routerek), és 100 méterig bármilyen hosszú lehet, annyit elbír a szabvány. Lehet kapni 15 métereseket is, ugyanis jobb helyeken többszáz méteres tekercsekből vágják méretre a kábeleket és egy fogóval pattintják a végükre a csatlakozókat (amire neked egyébként nem lesz szükséged a fali csatlakozóid miatt).

Flaser

Quote from: kikuchiyo on 2009-07-29, 19:57:02
Ezúttal olyan hardveres segítséget kérek, ami már a villanyszereléssel határos:

Eddig itthon, a szobámban a légbül vettem ki az internetet, de most, hogy úgyis felújítunk mindent, úgy döntöttünk, hogy vezetékes hálózat lesz, fali csatlakozókkal.

A setup eddig úgy nézett ki, hogy az erkélyen keresztül a nagyszobába jön be a magenta színű légvezeték, onnan a pincébe lemegy a telefonvonal, és ott kapcsolódik rá az ADSL modem, arra pedig a (wireless) router.

Jól értem, hogy ha én a fenti szinteken összesen három fali netcsatlakozót akarok, akkor vennem kell három hosszú UTP-kábelt, bedugnom őket egyesével a router fenekébe, a már kialakított fali csövekbe behúznom mindhármat, majd a fent kialakítandó fali dugaszokhoz vezetnem?

Milyen (minőségű, típusú, etc.) kábelt kell ehhez vennem? Egyálalán van ilyen hosszúban (kb. 15 m)?

Ha már kábelezésre adod a fejed, akkor érdemes a router mellé beszerelni a falba egy kis (6-8 aljzatos) patch panel-t is (pl.), mert a későbbiekben ez megkönnyíti a szerelést és megkímél attól, hogy te egy óvatlan mozdulattal kirántod (vagy valaki kevésbé kvalifikált szakbarbár) letépi a fali kábel fejét.

Ja, figyelj arra is, hogy van fali és lengő kábel. Az előbbi vékonyabb, könnyebb behúzni a bergmann csőbe (és könnyebb rá RJ45-ös fejet tenni). Külső használatra ugyanakkor nem javallott mert nem szívleli a strapát, sokkal könnyebben összeszed egy szakadást. Az utóbbira a vastagabb lengőt használj, macerásabb szerelni, de sokkal jobban bírja a strapát.

Az igazat megvallva ugyanakkor, ha ilyesmire adod a fejed, akkor érdemes egy slussz alatt annyi helységbe aljzatot tenni amennyibe csak lehet.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Zsiga megelőzőtt,de én is ezt javaslom. Kábelt inkább méterben vegyél, úgy egyébként is olcsóbb. Én is gondolkodtam az új házban ilyenre megcsinálni, de még nem tudom megéri-e 1 laptop meg a későbbiekben max 1 hálózati medialejátszó miatt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Ja, ha már úgyis nagy munkában vagytok, szerintem is érdemes minden helyiségbe húzni egy kábelt. Kimondott fali kábelnek olcsóbb is szokott lenni métere, csak valamivel ridegebb, szóval a hajlítgatással vigyázni kell.
Ha fali csatlakozókat építesz be, akkor tényleg nem kell krimpelő fogó, viszont egy beszúró szerszám az igen, mert anélkül nem fogod tudni befogni az érpárokat a fali csatiba.

A 100m-es hatótávot meg alátámasztom. Nekünk a régi cégnél a két telek között egy légkábelen keresztül ment a kapcsolat, az össz távolság szerintem több is volt, mint 100m, mégis ment rendesen a hálózat. :)

Flaser

Quote from: Moha on 2009-07-29, 21:33:14
Ja, ha már úgyis nagy munkában vagytok, szerintem is érdemes minden helyiségbe húzni egy kábelt. Kimondott fali kábelnek olcsóbb is szokott lenni métere, csak valamivel ridegebb, szóval a hajlítgatással vigyázni kell.
Ha fali csatlakozókat építesz be, akkor tényleg nem kell krimpelő fogó, viszont egy beszúró szerszám az igen, mert anélkül nem fogod tudni befogni az érpárokat a fali csatiba.

A 100m-es hatótávot meg alátámasztom. Nekünk a régi cégnél a két telek között egy légkábelen keresztül ment a kapcsolat, az össz távolság szerintem több is volt, mint 100m, mégis ment rendesen a hálózat. :)

Beszúró eszköz = "műszerész csavarhúzó",
legalábbis a legtöbb aljzat evvel már szerelhető.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-07-29, 21:33:14
A 100m-es hatótávot meg alátámasztom. Nekünk a régi cégnél a két telek között egy légkábelen keresztül ment a kapcsolat, az össz távolság szerintem több is volt, mint 100m, mégis ment rendesen a hálózat. :)

Még szép, hogy ment, hiszen ezt még a Cat5e-nek is bírnia kell;
az lett volna a szégyen, ha nem bírta volna.
Vegyél Cat5e kábelt, olcsóbb, és az is bír gigabitet 100m alatt.
A Cat6-hoz a 10Gbit még soká jön, és a gigabit is már elég
nagy sebesség.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-29, 22:40:06
Vegyél Cat5e kábelt, olcsóbb, és az is bír gigabitet 100m alatt.
A Cat6-hoz a 10Gbit még soká jön, és a gigabit is már elég
nagy sebesség.
Nem tudom mekkora az árkülönbség, de szerintem nem lehet akkora hogy megérné ilyen apróságon spórolni. Valóban, mire 10Gbit lesz az minimum 5 év, de egy lakóház bekábelezését nem pár évre tervezi az ember, hanem 10-20-ra. Meg különbenis, sávszélből sose elég. :)

kikuchiyo

Köszönöm a tanácsokat.

Újabb kérdés:

Csináltam képeket a falban futó csövekről, most, hogy még látszanak.

Rémlik, hogy pár hónapja láttam híradást olyan programról, ami képes volt ugyanarról az ojjettumról (pl. a Szabadság-szoborról) készült fotóknak meghatározni a nézőpontját és ez alapján 3d képet összeállítani.
Azt gondoltam, hogy ez pont jó lesz nekem arra, hogy 3d modellt csináljak a fali kábelezésről :)
Ezt csak álmodtam és felejtsem el, vagy esetleg emlékszik még rá más is?
Failure is the default option

Zsiga


Dreamcleaver

A tápom elkezdett halkan kattogni, pattogni. Ez jót nem jelenthet ugye?

A fura az, hogy a tesóm gépében is pont ugyanakkor kezdte el ezt csinálni. Ergo én észrevettem az enyémen és pár perccel rá átszólt a tesóm, hogy nézzem már meg miért adja ki ezt a fura zajt a gépe. Mi érte ezeket, valami túlfesz?

Ja és ha már itt vagyok, 450-500w-as tápokból ti mit vennétek (gondolom hamarosan tápot kell cserélnem)?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Lehet, hogy csak a venti csapágyazása kopik,
lehet, hogy kondik mennek tönkre.

Tápokból Corsair-matricázott Seasonic, Seasonic
vagy Enermax. Corsairt olcsóbban is lehet kapni,
pl CX400 vagy VX450. Normál (tehát nem SLI/
CF, azaz több graf. kártyával rendelkező) gépet
egy minőségi 400 (sőt, akár 300) W-os táp is
bőven kiszolgál.

Dreamcleaver

Kösz.

Amúgy sztem is a venti lesz a tápban, de sajnos táp szétszereléshez nem értek. Ha kiszedem a képből, szétcsavarozom, megolajozom a ventit és mindent visszeteszek, akkor működni fog?  :D

Akkor ezek szerint a Chieftec-ek már nem annyira jók? 1db vid kari-m van, a mostani tápom 450w, annál nagyobbat mondjuk nem is akarok (meg felesleges is ahogy mondtad). Mondjuk elég sok vinyó van a gépemben. Most is 3db meg néha 4, mikor valami haver áthozza másolni cuccokat.

Edit: A lényeg. Most akkor sürgősen vegyek új tápot (mert különben felrobban a gépem) vagy azért nem hajt a tatár?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-31, 00:07:01
Lehet, hogy csak a venti csapágyazása kopik,
lehet, hogy kondik mennek tönkre.

Tápokból Corsair-matricázott Seasonic, Seasonic
vagy Enermax. Corsairt olcsóbban is lehet kapni,
pl CX400 vagy VX450. Normál (tehát nem SLI/
CF, azaz több graf. kártyával rendelkező) gépet
egy minőségi 400 (sőt, akár 300) W-os táp is
bőven kiszolgál.
CX400-asra 2 hónapot vártam, és azóta sincs, szóval gratulálok, ha tudsz venni.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-31, 00:12:58
Edit: A lényeg. Most akkor sürgősen vegyek új tápot (mert különben felrobban a gépem) vagy azért nem hajt a tatár?  :D
Szedd szét és nézd meg a tápventit, ha nagyon dzsuvás tisztísd ki, és utána hallgasd meg, meg nézd meg a kondikat, nem-e púposak.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

#11328
Van egy olyan érzésem, hogy neked egy FSP 350PNF is bőven elég lenne, azt meg Aqua-ban kapsz 7k-ért. Most vettem ismerősnek egyet, semmi hangja nincs (igaz még 50% terhelést se nagyon kap).
Chieftecnél a GPS sorozat felett járt el az idő, az újabbakról meg nem nagyon tudni semmit, mert itthon nem lehet őket megvenni, csak a régi GPS sorozatot (meg a magasabb teljesítményű CFT-ket). Hogy miért nem, azt ne tőlem kérdezd, hanem a 2 hivatalos importőrtől.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

#11330
Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-31, 00:12:58
Amúgy sztem is a venti lesz a tápban, de sajnos táp szétszereléshez nem értek. Ha kiszedem a képből,

:zomg: hát asszem a táp-szétszerelés skill hiányánál
alapvetőbb problémák is vannak ;D

Ja, kiszeded, szétszeded amennyiben nincs rajta
szétszedéskor szétszakadós garanciajegy, majd a
ventit előbb kifújod sűrített levegővel, majd a
csapágyat (matrica alatt) műszerolajjal (nem
akármilyen olajjal! Esetleg még wd40, ha más
nincs) 1-2 cseppel megolajozod, és még kint kézzel
megpörgeted párszor, meg tengelyével párhuzamosan
megnyomogatod, hogy szétoszoljon.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-31, 00:12:58
Akkor ezek szerint a Chieftec-ek már nem annyira jók?

Sosem voltak annyira jók, csak a viszonylag jó
minőséghez normálisabb áraik voltak. De már vannak
náluk jobb minőségű és főképp halkabb tápok alig
drágábban vagy akár olcsóbban is. Belsejük elavult,
ventijeik hangosak.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-31, 00:12:58
Mondjuk elég sok vinyó van a gépemben. Most is 3db meg néha 4, mikor valami haver áthozza másolni cuccokat.

Hjajh. 15W max / db. Hűha.
Nálam húzott 2160, zabálós 4850, 2 hdd és x db
venti összesen kb 200W-ot ehetett a tápból.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-31, 00:12:58
Edit: A lényeg. Most akkor sürgősen vegyek új tápot (mert különben felrobban a gépem) vagy azért nem hajt a tatár?  :D

Attól függ, hogy milyen táp van most benne.
Ha valami noném, akkor már eddig is hajtott volna a
tatár. Ha rendes, és a venti csak a ludas, akkor
egyáltalán nem.

Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:16:48
CX400-asra 2 hónapot vártam, és azóta sincs, szóval gratulálok, ha tudsz venni.

Na most az, hogy a vidéki boltok mekkora faszlámák,
igazán az én hibám, ugye?

Quote from: Cobra on 2009-07-31, 00:49:43
Van egy olyan érzésem, hogy neked egy FSP 350PNF is bőven elég lenne, azt meg Aqua-ban kapsz 7k-ért. Most vettem ismerősnek egyet, semmi hangja nincs

Az azért túlzás, egy Seasonichoz képest igenis van
hangja (húgom gépébe is olyan FSPt tettem), bár egy
Chiefteknél jóval halkabb.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-31, 01:03:54
Akkor Corsair-ből valamelyik ezek közül?

400CX olcsóbb, de valamivel gyengébb alkatrészileg
(pl a kevésbé kritikus kondik csak 85 fokosak 105 helyett),
de átlag gépbe az is kiváló. 450VX valamivel jobb, de
drágább is.

Dreamcleaver

Megnéztem a grancia levelet. Egy 450w-s Chieftec GPS van benne. 2008 márciusában vettem és van rá 3 év garancia, szal lehet nem kéne babrálnom, pedig ha csak a venti a baja, akkor azt meg tudnam oldani (kifújás, gépolaj etc).
A bajom az, hogy lehet ez mégsem a venti. Ugyanis a halk kattogás a gép leállítása után is megmarad és csak akkor szakad meg, ha teljesen áramtalanítom a tápot. :(

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Kattog vagy zizeg? Nem mindegy. Ha zizeg, akkor az egyik tekercs csinálja nagy eséllyel. Nem nagyon befolyásolja a működést, csak zavaró a hang és nem is biztos, hogy ezért csinálnak vele valamit garanciában. Én Enermaxom is zizeg néha, msotanában néha zavaróan erősen, így majd beadom szervízbe, csak azt mondták 2 hét és nem adnak cseretápot...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Chieftec GPS-t szét lehet szedni, nincs keresztbe garjegy.

A halk kattogás folyamatos vagy időnként van csak?
Utóbbit hőtágulás is okozhatja, felmelegedés ill.
lehűlés.
Ha előbbi, akkor kérdezd meg a boltot.

Dreamcleaver

#11334
Erm...inkább zizeg, mint kattog.  :D Inkább elektromos zajnak vélném, mint fizikainak. Nagyon halk. Időnként elhallgat.

Ha nincs rajta eltéphető gari jegy, akkor majd szétszedem.

Kösz a válaszokat. A tesóm gépébe meg lehet veszek egy olyan 350-400-as FSP-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Ha zizeg-cirmog-magas frekvenciás hangot ad,
akkor az nem csak a táp lehet, hanem alaplap,
monitornál is elő szokott fordulni.

Selmo

#11336
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-31, 01:14:03
Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:16:48
CX400-asra 2 hónapot vártam, és azóta sincs, szóval gratulálok, ha tudsz venni.
Na most az, hogy a vidéki boltok mekkora faszlámák,
igazán az én hibám, ugye?
Spec pesti ker. Webshopokban továbbra is van dögivel, csak épp raktáron nincs. :\ Ezért vettem egy Chieftech 450-est.

GA-EQ45M-S2 vagy inább P5Q-EM :confused:

És memória?
[spoiler]Memória DDR2 800Mhz 4GB Corsair KIT 2x2GB / TW2X4096-6400C4DHX
Memória DDR2 800Mhz 4GB Corsair KIT 2x2GB / TW2X4096-6400C5
Memória DDR2 800Mhz 4GB Corsair KIT 2x2GB / TW2X4096-6400C5DHX
Memória DDR2 800Mhz 4GB Corsair KIT 2x2GB XMS2 Pro / TW2X4G6400C4PRO
Memória DDR2 800Mhz 4GB Corsair KIT 2x2GB XMS2 Pro / TW2X4G6400C5PRO
Memória DDR2 800Mhz 4GB CSX Diablo KIT 2x2GB Overclock Edition
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB Black Dragon / CL=4
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB Black Dragon / CL=5
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB EVO / CL=4
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB EVO / CL=5
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB Ultra / CL=4
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB Value / CL=4
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB Value / CL=5
Memória DDR2 800Mhz 4GB Geil kit 2x2GB Value / CL=6
Memória DDR2 800Mhz 4GB Kingston kit 2X2GB
Memória DDR2 800Mhz 4GB OCZ kit 2x2GB Platinum
Memória DDR2 800Mhz 4GB OCZ KIT 2x2GB Reaper HPC Edition / Heatpipe heatspreder /CL=4
[/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

TurboK

Memóriából én is szeretném tudni, hogy 2x2gb ddr2 cl4 kategóriában melyik a legjobb/legérdemesebb, ha húzni akarom a procit (minél alacsonyabb időzítés magas sebességen). Most noname kingston ddr2 800 van benne, habár elég szép időzitéssel (5-5-5-18, 450mhz), de memóriát úgyis akarok venni, akkor meg legyen még jobb fajtából.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Selmo, azt ugye tudod, hogy Inteltől még a G45 is alkalmatlan 3D-s játékok megfelelő futtatására? Ha nem akarsz külön videókártyát, akkor egy AMD 780/785G chipsettel jobban jársz (persze ebbe AMD processzor kell).
Az meg szerintem mindegy, hogy Gigabyte vagy Asus, a felszereltséget meg az árat nézd (bár utóbbi időben a Giga lapok jobb minőségűek, mint az Asusok).
Ramoknál nézd meg a gyári időzítést meg az árat. Tuning mindegyiknél zsákbamacska. Ha tuningolni akarsz, akkor inkább 1066-os ramokat vegyél.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2009-07-31, 02:51:33

Spec pesti ker. Webshopokban továbbra is van dögivel, csak épp raktáron nincs. :\ Ezért vettem egy Chieftech 450-est.

GA-EQ45M-S2 vagy inább P5Q-EM :confused:

Érdekes, pár munkatársamnak is állítottam össze gépet,
CX400-zal, és elég gyorsan kaptak.

Egyik sem. Egy G31-es is bőven meg fog felelni, Q45
nem nyújt igazi extrát a felárához képest, max ha
TPM meg ilyesmik kellenek vállalati környezetbe.
Olcsóbb lapoknál Giga a jobb minőségű, Asus olcsó
lapjain jobban spórolnak az alkatrészeken, Asusnak
csak a felső kategóriás lapjai jók.

Quote from: Cobra on 2009-07-31, 09:13:58
Selmo, azt ugye tudod, hogy Inteltől még a G45 is alkalmatlan 3D-s játékok megfelelő futtatására? Ha nem akarsz külön videókártyát, akkor egy AMD 780/785G chipsettel jobban jársz (persze ebbe AMD processzor kell).

X-edszerre: integrált graf, AMD is, játékra alkalmatlan.
A még több éves játékoknál is 800*600 minimum details-t
nem nevezném használhatónak. Integrált csak irodai,
játékra nem használt vagy alacsony fogyasztásra
kihegyezett gépekbe való, játékhoz már különösen
ajánlott videókártya.

Quote from: Selmo on 2009-07-31, 02:51:33
És memória?

A legolcsóbb nem-noname.

Quote from: TurboK on 2009-07-31, 04:19:05
Memóriából én is szeretném tudni, hogy 2x2gb ddr2 cl4 kategóriában melyik a legjobb/legérdemesebb, ha húzni akarom a procit (minél alacsonyabb időzítés magas sebességen).

Akkor ezt is x-edszerre: cl4 vagy cl5 hatása annyira
minimális, hogy még benchmarkokban is alig jön elő,
játékban meg főleg sokadlagos szempont.