Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: TurboK on 2009-08-25, 21:34:16
A windows meg van buherálva hogy engedélyezzen annyi kapcsolatot? Eseménynaplóban keress 4226 hibát. (vagy google "tcpip half-open patch")

Ha eseménynaplóban látsz kismillió 4226-ot, akkor megvan a ludas.

bingo. köszönöm. :merci:

Cobra

Ha már eseménynapló: 7001-es hiba mit takar? Lusta vagyok MS oldalán keresgélni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Cobra on 2009-08-25, 22:30:40
Ha már eseménynapló: 7001-es hiba mit takar? Lusta vagyok MS oldalán keresgélni :)
Nem érdemled meg, de:
http://support.microsoft.com/kb/278658

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Thx. Csak tudnám mi akar NetBIOS-t használni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Quote from: Alkyra on 2009-08-25, 22:03:15
Quote from: TurboK on 2009-08-25, 21:34:16
A windows meg van buherálva hogy engedélyezzen annyi kapcsolatot? Eseménynaplóban keress 4226 hibát. (vagy google "tcpip half-open patch")

Ha eseménynaplóban látsz kismillió 4226-ot, akkor megvan a ludas.

bingo. köszönöm. :merci:
És ezzel megoldódott? Én ugyanezzel szívtam régen, de csak otthon Nyíregyen, ezért ráfogtam a szar SMC routerre, mert Debrecenben a Linksys mögött tökéletesen ment. Mondjuk azóta rejtélyes módon megoldódott, lehet, hogy mégis valami oprendszer para volt, és egy OS X patch-csel kijavították titokban? Watever, egy ideje jó.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

TurboK

4226 hiba = túl sok (half-open) kapcsolat van nyitva.

XP limitálja a max csatornák számát valami nagyon alacsony számra, hogy a vírusok ne tudják millió szálon lőni szét magukat. Torrentezés sok csatornát fog meg, annyit hogy a böngészéshez nem marad semmi. Meg kell növelni a csatornák számát, és az megoldja a problémát (XP alatt dll patch, Vista alatt TCP-Z driver, vista sp2-nél adtak hozzá egy registry kulcsot amivel buherálhatod önmagadtól).

OS X alatt nemtom hogy van-e ilyesmi.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Hmm... na ezt megnézem én is, mert szokott jelentkezni hasonló dolog. Néha piszok lassan vagy egyáltalán nem jönnek be az oldalak. Kilövöm a torrent klienst, és rögtön jó minden. És most megnézve, akad bőven 4226-os hiba.

Mindegy, úgyis át fogom tenni a torrentezést a szerverre. :P

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2009-08-25, 11:43:06
http://speedtest.net/
Kipróbáltam, köszönöm.
Az lenne még a kérdésem, hogy eszerint 2.5Mbit a letöltési sebességem, holott 4Mbites netem van és a szolgáltató szerint a vonalon a 8Mbit is megy rendesen. Most akkor nálam lehet gond vagy a szolgáltató kamuzik?

Lythis

Quote from: sirtomi on 2009-08-27, 10:34:59
Quote from: Zsiga on 2009-08-25, 11:43:06
http://speedtest.net/
Kipróbáltam, köszönöm.
Az lenne még a kérdésem, hogy eszerint 2.5Mbit a letöltési sebességem, holott 4Mbites netem van és a szolgáltató szerint a vonalon a 8Mbit is megy rendesen. Most akkor nálam lehet gond vagy a szolgáltató kamuzik?
nézz utána, hogy mi a garantált sávszél. Ismerőséknek t-com netje van, és elvben 8 a max, de a hálózat régi, így csúcsidőben örül, ha a 4-6 megvan.
Ha a garantált sávszél teszem azt csak 2, akkor lehet, hogy elbírna 8-at elvben, de gyakorlatban ha a 2-t hozza, akkor már nem reklamálhatsz, mert amit ígértek, az meg is van.

sirtomi

Quote from: Lythis on 2009-08-27, 10:38:53
Quote from: sirtomi on 2009-08-27, 10:34:59
Quote from: Zsiga on 2009-08-25, 11:43:06
http://speedtest.net/
Kipróbáltam, köszönöm.
Az lenne még a kérdésem, hogy eszerint 2.5Mbit a letöltési sebességem, holott 4Mbites netem van és a szolgáltató szerint a vonalon a 8Mbit is megy rendesen. Most akkor nálam lehet gond vagy a szolgáltató kamuzik?
nézz utána, hogy mi a garantált sávszél. Ismerőséknek t-com netje van, és elvben 8 a max, de a hálózat régi, így csúcsidőben örül, ha a 4-6 megvan.
Ha a garantált sávszél teszem azt csak 2, akkor lehet, hogy elbírna 8-at elvben, de gyakorlatban ha a 2-t hozza, akkor már nem reklamálhatsz, mert amit ígértek, az meg is van.

t-com nálam is. Egyszer megemeltél már 8Mbitre, de akkor visszavették 4-re mert a régi hálózat nem bírta a 8-at, 4 volt a max. De most azt mondják hogy voltak fejlesztések és megy rendesen a 8 is.
Utánanézek mi a garantált, meg kipróbálom a mérést több időpontban is, hátha csak csúcsidőben volt ennyi és máskor magasabb.

Fazék

#11470
azért telefonálgatás és ügyfélszolgálat előtt érdemes megejtened egy router + modem újraindítást.
itt a cégnél is a 8Mbit-es kapcsolat egyszer csak alig töltött 200KB/s-mal, már terveztem a telefonálást, de előtte megejtettem az óvatosság kedvéért a modem újraindítást, mert tudom, hogy ez az első javaslatuk általában és jelenleg meg is oldotta a problémát, azonnal hasított a net és azóta is rendesen megy :)

(aztán eszembe jutott, hogy 1-2 hete volt egy beázás + áramszünet is, lehet hogy akkortájt hülyült meg a modem és állt be a kisebb sávszélre, lehet hogy nálad is csak valami ilyesmi összezavarta a modemet)

sirtomi

Most valamiért elmaradt az újraindítás, pedig időnként megejtem :)

Moha

Quote from: sirtomi on 2009-08-27, 10:48:42
Most valamiért elmaradt az újraindítás, pedig időnként megejtem :)
Mindegy, telefonáláskor első kérdés úgyis az lett volna. :P Mi is ezt kérdezzük elsőre, mert sokan azt sem tudják, hogy mi az a modem, nemhogy restartolják néha.

Mellesleg Pécsett elég jó a UPC hálózata, nem kapunk túl sok hibajelentést, szóval ha a p2p korlát nem zavar, akkor akár válthatsz is. :D

Lythis

Quote from: Moha on 2009-08-27, 12:44:34
Quote from: sirtomi on 2009-08-27, 10:48:42
Most valamiért elmaradt az újraindítás, pedig időnként megejtem :)
Mindegy, telefonáláskor első kérdés úgyis az lett volna. :P Mi is ezt kérdezzük elsőre, mert sokan azt sem tudják, hogy mi az a modem, nemhogy restartolják néha.

Mellesleg Pécsett elég jó a UPC hálózata, nem kapunk túl sok hibajelentést, szóval ha a p2p korlát nem zavar, akkor akár válthatsz is. :D
megint tettetek rá? wtf? mikor, mennyit, etc?

Moha

Quote from: Lythis on 2009-08-27, 14:27:59
megint tettetek rá? wtf? mikor, mennyit, etc?
Nem tettek rá semmit, eddig is volt a priorizálás. Csak ugye ez annyit tesz, hogy csúcsidőben egy peer felé max 10-12 kB/sec lesz a forgalom. Itthon legalább is ezt tapasztalom. Az egész rendszer konkrét működéséről ill. a "priorizálás" mértékéről minket sem világosítottak fel. Még a végén féltett üzleti titkok birtokába kerülnénk. :P

Lythis

Quote from: Moha on 2009-08-27, 14:35:07
Quote from: Lythis on 2009-08-27, 14:27:59
megint tettetek rá? wtf? mikor, mennyit, etc?
Nem tettek rá semmit, eddig is volt a priorizálás. Csak ugye ez annyit tesz, hogy csúcsidőben egy peer felé max 10-12 kB/sec lesz a forgalom. Itthon legalább is ezt tapasztalom. Az egész rendszer konkrét működéséről ill. a "priorizálás" mértékéről minket sem világosítottak fel. Még a végén féltett üzleti titkok birtokába kerülnénk. :P
és a cég mégis mit tart csúcsidőnek? Csak azért kérdem, mert upc-m van, de nem vettem eddig észre, hogy bármit rámerőltettek volna, és most megijesztettél, hogy mindjárt beüt a vég :D

Moha

Semmi extra nincs a szerződésben, csak egy ASZF pont, hogy a web,ftp,online streaming,online játék, stb. elsőbbséget élvez a p2p rendszerekkel szemben. Tehát működik a torrent, DC, eMule, stb csak általában lassabban, mint lehetne. Hasonlítsd össze egy diginetessel: ég és föld a különbség.
Egy népes torrentet lehet, hogy tudsz 200-300 kB/sec-el tölteni, degy egy-egy peertől nemigen fog 10 kB-nál gyorsabban jönni, max ritkán. Tiltva nincs a torrent és az adatcsomagok tartalmát sem ellenörzik (kicsit durva meló is lenne).
Ennyi.

A csúcsidő meg kb. azt jelenti, hogy éjféltől hajnal 6-ig tudsz jobban torrentezni, nap közben kicsit lassabb. De ez is esetleges, mert van, mikor éjjel is lassú, de van, hogy nap közben is megy rendesen.

Lythis

Quote from: Moha on 2009-08-27, 14:43:20
Hasonlítsd össze egy diginetessel: ég és föld a különbség.
majd ha lejárt a hűségnyilatkozat  :__devil:

egyébként köszi az infót :)

sirtomi

Quote from: Moha on 2009-08-27, 12:44:34
Quote from: sirtomi on 2009-08-27, 10:48:42
Most valamiért elmaradt az újraindítás, pedig időnként megejtem :)
Mindegy, telefonáláskor első kérdés úgyis az lett volna. :P Mi is ezt kérdezzük elsőre, mert sokan azt sem tudják, hogy mi az a modem, nemhogy restartolják néha.

Mellesleg Pécsett elég jó a UPC hálózata, nem kapunk túl sok hibajelentést, szóval ha a p2p korlát nem zavar, akkor akár válthatsz is. :D
Pécs egy külső kerületében lakom, ahol semmiféle kábel sincs :D

Selmo

Quote from: Moha on 2009-08-27, 01:31:52
Hmm... na ezt megnézem én is, mert szokott jelentkezni hasonló dolog. Néha piszok lassan vagy egyáltalán nem jönnek be az oldalak. Kilövöm a torrent klienst, és rögtön jó minden. És most megnézve, akad bőven 4226-os hiba.

Mindegy, úgyis át fogom tenni a torrentezést a szerverre. :P
Neked és mindazoknak akiknek kell XP alá.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Lythis on 2009-08-27, 14:49:09
majd ha lejárt a hűségnyilatkozat  :__devil:
Milyen csomagod van? Ha valami régebbi (Chello Extreme, Professional, stb) amire még hűség kellett, akkor bemégy az ügyfélszolgálatra, közlöd, hogy váltani szeretnél egy nagyobb csomagra, ezzel megszűnik a hűségnyilatkozatod (mivel az új csomagokra nincs), és azon melegében le is mondod a szolgáltatást. :D

TurboK

Quote from: sirtomi on 2009-08-27, 10:34:59
Quote from: Zsiga on 2009-08-25, 11:43:06
http://speedtest.net/
Kipróbáltam, köszönöm.
Az lenne még a kérdésem, hogy eszerint 2.5Mbit a letöltési sebességem, holott 4Mbites netem van és a szolgáltató szerint a vonalon a 8Mbit is megy rendesen. Most akkor nálam lehet gond vagy a szolgáltató kamuzik?


Valszeg azért van mert a speedtest egy flash alapú szar. Haverom gépén 1fps-el jön be az oldal animációja, nem is mér csak 20/5 mbitet. De torrenten megvan a 6 mega le és 3 mega fel (digikábel 50/25mbites kapcsolat).

Letöltés méréséhez szedjél le tesztfájlokat az ftp.fsn.hu-ról, lehetőleg ftp klienssel. 3 megabyte/sec-ig biztos jó, azon felül lehet hogy több kapcsolatot kell nyitnod (én 50 mbites netet nem tudtam egy kapcsolattal csúcsrajáratni).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Lythis

Quote from: Moha on 2009-08-27, 15:38:46
Quote from: Lythis on 2009-08-27, 14:49:09
majd ha lejárt a hűségnyilatkozat  :__devil:
Milyen csomagod van? Ha valami régebbi (Chello Extreme, Professional, stb) amire még hűség kellett, akkor bemégy az ügyfélszolgálatra, közlöd, hogy váltani szeretnél egy nagyobb csomagra, ezzel megszűnik a hűségnyilatkozatod (mivel az új csomagokra nincs), és azon melegében le is mondod a szolgáltatást. :D
valami kombinált gebaszunk - tv, telefon, internet all inclusive, de persze ágyba a reggelit azt nem - van, és utánaérdeklődtünk, jövő márc végéig még tart a hűségnyilatkozat. :)

Cloud

Egy átlagos usernek mint én milyen -viszonylag olcsó- fejhallgatót ajánlanátok?

Amire használnám:
-többnyire divx-es és 720p filmnézés, sorozatok, anime
-néha játék
-nagy ritkán zene


Ami követelmény lenne. jól szóljon, ne legyen rövid kábele, nagyon kényelmes legyen és a lényeg 10k alatt legyen az ára. :D  (ha vmi több az  még nem nagy gond)


Valakinek valami ajánlata?


(vagy jobb lenne ha vennék notiihoz egy usb-s hangkártyát és használnám 5.1-es fülesem?)

Zsiga


kikuchiyo

Vissza egy pillanatra a NAT mögötti P2P kérdéséhez:

próbáltam portot forwardolni meg minden, de a Share, PD továbbra sem működik és az uTorrent is nyafog a bejövő kapcsolatok hiánya miatt.

Semmi esély a meggyógyítására? Kezdjem el kívülről portszkennelni a szolgáltató routerét, hátha van valami nyitva (ez úgysem tűnne fel senkinek :D)?
Failure is the default option

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2009-08-27, 23:24:41
Vissza egy pillanatra a NAT mögötti P2P kérdéséhez:

próbáltam portot forwardolni meg minden, de a Share, PD továbbra sem működik és az uTorrent is nyafog a bejövő kapcsolatok hiánya miatt.

Semmi esély a meggyógyítására? Kezdjem el kívülről portszkennelni a szolgáltató routerét, hátha van valami nyitva (ez úgysem tűnne fel senkinek :D)?
NAT mögül nem fogsz tudni p2p-ezni rendesen.  Kivéve ha megkéred a szolgáltatódat hogy nyissanak neked egy portot. Arra meg tudod mennyi az esély. :D

Zsiga:

Köszi tippet.

Fazék

sztetek az én kb 5-6 éves használt notebook-om mennyit érhetett?

kb ez a típus volt egy-két eltéréssel:
p4-3ghz (NW mag), 1 GB ram, radeon mobility 9700/128MB, illetve nemrég vettem bele egy 120-as samu vinyót és sajnos azzal együtt kelt lába :)

a gép agyon volt használva, 24/7 ment rajta a torrent. régebben meg ezt használtam asztali gép helyett is pár évig, tehát játékra is agyonnyüstöltem. a billentyűzet már jócskán elkopott. aksi nélkül tűnt el, szóval jelenleg van hozzá egy vadiúj tartalékaksim :) az lcd hajtókája már egyszer cserélve lett törés miatt és most se állt messze az eltöréstől. extra hűtés kellett már hozzá és a videókártya-melegedést már úgy se igazán bírta, játékoknál hajlamos volt lefagyni/újraindulni.

szóval csak egy reális árat szeretnék kapni rá, hogy mennyit vasaljak be szerencsétlen haveron, hogy elhagyta/ellopták tőle buszon.

chilip

Quote from: Fazék on 2009-08-28, 13:59:34
sztetek az én kb 5-6 éves használt notebook-om mennyit érhetett?

kb ez a típus volt egy-két eltéréssel:
p4-3ghz (NW mag), 1 GB ram, radeon mobility 9700/128MB, illetve nemrég vettem bele egy 120-as samu vinyót és sajnos azzal együtt kelt lába :)

a gép agyon volt használva, 24/7 ment rajta a torrent. régebben meg ezt használtam asztali gép helyett is, tehát játékra is agyonnyüstöltem. a billentyűzet már jócskán elkopott. az lcd hajtókája már egyszer cserélve lett törés miatt és most se állt messze az eltöréstől. extra hűtés kellett már hozzá és a videókártya-melegedést már úgy se igazán bírta, játékoknál hajlamos volt lefagyni/újraindulni.

szóval csak egy reális árat szeretnék kapni rá, hogy mennyit vasaljak be szerencsétlen haveron, hogy elhagyta/ellopták tőle buszon.

fizess neki 2000-et hogy átvegye tőled :)

Fazék

#11489
azért ez nem így működik :)

szervernek még hibátlanul alkalmas lett volna a gép, mert a procimelegedést bírta és pont ezen célból használtam postásként a srácot, hogy eljuttassa ahhoz, aki beüzemeli majd CS:S, CoD4, stb szerverként. illetve 24/7 torrent-ezésre még évekig alkalmas lett volna, szóval nekem azért hiányozni fog és mindenképpen akarom pótolni valahogy a közeljövőben