Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Tök fölösleges mentéssel kínlódni. Egyértelmű, hogy a winyó hardveresen rendben van. A windowsos demo particiós porgram meg látta az elveszett particiót. Szóval egyszerűen csak el kell indítani a CD-ről valamelyik particiómentő programot és azon melegében a meglévő winyóra vissza tud mindent hozni. 2 perc az egész, mert ráadásul még csak nem is boot partició, ha jól értem.

Próféta

Quote from: Moha on 2009-11-01, 22:49:10
azon melegében a meglévő winyóra vissza tud mindent hozni
Wow, erről nem tudtam. Mondjuk amúgy sem merném így csinálni.

Raggie

Nem, nem boot partíció. De én visszaállító funkciót egyik programnál sem találtam(megint lehet... sőt valószínű, hogy csak balfaszságom miatt), hanem csak mindíg adatmentést ajánlottak fel. Avval nincs is gond, mert sztem újrainstallálom a win7-et rá és akkor majd az installálásnál leformázom azt a 170 gigát, csak az adataimat nem akartam elveszteni. Mondjuk természetesen az volna a legjobb ha az egész hercehurcát meg lehetne úszni...

Meg tudnád esetleg mondani Moha, hogy melyik programot keressem?? Mármint a visszaállításhoz.

Próféta: igen, a windows látja azt a partíciót amire menteni akarok, csak ezek a dos-os progik nem.

Egyébként ha a Mini XP látja teljesen jól a "halott" partíciót is, akkor az hogy a p*csába lehetséges???
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Másik gépről nézve mit ír a vinyóról?
[reserved]

Moha

Quote from: Próféta on 2009-11-01, 22:51:29
Quote from: Moha on 2009-11-01, 22:49:10
azon melegében a meglévő winyóra vissza tud mindent hozni
Wow, erről nem tudtam. Mondjuk amúgy sem merném így csinálni.
Semmi extra nincs benne. Az eddig leírtak alapján csak a partíció fejléce sérült meg, az adatok mind ott vannak. Ilyenkor ráereszted a programot, az végigscanneli a hdd-t, aztán helyreállítja a partíció fejlécét és voila: minden a helyén van. Nem egyszer csináltam már ilyet (szerencsére nem a saját gépemen... :P )

Quote from: Raggie on 2009-11-01, 22:56:02
Meg tudnád esetleg mondani Moha, hogy melyik programot keressem?? Mármint a visszaállításhoz.
Mondjuk: Recovery Tools / Active Partition Recovery :)
Quote
Próféta: igen, a windows látja azt a partíciót amire menteni akarok, csak ezek a dos-os progik nem.
NTFS Dos-t ugye betöltötted, mikor kérdezte?
Quote
Egyébként ha a Mini XP látja teljesen jól a "halott" partíciót is, akkor az hogy a p*csába lehetséges???
Nos, akkor viszont az is lehet, hogy összeszedtél egy rootkit-et / egyéb malware-t, ami szépen eltűntette neked a partíciódat. Ez esetben boot partíció format, win reinstall és minden oké.

Selmo

Quote from: Raggie on 2009-11-01, 22:56:02
Egyébként ha a Mini XP látja teljesen jól a "halott" partíciót is, akkor az hogy a p*csába lehetséges???
Kinyomtad a wint és valami elszállt, szerintem első körben a hardverek közül távolítsd el a lemezmeghajtót és indítsd újra a gépet.

A tökéletesség unalmas.

Raggie

Végül meguntam a bizonytalanságot és kiszedtem a vinyót, a asztali PC-re mini XP-vel átmentettem a fontosabb 30 gigámat úgyhogy most lehet kicsit szabadabban garázdálkodnom. Egyébként az asztalimon Vista Business van és az is csak a rendszerpartíciót látja a laptopvinyón.

Moha: NTFS Dos .... WTF ??? :D megpróbálom mégegyszer úgy hogy figyelek erre.

Nem hiszem, hogy vírus lenne, egyébként COMODO-t használok tűzfalnak és vírusirtónak is és mindig jó volt eddig.

Selmo: Ha eltávolítom a lemezmeghajtót be fog tudni bootolni utána a win7?? Csak mert minden ugyanazon a vincseszteren van, csak más partíción...

Most toltam Mini XP-ben valami easeus partition manager-ben egy általános ellenőrzést és chkdisk-et és nem talált semmi hibát a partíción, persze win7 továbbra sem látja... :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Be kell neki, a boot partíciót automatikusan hozzárendeli a C: meghajtóhoz, a másik meg gondolom D: lesz, de az is lehet, hogy neked kell hozzárendelni, vagy nem itt van a hiba és minden marad a régiben. Ugye nem konvertáltad át a másik partíciót dinamikus lemezzé? Első lépésben szerintem mini XP alól eressz rájuk CHKDS-et.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Selmo on 2009-11-02, 05:04:32
Ugye nem konvertáltad át a másik partíciót dinamikus lemezzé?
Igen, nekem is ez jutott most eszembe... faterom egyszer elkövette ezt és onnantól semmi nem látta a partíciót. Szerencsére azt partition recovery egyben visszahozta.

Raggie

A chkdsk megvolt... nem segített. Akkor megpróbálom az eltávolítással is.

Nem hiszem, hogy átkonvertáltam volna akármire is, mert azt sem tudom hogy hogyan lehet olyat csinálni. Ettől függetlenül lecsekkolom.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Ha van egy film és hozzá két cd-s felirat(film is két cd-s of course), akkor naív kezdőként tudok abból átidőzítést csinálni hogy ugyanannak a filnek a hd verziójához stimmeljen a felirat?


NLZ

Elvileg igen, Subtitle Workshop 4 segítségével szokam ilyennel mókázni énis. Akkor van szopás, ha fps eltérés van a két verzió között, fps változtatás funkciót csak a régi 2.51es verzióban találtam.
[reserved]

Fazék

szeretnék venni egy 16GB-os pendrive-ot, de egyszerűen nem tudok dönteni...
Corsair Flash Voyager GT-t néztem ki, de többen azt írják, hogy nem igazán hozza az ígért sebességet, nem jobb annyival, mint a többi, bla-bla.
ti melyik 16GB-os pendrive-ot vennétek meg a jelenlegi kínálatból? megéri-e a CFV GT a felárat sztetek? thx.

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-11-03, 23:59:34
szeretnék venni egy 16GB-os pendrive-ot, de egyszerűen nem tudok dönteni...
Corsair Flash Voyager GT-t néztem ki, de többen azt írják, hogy nem igazán hozza az ígért sebességet, nem jobb annyival, mint a többi, bla-bla.
ti melyik 16GB-os pendrive-ot vennétek meg a jelenlegi kínálatból? megéri-e a CFV GT a felárat sztetek? thx.

Több ismerősnek is Kingston 16GB DataTraveler 100 pendrive-ja van és állítólag egész jó. Én ilyet fogok majd venni. :D

Kuroi Tenshi

:mittomen:
Ha a sebesség fontos szempont, akkor olyat, amelyiken van
e-sata is. Sőt, vannak 1.8"-es mini-USB csatlakozós kis
külső winyók és ssd-k is. Ha a hordozhatóság fontosabb,
akkor ...  akkor főleg :mittomen: A kicsiknél nagy a szórás

Fazék

igen, csak érted, hogy ezek mennyivel drágábbak is tudnak lenni, ahol meg már az ár +% átlépi a sebesség +% -ot, azt már nem igazán érzem bölcs vételnek.

e-sata meg jó dolog, de egyelőre nem sok gépre tudom rányomni a környékemen sajnos, üzletben pl egyetlen gépen sincsen sata port se, otthon is csak az enyémen.

egy 320-as wd essential vinyóm van, amit egy vékonyabb fényképezőgépes tokban tudok simán hordozni, de szempont ugyebár az is, hogy a pendrive az még ennél is jóval kisebb és jóval kevésbé érzékeny a dobálásra :)

TurboK

Quote from: Cloud on 2009-11-03, 21:50:32
Ha van egy film és hozzá két cd-s felirat(film is két cd-s of course), akkor naív kezdőként tudok abból átidőzítést csinálni hogy ugyanannak a filnek a hd verziójához stimmeljen a felirat?

Melyik film?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#11837
segítség kéne. tetves dinamikus lemezről akartam lementeni az adatokat konvertálás előtt. természetesen meghajtóbetűjelet nem kapott a gépemtől, lemezkezelőben más engedélyezett opció híján importáltam, és jelenleg frankón egy formázatlan, partícionálatlan vinyóként mutatja.
azóta semmit sem csináltam vele, mert tovább rontani nem akarok a helyzeten.
hogyan tudom visszahozni az importálás előtti állapotba a vinyót, hogy elérjem különösebb szenvedés nélkül minden adatot, ami a vinyón van?

(addig míg válaszoltok, természetesen én is keresek google, stb segítségével, illetve Raggie-nek tett javaslatokat is elolvasom, de hátha vmelyikőtök gyorsabban előáll a megoldással, mint hogy én megtaláljam. köszi)

szerk: huhh. vmelyik Raggie-nek javasolt link-ről követett TestDisk programmal 1 perc alatt megoldottam a problémát, visszaállítottam a partíciót. yaaay! :D

kikuchiyo

Tehát gyerekek, mi a tanulság a dinamikus lemezmeghajtókkal kapcsolatban?
Failure is the default option

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-05, 21:58:30
Tehát gyerekek, mi a tanulság a dinamikus lemezmeghajtókkal kapcsolatban?
Hogy nem használunk olyaaaat! :haha:

Cobra

Mi ez a dinamikus lemezmeghajtó egyébként? (me lusta).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

Igen, feltételezhetően azért kérdezte, hogy belinkelj neki valami egy oldalas szöveget.
[reserved]

Selmo

Mer ugyanazt begépelni sokkal jobb megoldás ugye trollzi? ::)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

nekem csak annyi gondom van ezzel a tetves dinamikus vinyóval, hogy eddig kb fogalmam se volt róla, hogy létezik ilyen, és vmilyen okból kifolyólag úgy látom sikerült a 6 vinyómból 5-öt dinamikusra beállítani, mert úgy látszik az volt az alapértelmezett, én meg okos júzer módra csak végignyomkodtam... remélem nekem nem lesz bajom belőle

(ami vinyóval most szórakoztam, az egy haver külső rack-ben lévő vinyója, amit vki okosan (vszleg kb hozzám hasonló módon) kitalált, hogy dinamikus legyen, miközben állítólag se a hordozható gépek, se a win xp home tulajok nem tudnak ezen vinyókkal szart se kezdeni és a haver a netbook-ján akarta volna használni, amin win xp home van, amúgy más gond nem volt vele :haha:

Kuroi Tenshi

XP-ben is vannak dinamikus lemezek, de bottal nem piszkálnám,
inkább bármilyen más hardveres vagy akár szoftveres raid.

A rossz hírem az, hogy -- legalábbis xp-ben -- nem lehet
dinamikus lemezt normállá visszaalakítani, csak újratelepíteni
lehet.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-06, 01:25:57
XP-ben is vannak dinamikus lemezek, de bottal nem piszkálnám,
inkább bármilyen más hardveres vagy akár szoftveres raid.
tudom hogy vannak, mert xp-m van továbbra is :D
csak éppen a pro, corp, stb kiadások tudják csak kezelni, a sima home változat állítólag már nem (legalábbis ma ezt olvastam MS oldalon vhol)

de most bódog vagyok. lehet hogy szép lassan míg van hely a vinyóimon, elkezdem egymásra átpakolgatni őket és alap formátumra beállítani egyesével mindegyiket...


szerk&repost: ez a tetves rohadt külső rack az istennek sem akarja elindítani az immár alaplemezként működő vinyót... amint bekapcsolom elindul a fölpörgetés, de aztán mintha megakadna és csak cincog hosszasan, mintha mindig újrakezdené a felpörgetéspróbát... az isten verje meg az idióta haveromat, hogy nem volt képes venni egy normális külső vinyó megoldást, hanem egy ilyen fos név nélküli rack-et kellett vennie...

Cobra

Thx. Akkor ez végülis egy szoftveres Raid?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2009-11-06, 10:03:44
Thx. Akkor ez végülis egy szoftveres Raid?
Inkább szoftveres JBOD, ha jól tudom.

Cloud

Quote from: TurboK on 2009-11-05, 00:35:10
Quote from: Cloud on 2009-11-03, 21:50:32
Ha van egy film és hozzá két cd-s felirat(film is két cd-s of course), akkor naív kezdőként tudok abból átidőzítést csinálni hogy ugyanannak a filnek a hd verziójához stimmeljen a felirat?

Melyik film?

Terminator 4 lett volna de közben más már csinált átidzőzítést.

Most viszont megint hasonló lenne a problémám. Pandorum-hoz kijött egy normális dvd-rip végre, de felirta csak TS verzióhoz van. Azt kellene valahogy megoldanom hogy ez a felirat jó legyen dvd-riphez.
Annyit már megcsináltam hogy leszdtem filmet, leszedtem TS feliratot, meg a Subtitle Workshop 2.51-et. Elindítom a progit, ki is adja a feliratot, az megvan hogy mindkét verzió 25fps-es, de hogy hogyan álljak neki azt passzolom. :D Valaki tudna segíteni? Szeretném minél hamarabb megnézni a filmet felirattal. :D