Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-12-24, 02:38:22
win 7 telepítés előtt miket érdemes begyűjteni driver-eket és mi az amiket tök fölösleges, mert úgyis magától is leszedi a legfrissebbeket?
GA-P35-DS3 (rev1.0) lap
Geforce 8800GTS 512MB vidkártya

+ pár kérdés:

a, 2 vinyóm (nem rendszervinyó) alaplap által támogatott raid1 formátumban van, amihez viszont kell szoftver is windows alá.
   ez a vinyópáros vélhetően hogyan fog lereagálni egy win7 telepítést?
b, több vinyóm is sajnos figyelmetlenségből dinamikusként lett formázva (és jelenleg majdnem csurig vannak...), de wiki-n a HP-hoz Dynamic Disks feature résznél egy nagy "No" felirat található. ez most azt jelenti, hogy vissza kell alakítanom ezeket a vinyókat nem dinamikussá, hogy normálisan kezelni tudja, vagy az a "No" vmi másra vonatkozik?
Semmit nem töltöttem le, a raid-kártyán kívül mindenhez volt alapból drivere, ahhoz meg töltött le magától. (Btw. Vista óta nem töltök semmi drivert.)
Alaplapi raidet 99% hogy fel fog ismerni külső driver nélkül; ha mégsem akkor vagy beadod neki telepítés közben pendriveról a raid-drivert (amit értelemszerűen először letöltesz az alaplap-gyártó oldaláról, majd felrakod egy pendrivera); vagy majd telepítés után letölti magának, addig meg nem fogja látni azt a 2 vinyót.
Dinamikus lemezekhez nem értek.

TurboK

Quote from: Fazék on 2009-12-24, 02:38:22
win 7 telepítés előtt miket érdemes begyűjteni driver-eket és mi az amiket tök fölösleges, mert úgyis magától is leszedi a legfrissebbeket?
GA-P35-DS3 (rev1.0) lap
Geforce 8800GTS 512MB vidkártya

Ugyanilyen alaplapom van (csak rev 2), Win7 alapból felismert rajta MINDENT.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Próféta

Quote from: Zsiga on 2009-12-24, 10:51:55
(Btw. Vista óta nem töltök semmi drivert.)
Ezzel azért elég szerencsés voltál :)
Vagy legalábbis nekem még kellett néha félig működő drivereket levadászgatni, cserélgetni, stb. Azóta persze elég népszerű lett a Vista, és megszűnt ez a gond. A jó hír pedig ez, hogy A W7 majdnem teljesen kompatibilis driverekben a Vistával (csak gondolom hozzácsomagolnak még egy csomót), szóval emiatt nem kell aggódni.

Quote from: Fazék on 2009-12-24, 02:38:22
a, 2 vinyóm (nem rendszervinyó) alaplap által támogatott raid1 formátumban van, amihez viszont kell szoftver is windows alá.
Ha az alaplap nem változik, akkor simán, max nem látod amíg nem rakja fel a megfelelő drivert (és Zsiga szerint ez simán fog menni). Adatvesztéstől szvsz nem kell tartani, a RAID-1 kötet mindkét taglemeze a teljes adatmennyiség egy képét tartalmazza, tehát legeslegrosszabb esetben a tömböt felbontva és sima vinyóként becsatolva az egyiket le tudod menteni az adatokat róla. Hacsak nem csinálta valami nagyon hülyén az alaplapod.

Quote from: Fazék on 2009-12-24, 02:38:22
b, több vinyóm is sajnos figyelmetlenségből dinamikusként lett formázva (és jelenleg majdnem csurig vannak...), de wiki-n a HP-hoz Dynamic Disks feature résznél egy nagy "No" felirat található. ez most azt jelenti, hogy vissza kell alakítanom ezeket a vinyókat nem dinamikussá, hogy normálisan kezelni tudja, vagy az a "No" vmi másra vonatkozik?
http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_disk --> itt direkt van ám hivatkozás a forrásra! ::)
http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben-us%3B927520&x=11&y=7
QuoteThey are not supported for [...] Windows 7 Home Premium.
Az alap Windows eszközök nem tudják adatvesztés nélkül visszaállítani a dinamikus lemezt alaplemezzé, csak backup + restore módszerrel. A mindenféle 3rd party varázsló toolokhoz szerencsés vadászatot.

NLZ

Csak a videókártya driverek fognak kelleni, abból általában nem árt a friss.
[reserved]

Zsiga

Azon gondolkodom hogy VGA-t kéne venni. Játékra, de nem árt ha videót is gyorsít (=CUDA, mennyire fos manapság az nV?). Ár nemtom, ár/értékben mit érdemes mostanában? Közép-felső kategória érdekel (1280*1024 kis szűrőkkel medium-high-on 2-3 évre), ha van 20k-ért értelmes kártya akkor az is jó, ha a 60k-s sávban van a bestbuy akkor meg az.
A legfontosabb hogy legyen halk (hangtalan) a gyári hűtője (legalább idle-ben), cserélgetni lusta vagyok, viszont a gép mellett alszom.
5700-5800 szériákon gondolkodom, de mintha pofátlanul drágák lennének, nem? Meg a hűtésük is elég gyíknak tűnik, bár elvileg nem melegedősek.

Cobra

1280-hoz szerintem elég az 5750 is és ha nem lesz 200Ft a Dollár január végén, akkor biztos lejjebb megy az újabb szállítányok ára. 5750-hez meg már vannak custom hűtők, de elvileg a referenica se volt hangos. Nv-ből újat szeritnem már nem éri meg venni, max valami használt GTS250-et/9800GTX-et, de nem tudom ezeknek milyen a hűtője.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

ár/teljesítményben tudtommal a 5770 a legjobb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

Valaki használt már rendes wincsiként usb 2.0-n működő külső vinyót? Hogyan reagál a különféle dolgokra(programokat arról futtatni, arra torrentezni, telepíteni, dvd képfájlt beolvasni, filmet nézni, stb...)?? Vagy teljesen hülyeség és maradjak "csak" az adattárolásnál?

Csak mert most kaptam karácsonyra egy 320GB-os WD Elements-et és még sosem volt hordozható vinyóm uh nem tudok róluk effektíve semmit! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

#12068
Nincs eSATA rajta? Azzal jobban járnál.
Videókártyát meg tényleg jobban megérné akkor, ha kijön végre a Fermi, mert akkor ha elég jó az nVidia üdvöskéje, akkor barátságos árra lecsökkenhetne az 5850, ami mindenképp egy állat kártya. Akár még a Fermi is jól domboríthat, szal ne siesd el.
[reserved]

Selmo

Minden normálisan működik, aminek elég az USB sebessége.

A tökéletesség unalmas.

Raggie

#12070
Quote from: NLZ on 2009-12-24, 22:52:22
Nincs eSATA rajta? Azzal jobban járnál.
Hát ha volna rajta eSATA akkor azt használnám! :D (laptopomon van, csak a vincsi nem tuggya, legalábbis nem adtak hozzá olyan kábelt... egyébként attól még tudhatja??)

Quote from: Selmo on 2009-12-24, 22:52:45
Minden normálisan működik, aminek elég az USB sebessége.
Nna igen, de mi az aminek elég az usb sebessége? Erre voltam kíváncsi. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

Programokat ne arra telepítsd, de torrent mehet közvetlenül rá, meg minden nagy file (film, dvd képfileok, zene, stb).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

eSATA az csak egy foglalat, egy mezei vinyóra is rá lehet rakni, van SATA-eSATA átalakító :D De ha jól látom, ezen a WD Elementsen nincs eSATA kimenet, szal hacsak nem fúrod meg, nem is lesz rajta. USB-eSATA átalakító meg ugye értelmetlen.
[reserved]

Raggie

Quote from: Cobra on 2009-12-25, 00:54:46
Programokat ne arra telepítsd, de torrent mehet közvetlenül rá, meg minden nagy file (film, dvd képfileok, zene, stb).
Hmm.. ok, kösz az infót. Kábé ilyesmire számítottam én is, csak nem voltam benne biztos, hogy a torrent mehet-e rá egyből.

Quote from: NLZ on 2009-12-25, 01:24:17
eSATA az csak egy foglalat, egy mezei vinyóra is rá lehet rakni, van SATA-eSATA átalakító :D De ha jól látom, ezen a WD Elementsen nincs eSATA kimenet, szal hacsak nem fúrod meg, nem is lesz rajta. USB-eSATA átalakító meg ugye értelmetlen.
Hát jah. Ezen sajna csak USB 2.0 van. De evvel is egész gyors tud lenni néha :) az előbb elért egy impresszív 39 Mb/sec-es eredményt és kábé tizenöt másodpercig tartani is tudta :D .
Teljesen király ez, nem panaszkodom.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

#12074
Na, eSATA meg tudna produkálni 85 Mb/s sebességet könnyedén, ugyanezzel a vinyóval. :)  Najó, ennyit azért lehet nem, de 50et biztos. USB korlátja az 33 Mb/s, szal az a 39 valami rossz kijelzés vagy énnemtom mi lehetett. :)
[reserved]

TurboK

Quote from: Raggie on 2009-12-24, 22:38:40
Valaki használt már rendes wincsiként usb 2.0-n működő külső vinyót? Hogyan reagál a különféle dolgokra(programokat arról futtatni, arra torrentezni, telepíteni, dvd képfájlt beolvasni, filmet nézni, stb...)?? Vagy teljesen hülyeség és maradjak "csak" az adattárolásnál?

Csak mert most kaptam karácsonyra egy 320GB-os WD Elements-et és még sosem volt hordozható vinyóm uh nem tudok róluk effektíve semmit! :D

Külső vinyónak pont az a lényege hogy leszedhető, hordozható, stb. ugyhogy fogd fel úgy mint egy böhöm nagy pendrive.
Nincs értelme telepitgetni rá progikat, max "portable" cuccot ami a rendszertől függetlenül is megy.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

chilip

jelenleg nagyanyámnál vagyok és az ő gépéről netezek, nos történt egy olyan hogy semmilyen flashplayeres videó nem jelenik meg  :zomg: pl youtubeon nem tudok videózni, pedig a legfrissebb flash player van fenn mozilla 3.0.15-ös böngészőben.... plz halp

Makos

3.5öset rakd fel, ahhoz nem kell flash player.
Elvileg.

chilip


Makos

#12079
Gondolom windóz van rajta, vagy nem?

IE-ben megy a videó?

chilip

ott se (windows XP SP2)


chilip

ez se használ, uninstalláltam, restart, standalone install és ugyanaz a baj...

ed.: megvan, szaros internet security

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-12-24, 22:00:42
Azon gondolkodom hogy VGA-t kéne venni. Játékra, de nem árt ha videót is gyorsít (=CUDA, mennyire fos manapság az nV?).

CUDA vagy OpenCL (~CUDA, de nyitott szabvány, szemben a
csak nV-s CUDA-val) vagy DirectCompute? Alapvetően egyik
sem videógyorsításra használatos (arra az nv purevideo és az
ati uvd van), hanem GPU-n történő olyan általánosabb számítási
feladatokra, amit a cpu végezne; a dolog csak annyi, hogy az
egyes videólejátszó programok melyiket támogatják.
Ha csak CUDA, akkor nv. Nem jövőbemutató, játékra amint
lesznek dx10.1-11 játékok szép számmal, már nem lesz túl jó
választás. Ha opencl és directcompute teljesítmény kell, akkor
Ati HD5xxx széria, azt már arra tervezték, míg 4xxx-ek még
sokkal gyengébbek ebben egy hiányzó fícsör miatt.
CUDA-nak egyre kisebb jövője, ugyan most sikeres, de zárt,
míg a nemrég indult OpenCL ~99%-ban azonos a CUDA-val,
plusz kiterjeszti azt, de mivel nyílt, ezért az ATi is használhatja.

A HD5xxx árai most magasak, de talán végre jövő tavasszal
jön az nv Fermi, aztán hátha lesz újra versengés.

Quote from: Raggie on 2009-12-24, 22:38:40
Valaki használt már rendes wincsiként usb 2.0-n működő külső vinyót?

Ha el tudod viselni az USB2 lassúságát, meg nem egy melegedős
7200RPM 3.5"-es winyó van a házban, akkor nincs akadálya.
Avval azért vigyázz, hogy fixen adjál neki elérési utat, mert ha
pl telepítesz rá valamit, legközelebb pedig előbb egy pendrive-ot
kötsz a gépre, és csak utána azt, akkor a programot lehet, hogy
a pendrive-on fogja keresni, hiába. Ja meg az is szívás tud lenni,
amikor elmész valahova és úgy emlékszel, hogy valami ott van a
gépeden, közben kiderül, hogy otthon a külső winyón van...

Quote from: Raggie on 2009-12-25, 01:53:37
az előbb elért egy impresszív 39 Mb/sec-es eredményt és kábé tizenöt másodpercig tartani is tudta :D .
Teljesen király ez, nem panaszkodom.

Káprázott a szemed :hehe: :haha:
Majd ha sok gigát kéne gyorsan átmásolni, na majd akkor fogsz ;D

Quote from: NLZ on 2009-12-25, 02:54:35
Na, eSATA meg tudna produkálni 85 Mb/s sebességet könnyedén, ugyanezzel a vinyóval. :)  Najó, ennyit azért lehet nem, de 50et biztos. USB korlátja az 33 Mb/s, szal az a 39 valami rossz kijelzés vagy énnemtom mi lehetett. :)

Az eSATA-nál a winyó lenne a korlátozó tényező, míg az
USB-nél maga az USB. A korlátja nem 33MBps, el lehet akár
36-37MBps-ot is érni, egy továbbfejlesztett algoritmussal
még jobb is lehetne, hiszen most a 64MBps sávszélesség
~40%-át(!) viszi el az overhead meg a duplex hiánya.

NLZ

Azért mondtam a 33at, mert megnéztem pár külső vinyó tesztet és mindegyiknél kb ennyi volt.
[reserved]

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-25, 14:56:59

purevideo meg uvd (kis túlzással) nem jó semmire, az egyetlen ilyen VGA-s video-dekódolási mód ami jelenleg mindent visz (mármint mindent ami h264, de más nem is érdekel) az a CoreAVC 1.9.5+ CUDA-támogatása. Viszont nagyjából mindent le tud játszani a négymagos Athlon2, így ez nem elsődleges, csak emiatt gondolkodtam nvidia kártyában is egy darabig, de kezdem kiverni a fejemből.
Tavaszig meg magamat ismerve nem fogok várni, főleg a Games/Hírek legújabb híre után... :)

Cobra

Ha nem tervezel FHD monitort a közeljövőben, akkor szerintem 5770 a legjobb vétel most. Vagy egy használt 4870.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-12-25, 16:32:51
Ha nem tervezel FHD monitort a közeljövőben, akkor szerintem 5770 a legjobb vétel most. Vagy egy használt 4870.
Tervezek sajnos. :frown:

Kuroi Tenshi

5830. Majd az 5890 után jön, ami előbb leveri az 5850/70 árait.
Az 5770 csak egy 4870+ Dx11 támogatással és alacsonyabb
fogyasztással...

NLZ

Tudtok ajánlani valami jó kis egytányéros, 7200as vinyót? Rendszervinyónak kéne.
[reserved]