Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Makos

Haveromnak általában random crash volt ubuntun CS:S futtatásánál, úgyhogy megunta.

Én meg lusta vagyok tesztelni.

kikuchiyo

Virtuális gép nem játszik? Ha felveszi az emulált videokártya memóriáját maximumra és bekapcsolja a 3d gyorsítást? Elvileg a CS:S-hez nem kell csúcsgép.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-11, 01:17:04
Virtuális gép nem játszik? Ha felveszi az emulált videokártya memóriáját maximumra és bekapcsolja a 3d gyorsítást? Elvileg a CS:S-hez nem kell csúcsgép.
így is épp elég a videókártyája egy 41fps-hez normál grafikával elméletileg. egy dell inspiron 1545-ös notebook-ról van szó :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-01-11, 00:41:46
usb-ről, vagy dvd-ről boot-oló xp megoldható, ami tudja futtani a cs:s-t?

USB talán, DVD nem.
De ez már nem is livecd meg hasonló lenne, hanem csak egy
usb-re telepített oprendszer (ami gyorsan meg is fogja ölni a
flash-alapú, méghozzá mlc-ből is a legalját kapó pendrive-ot;
ha külső HDD, annak már jobbak az esélyei).

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-11, 01:17:04
Elvileg a CS:S-hez nem kell csúcsgép.

CS-hez nem, de CS:S már más tészta. Emulált 3d-gyorsítással
kétlem, hogy működne (pl. nálam C2D + 945GC alaplapi integrált
lassítóval legalacsonyabb felbontáson, legalacsonyabb részletes-
ség mellett 2FPS-s átlagsebességet produkált natívan xp-ben...)

kikuchiyo

Ezt nem tudtam.

Akkor tényleg marad a külső hdd. A telepítés meg a bootolás lassú lesz az usb-n keresztül, de játszani csak lehet alóla.
Failure is the default option

Fazék

#12215
megint elborul az agyam.
mi a francért csinálja azt ez az átkozott notebook, (amihez külső usb-s billentyűzetet vettem,) hogy minden egyes indításkor újra fölfedezi a billentyűzetet és újra telepíti a HID-eszköz driver-eket és kéri, hogy igen, nem aláírt driver, igen telepítés folytatása, stb. mi a francért nem képes rögzülni a driver a rendszerben??
a jelenség úgy néz ki akkor jön elő, amikor van pofám egy usb-s egeret is hozzá csatlakoztatni. ekkor a billentyűzethez és az egérhez is végig kell szenvedni a driver-telepítős lépéseket. amiket teljesen magától fölajánl, nekem csak végig kell nyomkodnom azt a 8-10 ok-t...
találkoztatok már ilyennel?

Rounin

Quote from: Fazék on 2010-01-12, 14:22:16
megint elborul az agyam.
mi a francért csinálja azt ez az átkozott notebook, (amihez külső usb-s billentyűzetet vettem,) hogy minden egyes indításkor újra fölfedezi a billentyűzetet és újra telepíti a HID-eszköz driver-eket és kéri, hogy igen, nem aláírt driver, igen telepítés folytatása, stb. mi a francért nem képes rögzülni a driver a rendszerben??
a jelenség úgy néz ki akkor jön elő, amikor van pofám egy usb-s egeret is hozzá csatlakoztatni. ekkor a billentyűzethez és az egérhez is végig kell szenvedni a driver-telepítős lépéseket. amiket teljesen magától fölajánl, nekem csak végig kell nyomkodnom azt a 8-10 ok-t...
találkoztatok már ilyennel?

Nekem csak alaplapi hangkártya játszott ilyet, egészen op.rendszer váltásig. Illetve ha két USB-s eszközt csatlakoztattam a gépre előlről (hátulról már tetszett neki) akkor random elvesztette majd újracsatlakoztatta valamelyiket félpercenként.
Persze nem segítettem ezzel semmit.

Makos

Quote from: Fazék on 2010-01-12, 14:22:16
megint elborul az agyam.
mi a francért csinálja azt ez az átkozott notebook, (amihez külső usb-s billentyűzetet vettem,) hogy minden egyes indításkor újra fölfedezi a billentyűzetet és újra telepíti a HID-eszköz driver-eket és kéri, hogy igen, nem aláírt driver, igen telepítés folytatása, stb. mi a francért nem képes rögzülni a driver a rendszerben??
a jelenség úgy néz ki akkor jön elő, amikor van pofám egy usb-s egeret is hozzá csatlakoztatni. ekkor a billentyűzethez és az egérhez is végig kell szenvedni a driver-telepítős lépéseket. amiket teljesen magától fölajánl, nekem csak végig kell nyomkodnom azt a 8-10 ok-t...
találkoztatok már ilyennel?

Gondolom windows :redface: és le merném fogadni hogy win7
Amúgy a nem aláírt driverekkel szokott szórakozni.

Fazék

Quote from: Makos on 2010-01-12, 18:39:11
Quote from: Fazék on 2010-01-12, 14:22:16
megint elborul az agyam.
mi a francért csinálja azt ez az átkozott notebook, (amihez külső usb-s billentyűzetet vettem,) hogy minden egyes indításkor újra fölfedezi a billentyűzetet és újra telepíti a HID-eszköz driver-eket és kéri, hogy igen, nem aláírt driver, igen telepítés folytatása, stb. mi a francért nem képes rögzülni a driver a rendszerben??
a jelenség úgy néz ki akkor jön elő, amikor van pofám egy usb-s egeret is hozzá csatlakoztatni. ekkor a billentyűzethez és az egérhez is végig kell szenvedni a driver-telepítős lépéseket. amiket teljesen magától fölajánl, nekem csak végig kell nyomkodnom azt a 8-10 ok-t...
találkoztatok már ilyennel?

Gondolom windows :redface: és le merném fogadni hogy win7
Amúgy a nem aláírt driverekkel szokott szórakozni.
xp

és egy tanulság: kérdezz inkább 3x, mielőtt bármit is csinálsz, mert a végén 0 eredménnyel zárod a munkád.
unokabátyám odaadta a (hibás billentyűzetű) notebook-ot, hogy "ezt pofozgasd ki, tedd nagyjából rendbe, tegyél rá office-t ilyesmit, ajándékba visszük egy fazonnak"

ha itt beindult volna pár döglődő agysejtem, akkor gyanús lehetett volna számomra, hogy nem magyar személynek viszik Bamako-ba a notebook-ot, szóval az a személy kurvára ki lesz segítve azzal, hogy én most nagyjából helyrepofoztam egy magyar xp-t és tettem rá magyar office2003-at :haha:
most már késő javítani, ez van. majd megoldja magának :)

mint utólag kiderült unokatesóm szart sem tudott róla, hogy mi van a notebook-on, továbbá eszébe sem jutott, hogy egy XP nyelvének a megváltoztatása nem pikk-pakk módon műkszik... + a dolog egyértelmű volt. na sebaj  ^^"

Makos


Fazék

Fazék Agyatlan SZervíz következő bejegyzése:

megint másik notebook: húgomé. egy via c3 1.2ghz-es borzalom. patriot 2004 névre hallgat.
jelenleg olyat produkál, hogy random-nak tűnő módon se szó, se beszéd, újraindul.
van hogy az xp sem hajlandó elindulni, mondjuk minden 3. próbálkozásra hajlandó csak.
aztán megy egy ideig látszólag normálisan és egyszer csak újraindul.

mik lehetnek a problémák?
az este már lefuttattam egy memtest86+ -t, 7 pass után 0 hibát talált.
esetleg túlmelegedés?
esetleg a vinyó haldoklik? - most fogok hd sentinel-t fölrakni rá
esetleg vmi spyware baromság produkálhat ilyet?
avast vírusírtót ti ismeritek? mennyire jó? húgom lakótársának állítólag hozzáértő rendszerüzemeletető, vagy mittoménmi barátja ezt rakta föl a nod32 helyett. én még nem hallottam róla, de ugyebár ez nem jelent sokat :)

kikuchiyo

Az, hogy újraindul, amiatt van, hogy akkor valójában kékenhal, csak utána újraindul. (néha olyan zseniális mondatokat tudok alkotni...)

Egy registry-beállítással el lehet érni, hogy valóban kékhaljon és ki is írja, hogy mitől - persze kérdés, mire fogsz menni azzal, hogy "BAD POOL HEADER".
Failure is the default option

Makos

Rendszerújratelepítés megoldja a problémát elvileg.
Nekem eddig mindig bejött.

Fazék

és még egy kérdés:
egy korábbi problémára visszatérve
tényleg ennyire bonyolult egy külső usb-s eszközről boot-olható xp létrehozása?
http://www.ngine.de/index.jsp?pageid=4176

Kuroi Tenshi

#12224
Quote from: Fazék on 2010-01-12, 20:27:56
Fazék Agyatlan SZervíz következő bejegyzése:

Quote from: (Star Why ~kb-ra)- Ezennel megalapítom a Felkelők Akció Szövetségét!
- Jó lesz az Akció nélkül is...
- ... Jogos...

Quote from: Fazék on 2010-01-12, 20:27:56
random-nak tűnő módon se szó, se beszéd, újraindul.
van hogy az xp sem hajlandó elindulni, mondjuk minden 3. próbálkozásra hajlandó csak.

Ha magától újraindul, akkor az inkább szoftvernek hangzik.
Az pedig, hogy nem mindig indul el, lehet sw vagy hdd is.

Quote from: Fazék on 2010-01-12, 14:22:16
megint elborul az agyam.
mi a francért csinálja azt ez az átkozott notebook, (amihez külső usb-s billentyűzetet vettem,) hogy minden egyes indításkor újra fölfedezi a billentyűzetet és újra telepíti a HID-eszköz driver-eket és kéri, hogy igen, nem aláírt driver, igen telepítés folytatása, stb. mi a francért nem képes rögzülni a driver a rendszerben??

Hiba az ön gépében van, etc.
Mi van akkor, ha kikapcsolás helyett hibernálod?
Akkor talán az újra-újratelepítést meg tudod spórolni.

Quote from: Fazék on 2010-01-12, 21:25:17
tényleg ennyire bonyolult egy külső usb-s eszközről boot-olható xp létrehozása?

nem véletlenül nem használnak sokan külső eszközös
xp-t, vagy ha igen, akkor bartpe vagy hasonló előre
összeállított eszköz. Erre inkább linux.
Csak hallottam róla, én nem próbáltam, ilyen célra
én is linuxot használtam.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-12, 21:28:28
Quote from: Fazék on 2010-01-12, 20:27:56
Fazék Agyatlan SZervíz következő bejegyzése:

Quote from: (Star Why ~kb-ra)- Ezennel megalapítom a Felkelők Akció Szövetségét!
- Jó lesz az Akció nélkül is...
- ... Jogos...
nem rémlik az idézet. a rövidítéssel csak finoman próbáltam rá utalni, hogy mekkora fasz vagyok, hogy hagyom magam ilyen helpdesk-es melókkal elárasztani.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-12, 21:28:28
Quote from: Fazék on 2010-01-12, 20:27:56
random-nak tűnő módon se szó, se beszéd, újraindul.
van hogy az xp sem hajlandó elindulni, mondjuk minden 3. próbálkozásra hajlandó csak.

Ha magától újraindul, akkor az inkább szoftvernek hangzik.
Az pedig, hogy nem mindig indul el, lehet sw vagy hdd is.
egen, fáradt voltam, rossz szót használtam. szóval nem restart, hanem reset. és amikor nem indul el az xp, akkor fél századmásodperces fölvillanós kék halállal nem indul el.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-12, 21:28:28
Quote from: Fazék on 2010-01-12, 14:22:16
megint elborul az agyam.
mi a francért csinálja azt ez az átkozott notebook, (amihez külső usb-s billentyűzetet vettem,) hogy minden egyes indításkor újra fölfedezi a billentyűzetet és újra telepíti a HID-eszköz driver-eket és kéri, hogy igen, nem aláírt driver, igen telepítés folytatása, stb. mi a francért nem képes rögzülni a driver a rendszerben??

Hiba az ön gépében van, etc.
Mi van akkor, ha kikapcsolás helyett hibernálod?
Akkor talán az újra-újratelepítést meg tudod spórolni.
már elvitték tőlem a notebook-ot, szóval sajnos már tárgytalan. de amúgy a következő 3 indításnál már nem problémázott, de tippre úgyis újra és újra elő fog jönni random módon a szenvedés.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-12, 21:28:28
Quote from: Fazék on 2010-01-12, 21:25:17
tényleg ennyire bonyolult egy külső usb-s eszközről boot-olható xp létrehozása?

nem véletlenül nem használnak sokan külső eszközös
xp-t, vagy ha igen, akkor bartpe vagy hasonló előre
összeállított eszköz. Erre inkább linux.
Csak hallottam róla, én nem próbáltam, ilyen célra
én is linuxot használtam.
akkor ez az opció kilőve, azt hittem ennél egyszerűbben is megoldható

Próféta

Fazék: nekem Portal ment csont (és mindenféle konfigurálgatás) nélkül Linux+wineon, ezért bizakodtam a CS-ben, elvégre szegről-végről Half-Life mindkettő. Bár ez talán még a pulseaudio nevű csoda előtt volt, és Source nélkül.

Quote from: Fazék on 2010-01-11, 00:41:46
Quoteamit lehetett ezen a fronton már megléptem
legfrissebb wine beta, 7.0-tól 9.0-ig összes directx kipróbálva, grafkártya ubuntu interface frissítve, stbstb
Légyszi explicite kérdezz rá, hogy a linkelt oldalon írt "Known Issues" blokkot, az ott javasolt megoldásokat (pl. pulseaudio !!), ill. a bug leírásokat megnézte-e. Ez a "frissítettem mindent" nem kifejezetten erre utalt. Egyáltalán mi a tünete? Rendben van-e amúgy a videokártya drivere, más 3D játékok jól mennek? A wine-t megjavítani még mindig egyszerűbbnek néz ki, mint USB-s XP-vel bajlódni.

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 20:52:02
Az, hogy újraindul, amiatt van, hogy akkor valójában kékenhal, csak utána újraindul. (néha olyan zseniális mondatokat tudok alkotni...)

Egy registry-beállítással el lehet érni, hogy valóban kékhaljon és ki is írja, hogy mitől - persze kérdés, mire fogsz menni azzal, hogy "BAD POOL HEADER".
Vagy egyszerűen a rendszernapló megmondja, mindenféle átállítgatás nélkül.
A BAD POOL HEADER meg azért nagyon jó, mert arra már lehet googlizni.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2010-01-12, 22:17:30
Quote from: Fazék on 2010-01-11, 00:41:46
Quoteamit lehetett ezen a fronton már megléptem
legfrissebb wine beta, 7.0-tól 9.0-ig összes directx kipróbálva, grafkártya ubuntu interface frissítve, stbstb
Légyszi explicite kérdezz rá, hogy a linkelt oldalon írt "Known Issues" blokkot, az ott javasolt megoldásokat (pl. pulseaudio !!), ill. a bug leírásokat megnézte-e. Ez a "frissítettem mindent" nem kifejezetten erre utalt. Egyáltalán mi a tünete? Rendben van-e amúgy a videokártya drivere, más 3D játékok jól mennek? A wine-t megjavítani még mindig egyszerűbbnek néz ki, mint USB-s XP-vel bajlódni.
A wine hangkimenetét át lehet állítani többek között ALSA-ra vagy OSS-ra, volt, ami nekem csak az utóbbival ment.

De a wine amúgy is fekete mágia tud néha lenni. A Perfect Dark pl. nem képes a letöltött dolgokat fájlba menteni, csak ha úgy indítom, hogy "LANG=en_US.utf8 wine perfect\ dark.exe". en_EN.utf8 már nem jó neki.

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 20:52:02
Az, hogy újraindul, amiatt van, hogy akkor valójában kékenhal, csak utána újraindul. (néha olyan zseniális mondatokat tudok alkotni...)

Egy registry-beállítással el lehet érni, hogy valóban kékhaljon és ki is írja, hogy mitől - persze kérdés, mire fogsz menni azzal, hogy "BAD POOL HEADER".
Vagy egyszerűen a rendszernapló megmondja, mindenféle átállítgatás nélkül.
A BAD POOL HEADER meg azért nagyon jó, mert arra már lehet googlizni.
[/quote]

Ez a windows terminológiája arra, hogy "fogalmam sincs, miért szartam össze magam".
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 22:23:54
Ez a windows terminológiája arra, hogy "fogalmam sincs, miért szartam össze magam".
Nyilván, de ha másoknak is előjön, akkor kiderülhet, hogy pl. az ATI driver a ludas.

Makos

Apropó linux.
Ubuntu 9.10

Elkezdek zenét hallgatni vagy filmet nézni és egyszercsak megáll a hang, pulseaudio meg 100% cpu-t eszik.

Ilyenkor mivan?
Oké, kill pulseaudio, de egy idő után krvaidegesítő ki-be lépkedni a filmbe, megint odatekerni ahol jártam.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-01-12, 22:17:30
Quote- ALSA winecfgben OK
- kill pulseaudio OK
- Windows version change OK
- xserver-xorg-video-intel 2:2.9.0-1ubuntu2~xup~3
- DirextX 7 - textúrák hiányoznak (se karakterek, se falak, se semmi) DX 9 - kép van, 1 FPS
hozzátenném a nándornak ugyebár elindult csak játszhatatlanul lassú lett, és asszem neki is 9.04-es ubuntuja van egy telejsen más gépen, szal nem vagyok ezzel egyedül

ja, az xserver-xorg-video-intel az a videókártya drivere, amennyire tudom ez a legfrissebb talán még béta

kikuchiyo

Ha intel video, akkor lehet, hogy így járt.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 23:09:34
Ha intel video, akkor lehet, hogy így járt.
azt nem szereti a wine, vagy mi?

4500MHD, szóval már simán kéne mennie rajta a CS:S-nek optimális körülmények között

Próféta

#12233
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 23:09:34
Ha intel video, akkor lehet, hogy így járt.
+1

Quote from: Fazék on 2010-01-12, 23:18:21
azt nem szereti a wine, vagy mi?
Nem. Az Intel nem szereti a Linuxot, és (egyelőre) nem adott ki rá teljes értékű / használható sebességű drivert. Ez wine-tól független, a sima linuxos 3D programokkal is gond van.
EDIT: mondjuk állítólag mostanában írták újra nulláról, talán lesz ez egyszer jobb.

Kvikveg

Jo aron jo minosegu kulso USB-s HD-t keresek. Mit erdemes, mit keruljek mint a pestist?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 01:34:29
Jo aron jo minosegu kulso USB-s HD-t keresek. Mit erdemes, mit keruljek mint a pestist?
Az USB csatlakozást, hacsaknem élvezed hogy 20-30 mega/mp sebességgel másolsz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2010-01-13, 10:00:30
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 01:34:29
Jo aron jo minosegu kulso USB-s HD-t keresek. Mit erdemes, mit keruljek mint a pestist?
Az USB csatlakozást, hacsaknem élvezed hogy 20-30 mega/mp sebességgel másolsz.
a nagyobb, külön tápos külső usb-s vinyók se képesek gyorsabb másolásra? csak mert azt hittem, hogy ez a 20-30MB/s átviteli sebesség csak azon szimplán usb-ről működő vinyók gyengesége, mint pl az én WD my passport essential-om.

Cobra

Az USB ennyit tud, szóval teljesen mindegy, hogy 2,5"-os vagy 3,5"-os merevlemez van benne. Tárolónak azért nem olyan rossz, csak egyszer tart sokáig, ha át akarsz rá pakolni a gépről. Utána a letöltések mehetnek rá rögtrön és akkor nem számít a kisebb sebesség.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

#12238
Nekem is USB-s külső vinyóm van és teljesen elégedett vagyok vele. Sokkal drágábbak az eSATA-s vinyók és nem minden alaplap/laptop támogatja... Ha majd lesz USB 3.0 akkor az esetleg jó alternatíva lesz a 2.0 mellett persze majd ott is az árazástól fog függeni. Egyenlőre ezek a legjobbak szvsz.

Ja, egyébként WD Elements-em van és tökéletesen jó, csak ajánlani tudom.(karácsonyra kaptam, uh nem tudom az árát, de ha jól tudom, akkor most ez a család a belépő szintű a WD-nél uh sztem a jobb árkategóriába tartozik)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 01:34:29
Jo aron jo minosegu kulso USB-s HD-t keresek. Mit erdemes, mit keruljek mint a pestist?

+1