Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#12240
http://www.argep.hu/product_1090305.html
http://www.argep.hu/product_439922.html
Hm? Hmmm...
Err, elfelejtettem hol vettem utoljara HDt. Valahol a koruton kellett a villamosrol leszallni, Rakoczi vagy Wesselenyi kornyeken es ha Nyugatitol jon az ember balra menni, valami jatszoter mellett elmentem es utana volt a bolt, egy helyseg, egy magas pult, egy elado es slussz... tudnam melyik volt az.

edit: kulso tap? Brrr.

Valami ilyen van itt az egyik nemetnek.
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/181_wd_my_passport_essential_500gb_fekete_wdme5000te/
Haha
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/2884_wd_my_passport_essential_250gb_rozsaszin/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 20:30:27
Valami ilyen van itt az egyik nemetnek.
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/181_wd_my_passport_essential_500gb_fekete_wdme5000te/
ilyenem van 320GB-os. egész jónak mondható. lenyúltam egy eldobható fényképezőgépnek a tokját, így még védelme is van.
mondjuk gonolkodom rajta, hogy eladjam, mert alig használom

Cobra

Én az 1Tb-osat javaslom, annak a legjobb az ár/kapacitás aránya. WD, Seagate, Samsung, Iomega is jó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-01-13, 20:37:51
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 20:30:27
Valami ilyen van itt az egyik nemetnek.
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/181_wd_my_passport_essential_500gb_fekete_wdme5000te/
ilyenem van 320GB-os. egész jónak mondható. lenyúltam egy eldobható fényképezőgépnek a tokját, így még védelme is van.
mondjuk gonolkodom rajta, hogy eladjam, mert alig használom
Csabito...
Hehe, ossze kene dobnom egy tapot a mobil rackemnek, maris megoldodna hogy valtsak PCrol laptopra. :D

750GB -> 35000  :zomg: kepzelem az 1TB mennyi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

#12244
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 20:30:27
kulso tap? Brrr.

minden 3.5"-eshez az kell.
Ha nem tetszik a külső táp, akkor 2.5"-es -- bár Ft/GB-ban
rosszabb, de nem kell külső táp, sokkal kisebb, halkabb,
kevésbé melegszik, sebességben pedig ugyanannyi, azt is
az USB fogja vissza.

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 20:50:39
Hehe, ossze kene dobnom egy tapot a mobil rackemnek, maris megoldodna hogy valtsak PCrol laptopra. :D

Persze, viszel magaddal egy ATX tápegységet, aminek a
24-pines csatlakozójából a megfelelőeket rövidre is zárjon,
hogy bekapcsoljon, valamint egy sata/ide-usb átalakítót
is viszel magaddal ::)
Viszont vannak külön külső házak, amikbe beleteheted azt
a winyót, bár hacsaknem 5400RPM-es, nem ajánlom, mert
megsül saját levében.

Kvikveg

#12245
Igazabol csak a tap kell neki, mert olyan rack, hogy USBs kimenete van. :D
2,5os lesz az biztos. Meg meg kell gondolnom mi lesz... mit viszek ki. XD Laptopot tuti kint fogok mar venni. Tudnam milyet. A ceges Lenovo R61gyel nagyon jol elvagyok... Kerdes ha lovoldozni tamad kedvem hogy birja.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 21:12:20
A ceges Lenovo R61gyel nagyon jol elvagyok... Kerdes ha lovoldozni tamad kedvem hogy birja.

Nem golyóálló...

Makos


Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-13, 22:20:13
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 21:12:20
A ceges Lenovo R61gyel nagyon jol elvagyok... Kerdes ha lovoldozni tamad kedvem hogy birja.

Nem golyóálló...
Aaaa ha igy lenne otosom a lotton!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Pl én?

Van hozzá miniSD->SD átalakítóm, az utóbbit meg bármelyik kenyérpirító tudja.
Failure is the default option

Nakedape

az átalakítót majd kölcsönkérném, aztán meg ez is lehet, hogy ha igényed van rá hozzád vágok egy 256 mb-s mini sd-t
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#12252
http://delock.hu/produkte/suche/Delock_Converter_USB_20_to_SATA_SLASH_IDE_61391.html
Mik vannak.
Csak tudnam, hogy az IDE HD-hez is van-e tapellatasa. :/
Hm. Jol latom, hogy a kutyunek nem kell tap, a tap csak a HDbe megy? Mert akkor minden gromek. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-01-15, 03:13:43
Hm. Jol latom, hogy a kutyunek nem kell tap

Nem, ott van mellette a táp képe...
2.5"-es elmegy táp nélkül is, de 3.5"-eshez kell.

Quote from: Kvikveg on 2010-01-15, 03:13:43
Csak tudnam, hogy az IDE HD-hez is van-e tapellatasa. :/

A dokkoló tápjából a rádugott ide is kap.

Quote from: Kvikveg on 2010-01-15, 03:13:43
HD

akkor minden gromek. :)

High Definition? :hehe:

wut? nyu paganyin

Ramiz

Éppen p0rnót töltök a mobilomra (nagy kijelző rulez!), és a 3gp konverzióval is bénázok egy ideje, de arra aztán végképp nincs ötletem, hogy milyen módon forgathatnám be automatikusan a széltében hosszabb képeket hosszába... de az is elég lenne, hogy ha ki tudnám válogatni egy könyvtárból a széltében hosszabb képeket, és megmaradnának a magasabb képek. Mert két külön könyvtárban ily módon könnyebb lenne a téglalap alakú kijelzővel nézegetni őket. Valakinek van ötlete erre? (Azért nem csinálhatom kézzel, mert 2 gigás a memóriakártya és sok kép van.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#12255
Ez rajtad aligha segít, de a bash és az ImageMagick csomag identify programja segítségével a következőképpen lehet szétválogatni a széles és magas képeket:

mkdir landscape; for f in "*.png"; do if [ `identify -format "%[fx:w>h]" $f` ]; then mv $f landscape; fi; done
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-15, 15:44:22
Ez rajtad aligha segít, de a bash és az ImageMagick csomag identify programja segítségével a következőképpen lehet szétválogatni a széles és magas képeket:

mkdir landscape; for f in "*.png"; do if [ `identify -format "%[fx:w>h]" $f` ]; then mv $f landscape; fi; done


És ezt akkor így hogy?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#12257
Ha linuxot vagy más értelmes rendszert használnál, akkor a parancssorba ezt beírva az összes olyan képet, aminek a szélessége nagyobb, mint a magassága, átmozgatná egy landscape nevű könyvtárba.

szerk:
Ez meg elvileg elforgatja (transzponálja) is azokat:

mkdir landscape; for f in "*.png"; do if [ `identify -format "%[fx:w>h]" $f` ]; then convert $f -transpose  landscape/$f; fi; done

Failure is the default option

Makos

Quote from: Kvikveg on 2010-01-15, 03:13:43
http://delock.hu/produkte/suche/Delock_Converter_USB_20_to_SATA_SLASH_IDE_61391.html
Mik vannak.
Csak tudnam, hogy az IDE HD-hez is van-e tapellatasa. :/
Hm. Jol latom, hogy a kutyunek nem kell tap, a tap csak a HDbe megy? Mert akkor minden gromek. :)
Hmm és 5500 körül már lehet kapni...nekem is vennem kéne egy ilyet ::)

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-15, 19:40:16
Ha linuxot vagy más értelmes rendszert használnál

Köszi a segítséget, de nem használok, sose használtam Linuxot (pár számtechórás szenvedést leszámítva). Nem elvből, hanem lustaságból. Viszont a probléma megoldódott, mert a telefon teljes képernyős módban (Fap Mode) automatikusan elforgatja a széles képeket 90 fokkal. Juhé!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Ramiz on 2010-01-16, 16:52:39
Nem elvből, hanem lustaságból.
Egyszer szánd rá magad és meg fogod szeretni. :)

Próféta

Quote from: Moha on 2010-01-16, 17:05:23
Quote from: Ramiz on 2010-01-16, 16:52:39
Nem elvből, hanem lustaságból.
Egyszer szánd rá magad és meg fogod szeretni. :)
Ezt így elég meredek dolog nagy általánosságban kijelenteni :ejj:
Én megszerettem, de én bekockult infós vagyok. Nem kell mindenkit ráhittéríteni az ízlésünkre.

sirtomi

Routeres kérdésem van.

Két gép osztozik a neten, mindkettőnknek uTorrent fut a gépén. Ha a másik gépen elindul a feltöltés akkor gyakorlatilag az én gépemen használhatatlanná válik a net. Nem csak a feltöltés nem megy nálam, de az emailjeim megnézése is hosszadalmas.
Ha elindítok egy letöltést uTorrentben az érdekes megy, de feltöltés épp hogy csak.
Ha nálam van bekapcsolva a gép és megy le/fel töltés és ekkor bekapcsolódik a másik gép is, csakorlatilag nálam minden leáll.

Routeren mindkét gép fix ip-t kapott és a torrentnek is nyitottunk portokat.

Valaki meg tudja mondani hogy tudnánk igazságosan osztozni a neten? :)

Moha

Quote from: Próféta on 2010-01-16, 17:22:25
Ezt így elég meredek dolog nagy általánosságban kijelenteni :ejj:
Én megszerettem, de én bekockult infós vagyok. Nem kell mindenkit ráhittéríteni az ízlésünkre.
Én húgomat és nagynénémet is rászokattam. Azt nem mondom, hogy zökkenőmentesen, de használják.


sirtomi: Milyen rendszer fut a gépeken ill. ugye külön-külön portok vannak forwardolva a két gépnek?

sirtomi

Quote from: Moha on 2010-01-16, 17:51:14
sirtomi: Milyen rendszer fut a gépeken ill. ugye külön-külön portok vannak forwardolva a két gépnek?
Mindkét gépen SP3-as Win XP van. A másikon talán több frissítés van mint az enyémen :)

uTorrentekhez két külön port van forwardolva.

NLZ

Azt esetleg meg lehet próbálni, hogy cFosSpeedet mindkét gépre, elvileg annak van egy olyan funkciója, hogy az azonos vonalon osztoszkodó gépek kommunikálnak egymással elosztás terén. Meg persze a feltöltésre rá kell rakni külön egy globális korlátozást, mert az néha képes megenni a netet.
[reserved]

sirtomi

Feltöltést már korlátoztam mindkét gépen, de az nem segített.
Mondjuk másik gépet apósom használja és nem nagyon ért hozzá. Úgyhogy hogy egyszerre 20 torrent aktív uTorrentben :

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2010-01-16, 17:58:52
A másikon talán több frissítés van mint az enyémen :)

Nem ez lesz a kulcs, hanem az uTorr beállításai (kapcsolatok száma,
feltöltési korlát, stb). Ha csak simán egy routerre ráeresztetek két
beállítatlan gépet, olyan szintű QoS korlátozást csak a vállalati szintű
sokportos routerek tudnak, nagyságrenddel drágábban.

Makos

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-16, 18:18:22
Quote from: sirtomi on 2010-01-16, 17:58:52
A másikon talán több frissítés van mint az enyémen :)

Nem ez lesz a kulcs, hanem az uTorr beállításai (kapcsolatok száma,
feltöltési korlát, stb). Ha csak simán egy routerre ráeresztetek két
beállítatlan gépet, olyan szintű QoS korlátozást csak a vállalati szintű
sokportos routerek tudnak, nagyságrenddel drágábban.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-16, 18:18:22
Quote from: sirtomi on 2010-01-16, 17:58:52
A másikon talán több frissítés van mint az enyémen :)

Nem ez lesz a kulcs, hanem az uTorr beállításai (kapcsolatok száma,
feltöltési korlát, stb).
+1
Utorrentbe a feltöltési szálak számát kell korlátozni. Vagy valami ilyesmi...lusta vagyok átmászni ezért windowsra.
Meg ugye feltöltési sebesség korlátozása is jól jön.

Cobra

Feltöltési sebesség a max sávszél legfeljebb 60%-a legyen, kapcsolatok száma max 100, egyszerre lehetőleg ne engedjen 4-5 torrrentnél többet (attól függ mekkora a feltöltési sebesség, ha több, mint 1mbit, akkor lehet több is, meg ehhez mondjuk 150 kapcsolat, persze összesen, nem torrentenként, az max 50 legyen)
Hide and fear, Cobra Commander is here !