Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Biztos, hogy az a VGA kártya jó?

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Neten utána járva kb mindenkinek más a hiba oka. Sztem gúglizz sokat és próbálgass minden megoldást, jobb ötletem nincs.
[reserved]

Darkstar

#12392
Quote from: Selmo on 2010-02-24, 21:52:33
Biztos, hogy az a VGA kártya jó?
Egész eddig semmi baja nem volt, most buzizik ezzel, hogy újra lett rakva a win. És driver nélkül (ha kitörlöm a filet vagy safe modeban boot) megy "rendesen".
Quote from: NLZ on 2010-02-24, 22:20:26
Neten utána járva kb mindenkinek más a hiba oka. Sztem gúglizz sokat és próbálgass minden megoldást, jobb ötletem nincs.
Egész nap ezt csináltam (bombariadó miatt megint nem volt egyetem), mostanra meguntam és félreraktam. Majd holnap megnézem megint, de lehet nem szarozok vele sokat, úgyis akartam új vidkártyát, és ez max kicsit előbbre hozza, hátha azzal már nem kell szopni. :D
Ez hozza a kérdést: normális áron milyen kártya ajánlott? Nem nyúzom túlságosan, (max néha wowozok 1-2 órát és kb ennyiben kimerül a játékigényem). K_T mester kicsit több, mint egy hónapja a HD4770 és a GTS250at javasolta pmben, azok még mindíg aktuálisak?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2010-02-24, 22:37:08
normális áron milyen kártya ajánlott?

Ez megintcsak attól függ, hogy mennyi a keret, meg
mennyire kell teljesítmény.
15k-nál GDDR3-as 4670
20k-nál GT240, 5670, de előfordul néhány 4730, 4830 is
(amik ugyan erősebbek, de többet fogyasztanak és kissé
melegedősek)
25k-nál 4770 kb az utolsó értelmes kártya, efölött egyre
jobban eltolódik az ár/teljesítmény arány.
Viszont ha már csak kizárólag wow-ozol, akkor sztem egy
4670 is elég lehet (nem ismerem a wow pontos gépigényét,
de úgy emlékszem, nem túl videókártya-igényes, sőt.)

Darkstar

Mostmár eléggé gépigényes, és nemsokára lesz Cataclysm, amitől meg méginkább az lesz.

(Pl nézz bele ebbe, és ez csak egy 10es raid, 25ösön még több spelleffect, kari meg mianyám van)
Vagy itt ez a másik, ami rendszeresen leöli a gépet 5-6 fpsre (bár a videón nem jön ki, de mivel tankolni szoktam, állandóan ott a tűz meg az összes melee kari, ezen talán kicsit jobban kijön)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

De ez inkább proci igényes, nem?
[reserved]

Darkstar

Az is, persze.
(Vagy inkább az? Ezt már passzolom)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2010-02-24, 23:49:34
(Pl nézz bele

Kódolás kérdése -- ránézésre meg nem lehet mondani,
hogy mennyire gépigényes. Aki pl nem ismeri a Starcraftot,
meg nem mondaná, hogy 1998-as és egy 486-oson elfutott.
Ellenben vannak manapság olyan szar optimizálatlan konzol-
portok, amik nem csak rondák, de rettentő gépigényesek is...

Videókártya-tesztekben a wow gépigénytelensége miatt
nem szokott szerepelni, csak IGP-tesztekben, ahol sorra
megállapítják, hogy 800*600 minden low-ban épp el lehet
szöszmörészni; s az még sehol sincs egy raidtől.  Viszont
azt is tegyük hozzá, hogy a jelenleg talán legerősebb IGP,
ATi 780G 80sp-vel rendelkezik, ezzel szemben a 4670-ben
320 van, és sokkal gyorsabb memóriaelérése. Tehát sztem
egy 4670 is megbírkózhat vele; aztán 5670, 4770, 5750
a következő lépcsők teljesítményben.

Xzone

Sokkal jobb játékos lehetnék egy jobb géppel. Azt mondják, hogy a WoW valójában egy iszonyú processzorigényes játék. Egy keményebb guild raiden, ahol mindenki minden GCD-t elhasznál, ezt nagyon megérzem :(

Darkstar

Quote from: Xzone on 2010-02-25, 01:09:59
Sokkal jobb játékos lehetnék egy jobb géppel. Azt mondják, hogy a WoW valójában egy iszonyú processzorigényes játék. Egy keményebb guild raiden, ahol mindenki minden GCD-t elhasznál, ezt nagyon megérzem :(
Anno még kieg elején fejlesztettem a gépet, +2 giga ram meg egy gyorsabb proci 7-10% dpst hozott. Én sem hittem volna.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Tudja valaki hogy Thermalright VRM R4 bordát honnan lehet vásárolni?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Puru²

#12401
Éppen ma akartam újra rakni a WIn7 RC helyére a véglegeset erre azt látom ,hogy a vinyó amire menteni akartam az adataimat ,gyakorlatilag elérhetetlen lett . A vinyó látszik WIN 7 és XP alól is de az adatok mintha eltüntek volna róla és csak 33MB-ot észlel belőle .AZ áldozat egy 1 TB-os WD Caviar Green ,nem volt rajta rendszer gyakorlatilag csak letöltésre és adat tárolásra használtam (ISO-k, mp3-ak stb.).Már megnéztem HD tune-el HD sentinel-el és Partition Magic-el is mind 33MB lát csak belőle. 
shit happened here ???:zomg:

Vissza lehet valahogy nyerni az adatokat ?

Ezt írja ki a Partition Magic  :zomg:

Puru²

NA pár óra guglizás és jónéhány hatástalan progi után sikerült visszaállítani a partíciót és az összes elveszett adatot . :appl:
HA valakinek hasonló problémája lenne akkor : Atola HDD capacity restore tool to teh rescue.  :jee:

Kuroi Tenshi

Mi okozta a gondot? Más fájlrendszer? MBR sérülése?

Puru²

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-02-25, 14:34:09
Mi okozta a gondot? Más fájlrendszer? MBR sérülése?

Sajna ötletem sincs mi okazhatta ,igazából rágugliztam a  "wd 33MB"-ra is kidobott egy csomó fórum topikot ezzel a problémával ,úgy láttam elég sokaknak előjött.

Darkstar

#12405
Meguntam a szarakodást a régi kártyával, hétfőn veszek újat.
Jelen pillanatban ezeket néztem ki a fentebb ajánlottak miatt
http://www.argep.hu/product_876389.html
http://www.argep.hu/product_917258.html
http://www.argep.hu/product_876260.html

esetleg
http://www.argep.hu/product_999770.html

Vélemény?  :merci:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

4830 teljesítmény/ár arányban jó, de többet fogyaszt és
jobban melegszik, mint a 4770, ami kicsit gyorsabb is nála.
Az első gyanúsan olcsóbb, mint a többi, szerintem elírták,
kérdezz rá, mielőtt potyára odamennél.

Cobra

Ha tényleg nem játszol sokat és akkor is csak kevésbé videókártyaigényes játékokkal, akkor inkább a 4770.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Heh, mégsem a vidkártya volt a szar, hanem az alaplap baszakszik valamit, ha mind a 4 slotban van mem modul (ugyanolyan mind a 4). 3al faszán megy, 4el az új kártya (végül egy 4850es lett) is driver bsod-ot dob. Na mind1, legalább nem halogatom tovább. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2010-03-02, 02:26:45
(végül egy 4850es lett)

mint szintén 4850-tulajdonos, részvétem ;D
A kártya egy katlan, ha nem állítja automatikusan
magasabbra a venti fordulatszámát, első dolgod
legyen CCC-ben manuálisan magasabbra venni
(nálam 33% ill. 36%-nál hangosodik érezhetően,
most utóbbinál van a gyári 22% helyett, és még
így is simán elnéz 90+C-ig, pedig még két ventit
raktam köré hűteni, egyik a fesszab részét, a
másik pedig a hátoldalát...)

Alaplapnál nem lehet, hogy valami olyan timingot
erőltet 4 modulnál, ami kicsit instabillá teszi?
Legtöbb lap nem tudja ugyanazokat a timingokat
4 modullal, mint 2-vel.

Moha

Hali!

Windows 7 belassulásokra van ötletetek?

Adott egy gép az alábbi paraméterekkel:

Gigabyte GA-EX58-UD3R lap
Core i7 920-as proci az eredeti gyári hűtővel
2x2GB Geil DDR3 CL7-7-7
Ati Radeon HD 4770 512MB
Windows 7 ultimate x64

Jeleség: ranom módon belassul/lefagy a gép. Hol csak pár másodperc, hol fél-egy perc. Egér mozog, de bármire kattintok, semmi nem reagál, majd mikor magához tér, általában elvégzi a kihagyott műveleteket (pl. programindítás). Legtöbbször böngészés közben jön elő, leginkább kereséskor, de van, hogy egy egyszerű start menü kattintásba fagy bele. Böngészésnél IE és FF is ugyanúgy lefagy, néha pedig rendszerablakok (MMC - pl. eszközkezelő vagy eseménynapló) fagynak be.

Win reinstall már volt, a létező összes frissítést felpakoltam, BIOS-t frissítettem a legújabb verzióra. A proci és a ram sincs húzva, de még azt is megpróbáltam, hogy visszavettem a procit 2GHz-re és kikapcsoltam a turbo-t, de hiába. HT-t is próbáltam letiltani, de akkor be se bootolt. Ati Control Centerrel hallottam problémákat, így azt is kilőttem, de úgy tűnik, nem ő volt a ludas. Víruskeresést is csináltam (nem talált semmit), de tekintve, hogy 0-ról, friss partíciókkal újrarakott rendszer is ezt csinálta, nem tartottam eleve valószínűnek a fertőzést. Memtest is 2x végigfutott a gépen, nem talált hibát.

Eleinte a proci melegedésre gyanakodtam, mivel üresben 70 fok, terhelten meg 100 fok körül volt, de egyrészt pl. egy 3DMark alatt nem fagyott meg, másrészt azóta megigazítottam a hűtőt, a cpu magok hőmérséklete meg le is ment 40-45 fokra, terhelten is max 65-70, ami kb. jó szerintem.

Valamennyit használt a fenti dolog, mert azót ritkábban, de még mindig előfordul a fagyás.
Most javaslatra felpakoltam egy Process Lasso-t, hátha azzal ki tudom deríteni, mi okozza a gondot.

Ettő függetlenül ha van ötletetek, szívesen várom.

Makos

Hümm tipikus windows hiba :D
De jó kérdés hogy mi okozhatja.

Nekem csak bootolásnál fagy be amikor a logót tölti be. Szép az effekt meg minden, az már nem szép ha random megáll a felénél és úgymarad. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2010-03-03, 10:56:42
Gigabyte GA-EX58-UD3R lap
Core i7 920-as proci

Burzsuj  :hehe:

Nem tudom, mitől van, nagyritkán nálam is előfordul ez, hogy
egy pillanatra belassul a gép, nálam ált. valami nagy memória-
foglalású játék bezárása után fordul elő.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-03, 11:42:14
Burzsuj  :hehe:
Ne engem bánts, nem az én gépem, hanem a főnökömé. :D

Selmo

Eseménynaplóban nincs valami hiba?

A tökéletesség unalmas.

Moha

Eseménynapló csak érdektelen "info" eseményekkel van tele.
Van pár figyelmeztetés, miszerint a rendszer erőforrásai lecsökkentek, de az sem abban az időpontban jött, mikor spontán megállt a rendszer, hanem mikor szándékosan terheltem le a procit és a memóriát 100%-ra (olyankor meg természetes). Mindenesetre az említett figyelmeztetések opcode mezője a videómemória problémájára utal.

Kérdés: elképzelhető, hogy a videókártya memóriájával van a gond? Ha igen, akkor azt hogy tudom tesztelni? ATI Catalyst-ból a legfrissebb van fent, nem hiszem, hogy az volna a baja...

Kuroi Tenshi

Furmark (igaz az általános stabilitás-teszt, de ha a
vrammal van gond, az is kiderül)

de kétlem, hogy a videókártya okozná.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-03, 15:39:46
Furmark (igaz az általános stabilitás-teszt, de ha a
vrammal van gond, az is kiderül)

de kétlem, hogy a videókártya okozná.
Megnézem. Nem tartom én se valószínűnek a vram hibát, mert a megjelenítéssel semmi baj nincs.

Cobra

Esetleg a memóriamodulok megcserélése a foglalatokban?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Darkstar on 2010-03-02, 02:26:45
(végül egy 4850es lett)

Kár érte, ugyanannyiért megvan egy 5770 ami sokkal többet tud.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>