Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Tudtok olyan vektoros programot, amiben dinamikusan lehet oldalakat létrehozni egy sablon doksi alapján? KB. olyasmire gondolok, mint a word-ben a körlevél.

Adott egy Illustrator doksi (konkrétan egy klubkártya design), ebből kellene pár napon belül olyan 1500 db-ot nyomtatni, mindet külön névvel természetesen. Se kedvem, se időm nincs, hogy egyenként írjam át a nevet és nyomtassam. Tudtok valami megoldást erre?
Próbáltam Inkscape-be áttenni és ott az svg-ben (ami lényegében egy mezei xml) át tudom írni a nevet, csak a pozicionálás nem jó, mivel ugye a nevek hossza eléggé változó.
A forrásadatok most excelben vannak, de gyak. bármibe át tudom tenni, ha kell, csak eddig nem találtam olyan funkciót a vektoros programokban, mint a körlevél.

Any ideas?

kikuchiyo

Én (La)TeX-ben csinálnám. Ott egyszerű csinálni egy sablont, aztán valami scripttel behelyettesítgetni a neveket és sorban legyártani a pdf-eket.

A helyzetet bonyolítja, hogy neked már van egy kész Illustrator sablonod...
Talán azt lehetne, hogy a sablont - név és az egyéb változó adatok nélkül - elmented pdf-be, a TeX sablonba \includegraphics-szal behívod, és addig pöcsölsz a pozícionálással.
Ha a TeX betűtípusai nem jók, mert valami spéci font kell esztétikai okokból, akkor LaTeX helyett XeTeX-et kell használni, az tetszőleges TTF fonttal ki tudja szedni a szöveget.
Your mileage may vary.

Én az Inkscape-féle SVG útját sem adnám fel, az egyszerűbb, mint a fenti, és lehet, hogy meg tudod oldani a pozicionálást. Nem értek hozzá, de az SVG szabvány szerint akár tetszőleges útvonalra lehet igazítani a szöveget, és a scripted, ami a szövegeket behelyettesíti, a hosszuk alapján kiszámolhatja vagy módosíthatja az útvonalat. De az is lehet, hogy egy text-anchor="middle" is elég.
Failure is the default option

Member

Quote from: Moha on 2010-05-31, 21:58:15
Úgyérted, hogy watermark-ot akarsz rá tenni?
Elvileg VirtualDubMod megcsinálja, de én sosem próbáltam.
Nem, egy kis visszaszámlálót szeretnék elhelyezni. :)

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-10, 16:21:40
Én (La)TeX-ben csinálnám. Ott egyszerű csinálni egy sablont, aztán valami scripttel behelyettesítgetni a neveket és sorban legyártani a pdf-eket.
Közben megoldottam. Áttettem InDesign-ba (de jó, hogy nem olvassák egymás formátumát, copyzni kellett), az fel tudja tölteni dinamikus adatokkal...

Kvikveg

meld-hez kene pyhon regexp text filterre
"      0x........, 0x........, 0x........, 0x........"
ilyesmit ahol a pontok valami hexa szamok, ezt nem kene kulonbsegnek vennie
0x.* ok mukodik 0x.*, na ez mar nem, de a fenti sem.
Mi a vesszo pythonban? Vagy a meld-ben van valami elizelas?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A .*-ba az összes 0x utáni karakter beleértődik a string végéig.

Neked az kéne, hogy "bármilyen karakterből, ami nem vessző, tetszőlegesen sok, aztán egy vessző", ami kb. 0x[^,]*,, vagy még inkább "tetszőlegesen sok hexa számjegy és egy vessző", ami meg [0-9a-f]*,

Azt nem tudom, hogy ez a bigyó, amit használsz, milyen típusú regexpet támogat, de ha valamennyire is értelmeset, akkor a * helyett használhatsz +-t, ami a "nulla vagy több" helyett "egy vagy több" jelentésű, szerintem az adott helyzetben értelmesebb.
Failure is the default option

Kvikveg

#12726
\o/ Na mindjart megnezem
olyan van, hogy az akarmilyen karakterbol 8?

edit: hat nem, kozolte, hogy a cucc, megvaltoztatta a fileban levo sorok szamat WTF???

es ez sem megy
0x[^,][^,][^,][^,][^,][^,] <- mert 6 darab, hulyeee hulyeeee faradt vagyok. Ez megy 0x[0-9A-Z][0-9A-Z][0-9A-Z][0-9A-Z][0-9A-Z][0-9A-Z][0-9A-Z][0-9A-Z]   most pedig keresek egy kulturaltabb megoldast a copy-pastenel...
:(


peldak amik beepitettek
leading whitespace ^[ \t\r\f\v]*
c comment /\*.*?\*/
c++ comment //.*
CVS keywords \$\w+(:[^\n$]+)?\$
script comment #.*

Ok egyszeruen ha a fenti passzolo sor vegere biggyesztek egy vesszot, meghal. Pedig nem kene.
Meld utalni vesszot, es kiszurni kicsi faradt programozoval.

0x[0-9A-Z]{8} szep jo kulturalt :)
Csak epp folderosszehasonlitasnal nem veszi figyelembe  :falba:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Gyerünk!
Nem adhatod fel!
Kitartás!
Meg tudod csinálni!
</edző mode>

amúgy kisbetűk (a-f) nem fordulhatnak elő?
Failure is the default option

Kvikveg

#12728
Koszi a biztatast!
A verzo fejjel allo Rocky Balboa-fej: es igen, a parancssoros diff csodakra kepes. Vegre kaptam egy 8 filebol allo listat, na azokat kell osszefesulnom.
Weee are the champions, wee are the champions! :hopp:

Nem, nincsenek kisbetuk szerencsere. Egyszeruen a meld opcioi es regexpkezelese nemigazan jok.

edit: Berosalok... veletlenul kilottem a meldet, es most ujrainditva a folderosszehasonlitasnal is hasznalja a file regexp opciot. de akkor siman frissites kerese utan miert nem?  :gyagya: :falba:
Mindenesetre glorious victory!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Egész pofás cucc ez a meld, már régóta keresek hasonlót... THX

Visszatérve a fenti problémádra, a példákat nézegetve rájöttem, hogy ez támogatja a 0x.*?, formátumot, a * után a ? jelzi, hogy a * ne legyen "greedy".
Failure is the default option

Kvikveg

:facepalm:
Ok igy mar ertheto. Azert nem ertettem a .* problemat igy elsore, mert pl vimnel ertelemszeruen "akarmi a sorban elofordulo utolso vesszoig, ha egyaltalan nincs vesszo akkor toll a fuledbe" a menet.
Koszi. :)

Ja: Windowson meg a Beyond Compare tud hasonlokat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Moduláris táphoz lehetséges valahonnan extra kábelt venni? Corsair típusú, és kevéslem a Sata tápkábelt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Valaki meg tudná tippelni, hogy miért néz ki így az Operában az indamail? A fórumon sincsenek ábrák, csak fehérség és betűk. Azóta ilyen, hogy szavaztam egy webpoll-on és lefagyott, aztán csak reset után volt hajlandó ismét betölteni.
Újraraktam, de semmi hatás.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

#12734
Quote from: Selmo on 2010-06-25, 21:40:50
Cache ürítés?
Semmi hatás. :/

EDIT: Na, megint jó.

Fazék

nu. így pár hónap után sikerült felülkerekednem lustaságomon, és visszaraktam a pánikban kivett, hibásnak vélt vinyót.
jelenleg hibátlanul üzemel. főbb adatokat lementettem róla egy másik vinyóra, amit fölraktam a polcra és most ez megy folyamatosan.
HD Sentinel ennyit ír róla hibaként: "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák."
a program folyamatosan fut, szóval gondolom szól, ha újból bármi hibát észlelne.
ti ezen túl mit tennétek még a biztonság kedvéért?

Cobra

Ha a lemez hardverhibája, akkor nem tudsz mit tenni. Ha esetleg kábelhiba volt, akkor másik kábel segíthet, az nem nagy összeg. Ha az alaplappal lenne gond, akkor már másik lemeznél is kijött volna a hiba. Szoftver meg valószínűleg nem okoz katasztrófális hibát, de attól függően okozhat hibás működést.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Windows 7-nél hogy megy a drivertelepítés? Ha a grafikus kártyához beállítottam a Catalyst Control Centert, kell még valamihez drivert telepíteni?

Selmo

Elvileg egyszer felrakod és onnantól a win update szól, ha van belőle újabb verzió.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2010-07-01, 15:12:16
Elvileg egyszer felrakod és onnantól a win update szól, ha van belőle újabb verzió.

:merci:

Moha

Mp3 fileok tömeges átkódolására (kisebb bitráta, hordozható mp3 lejátszóra) milyen progit javasoltok? Olyan kellene, ami a tageket meghagyja.
Lame? Mencoder?

Xipe

Audacity es van hozza batch plugin alapbol ha jol emlekszem, de en anno meg Winampal csinaltam hasonlot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Quote from: Xipe on 2010-07-03, 19:25:44
Audacity es van hozza batch plugin alapbol ha jol emlekszem, de en anno meg Winampal csinaltam hasonlot.
Köszi... Nem túl gyors sajna, de legalább normalizálja is közben a zenéket, ami nem hátrány.

Xipe

Quote from: Moha on 2010-07-03, 20:11:18
Quote from: Xipe on 2010-07-03, 19:25:44
Audacity es van hozza batch plugin alapbol ha jol emlekszem, de en anno meg Winampal csinaltam hasonlot.
Köszi... Nem túl gyors sajna, de legalább normalizálja is közben a zenéket, ami nem hátrány.

Orulok hogy segithettem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: Moha on 2010-07-03, 18:57:22
Mp3 fileok tömeges átkódolására (kisebb bitráta, hordozható mp3 lejátszóra) milyen progit javasoltok? Olyan kellene, ami a tageket meghagyja.
Lame? Mencoder?
Foobar2000.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#12745
szokásos kérdés: jóbarátnak gép köll, milyet?
keret: bruttó 120e Ft
szükségletek:
játék: TF2, CS:S jól fussanak, vagyis kb bármi jó lesz neki

alaplap - procival egymástól függnek és fogalmam sincs, hogy jelenleg mi az ami megéri, amd vagy intel inkább
processzor - ld alaplap
videókártya - szintén ötletem sincs
memória - 2GB ~11e
dvd-író  ~5e (ha jól sejtem kb tök mindegy melyik márkát veszi)
winchester ~7e (átpasszolok neki egy WD5000AAKS vinyót, sztem ennyiért viszonylag korrekt ajánlat és ezzel meglehet egy ideig)
ház ~9e (vmi viszonylag normális kialakítású, ilyen árkategóriájú házat ha tudnátok ajánlani, azt is megköszönném.
táp ~15e (ha nem is egy vx450-es táp, de valami normális, csendesebb fajta legyen)

nem fontos maximálisan kihasználni a keretet, ha van egy sztetek értelmes proci/alaplap/videók. konfig, ami olcsóbb, sztem az is jó lesz neki.
előre is köszi a tippeket.

TurboK

#12746
120e alatt szerintem AMD jobban megéri.

Alaplap: Gigabyte.

vidkártya: radeon 5670 vagy 5750 vagy 5770, nemtom mennyibe kerülnek most.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

#12747
táp: FSP400-60GHN 14K
processzor: valami AMD 2 magos (pl X2 250 - 17K)
alaplap Gigabyte AMD 770-es chipsettel (GA-MA770-ES3) 20k
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-07-05, 20:18:02
nem fontos maximálisan kihasználni a keretet, ha van egy sztetek értelmes proci/alaplap/videók. konfig, ami olcsóbb, sztem az is jó lesz neki.

Ha az "olcsó" és a "legalább css menjen" a lényeg,
akkor E5200 15k + vmi mATX G31 vagy G41 lap,
kb 10-11k, GDDR3-as 4650 15k vagy GT240 18k.

Ha tovább is akarja használni, akkor A II X3 435
17-18k, vmi mATX/ATX 760G/770/785G lap 15-18k,
videókártya meg ha 1GB GDDR5-ös 5750 belefér,
akkor az.

Raggie

Házra a CoolerMaster Elite 335 elég jó alapfeltszereltségű és csak 8-9k.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"