Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Raggie

Quote from: Fazék on 2010-07-13, 01:28:39
szerk4: csak továbbra sem tudom, hogy a folyamatos használat, illetve a torrent-ezésből fakadó folyamatos írás-olvasás vajon mennyire rövidítik le az élettartamát egy normál hdd-hez képest
http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/bevezetes_ssd-alapok.html
:D
Pont nemrég jött le a cikk.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tierce

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Tune Up Utilities progival kapcsolatban.
Lefuttatom benne a "Free Up Disc Space" részt és az "Unnecessary files and backups (803)"-nál azt írja ki, hogy 21,60 GB used.
Rákattintva a részletekre pedig azt írja, hogy ez a 21,60 GB a "Restrore Points" foglalja el.

A kérdésem az lenne, hogy nem sok ez egy kicsit?  :haha:
Mit csináljak vele? Nyugodtan törölhetem? Nem lesz ezáltal semmi gond a géppel?
21 GB az mégiscsak 21 GB  :morci:


Köszi előre is.
Tierce




Fazék

Quote from: Raggie on 2010-07-13, 03:23:28
Quote from: Fazék on 2010-07-13, 01:28:39
szerk4: csak továbbra sem tudom, hogy a folyamatos használat, illetve a torrent-ezésből fakadó folyamatos írás-olvasás vajon mennyire rövidítik le az élettartamát egy normál hdd-hez képest
http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/bevezetes_ssd-alapok.html
:D
Pont nemrég jött le a cikk.
thx. jó cikk, de gecihosszú  :zomg:
így munka közben még csak a 4. oldalnál tartok, mert folyton megzavarnak... :ejj:

Ramiz

Quote from: motifator on 2010-07-13, 01:33:10
Nem Joomla specifikus megoldás, de ha webfejlesztéssel foglalkozol, még ha csak amatőr szinten is, akkor nélkülözhetetlen a Firebug firefox add-on.
Azzal simán nyomsz egy "Inspect Element"-et az oldal bármelyik részére, és már látod is lent a HTML-t (nem a forrást, hanem a browser memóriájában élő DOM-ot), jobb oldalt meg ott a CSS, amit realtime változtatgathatsz, stílusokat ki- és bekapcsolhatsz, és persze látod azt is, hogy melyik css fáljból jön az adott style.
Emellett még ezer más dologra jó, pl. javascript futtatás/debugolás, egyszóval kötelező darab.

:merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Quote from: Tierce on 2010-07-13, 12:31:47
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Tune Up Utilities progival kapcsolatban.
Lefuttatom benne a "Free Up Disc Space" részt és az "Unnecessary files and backups (803)"-nál azt írja ki, hogy 21,60 GB used.
Rákattintva a részletekre pedig azt írja, hogy ez a 21,60 GB a "Restrore Points" foglalja el.

A kérdésem az lenne, hogy nem sok ez egy kicsit?  :haha:
Mit csináljak vele? Nyugodtan törölhetem? Nem lesz ezáltal semmi gond a géppel?
21 GB az mégiscsak 21 GB  :morci:


Köszi előre is.
Tierce
Nyugodtan törölheted, a legutolsó pontot mindig meghagyja, ha valami gond lenne, tudod használni. Ha meg soknak érzed, vedd lejebb a használható méretet. Nálam 12gigában van limitálva.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Fazék on 2010-07-09, 11:27:01
nincs valakinek elfekvőben egy 30-40GB körüli vinyója véletlenül? :D
Nekem éppenséggel van egy 20GB-os Quantum, ha érdekel. :)

Fazék

Quote from: Moha on 2010-07-13, 18:43:40
Quote from: Fazék on 2010-07-09, 11:27:01
nincs valakinek elfekvőben egy 30-40GB körüli vinyója véletlenül? :D
Nekem éppenséggel van egy 20GB-os Quantum, ha érdekel. :)
hmm. hát ha éppenséggel vmikor az év során Bp-en jársz, akkor lehet hogy hozzámvághatnád egy sörért :D

Member

Tudtok valamit javasolni arra, hogy Operában amint betöltődik megauploadnál a reklám, fagy az egész opera és negyedjére tudom csak task managerben bezárni? Már az Operát és a Flash Playert is újraraktam, mégis csinálja tovább. IEben is próbáltam, de ott meg a javascript akad ki és be sem lép a gombra kattintva.

NLZ

Nincs AdBlock Opera alá? Vagy NoScript?
[reserved]

Member

#12789
Feltettem imént egy ilyet, de sikeresen kinyírta a flash-t, mivel az enable/disable gomb csak dísznek volt, mert amúgy disabled maradt és kész. Úgyhogy opera reinstall gyökerestől, és csodák csodájára a megaupload-on továbbra is fagy.

Hehe, most olvasom, hogy a feleslegesnek gondolt opera turbo-nak van egy haszna. Ilyenkor semmi korábban be nem töltöttet nem tölt be, így a flash-t sem. :haha:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Az nem Win2000 kompatibilis.

TurboK

Quote from: Member on 2010-07-14, 00:09:29
Az nem Win2000 kompatibilis.
Alatta a hardver is tízéves? Ha igen, akkor lehet hogy egyszerűen nincs benne elég kraft hogy képes legyen betölteni normális weboldalt. Nálam gyakran ilyesmi probléma adódik melóban, ahol egy p4-era Celeronnal kell nyomulnom (2ghz alatti órajel, nemtom pontosan melyik modell).

Firefox + adblock + noscripttel próbáld meg, hátha.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

KT, Zsiga, többiek, szóval ki tudna ellátni ma késő délután/este a belvárosban kölcsönbe egy telepíthető természetesen majdnem legális win7 64bit-es példánnyal, ami frankón működik?
barátnak az összeállított gép után nem ártana vmi oprendszert is telepítenie és xp-t már nem sok értelme lenne véleményem szerint.
ha valamelyikőtök tud ebben segíteni előre is köszi, küldjetek pm-et, letárgyaljuk

Member

Quote from: TurboK on 2010-07-14, 01:47:14
Alatta a hardver is tízéves? Ha igen, akkor lehet hogy egyszerűen nincs benne elég kraft hogy képes legyen betölteni normális weboldalt. Nálam gyakran ilyesmi probléma adódik melóban, ahol egy p4-era Celeronnal kell nyomulnom (2ghz alatti órajel, nemtom pontosan melyik modell).
Hacsak nem a héten lett tíz éves a gép, nem hinném, hogy ez a gond, eddig simán vitte. De mondom, csak megaupload tököl. mással kutya baja, akármennyi flash reklám is legyen rajta.

Ramiz

Hát most kezdek berosálni...

Egyszer felmegy a netre a netbook-om (asus eee 1008ha), egyszer meg nem, de akkor is jelez jelet, sőt csatlakozik is, és le is lehet külön csatlakozni róla, csak éppen a kettő között sem jön be a net. A WiFi természeténél fogva bizonytalan jószág, próbálom kábellel, ADSL nettel, de az sem megy, hibakódot is ad:

ADSL:
http://img19.imageshack.us/i/nethiba1.jpg/

WiFi:
http://img651.imageshack.us/i/nethiba2.jpg/

Újrainstallálom a wifi driver-eket, újraindítom a Windows-t stb, és konkrétan egyik után sem javul meg rögtön a hiba, de mégis előbb-utóbb megint van net...

Ez valami windows buziság lehet (azóta csinálja ezt a játékot, amióta mobilnetet dugdostam bele pendrive-on), vagy a wifi hardver szarakodik, mely esetben szervíz? csak pont most megyek külföldre...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

ADSL-nél a 678-as hiba kb. azt jelenti, hogy "Nem tudtam csatlakozni, gőzöm sincs mi a baj". Majdnem mindig ugyanezt a hibát adja az XP. Ilyenkor modem reset, hálókártya tiltás/engedélyezés, esetleg driver frissítés segíthet.

Ha meg a wifi-re kapcsolódik, de mégsincs net, akkor nézd meg, hogy:
- Megkapja-e a gép az IP-t a routertől (ha nem, DHCP hiba vagy a routeren vagy a gépen)
- Kapsz-e választ pingre (akár a routert akár pl. index.hu-t pingelsz)
- Titkosítás nélkül megy-e (előfordul, hogy hülyül a titkosítással a gép, ilyenkor úgy látszik, mintha csatlakoznál, de mégsem megy semmi)

Ez amúgy tipikusan olyan hiba, amit csak apránként, a különböző részegységeket egyenként kizárva lehet felderíteni.

Ramiz

Quote from: Moha on 2010-07-15, 09:55:30
ADSL-nél a 678-as hiba kb. azt jelenti, hogy "Nem tudtam csatlakozni, gőzöm sincs mi a baj". Majdnem mindig ugyanezt a hibát adja az XP. Ilyenkor modem reset, hálókártya tiltás/engedélyezés, esetleg driver frissítés segíthet.

Ha meg a wifi-re kapcsolódik, de mégsincs net, akkor nézd meg, hogy:
- Megkapja-e a gép az IP-t a routertől (ha nem, DHCP hiba vagy a routeren vagy a gépen)
- Kapsz-e választ pingre (akár a routert akár pl. index.hu-t pingelsz)
- Titkosítás nélkül megy-e (előfordul, hogy hülyül a titkosítással a gép, ilyenkor úgy látszik, mintha csatlakoznál, de mégsem megy semmi)

Ez amúgy tipikusan olyan hiba, amit csak apránként, a különböző részegységeket egyenként kizárva lehet felderíteni.

Hümm, ennek a fele idegenül hangzik, de hát Google is my friend... :) :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

#12798
678  - ledek check (dsl/ethernet vagy ennek megfelelő égjen), újraindít, meg amit Moha mondott, ha nem jó, zaklasd az ispdet. Mondjuk tünetek alapján valszeg az utóbbi lesz, mert lehet, hogy eldobálja a szinkront.
Habár hálókártyapara inkább 769, de lehet, hogy segít.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

csak petyögöm, mert most rohanok, de este én is utánanézek, ha végre lesz egy kis időm:

szóval netbook-ban a vinyó:
Samsung HM160HI

átlaghőmérséklet: 40,39 °C
maximális hőmérséklet: 47 °C

3797 hibás szektor (100-200-zal több, mint amikor először beírtam ide a hibáját)
1085 gyenge szektor

becsült hátralevő élettartam: 13 nap (még mindig)

HD Sentinel azt írja, hogy garancia érvényesítésre ezek alapján még nem alkalmas.

kérdés: ez tényleg így van-é? ti is inkább széthajszolnátok, hogy végleg bedögöljön, vagy vigyem még most vissza.

arra ugye semmilyen megkötés nincsen, hogy mennyi ideig lehet használni, stb? csak mert netbook-ot nem feltétlenül erre a célra találták ki, amire én használom, névlegesen torrentezés a nap 24 órájában.
szóval kb 180 napja van meg a gép, vinyó 158 üzemi nap körül jár.

Selmo

Mivel rendeltetésszerű használat ezért nem jár a garancia elvesztésével, akár 24/7 szervernek is használhatnád, a bolt ebbe nem szólhat bele. Nemtom mekkora szektorméretet használ az a winyó, de ha 1k-st akkor az már majdnem 5 mega bad sector. Én vinném vissza helyből. Esetleg telefonon érdeklődd meg tőlük, hogy erre van-e valami küszöbértékük.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Egyébként valóban bad sectoros vagy csak a HDSentinel írja?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2010-07-15, 23:58:33
Egyébként valóban bad sectoros vagy csak a HDSentinel írja?
ezen már én is elgondolkodtam, hogy nem ártana esetleg letesztelni chkdsk-el is, de még nem szántam rá magam. majd most hétvégén lefuttatom rajta

Fazék

srác összarakta a gépet és most van egy 120e Ft-os ventillátora.

még nem volt alkalmam megnézni a gépet közelről, így én is csak találgatni tudtam telefonon keresztül.
amit mondott jelenségként:
bekapcsolódik, vmi venti elindul az alaplapnál és kb ennyi. szóval se kép, se hang.

amik fölmerültek, de mittomén:
tápcsatik rányomva az alaplapra, és minden egyéb helyre is aminek kellett táp rendesen bedugva.
memóriánál előfordulhat, hogy rossz slot-ba rakta? de egy db-nál ez nem igazán szabadna, hogy gondot okozzon, vagy most már igen?
jelenleg még csak egy 8600GT kártya került a gépbe, mert a rendelt videókártya még nem érkezett meg, de annak a 400-as Corsair tápnak akkor is simán meg kéne tudnia hajtani ezt a gépet
alaplapi ház csatlakozói, reset gomb, led-ek ilyesmi ha fordítva vannak rádugva az okozhat problémát?

szóval mit ronthatott el?
ma este, ha összejön, akkor megpróbálok átmenni hozzá, hátha csak vmi bagatell dolgon bukott el az összeállítás és megoldódik pár perc alatt, ha átnézzük alaposan.

de probléma, hogy sem a proci, sem az alaplap, sem a memória tesztelésére nem látok lehetőséget más rendszerben, szóval jó lenne ha minél több tippet mondanátok, hogy este a lehető legtöbb eshetőségre felkészülten érkezzek a géphez.

thx előre is.

Flaser

-Táp második dugasza (4 eres) nincs rádugva az alaplapra.
-A CPU nincs a helyén
-A CPU nem kompatibilis az alaplappal (az, hogy belemegy a slot-ba még nem garancia):
http://www.cpu-upgrade.com/
http://processorfinder.intel.com/
http://www.motherboard.cz/
-Az alaplap csak új BIOS-al támogatja a CPU-t.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

-A Ram szar(akodik)
-A gép jó, csak a videójel nem jut el a monitorig. Szal vagy a videókártya szar, vagy a kábel szar, vagy a monitor szar.
[reserved]

Xipe

#12806
Szerintem nem kap eleg aramot az alaplap vagy a videokartya.
En is eljatszottam egy hasonlot az uj gepemmel mert elfelejtettem radugni a masodik power connectort az alaplapra.

Ha az alaplapi haz csatlakozoi rosszul lennenek felrakva, okozhat problemat, de mivel be tudja kapcsolni a gepet valszinu nem ott van a bibi.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

NLZ

Nincs az alaplapnál vmi debug funkció? Pl sípol a speaker, vagy villog rajta led. Meg kéne nézni az alaplap leírását erről.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-07-19, 14:25:29
srác összarakta a gépet

"a gép"nél konkrétabban?...

Quote from: Fazék on 2010-07-19, 14:25:29
tápcsatik rányomva az alaplapra, és minden egyéb helyre is aminek kellett táp rendesen bedugva.
memóriánál előfordulhat, hogy rossz slot-ba rakta? de egy db-nál ez nem igazán szabadna, hogy gondot okozzon, vagy most már igen?
jelenleg még csak egy 8600GT kártya került a gépbe, mert a rendelt videókártya még nem érkezett meg, de annak a 400-as Corsair tápnak akkor is simán meg kéne tudnia hajtani ezt a gépet
alaplapi ház csatlakozói, reset gomb, led-ek ilyesmi ha fordítva vannak rádugva az okozhat problémát?

Nem csak 24-pines ATX, hanem 4/8-pines is! Meg ha kell, PCI-e pwr is.
Nem, és ez régen se okozott gondot, max nem dual-channelben ment.
Milyen gép?, de 400-as táp egy hatmagost is simán kihajt
Pwr, resetnek mindegy, ledeknek is talán, de azokat illik manual alapján
szépen polaritásnak megfelelően berakni (aka RTFM!!!)
Ami még lehet: videókártya nincs rendesen helyén, monitorkábel nincs
rendesen bedugva, monitor nincs bekapcsolva vagy rossz

Egyéb info, pl. gép csipogások, HDD led mutat-e aktivitást, stb?

Fazék

ja. ahogy sejtettem és többen is tippeltétek, az volt, hogy a második tápcsati páros nem volt rádugva a lapra, (mondjuk nem véletlenül volt ez az első kérdésem tőle telefonon,) amúgy ezen kívül mindent hibátlanul bekötött. ezt az egy apró hibát vétette csupán :)

azért köszönöm a tippeket, legközelebbinél remélem eszembe jutnak ezek a lehetőségek is, amiket felsoroltatok még  :merci: